Autor Wątek: Ankieta - Służba w SK.  (Przeczytany 167080 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 03, 2012, 20:35:31 »
Wprowadzono to z dniem 01.01.2011 od tamtego czasu pracuje na 24  tak jest w całym dolnośląskim . Pisałem o tym wcześniej.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2012, 22:15:06 »
Powoli próbujemy ruszyć system slużby na PSK w województwie lubelskim KP pracują na 12 a KM na 24. Pierwsze kroki to ankiety, potem rozmowa z KP i przez ZZ z KW zobaczymy co uda się wywalczyć. :wall:

Słońce

  • Gość
Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 19, 2012, 06:57:24 »
Powinien decydować KP/KM

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 882
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 13, 2012, 19:45:52 »
No i decyduje, ale tak jak mu podpowiada ......






....... nie, nie sumienie tylko 01 województwa  :fiuu:
Si vis pacem, para bellum

Offline MAJKUSS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 25, 2015, 18:54:06 »
Witajcie,
doszły mnie słuchy, że niby nowy zastępca KG, planuje wprowadzić w całej Polsce zmiany w czasie pracy na SK na tryb 12 godzinny. Czy ktoś może podzielić się informacjami na ten temat, który nie ukrywam dla mnie pracującego na SK jest mocno kontrowersyjny?
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2015, 19:01:57 wysłana przez MAJKUSS »

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 26, 2015, 13:08:03 »
To jest ulubiony system służby z-cy KG, także wcale bym się nie zdziwił jeśli będzie chciał to wprowadzić. Na Mazowszu pracujemy na 12 już od kilku lat, większość dyżurnych jest porostu prze szczęśliwa :milcz: :tuba:, ZZ oczywiście mają nas w D>>>E po co się szarpać, więc ja z takiego związku występuje i oczywiście nie omieszkam namawiać  do tego innych .
Pozdrawiam

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 27, 2015, 19:16:57 »
Z przecieków wszystko wskazuje że system 12stki na dyżurkach ma być wprowadzony i ujednolicony na całej Polsce .  Z doświadczenia dyżurnych wszystko wskazuje że ten system ma same wady. Ale niestety nie dyżurnych o zdanie nikt nie pyta . A oni sami nic nie mogą.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 27, 2015, 19:27:56 »
Z przecieków wszystko wskazuje że system 12stki na dyżurkach ma być wprowadzony i ujednolicony na całej Polsce .  Z doświadczenia dyżurnych wszystko wskazuje że ten system ma same wady. Ale niestety nie dyżurnych o zdanie nikt nie pyta . A oni sami nic nie mogą.

Wręcz przeciwnie, komendanci w większych komendach rezygnują powoli z 12 w celu zaoszczędzenia etatów i przesunięciu ich na PB i biura.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 28, 2015, 22:27:02 »
Ciekaw jestem w których większych komendach ?. Oficjalnie system w każdej komendzie  ustala właściwy komendant . Narzucone to jest odgórnie ale zwracając się do KW to on tylko odpowiada za system w swojej komendzie a reszta tak chciała i akurat ustaliła tak jak on. :wall:

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 01, 2015, 14:42:12 »
Ciekaw jestem w których większych komendach ?. Oficjalnie system w każdej komendzie  ustala właściwy komendant . Narzucone to jest odgórnie ale zwracając się do KW to on tylko odpowiada za system w swojej komendzie a reszta tak chciała i akurat ustaliła tak jak on. :wall:

U nas w woj. KW ustalił 24/48 i nie ma z tym większego problemu.
Po rozmowie z kilkoma kolegami z sąsiednich woj., gdzie na SK siedzi po 3 osoby (na liście) w systemie 12/24/48 od nowego okresu rozliczeniowego po zmianie systemu 24/48 zaoszczędzi 3 etaty. Z 12 etatów zmniejszy się do 9 etatów. Z 4 zmian zrobi się 3 zmiany. Proste i logiczne. Wymaga to też zmiany regulaminu organizacyjnego komendy. Jasną rzeczą jest uzgodnienie i pozwolenie ze strony KW zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 02, 2015, 08:21:26 »
w których województwach jest 24/48 pochwalcie się?

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 02, 2015, 12:35:55 »
Całe łódzkie łącznie ze SK KW 24/48, oprócz dwóch SK KM które pracują 12/24/12/48.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 02, 2015, 12:43:48 »
Jedynym argumentem przemawiającym za pełnieniem służby na SK w systemie 12/24/48 jest tylko przyjmowanie w ciągu dnia kilkaset zgłoszeń na tel. alarmowy i obsługa kilkudziesięciu zdarzeń. Pod względem fizycznym i psychicznym jest ciężko to opanować.
Poza większymi SK KM nie powinno być takiego systemu.
W pozostałych przypadkach nie ma takiej potrzeby i służba powinna być 24/48.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 03, 2015, 11:54:01 »
1) tylko w 4 województwach funkcjonuje jednolity system pełnienia służby
we wszystkich SK KP/KM PSP w całym województwie i jest to system
12/24, 24/48, system ten funkcjonuje w woj. małopolskim, woj. mazowieckim,
woj. pomorskim i woj. wielkopolskim,
3) przeważającym systemem, który funkcjonuje w SK KP/KM PSP w całym kraju jest
system 12/24, 12/48 – 49% ,
4) drugim systemem pod kątem ilości SK KP/KM PSP w których on występuje, jest
system 24/48 – 41%
5) występuje również 24/72

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 03, 2015, 21:16:36 »
1) tylko w 4 województwach funkcjonuje jednolity system pełnienia służby
we wszystkich SK KP/KM PSP w całym województwie i jest to system
12/24, 24/48, system ten funkcjonuje w woj. małopolskim, woj. mazowieckim,
woj. pomorskim i woj. wielkopolskim,
3) przeważającym systemem, który funkcjonuje w SK KP/KM PSP w całym kraju jest
system 12/24, 12/48 – 49% ,
4) drugim systemem pod kątem ilości SK KP/KM PSP w których on występuje, jest
system 24/48 – 41%
5) występuje również 24/72


Statystyka opracowana po analizie SK w całym kraju w SPD niestety zawiera przekłamania, jeśli chodzi o system 24/48 i 24/72.
Żadne z SK, w których jest 5 dyspozytorów a siedzi się pojedynczo ( a jest ich zdecydowana większość) nie pracuje w takim systemie każdy wypełniający ankietę tak zaznaczył, bo tak jest sporządzany harmonogram w rzeczywistości są to różne warianty z 24 godzinnymi służbami i bliżej nieokreślonym czasem wolnym po służbie będącym wielokrotnością 24 h.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 06, 2015, 22:21:32 »
I już są radosne efekty twórczości nowego zastępcy KG dziś dostaliśmy zapytanie od 01 w jakim systemie chcemy pracować 24/48 jak dotychczas czy na 12 bo jest pismo z KG do dyskusji w KW. Z tego co się zapoznałem jest chyba plan uszczęśliwienia wszystkich na siłę systemem 12/24/48.

Offline Jakob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 06, 2015, 23:19:04 »
12-tki to poroniony system, bynajmniej w PSK jednoosobowym. Chodzę już dwa lata w tym systemie (po jego zmianie z 24 przez KW -chociaż nie on powinien być decydentem w tej kwestii, ale żaden KP nie przeciwstawi się jego postanowieniu) i nie mogę go zaakceptować. O wolnych świętach i weekendach można pomarzyć (w ostatnim półroczu, nie wliczając urlopu wypoczynkowego latem to miałem tylko 2 weekendy wolne tzn. sobota i niedziela =48h)  :angry: . Jedna osoba pójdzie do szkoły, druga na chorobowe i robi się maraton na PSK. Wprowadzenie tego systemu nie ma zdrowego rozsądku, a chętnych brakuje na stanowisko. Nie polecam systemu 12 - bronić się !!!
ZZ podobno nic nie mogą zrobić. :wall:

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 06, 2015, 23:59:10 »
12-tki to poroniony system, bynajmniej w PSK jednoosobowym. Chodzę już dwa lata w tym systemie (po jego zmianie z 24 przez KW -chociaż nie on powinien być decydentem w tej kwestii, ale żaden KP nie przeciwstawi się jego postanowieniu) i nie mogę go zaakceptować. O wolnych świętach i weekendach można pomarzyć (w ostatnim półroczu, nie wliczając urlopu wypoczynkowego latem to miałem tylko 2 weekendy wolne tzn. sobota i niedziela =48h)  :angry: . Jedna osoba pójdzie do szkoły, druga na chorobowe i robi się maraton na PSK. Wprowadzenie tego systemu nie ma zdrowego rozsądku, a chętnych brakuje na stanowisko. Nie polecam systemu 12 - bronić się !!!
ZZ podobno nic nie mogą zrobić. :wall:
Całkowicie podzielam twoje zdanie chociaż argumentów przeciw 12-tką jest znacznie więcej!!!
U nas jak na razie cisza w/w temacie i aby tak pozostało . Problem jest tego typu , że z opiniami dyżurnych na temat systemu pracy nikt się nie liczy co jest dla mnie nie zrozumiałe  :cooo:w końcu my wiemy jaki system jest lepszy .

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 07, 2015, 13:21:40 »
Pełniłem służbę przez pewien okres na SK w systemie 12/24/48 i uważam, że jedyną wadą tego systemu jest to, że częściej w miesiącu trzeba dojeżdżać na służbę. Po 24/48 wracałem do domu "wypompowany" tak' że pierwszy dzień odsypiałem /KP IV kat. ok. 1000 zdarzeń/. W podziale 12/24/48 nie ma uzasadnienia.

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 07, 2015, 17:18:52 »
Cytuj
Po 24/48 wracałem do domu "wypompowany" tak' że pierwszy dzień odsypiałem /KP IV kat. ok. 1000 zdarzeń/
Dla żartów to napisałeś czy o jednym zerze w ilości zdarzeń zapomniałeś i zamiast 1000 miało być 10000?
System 12/24/48 ma o wiele więcej wad niż tylko częstsze dojazdy.

Offline omen-998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 13, 2015, 13:50:11 »
Zdaje się, że się nie pomylił... znam komendy w woj. mazowieckim co mają 700 rocznie  gdzie łapią dosłownie wszystko od plam oleju na krajówkach przez podcinkę gałęzi nad chodnikiem po same owady błonkoskrzydłe choć by kokon wisiał w lesie. Każdy telefon na wagę złota aby tylko do 700 wyjazdów dobić. Nie wszystkie komendy w kraju mają przedział 1500-5000. Nie słyszałem aby jakaś komenda miała aż 10000 zdarzeń rocznie. No chyba, że Warszawa i inne bardzo duże miasta. Jeżeli się mylę proszę mnie oświecić.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2015, 13:55:36 wysłana przez omen-998 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 13, 2015, 22:30:19 »
A co powiecie na to, iż dyżurni u nas wycwanili się na tyle ( system 24/48 5 etatowych siedzą pojedynczo), że żądają od KP, aby zapewnił im podmianę w godzinach nocnych z PB, bo są przemęczeni i wyraźnie zaznaczam chodzi o noc a nie o dzień.  Panowie doszli do wniosku, że nie biorą odpowiedzialności za odbiór telefonów w nocy z uwagi na swoje wyczerpanie fizyczne.
 I jak taki KP ma nie wprowadzić 12.



Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 13, 2015, 22:40:37 »
Nie wiem jakie były podłoże wprowadzenia 12 na SK ale jeden z podstawowych argumentów było zmęczenie jakie przewijało się w przypadku podjęcia jakiś kontrowersyjnych decyzji prze Dyżurnych i brak podmian podczas 24 godzinnej służby gdy zmęczenie dawało o sobie znać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 14, 2015, 00:39:58 »
A co powiecie na to, iż dyżurni u nas wycwanili się na tyle ( system 24/48 5 etatowych siedzą pojedynczo), że żądają od KP, aby zapewnił im podmianę w godzinach nocnych z PB, bo są przemęczeni i wyraźnie zaznaczam chodzi o noc a nie o dzień.  Panowie doszli do wniosku, że nie biorą odpowiedzialności za odbiór telefonów w nocy z uwagi na swoje wyczerpanie fizyczne.
 I jak taki KP ma nie wprowadzić 12.

I przez takich właśnie maruderów wprowadzono 12

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 15, 2015, 12:47:38 »
Jeśli są tak mocno przemęczeni, to proponuje im przejść do prywatnego pracodawcy i tam głośno krzyczeć że : np. "na nocnej zmianie są przemęczeni", tak to właśnie jest w naszej formacji " Każdy h..j na swój strój"
Pozdrawiam Wszystkich pracujących na 12,
PS. Gdzieś w kuluarach słychać o 24/48 (woj. mazowieckie) , ale kiedy ??????