Autor Wątek: Ankieta - Służba w SK.  (Przeczytany 167039 razy)

Offline asmodeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 22, 2008, 20:55:04 »
Po kilku miesiącach pracy w systemie 12 godz. nareszcie wróciliśmy do normalności !!!
W mojej komendzie przeprowadzono głosowanie wśród dyspozytorów. Na 11 dyżurnych tylko jeden chciał systemu 12/24.
Nie wiem co tej jednej osobie pasowało w tym systemie bo ja widziałem w nim tylko same wady!
Dyżurni powinni pracować w tym samym systemie co PB!!! to na pewno poprawia współprace.
Jeżeli głosowanie wypadłoby odwrotnie, tzn tylko ja głosowałbym nad systemem 24/48 to musiałbym sie albo przystosować albo zastanowić czy nie czas juz wybrać się na wcześniejszą emeryturę :wacko:

Offline strazak39

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 29, 2008, 10:10:45 »
Podoba mi sie wypowiedz „fireman-a”.  Tylko co zrobić gdy Komendant stosuje rządy anarchistyczne i nie chce słyszeć jakie zdanie mają pracownicy SK. Osobiście jestem za systemem  24/48 lub 24/72.

Offline sww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 15, 2008, 22:41:36 »
Strażak39 ma podobny problem jak wielu jeszcze dyspozytorów. Pomimo pełnej 100% aprobaty dyspozytorów oraz raportów pisanych do 01, nie ma zgody na zmianę pełnienia służby w 24 godzinnym czasie. Na domiar tego że się ośmielili taki raport zgodnie napisać, zgodnie wszyscy nie otrzymali nagród, które ostatnio były dzielone. Dodam że testy i kontrole z KW zawsze na oceny 4 a w większości 5, więc o ich wyszkoleniu chyba to świadczy najlepiej. Dlatego ja jestem za tym aby KG wprowadzał takie przepisy po naradach z KW i ZZ. Niech będzie jednakowo w całym kraju. To jest formacja mundurowa więc niech będzie hu.....o ale jednakowo!!!!

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:50:53 »
Popieram kolegę SWW skoro ma być jednakowo niech będzie, a główne zdanie w temacie powinni zabrać dyżurni. Zrobić ankietę przez KG nie jest wielkim problemem w dziszejszej dobie komunikacji internetowej zajeło by to nie więcej niż tydzień! Zobarazowało by to oczekiwania i wyjaśniło raz na zawsze problem. Zmiana na 12 jest do bani mówię jako pracownik KP niższej kategori nie wiem jak to jest w wyższych, czy jest obsada 1 osobowa i czy jest to duże dla nich obciążenie służyć na 24. Wiadomo w małych jednostkach trafi się wyjazd lub nie, a w dużych nie jeden na dobę napewno.

Offline kalarus74

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 18, 2010, 09:49:52 »
Moim skromnym zdaniem o ilości ludzi na SK powinni zadecydować dyżurni  w porozumieniu  z KP cz KM a nie powinno być narzucane im to odgórnie a co do systemu to powinien być taki sam jak  PB

Offline krissol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 05, 2010, 17:41:16 »
witam. tylko jest nas za mało (pełniących służby w SK) i nikt się z nami nie liczy. system 12/24 12/48 jest do d..y. jestem również za ujednoliceniem systemu dla SK i PB. może trzeba będzie zrobić jakąś ogólnopolską listę z podpisami o zmianę systemu. pozdrawiam

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 11, 2011, 10:44:30 »
Cześć koledzy na forum jeszcze się nie udzielałem ale patrzę że dyskusja na temat systemu pełnienia służby na PSK i MSK znowu rusza. Więc dodam swoje 3 gr... również uważam, że o systemie służby powinien decydować KP/KM w porozumieniu z dyżurnymi pełniącymi służbę na SK. Osobiście jestem zwolennikiem systemu 24 godzinnego.... taki był i był dobry.

Pomysł jakiejś ogólnopolskiej petycji do KG w sprawie ujednolicenia systemu w całej Polsce podoba mi się. Tylko uważam, że zanim napiszę się taką petycję trzeba uzgodnić jaki system odpowiada większości..
mój głos na 24 godziny czy to będzie 24/48 czy 24/72 nie wnikam oby było 24  :straz:

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 09, 2012, 19:14:21 »
W mojej komendzie były już przerabiane wszystkie systemy, w chwili obecnej pracujemy w tym najgorszym tzn. 12/24/12/48, ale dla naszego 01 ten system jest doskonały(brak słów).
Jestem zdecydowanie za 24/48. Ja i pozostali dyżurni z mojej KP.
Pozdrawiam,

Offline skrool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2012, 12:21:27 »
Witajcie. U mnie 01 po czterech m-cach niemożności przywrócenia systemu 24/48 ( stanowisko jednoosobowe) doszedł do wniosku, że jednak można. Na 99% od 1 lutego zmiana systemu na 24/48. Uf, nareszcie. Myślę, że nie zmieni już zdania.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:07:33 »
A czy to nie zostało już ujednolicone z dniem 01.01.2011 ?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:05:05 »
A czy to nie zostało już ujednolicone z dniem 01.01.2011 ?


niestety nie zostało. jako dyżurny nadal pracujący w pierd....ych 12-stkach potwierdzam tkwienie w tym beznadziejnym systemie za przyzwoleniem, aprobatą, zgodą i wiedzą 01, a przy naszym oporze, sprzeciwie, prośbach i raportach o zmianę systemu na 24-godzinny. musimy czekać aż odgórnie coś drgnie bo nasz 01 ma to w d...e i nie mam złudzeń że olewa nas celowo chcąc obsadę poróżnić, skłócić itd. bo jakże inaczej nazwać stwierdzenie - "24godziny... nie znam głupszego i bardziej beznadziejnego systemu pracy dla SK" w obliczu prośby wszystkich 5 dyspozytorów o zmianę właśnie na taki system.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2012, 17:17:24 »
Ja pracuję w tym systemie od początku jego wprowadzenia. Na nic zdały się rozmowy z naszym 01. Nie i koniec , ten system jest dobry. Tylko ten system  NIE JEST dobry dla ludzi w nim pracujących. W wielkopolsce komend w nim pracujących jest 7 na 32. Może dyżurni z tych komend  się skrzykną i przy pomocy związków spróbują coś wskórać na szczeblu wojewódzkim ??? Cała nadzieja w 01 KW !!!!! Przecież to jest chore, żeby całe województwo nie pracowało w jednym systemie.  Dyżurni którzy pracują w systemie 24 godzinnym po prostu z nas się śmieją(nie mówiąc o PB).
Pozdrawiam

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 09, 2012, 19:26:10 »
Witam.
W mojej KP od lutego ubiegłego roku znów został wprowadzony ten chory system. Oczywiście 01 jest z niego bardzo zadowolony i nawet nie ma mowy o zmianie. W ubiegłym tygodniu napisałem krótki list do przewodniczącego związku Solidarność narazi nie mam żadnej odpowiedzi.
Panowie i Panie może piszmy do przewodniczących związków, oni mogą poruszyć problem na szerszym forum, może znajdzie się ktoś kto zrozumie nas "Dyżurnych"
Pozdrawiam . :straz:
   

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2012, 13:46:01 »
Niestety jeśli 01 jest uparty to nawet związki nie pomogą on jest na prawie.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 17, 2012, 20:13:29 »
Czy ktoś z Was, słyszał czy też czytał jakiś przepis, w którym zapisane jest że PSK na których służą osoby mające ograniczenie do działań rat.- gaś. i w tych właśnie komendach system pracy nie może być inny niż 12/24/12/48. W mojej KP , 01 ostatnio tak nam przestawił sprawę. Proszę o odp.
Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 18, 2012, 08:32:46 »
Czy ktoś z Was, słyszał czy też czytał jakiś przepis, w którym zapisane jest że PSK na których służą osoby mające ograniczenie do działań rat.- gaś. i w tych właśnie komendach system pracy nie może być inny niż 12/24/12/48. W mojej KP , 01 ostatnio tak nam przestawił sprawę. Proszę o odp.
Pozdrawiam

Nie ma takiego przepisu.
Niech Wasz 01 pokaże Wam ten przepis prawny.

Cytuj
b) ust. 3 i 4 otrzymują brzmienie:
„3. W przypadkach uzasadnionych potrzebami służby wykonywanie zadań służbowych i pełnienie dyżuru w zmianowym rozkładzie czasu służby może wynosić 12 godzin.
4. Czas wykonywania zadań służbowych i pełnienia dyżuru w wymiarze 12 godzin może być także ustalony indywidualnie na wniosek strażaka, o ile umożliwiają to potrzeby służby.”;

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 18, 2012, 20:15:32 »
Czyli nasz 01 lekko ściemnia, to raz a dwa chyba a nawet na pewno nie mamy 24 godz. odpoczynku po dniu. Przynajmniej 2 razy w m-cu jest tak: poniedziałek dzień służba(12godz.) noc do domu a we wtorek rano znów służba (12 godz.) później odpoczynek 24 godz i znów 12 na noc, Normalnie jak w kieracie , te 12 to chyba jakiś chory gość wymyślił.   :gwiazdki:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2012, 10:28:44 »
Panowie mam pytanie: czy w SK można umieścić kamerę aby monitorować pracę dyżurnych ???????
U nas buduje się CPR gdzie mamy pracować razem  z Pogotowiem Ratunkowym. Jest zaprojektowana kamera na środku sali operacyjnej(gdzie znajdują się dyspozytorzy) i ma monitorować pracę dyżurnych w dzień i w nocy. Czy to jest  zgodne z kodeksem pracy czy nawet z prawem ????????
Pozdrawiam
P.S. Jeżeli to możliwe to proszę o jakieś podstawy prawne.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2012, 12:31:03 »
Panowie mam pytanie: czy w SK można umieścić kamerę aby monitorować pracę dyżurnych ???????
U nas buduje się CPR gdzie mamy pracować razem  z Pogotowiem Ratunkowym. Jest zaprojektowana kamera na środku sali operacyjnej(gdzie znajdują się dyspozytorzy) i ma monitorować pracę dyżurnych w dzień i w nocy. Czy to jest  zgodne z kodeksem pracy czy nawet z prawem ????????
Pozdrawiam
P.S. Jeżeli to możliwe to proszę o jakieś podstawy prawne.

W myśl polskiego prawa brak jest konkretnych ustawowych przepisów regulujących monitorowanie miejsc pracy.

http://www.bibliotekakp.pl/news.aid,602,Monitoring_miejsca_pracy.html

http://www.prawo.egospodarka.pl/34089,Monitoring-pracownikow-co-wolno,1,34,3.html

Pytanie brzmi. Po, co?

Czy poprawi to bezpieczeństwo pracowników?
Czy jest potrzebna kontrola pracy w CPR?

« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 12:46:17 wysłana przez grzela »

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 01, 2012, 10:24:07 »
W mazowieckim znów zaczynaja mieszać z systemem na PSK.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 01, 2012, 11:51:11 »
Co tzn. mieszają? Z 24 na 12??
Panowie dyżurni czy nie jest już czas aby coś zadziałać przez nas aby nie traktowano dyżurnych w ten sposób?
Nie dosyć że obowiązków coraz więcej, grupa niska to jeszcze jako jedyni jesteśmy traktowani po macoszemu.
Raz 24 potem 12 (my w wielkopolsce pracujemy w tym systemie do dzisiaj,na 33 komendy 5 komend pracuje na 12).Komendant powiedział że to najlepszy system i nie ma dyskusji.
Zróbmy jakiś ogólnopolski zryw aby ujednolicić system pracy SK w jednym systemie wybrany przez dyżurnych(większość oczywiście jest za 24). Wiem że to już było przerabiane ale moim zdaniem czas najwyższy na jakieś konkretne ruchy. Może zawalczyć o poparcie ZZ,jakieś pismo do KG lub Z-cy KG(Skulicha). Co wy na to??
Czekam na jakieś konkretne propozycje. Pracujemy przy komputerach,mamy dostęp do poczty e-mail komend. Może zrobimy coś  w koncu dla siebie!!!!!
Pozdrawiam

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 01, 2012, 12:58:47 »
Dokładnie z 24 na 12.Napiszemy do KG to odpisze, że to jest w gestii KW. KW, że to w gestii KP tylko niech spróbuje zmienić to co ja postanowię. I sprawa się zamyka.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 01, 2012, 13:03:46 »
Właśnie o to chodzi aby KG zdecydował na cały kraj o systemie służby w SK odgórnie,tak jak wprowadził 12. Jednym poleceniem.
Znaleźć to jedno rozwiązanie aby tak się stało!!! Zgadzam się z tobą:KG do KW a ten że decyzja należy do KM/P. Aby był jeden system to właśnie musi być decyzja KG.  Tylko jak to zrobić??? Jakieś pomysły???
Pozdrawiam

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 02, 2012, 21:39:14 »
Cytuj
Właśnie o to chodzi aby KG zdecydował na cały kraj o systemie służby w SK

Po raz kolejny powtarzam że taki nakaz już był
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 03, 2012, 08:39:58 »
Jaki nakaz był??? Możesz go przytoczyć. Chodzi o to żeby "rozkazał" iż służbę w SK pełni się 24 godziny,[i]bez wyjątków[/i]. A on pozostawił do decyzji KM/P.
Pozdrawiam