Autor Wątek: Ankieta - Służba w SK.  (Przeczytany 167050 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Ankieta - Służba w SK.
« dnia: Maj 21, 2007, 20:45:40 »
Witam!
Jakie jest Wasze zdanie /dyż./ nt. zgodnie z przepisami?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 18:33:05 wysłana przez bulon »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2007, 21:20:48 »
Ja jeszcze do tej ankiety dorzuciłbym ZZ.
Przepisy są jednoznaczne, ale KP/KM do nich się nie stosują.
Słusznie już jest!
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 22:25:33 wysłana przez Ajax »

strażak79

  • Gość
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2007, 08:54:36 »
W obecnej chwili SK powinny pracować w takim systemie jak PB w danej komendzie. I obowiązkowo minimum 2 osoby na zmianie bez względu na to jaką kat. ma jednostka.
Wraca temat ujednolicenia systemu służby w całej PSP. Jeśli to zostanie rozwiązane to skonczą się problemy bez względu na to jaki system zostanie przyjęty. Ch...jowo ale jednakowo.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2007, 21:34:45 »
witam
Wydaje mi się że dość dokładnie przeanalizowałem rozporządzenie odnoście czasy pracy. Nie wiem czemu nasunęło mi się tylko dwa wnioski, albo jestem mało pojęty by zrozumieć co tam jest napisane lub KG nie może wpływać na system zmianowy 12 czy 24. Decyzja w mojej ocenie leży po stronie KP/M.
A mimo wszystko klątwa Skomry ciągnie się za nami ot państwo prawa.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 23, 2007, 22:03:45 »
Dla mnie proste. KP/M spotyka się ze swoją kadrą z SK, omówienie wszystkiego krótka wymiana zdań i przychyla się do większości.
Jeżeli decyzja podjeta jednoosobowo KP/M w odczuciu większości obsady SK jest dla nich nie dobra rozmowa z KP/M z udziałem ZZ w celu zmiany decyzji.
WSKR na pewno nic nie tracą na tym, że podległe Sk pracują w takim, a takim systemie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 29, 2007, 12:48:57 »
Tylko i wyłącznie jak PB !!!
Poza tym jedną z możliwych odpowiedzi w ankiecie - "większość dyżurnych" uważam za totalne nieporozumienie. Tzn. jak dwóch dyżurnych będzie chciało pracować na "ósemki", jeden na 12-tki a jeden "po staremu" to system będzie 8/16/32?  ^_^

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2007, 13:38:08 »
Cytuj
W obecnej chwili SK powinny pracować w takim systemie jak PB w danej komendzie. I obowiązkowo minimum 2 osoby na zmianie bez względu na to jaką kat. ma jednostka.

Chyba wszyscy jesteśmy tej samej myśli no może z wyjątkiem Pana Sk.....
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2007, 21:48:39 »
Winniśmy pracować tak samo jak PB jak było kiedyś. Byliśmy zgrani i rozumieliśmy się bez problemów, teraz pojawiają się dziwne niedomówienia pomiędzy nami a dowódcami zmian a nieraz i z KW.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2007, 10:48:48 »
Chyba wszyscy jesteśmy tej samej myśli no może z wyjątkiem Pana Sk.....

@piotrfire
Pana Skomry już nie ma...
Chyba tylko jego duch błąka się po naszych jednostkach

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2007, 13:18:41 »
Wydaje mi się , że powinniśmy pracować  tak jak PB

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 13, 2007, 23:32:52 »
Witam!
Jako, że głosowanie skończone widać z niego, że zdecydowana większość uważa podobnie - czyli decyzja o systemie pełnienia służby powinna ogólnie leżeć w gestii poszczególnych Komend /dyż/, a nie jak Nam "zafundował" odgórnie p.Skomra :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline zar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2007, 18:46:30 »
Jestem za systemem 4 zmianowym 24/72 na SK i PB  40 godz. tyg. , Czytałem pismo KG, w którym zezwolił na zmianę systemu służby na 24 godz. pozostawiając decyzję KW dla całego województwa po uzgodnieniu ze ZZ. Podobno ZZS blokuje tą decyzję twierdząc , że dyżurni wolą system 12 godzinny. Tych których ja znam dyżurnych SK, WSKR, KCKR wszyscy chcą systemu 24 godzinnego bez względu czy 4 zmianowego czy 3 zmianowego z wolnymi służbami, a ktoś mi wmawia że ja i moi koledzy chcemy inaczej. Nie ma żadnych przesłanek aby twierdzić, że ktoś chce 12 godzinego systemu służby bo większość jest przeciwna. Możemy tylko rozważać czy 4 zmianowy czy 3 zmianowy z wolnymi służbami.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2007, 19:55:18 »
Witam!
By raz na zawsze /oby/  skończyć definitywnie wszelkie przepychanki, po prostu wróćmy <odgórnie jw.> jak było i wg. mnie będzie wszystko ok! -_-
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 20:23:11 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2007, 21:04:39 »
[quote
@piotrfire
Pana Skomry już nie ma...
Chyba tylko jego duch błąka się po naszych jednostkach
[/quote]
otwórzmy okna w jednostkach by zrobić przeciągi i wygnać tego złego ducha.... niech nie wraca - brrrrrrrr ;-)
EGO = 1 / wiedza

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 01, 2007, 22:14:12 »
Uważam,że stary sprawdzony system powinien wrócić na zmiany. Ewentualnie 24/72 też jest dobry w innym temacie  forum,  gdzie opisują forumowicze ,że już niektóre SK przechodzą na stary system od 1 .07.07.(chwała dla ZZ i KW).Oby wreszcie wróciła normalność.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2007, 22:20:48 »
Hm...
Jednak, chyba należy też, co niektórym w drodze "szybkiego" awansu otworzyć nieco oczy na przyszłość! To po 2/3 - m-chach nieraz trudne!  :angry:
Pozdrawiam <normalnych>  :wub:
Ps. Duch Skomry nadal krąży - bardzo łatwo /szybko/ zepsuć, znacznie gorzej naprawić! Jak widać  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2007, 22:52:18 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2007, 12:12:45 »
Tylko i wyłącznie jak PB !!!
Poza tym jedną z możliwych odpowiedzi w ankiecie - "większość dyżurnych" uważam za totalne nieporozumienie. Tzn. jak dwóch dyżurnych będzie chciało pracować na "ósemki", jeden na 12-tki a jeden "po staremu" to system będzie 8/16/32?  ^_^

@mario68 za "większość dyżurnych" miałem na myśli po prostu większość wybierającą z alternatywy systemu 12/24/24 a systemem 24/48.
Nie brałem z różnych powodów pod uwagę innych rozwiązań czasowych. np. 24/72
to system, który już jest sztywniejszy niż 24/48. Sztywniejszy mam tu na myśli kłopoty z ustawieniem grafiku jeżeli kilka osób z SK sie szkoli w szkółkach wyższych czy resortowych, a i samo ustalanie wolnych służb jest bardziej sztywny.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2007, 18:16:30 »
Witam!
W związku z dużym zainteresowaniem tematem - ankieta ponownie jest aktywna /zapraszam/  -_-
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2007, 18:32:45 wysłana przez bulon »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 02, 2007, 17:11:50 »
tylko 24/48 zawsze ci sami ludzie (prawie wiadomo), daje to pewność, zrozumienie i komforcik psychiczny. to ważne.

No nie jest tak do końca... jak obsadzić 5 osobowy skład SK z podziałem na 3 zmiany ?? Nie zawsze trafiasz na tzw. swoją zmianę

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2007, 18:05:37 »
Witam!
Mi i wszystkim dyż. <u mnie> nie robi to na prawdę, już obecnie większej /po kilku m-c/ różnicy. Po prostu każdy z Nas najlepiej > swoje i Oni też  :wub:. Uważam na dziś, że rozumiemy się z /poszczególnymi/ d-cami głównie, niemal bez zbędnych słów  ^_^
Pozdr.
Ps. Ideałem było, by niemal gdyby... No, właśnie ale!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 05, 2007, 12:39:01 »
Witam wszystkich
Nasunęła mi się taka myśl, że skoro my dyżurni nie możemy z różnych przyczyn mieć przywróconego starego systemu to może trzeba krzyczeć głośno żeby ten cudowny specyfik Pana Skomry wprowadzić na podziele bojowym równiez skoro jest on taki super, dlaczego tylko my mamy mieć ten luksus podzielmy sie z wszystkimi  ^_^.

Offline mgoleb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 28, 2007, 20:48:06 »
Witam,
troszkę opisałem w ankiecie na temat zmiana systemu pracy w SK, tutaj powiem,
że system powinien być odgórny i jednolity,
może być również stary, jak był wcześniej - nikt mnie się nie pytał jak chcę pracować
problem jest w braku etatów na SK i pieniędzy, ktoś w straży widzi "koszty" zamiast "służby"
- ale teraz co jest to naprawdę porażka:
np. systemy pracy w województwie są 3: 12/24; 24/48 oraz 24/72
każdy powiat/województwo ma swój raport, i tak robi te 12-to godzinne, bo chce je KG, dyżurny w PSK ma np. 2 dyżurnych WSKR, albo odwrotnie, jeden zwala błędy na drugiego, nie dosyłane są meldunki, bo tamten przejął, dublowane są wysyłane dane, bo trzeba wszystko kontrolować, bo jeden się przyłoży, drugi nie, a dubler wogóle nie wie, co dodatkowo trzeba dosłać, a to już nie jego itp, itd., z rejestrami też różnie, przekazywaniem informacji ze zdarzeń również
- do tej pory było wiadomo, co jaki przełożony wyższego szczebla wymagał, jak sobie zorganizował pracę, jednolitość raportów itd. itd.
- jednolitość pozwoliła by, aby system SWD ujednolicić w zakresie raportów i sam wykonywał i słał wyżej, brał dane z rejestru, to samo katalog SIS i inne zestawienia itp, itd.
Wiele jest za, ale jak to będzie ??? To się okaże.
W końcu jest to Państwowa Straż Pożarna, a nie przedszkole !!

mgoleb

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ANKIETA - Służba w SK.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 17, 2008, 00:45:54 »
tylko 24/48 zawsze ci sami ludzie (prawie wiadomo), daje to pewność, zrozumienie i komforcik psychiczny. to ważne.

No nie jest tak do końca... jak obsadzić 5 osobowy skład SK z podziałem na 3 zmiany ?? Nie zawsze trafiasz na tzw. swoją zmianę

I SK i PB pracują w tym samym systemie, a i tak na SK jest co chwilę ktoś inny. Wy też musicie odebrać swoje godziny.
Pozdrawiam

p.s. co prawda w swoim imieniu ale zagłosowałem za normalnością, niech decyduje ten, kto ponosi odpowiedzialność, będzie bez tłumaczeń, że mu kazali
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 00:48:29 wysłana przez nowy »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 17, 2008, 00:54:57 »
Cytuj
Wy też musicie odebrać swoje godziny.
Trochę nie nt. ale nie ma obecnie /u mnie/ w SK takiej możliwości - chyba, że M-ka! PB, owszem, ale w miarę. Każą czekać na ewent. kasę  ^_^ lub.. normalnie najlepiej zapomnij!!  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Ankieta - Służba w SK.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 17, 2008, 01:03:49 »
Cytuj
Wy też musicie odebrać swoje godziny.
Trochę nie nt. ale nie ma obecnie /u mnie/ w SK takiej możliwości - chyba, że M-ka! PB, owszem, ale w miarę. Każą czekać na ewent. kasę  ^_^ lub.. normalnie najlepiej zapomnij!!  :wacko:
Pozdr.

nie wszystkie SK pracują w systemie 4-ki, a jak jest to 3-ka, to są nadgodziny, albo nie wiem o co ci chodzi
Pozdrawiam

Nie wiele to d^f zmienia odn. jw. :angry:
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 01:29:09 wysłana przez Ajax »
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.