Autor Wątek: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB  (Przeczytany 9427 razy)

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2007, 09:20:53 »
Witam,

moim skromnym zdaniem, mimo dobrych intencji autora tematu, uważam, iż prędzej bądź później doprowadzi do przepychanek kto i dlaczego jest lepszy a kto gorszy, zawsze tak sie dzieje, z resztą mieliśmy już tego przykłady wyżej. Słuchajcie takie postawienie sprawy może doprowadzić do paronoi, no bo następnym razem będziemy debatować kto lepiej sie sprawdza: blondyn, czy brunet, z wąsami czy z brodą, ten w białych czy czarnuch skarpetkach, ale to tylko moie zdamnie i nie kazdy musi się z nim zgadzać. a tak w ogóle pagony to jeszcze nie wszytko...

Pozdrawiam
 

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2007, 09:50:36 »
Niezależnie od poziomu wykształcenia, rodzaju ukończonej szkoły z chwilą przyjścia na podział każdy musi się dużo uczyć, począwszy od rozmieszczenia sprzętu na autach na zgraniu z załogą kończąc. I powtórzę: każdy! Niestety, nie ma bezpośredniego przełożenia że poziom wyszkolenia (w tym i korpus) ma wpływ na prędkość przyswojenia tej wiedzy i umiejętności. Bardzo różnie z tym bywa, zależy to głównie od predyspozycji faceta, jego charakteru i pomocy kolegów ze zmiany.
Pozdrawiam wszystkich
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2007, 10:38:54 »
Dobra panowie - nadszedł czas odpowiedzi:

Do mireks
Cytuj
Niezależnie od poziomu wykształcenia, rodzaju ukończonej szkoły z chwilą przyjścia na podział każdy musi się dużo uczyć, począwszy od rozmieszczenia sprzętu na autach na zgraniu z załogą kończąc. I powtórzę: każdy! Niestety, nie ma bezpośredniego przełożenia że poziom wyszkolenia (w tym i korpus) ma wpływ na prędkość przyswojenia tej wiedzy i umiejętności. Bardzo różnie z tym bywa, zależy to głównie od predyspozycji faceta, jego charakteru i pomocy kolegów ze zmiany.
Pozdrawiam wszystkich

Tak, masz rację - ważne są indywidualne predyspozycje i jeszcze wiele innych spraw. Ale wątek w założeniu miał dotyczyć waszych - podziałowych odczuć na temat pracy z aspirantami i oficerami po szkołach i tylko tyle -_-

Do emer
Cytuj
moim skromnym zdaniem, mimo dobrych intencji autora tematu, uważam, iż prędzej bądź później doprowadzi do przepychanek kto i dlaczego jest lepszy a kto gorszy, zawsze tak sie dzieje, z resztą mieliśmy już tego przykłady wyżej. Słuchajcie takie postawienie sprawy może doprowadzić do paronoi, no bo następnym razem będziemy debatować kto lepiej sie sprawdza: blondyn, czy brunet, z wąsami czy z brodą, ten w białych czy czarnuch skarpetkach, ale to tylko moie zdamnie i nie kazdy musi się z nim zgadzać. a tak w ogóle pagony to jeszcze nie wszytko...

W jednym masz rację: nie będe zaczynał więcej takich wątków, bo nie mam ochoty robić jatki na forum.
Zaskakujące, że niektórzy forumowicze nie potrafią odpowiedzieć na banalnie proste pytanie - z kim się fajniej/lepiej pracuje - widzisz w tym pytaniu coś skomplikowanego?? Ja nie, ale zdaję sobie sprawę, że temat może być gorący..

Do sasza
Cytuj
Namięszaliście trochu w tym wątku ale to dobrze bo widać że ciekawy temat hehheheh ja mogę dołożyć coś z własnych doświadczeń jako st.asp z 13letnim stażem powiem że naprawdę aspirant po szkole jest bardzo dobrze przygotowany do pracy na podziale gdyż na aspirantce kładzie się na to ogromny nacisk.
Aspirant po szkole jeśli trafi na podział to on odnajdzie się tam błyskawicznie chyba że tak jak było w moim przypadku po szkole zostałem wcielony w ekipę kwatermistrzy a dokładniej w transport (ponoć miałem sobie zapracować na przejście na podział) i po czterech latkach gdy zeszłem na podział po reorganizacji mojej KP byłem tak skołowany że długo nie mogłem załapać oco biega w tym wszystkim biega.
To samo dzieje się z oficerami po szkole którzy trafiają na podział jak jest jeszcze gościu kumaty i chce się czegoś nauczyć to spox gorzej jak gwiazdki mu uderzą do głowy to niedość że go pilnujesz żeby dupska nie zmoczył to takie rzeczy opowiada(naprawdę czasem to aż trochu wstyd) że normalnie ręce opadają ehehheheh.

Jako nieliczny odpowiedziałeś na pytanie tak jak należy, tak jak to widzisz u siebie, dzięki ^_^

do cul2
Cytuj
Tylko oficer mógł zaaranżowac taki temat :0.
Dziwimy się skąd biorą sieę takie podobne pomysły w KG i KW , które trzeba realizować.
A tu masz odpowiedź jak na dłoni.

Czytam to, co napisałeś i witki mi opadają.
Wyjaśnij mi, co ma mój wątek do pomysłów KG/KW, moim zdaniem w ogóle nie ma związku.
Z tym oficerem to kolejna bzdura, czyżby jakiś kompleksik?
Nie pozdrawiam..

Cytuj
Nie bardzo wiem w czym tak zagmatwałem. Rozpoczynasz wątek oceniający ludzi w bardzo dużym uogólnieniu i tym samym powinieneś liczyć się z tym, że coś takiego może wywołać antagonizmy. Jest naturalne, że w każdej grupie znajda się osoby wartościowe, coś sobą reprezentujące i tacy, o których można rzec delikatnie, iż nie chciałbyś by Cię asekurowali. Wartościowych w pełnym tego słowa znaczeniu znajdziesz zarówno w korpusie aspiranckim, jak i oficerskim.
Dlatego też chciałem trochę zmienić tematykę na bezpieczniejszą tzn. ocenę szkół a nie ludzi, przewidując podobnie jak i ty.

Liczyłem na dojrzałość niektórych forumowiczów, ale się przeliczyłem.
Dzięki za zmianę tematyki, ale nie do końca chodziło mi o ocenę szkół :mellow:
Po raz n-ty: interesowała mnie opinia podziałowców o asp. i ofi po szkołach - jak sobie radzą w pracy PB. Tylko tyle.
A tu od razu żale, że podoficerowie też są ważni, że jedność, to tamto.
Wszystko to racja, TYLKO NIE W TYM WĄTKU ^_^
Temat dotyczy sprawy, więc myślałem, że ludzie na tym temacie się skoncentrują, a tu nic z tego..
Stwierdzenie czytać ze zrozumieniem nabrało kolejnego, pejoratywnego znaczenia...
Jeszcze raz dziękuję za pomoc -_-

And the winner is ^_^
tomstrazak  :mellow:
Cytuj
   Spodziewałem się więcej po Tobie Anonimie.
Temat zupełnie nie trafiony, a w dodatku to Tobie puszczają nerwy , bo temat się nie podoba.
Głowe noszę na właściwym poziomie, a to co reprezentuję, to powinno cię ch.j obchodzić panie mierniku
    i samokrytyka


    Zgadzam się z ostatnim wyrazem i dlatego minusik. :angry:
                                     
                                               Pozdrawiam.

Przykro mi, że zawiodłem twoje oczekiwania.
Powiedz mi, czemu temat nie jest trafiony?
Temat jest dobry, tylko trzeba podejść do niego na spokojnie i opisać własne odczucia na ten temat, jeśli ofc takowe istnieją -_-
Moje nerwy są jak kwiat lotosu na tafli jeziora.
Po prostu irytuje mnie sytuacja, w której dorosły człowiek nie potrafi zroumieć tego, co czyta i pisze jakieś cuda - naturalnie nie chodzi mi o twoją osobę.
Za minusik dziękuję, ktoś mnie musiał w końcu rozprawiczyć ^_^
Również pozdrawiam -_-

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 22, 2007, 10:39:23 »
No pięknie.
Do tej pory linia podziału ( nie bojowego) przebiegała poziomo tzn. PB - Biuro, ZZ -  niezrzeszeni. Ktoś, nie wiem w jakim celu zapodał temacik i linia podziału dąży do pionu: oficer, aspirant, podoficer i strażak. To tak, jakby dyskutować o wyższości świąt....... .
Generalnie, wszystko sprowadza się do prostego putania: Kto ma większe jaja, chociaż coraz więcej pań wchodzi na PB i częstokroć okazuje się, że to one mają największe (dają sobie radę, a dodatkowym atutem jest ich uroda ^_^, z którą nie śmię konkurować).
Proponuję zakończyć tą nierówną walkę, jako nic nie wnoszącą w środowisko.

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2007, 10:52:42 »
    Jestem po dziennej aspirantce w Krakowie i uważam, że to najlepsza szkoła która przygotowuje ludzi do pracy na podziale.
Sama praktyka robi swoje, złapałem wtedy 28-29 dni wyjazdowych, a szkoła zabezpieczała wtedy całą Nową Hutę, więc nie były to tylko śmietniki. Ćwiczenia na podziale szkolnym wymusiły pewne nawyki, umiejętności i dały wiedzę o sprzęcie, jego zastosowaniu i możliwościach, a to czego tam się nauczyłem przydaje się do dziś, oczywiście z aktualizacjami :).
   Ktoś napisał, że rozłożenia sprzętu i tak trzeba się uczyć na nowo w miejscu służby, ale tu jest różnica, uczyć się od nowa rozłożenia sprzętu, a uczyć się rozłóżenia sprzętu, jego zastosowania a czasem i terminologii.
   Pracuję z kolegami po różnych szkołach i nawet rozmawialiśmy na te tematy, niektórych wprowadzałem w podział.
   Wszystkim adeptom szkół brakuje praktycznych umiejętności dowodzenia, co jest chyba normalne, to jest to czego trzeba się samemu nauczyć przez praktykę, ale szkoła w Krakowie wyróżnia się tym, że oddaje do służby dobrze wyszkolonego ratownika, a jak się on będzie sprawdzał np. jako dowódca czy kolega, to właśnie zależy od samego człowieka.
  Nie zgadzam się z opinią, że wszystko zależy od indywidualnych cech człowieka, a nie od szkoły, bo po to jest szkoła by wykształcić w człowieku, właśnie te cechy i umiejętności, które są w danej dziedzinie potrzebne i przydatne.

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2007, 10:55:09 »
do sam_go

Z całym szacunkiem: czy rozumiesz, czego dotyczył wątek?
Absolutnie nie mam zamiaru wprowadzać antagonizmów między korpusy PB, tylko że widzisz:
brak zrozumienia treści powoduje odejście od tematu i wygenerowanie sztucznych problemów.
Miałem nadzieję, podejście do tematu będzie profi, stało się inaczej.
Pozdrawiam kolegę/nie twórzmy sztucznych problemów.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 22, 2007, 11:01:04 »
Ano nie twórzmy.
Szacunek dla Ciebie, bo miałeś dużo wypowiedzi trafionych, ale wg mnie temat nie trafiony, bo każda sroka będzie chwalić swój ogon, i nic z tego nie wyniknie.
Pozdrawiam.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2007, 12:54:30 »
Dla mnie bez znaczenia jaki korpus , abym miał do człowieka zaufanie ,że pomoże jak będzie konieczność ,wykształcenie i wiedza jest przydatna,ale chyba ważniejsze jest czy człowiek dany nie PANIKUJE..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 22, 2007, 13:13:47 »
Cytuj
Ano nie twórzmy.
Szacunek dla Ciebie, bo miałeś dużo wypowiedzi trafionych, ale wg mnie temat nie trafiony, bo każda sroka będzie chwalić swój ogon, i nic z tego nie wyniknie.
Pozdrawiam.

Ja też ciebie szanuję - co do tego nie ma dwóch zdań -_-.
Zauważ tylko, że w wątku bardziej chwaliłem korpus, do którego nie należę, starałem się być obiektywny.
Ciekawe czy ktoś to zauważył.
Pozdrawiam kolego serdecznie -_-

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2007, 17:16:47 »
całej tej dywagacji by nie było, gdyby...przejść na system szkolenia zaocznego.
Każdy strażak najpierw uczyłby się pracy w PB, później kończył szkoły, a jeszcze póxniej nie byłoby komendantów, którzy pożar widzieli na filmie, ale za to za stołem biesiadnym to "pożeracz ognia"  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2007, 18:34:51 »
Anonim zapodałeś temat w stylu "KTO JEST NAJLEPSZYM PRZYWÓDCĄ I DLACZEGO STALIN?" to się nie dziw, że wypowiedzi są tendencyjne.
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2007, 21:50:05 »
Cytuj
Anonim zapodałeś temat w stylu "KTO JEST NAJLEPSZYM PRZYWÓDCĄ I DLACZEGO STALIN?" to się nie dziw, że wypowiedzi są tendencyjne.

Oświeć mnie kto robi za stalina, bo nie mogę rozgryźć twojej błyskotliwości.. ^_^

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 22, 2007, 23:33:08 »
Nie chodzi o to kto jest kim, ale o sposób sformułowania pytania.
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 22, 2007, 23:43:03 »
Ok - wyjaśnij proszę, co jest nie teges w formule?

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 23, 2007, 00:30:23 »
Nie teges w tej formule jest to, że pytanie jest szczegółowe i powinno się odnosić do poszczególnych funkcjonariuszy, a nie rozciągać na całe korpusy. Ponadto pytanie pomija strażaków i podoficerów, których jest na podziale najwięcej. Można przez to odnieść wrażenie, że nie obchodzą Cię w ogóle te dwa korpusy (chociaż ja tego wcale nie sugeruję) i poniekąd strażaków bez gwiazdek masz...w "poważaniu". Można było zrobić ankietę obejmującą wszystkie korpusy - odpowiedź na swoje pytanie i tak byś uzyskał, a nie byłoby problemów, że ten zrozumiał, tamten nie, a trzeci poczuł się urażony.

Ja osobiście uważam, że ocenianie tego, który korpus lepiej się sprawdza tu czy tam to czysta statystyka, z której nic nie wynika i nie można z tego wyciągnąć żadnych konstruktywnych wniosków.
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2007, 00:46:26 »
Ok, ale czy nie mam prawa zadać dowolnego branżowego pytania na forum?
Interesuje mnie dana kwestia - więc jej dotyczy wątek.
Jeśli chodzi o strażaków i podoficerów, to absolutnie nic do nich nie mam.
Jednakże temat dotyczył ludzi po szkołach dziennych, a nie po kursach - np. szeregowych czy podoficerskich.
Zadałem zdawałoby się proste pytanie, a tylko kilka osób odpowiedziało na nie tak, jak się spodziewałem.
Dla mnie to nie jest statystyka - byłem ciekawy, jak ta sprawa wygląda na jednostkach i tyle.
Jeden wniosek z wątku: czytanie ze zrozumieniem niestety kuleje jak piorun :huh:

strażak79

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 23, 2007, 08:40:59 »
Moim skromnym zdaniem szkoły dzienne PSP powinny zostać zlikwidowane. Wszyscy powinni zaczynać karierę od strażaka w PB. Jesteś dobry, łapiesz doświadczenie i idziesz na podoficerkę. Następnie aspirantka i oficerska. Po latach mamy doświadczonego d-cę a nie teoretyka. Jest to wieloletni proces kształcenia ale oprócz wiedzy pożarniczej taki oficer ma jeszcze doświadczenie życiowe. Z całym szacunkiem co 25-cio latek z ** na pagonie wie o życiu i stosunkach międzyludzkich.
 
A co do pytania "który korpus lepiej się sprawdza" to nie odpowiem bo w moim przypadku na PB oficerami są ludzie z 20-ma  latami służby więc nie mam porównania.
POZDRAWIAM

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 23, 2007, 09:05:02 »
To wszystko zależy od człowieka. Mimo ze jestem aspirantem przeciętniakiem. To znam takich po aspirantce i po oficerskiej że tylko pozazdrościć im fachowości. Przepraszam ale nie omieszkam sobie zejść z kierunku tego wątku i powiedzieć że tak naprawdę PSP oparta jest przede wszystkim na zmagazynowanym doświadczeniu naszych podoficerów. Tu jest źródełko naszej wiedzy praktycznej. Każdy korpus tworzy jedną PSP tak to widzę jeden ma wyższe wykształcenie inny niższe ale tworzymy jedną sprawdzoną w pracy całość.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 23, 2007, 12:42:52 »
Nasze szkoły pożarnicze są na najwyższym światowym poziomie chcę sobie pozwolić na taką ocenę. Mam rację i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Kto się do nich dostanie i w jaki sposób i dla czego to inna sprawa. Jak się rozwija kariera takiego to też zależy od tego gdzie będzie taki służył, jak zacznie służbę w biurze czy w PB 

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 23, 2007, 14:16:17 »
strażak79
Cytuj
Moim skromnym zdaniem szkoły dzienne PSP powinny zostać zlikwidowane.
To bardzo interesujące, ale policzmy:
Dwudziestolatek ze średnim na podział, + lata na podstawowy, podoficerski i trochę praktyki,
+ aspirantka, + oficerski, + trochę luzu i żegnamy oficera odchodzącego na zasłużoną emeryturę.
                                                           Chyba nie o to chodziło?
Ale spostrzeżenie cenne, może by tak nowy wątek: "Za co kochamy młodych oficerów".

W mojej ocenie faktycznie zauważalny jest spadek jakości produktu finalnego.
Ale to może być skutek selekcji, nie procesu dydaktycznego.
Na ostatnich dziesięciu młodzianków jeden bardzo dobry, dwóch obiecujących
i ze trzech do przyjęcia. Pozostali z tym PB to chyba żartowali.
No i ten najlepszy to też nie zasługa Szkoły - on się taki wychował.

To może inaczej:
Dwudziestolatka na podział, po pięciu latach z podoficerskim doświadczeniem będzie już wiedział
o co chodzi i jak co zrobić. Jak się nie rozmyślił - zapraszamy na egzamin na studia dzienne.
Albo aspirantka, albo oficerska.
Kto nie widzi różnicy w szkoleniu i efekcie, może niech się nad nimi zastanowi.
Trzydziestoletni oficer na pewno wypadnie lepiej od dzisiejszych młodzianków i szkołę zdąży odpracować.
A i w podziale będzie komu robić.

W temacie "Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB"
Aspiranci są normalni, oficerowie niezrównani i wyspecjalizowani - zwykle PB to dla nich za mało.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2007, 00:20:51 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 30, 2007, 15:31:37 »
Myślę że kazy korpus na PB ma miejsce i dobrze się sprawdza. Wszystko zależy od ludzi

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 30, 2007, 21:27:02 »
Cytuj
W temacie "Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB"
Aspiranci są normalni, oficerowie niezrównani i wyspecjalizowani - zwykle PB to dla nich za mało.

Odnośnie oficerów - czy PB to dla nich za mało??
Hmm, chyba bym się nie zgodził..
Po prostu docelowo są stworzeni do czegoś innego - czyli do pracy biurowej.
A że po drodze w większości zaliczają PB, to bardzo dobrze.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 30, 2007, 22:44:39 »
Cytuj
Po prostu docelowo są stworzeni do czegoś innego - czyli do pracy biurowej.

Nie czuję się stworzony do pracy biurowej
ZaRokOficer

Anonim

  • Gość
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 30, 2007, 22:50:24 »
Chcesz całe życie siedzieć na PB?
Zobaczymy, czy ci się światopogląd nie zmieni, ale ważne jest to, żebys robił to, co ci się podoba :mellow:

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Który korpus lepiej sprawdza się w pracy na PB
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 30, 2007, 23:06:52 »
Ludzi potrzeba zarówno na PB jak i do biura, niezależnie od stopnia. Każdy sprawdzi się w czymś innym. Natomiast aby własciwie wykonywać pracę w biurze należy mieć przynajmniej podstawowe pojęcie co do sposobu funkcjonowania PB. W przeciwnym wypadku można stwarzać na papierze piękne analizy i inne twory nie mające przekładu na rzeczywiste warunki.
Cytuj
Chcesz całe życie siedzieć na PB?
O tym trudno przesądzać, być może kiedyś będę chciał zająć się pożarnictwem w szerszym ujęciu niż PB czyli prewencja czy też operacyjny. Nie można też rozpatrywać tego w kategoriach "życzeń", w obecnej sytuacji z reguły jest tak, że służysz tam gdzie Cię posadzą  -_-

A wracając do tematu: myślę, że najbardziej trafna (mimo że krótka) jest wypowiedź kolegi o nicku Sync
Cytuj
kazy korpus na PB ma miejsce i dobrze się sprawdza. Wszystko zależy od ludzi