Autor Wątek: Szkolenie 5 stopnia  (Przeczytany 1877 razy)

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Szkolenie 5 stopnia
« dnia: Maj 19, 2007, 21:04:45 »
Czy może mi ktoś wyjaśnić czego dotyczy i kogo  szkolenie 3, 4, 5 ,6 stopnia.
W nowym regulaminie szkoleń jest kurs podstawowy 1 i 2 stopnia, a pozostałe ?
W  PSP  mają  kierowców 1 i 2 stopnia.
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Szkolenie 5 stopnia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 19, 2007, 21:51:47 »
W myśl nowego "Systemu szkolenia członków OSP..." nie ma stopniowania szkoleń tak jak to opisujesz. Jest szkolenie podstawowe. Pokrótce mówiac, obejmuje ono strażaków, którzy nie mieli do tej pory żadnych szkoleń. Szkolenie to można odbyć w całości, ale można też je odbyć w dwóch częściach. Stąd się bierze część I i część II. Pozostałe szkolenia są szkoleniami jagby to powiedziec specjalistycznymi. Nie maja stopni tylko maja nazwy. I tak np szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego. Ale aby móc uczestniczyć w każdym następnym szkoleniu nalezy odbyć właśnie to szkolenie podstawowe w całosci lub w częściach.

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Szkolenie 5 stopnia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2007, 22:53:52 »
Po inspekcji dostałem jednokartkowe zestawienie ilości wyszkolonych druhów w naszej jednostce no i tam właśnie są puste rubryki takich szkoleń. ?!?!
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Szkolenie 5 stopnia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2007, 10:41:50 »
Kwas - nowe szkolenia to nie do końca tylko podział na dwie częsci. Część pierwsza np. nie obowiązuje ratowników którzy maja juz ukończone "stare" szkolenie podstawowe. Ale muszą oni i tak ukończyć część II. Natomiast nowi strażacy muszą zacząć od części pierwszej.

Meku - nie widziałem nigdy druczków na których szkolenia byly by podzielone na tyle stopni. Może wydrukował to ktoś kto sobie zrobił własny podział ale ty nie musisz wtedy się tego trzymać.
Po prostu przeczytaj wytyczne dotyczące szkoleń (np. na stronie Związku) i postepuj według nich a nikt się nie przyczepi.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Szkolenie 5 stopnia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2007, 23:02:42 »
Pedros masz rację. Chociaż wspomniałem w swoim tekście że ono obejmuje tych strażaków którzy nie mieli do tej pory żadnych szkoleń. Ale przeciez nie będziemy sie o to spierali  ^_^
Pozdrawiam

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Szkolenie 5 stopnia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 22, 2007, 14:18:49 »
Przy najbliższej  wizycie w komendzie powiatowej  postaram się to wyjaśnić. :angry:
Pedros upewniłeś mnie w twierdzeniu że jest to  tzw. inwencja twórcza kogos z biura szkolenia. :huh:
A juz się bałem że w mojej kilkunastoletniej karierze mam jakies braki. :rolleyes:
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl