Autor Wątek: Alarm!!!  (Przeczytany 14208 razy)

sikor

  • Gość
Alarm!!!
« dnia: Maj 17, 2007, 20:56:02 »
Czy u was w jrg gdy macie alarm na akcje to dyspozytor mowi które wozy jadą przez radiowenzeł czy jak to jest
Z GÓRY DZIĘX

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 23:09:45 »
Jest zapowiedż przez radiowęzeł, na wyświetlaczach też pojawia się numer samochodu zadysponowanego do zdarzenia.
W SWD w rejestrze zdarzeń po "przeciągnięciu myszką" danego samochodu do karty zdarzenia, automatycznie załącza się alarm dźwiękowy i na wyświetlaczach pojawia się nr sam. wyjeżdżającego do zdarzenia.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 19, 2007, 23:01:53 »
Witam!
Ot... co!
sikor
Może lepiej w wolnym <czasie> zaplanować i zrobić sobie wycieczkę do najbliższej KP/KM i JRG i wiele rzeczy dowiedzieć się samemu, zobaczyć po prostu na miejscu, niż przed kompem...Hm?
Tam naprawdę nie biją, a zapewne chętnie jak i Tu wyjaśnią, pomogą ^_^ Zapraszam.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 23:03:38 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2007, 23:10:50 »
Jak powiesz strażakowi na bramie, że jesteś ochotnikiem i będziesz miał na to papier (legitymacja np.) to inaczej na Ciebie spojrzy ;D W moim wypadku podziałało to nawet w odległej Gdyni ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline Bruce

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2007, 14:42:34 »
U mnie w JRG sie używa radiowęzła to dyspozytor mówi że jest wyjazd i że pali sie to i to i że wyjeżdża zastęp GCBA.  Później odpala lampy i dzwonek i wio -_-

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2007, 17:32:23 »
Na początku zaznaczę że popieram zdanie Ajaxa.
U mnie w jednostce jest alarm w postaci sygnału dźwiękowego. Gdy wszyscy są już gotowi dyspozytor schodzi do garażu i mówi co, gdzie i jak. Czasami zdarza się że dowódca zastępu idzie do dyspozytora i się pyta.
Pozdrawiam.

Ponieważ wiele osób opisuje także co robią w Osp, też się pochwale:
Zgłoszenie przyjmuje naczelnik na komórkę, bądź członek Osp z telefonu alarmowego znajdującego się w remizie. Co do alarmu, standard jak w tych biedniejszych Osp, czyli syrena  -_-
Odpowiednio:
2 sygnały - pożar w miejscowości
1 sygnał - wypadek w miejscowości
4 sygnały - pożar poza miejscowością
itp., itd.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 19:43:28 wysłana przez Mariusz_43 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2007, 09:18:20 »
Po kolei;
1/ ilość dzwonków w zależności od tego ile zastępów wyjeżdża,
2/ krótka zapowiedź przez głośniki zawierająca informację które wozy,
3/ przebiegając koło PSK d-ca zmiany dostaje szczegółową informację "co i gdzie"
i do boju.....

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 25, 2007, 10:06:27 »
Po kolei;
1/ ilość dzwonków w zależności od tego ile zastępów wyjeżdża,
2/ krótka zapowiedź przez głośniki zawierająca informację które wozy,
3/ przebiegając koło PSK d-ca zmiany dostaje szczegółową informację "co i gdzie"
i do boju.....

No to mario68 ładnie stresujesz strażaków przed wyjazdem ^_^, bo u mnie najpierw dyżurny zapowiada wyjazd przez głośniki a potem dopiero włącza dzwonki ( które obudzą nawet umarłego), wtedy zapewniam cie że jest o wiele mniejszy stres, człowiek to łagodnie przyjmuje niż od razu dzwony  ^_^ ^_^ ^_^

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 07, 2007, 15:30:22 »
Radiowęzeł to rzecz nie znana (przynajmniej u mnie) wię pozostaje telefon do przyjaciela w przypadku jakichś "liczych złoszeń" typu - widać dym wydobywający się z kontenera na śmieci w pozostałych przypadkach, dzwony robią swoje.
Jeden przypadek mam chorobliwy gdzie D-ca zmiany wali na garaż odpala brykę nie bardzo ma wyczucie :) czym jechać bywało i tak że człeka trzeba było stawiać w pion bo zapomniał że do pożaru mieszkania, na IIIp. bardziej może mu się przydać na miejscu SD niż dwa samochody gaśnicze.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 07, 2007, 18:12:29 »
No to opiszę Wam jak to jest u nas  ^_^  W pierwszej kolejności włączają się pagery,które nosimy przy sobie,później  światła,za chwilkę komputer daje zapowiedź:co jedzie,gdzie i w jakim celu!Włączają się dzwony i idzie wydruk z drukareczki w garażu.Otwierają się bramy przydzielone do danych pojazdów ,które są ujęte w zapowiedzi......i jazda!!!!To na tyle opowieści,bo działało to tylko na początku :huh:  :huh:  :huh:  :huh:A teraz pozostał Nam tel.Pozdrawiam.

strażak79

  • Gość
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 18, 2007, 21:56:21 »
U nas wyglda to tak:
DZIEŃ
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI

NOC
Najpierw światła alarmowe, które włączają się w całym budynku, 3-4 sekundy ciszy aby chłopaki się nie wystraszyli
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI


Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:12:24 »
Cytuj
... ^_^, bo u mnie najpierw dyżurny zapowiada wyjazd przez głośniki a potem dopiero włącza dzwonki ( które obudzą nawet umarłego), wtedy zapewniam cie że jest o wiele mniejszy stres, człowiek to łagodnie przyjmuje niż od razu dzwony  ^_^ ^_^ ^_^

Pozdrawiam

Tak samo
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:26:51 »
Ale przecież zapowiedź w środku nocy nie postawi na nogi tej zgrai charczących wilków. Im nie przeszkadza nawet własne chrapanie. A ty Butel chcesz żebym ich łagodnym głosem budził o trzeciej w nocy?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:36:15 »
Zejdź na PB i niech ci dyżurny walnie dzwonami o 3 w nocy!!, a na następnej służbie niech ci  spokojnie zapowie a później włączy dzwony, to może zobaczysz różnice i zrozumiesz .
Chrapanie a alarm w nocy to dwie kolosalne różnice.Piernik - wiatrak.

Cytuj
A ty Butel chcesz żebym ich łagodnym głosem budził o trzeciej w nocy?

A co stoi na przeszkodzie jak spokojnie zapowiesz ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:51:23 »
Przecież dzwonki  - to tak jakby budzik zadzwonił!!!! Z tym że u boku nie ma cieplutkiego tyłeczka  żoneczki tylko charczący kumpel.  ^_^

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2007, 22:52:52 »
Zapraszam do mnie usłyszysz i zobaczysz ,,budzik-dzwoneczek,, uffff  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2007, 00:05:56 »
Zapraszam do mnie usłyszysz i zobaczysz ,,budzik-dzwoneczek,, uffff  ^_^

To nie macie wersji nocnej, co prawda dłużej trwaa ale też budzi.
Pozd...
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline firefighter3

  • MSK
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2007, 10:11:31 »
U mnie jest tak
dzień/noc najpierw świecą wyświetlacze odpowiednich zastępów a potem po dzwonach d-ca przychodzi na MSK po instrukcje co i gdzie.
Ale koło października się zmieni bo oddają nowiutki CPR ale nie wiem czy to będzie taki luksus.
Mają być cudda bajery :rolleyes:
Firefighter

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 22, 2007, 19:22:18 »
mario 68 sądząc po twojej ostatniej wypowiedzi to macie wspólne łużka  :wacko: ciekawe  :wacko: u nas standart, czyli światełka, zapowiedz, a potem dzwonki. czasem jak w nocy jest coś nie wymagającego pośpiechu to dyżurny (nie kazdy) potrafi przyjśc i obudzić tylko zastęp który ma wyjazd, zeby nie stresować w nocy reszty  :mellow:

strażak79

  • Gość
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 24, 2007, 13:56:56 »
jest też różnica w formie ogłoszenia alarmu. Trawa, śmietnik na spokojnie ale przy mieszkaniówce nie ma już zabawy i wtedy zapowiedź stanowcza.

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2007, 14:02:43 »
W JRG SA najpierw usłyszycie spokojny dźwięk przed usłyszeniem komunikatu później sam komunikat mówiący które wozy jadą, następnie co się dzieje no i gdzie, po tym wszystkim dopiero jest uruchamiany dzwonek alarmowy,,,
np.: UWAGA wyjazd zastępu 1,2 pożar mieszkania, os. Szkolne 23 mieszkanie 4
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Grześ89

  • Gość
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2007, 11:37:35 »
Wczoraj byłem akurat na JRG u wujka ja dostali zgłoszenie a wyglądało to tak: na początku taki fajny i przyjemny dla ucha sygnał potem głos dyżurnego"uwaga 1 wyjazd do akcji alarmowo" i dzwonek potem dopytałem się jak to wygląda w nocy jak coś poważniejszego to zapalają sie światła w pszczególnych pokojach a jak mniej poważne to dzwoni do dowódcy na góre do pokoju i mówi co i jak

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2007, 18:20:19 »
U nas wyglda to tak:
DZIEŃ
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI

NOC
Najpierw światła alarmowe, które włączają się w całym budynku, 3-4 sekundy ciszy aby chłopaki się nie wystraszyli
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI

u mnie tak samo, z jedną różnicą - w nocy dzwonki na początku, żeby towarzystwo pobudzić. Równocześnie z dzwonkami zapala się światło. Dopiero po chwili zapowiedź, żeby wszyscy dobrze przyjęli wiadomość do swoich rozespanych głów :D
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2007, 18:50:16 »
dzwonki całe towarzystwo się budzi  nikt niestety nie informuje przez głośniki ale już zdążyłem sie przyzwyczaic jest spoko

sikor

  • Gość
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2007, 16:25:30 »
Wczoraj byłem akurat na JRG u wujka ja dostali zgłoszenie a wyglądało to tak: na początku taki fajny i przyjemny dla ucha sygnał potem głos dyżurnego"uwaga 1 wyjazd do akcji alarmowo" i dzwonek potem dopytałem się jak to wygląda w nocy jak coś poważniejszego to zapalają sie światła w pszczególnych pokojach a jak mniej poważne to dzwoni do dowódcy na góre do pokoju i mówi co i jak
grześ! dowódca ma telefon przy sobie czy jak to wyglada??