Autor Wątek: Alarm!!!  (Przeczytany 7107 razy)

Offline Feuerwehr

• miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: Alarm!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 25, 2007, 14:02:43 »
W JRG SA najpierw usłyszycie spokojny dźwięk przed usłyszeniem komunikatu później sam komunikat mówiący które wozy jadą, następnie co się dzieje no i gdzie, po tym wszystkim dopiero jest uruchamiany dzwonek alarmowy,,,
np.: UWAGA wyjazd zastępu 1,2 pożar mieszkania, os. Szkolne 23 mieszkanie 4
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Grześ89

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 27, 2007, 11:37:35 »
Wczoraj byłem akurat na JRG u wujka ja dostali zgłoszenie a wyglądało to tak: na początku taki fajny i przyjemny dla ucha sygnał potem głos dyżurnego"uwaga 1 wyjazd do akcji alarmowo" i dzwonek potem dopytałem się jak to wygląda w nocy jak coś poważniejszego to zapalają sie światła w pszczególnych pokojach a jak mniej poważne to dzwoni do dowódcy na góre do pokoju i mówi co i jak

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 27, 2007, 18:20:19 »
U nas wyglda to tak:
DZIEŃ
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI

NOC
Najpierw światła alarmowe, które włączają się w całym budynku, 3-4 sekundy ciszy aby chłopaki się nie wystraszyli
Zapowiedź przez głośniki
"UWAGA! Miejscowoś XXX ulica XXX wypadek, pożar i jaki samochód jedzie"
DZWONKI

u mnie tak samo, z jedną różnicą - w nocy dzwonki na początku, żeby towarzystwo pobudzić. Równocześnie z dzwonkami zapala się światło. Dopiero po chwili zapowiedź, żeby wszyscy dobrze przyjęli wiadomość do swoich rozespanych głów :D
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline BURY

• Strażak Sam
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 27, 2007, 18:50:16 »
dzwonki całe towarzystwo się budzi  nikt niestety nie informuje przez głośniki ale już zdążyłem sie przyzwyczaic jest spoko

sikor

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 28, 2007, 16:25:30 »
Wczoraj byłem akurat na JRG u wujka ja dostali zgłoszenie a wyglądało to tak: na początku taki fajny i przyjemny dla ucha sygnał potem głos dyżurnego"uwaga 1 wyjazd do akcji alarmowo" i dzwonek potem dopytałem się jak to wygląda w nocy jak coś poważniejszego to zapalają sie światła w pszczególnych pokojach a jak mniej poważne to dzwoni do dowódcy na góre do pokoju i mówi co i jak
grześ! dowódca ma telefon przy sobie czy jak to wyglada??

Grześ89

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2007, 08:21:29 »
U siebie w pokoju ma telefon stacjonarny.  -_- Tak samo jest w dzień jak trzeba jechać do np.os kotka na drzewie (nie alarmowo).

Offline Matti

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 06, 2007, 13:44:14 »
U nas niemówią ale zawsze lecimy do akacji starem 266, bo na nim wszystko jest piły nożyce itp. Jeżeli jest nas więcej i jest potrzeba wtedy jeszcze wyjeżdżamy żukiem(za rok lepszym wozem niż żuk a może i wcześniej :-) ).