Autor Wątek: Skąd brać informacje o wydarzeniach??  (Przeczytany 1125 razy)

Offline MariuszT

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Skąd brać informacje o wydarzeniach??
« dnia: Maj 16, 2007, 21:38:46 »
Witam. Mam mały problem i fajnie by było gdyby ktoś mi pomógł, podpowiedział ;)

Od jakiegoś czasu prowadzę stronę Internetową swojego miasta (Tomaszów Mazowiecki). Sam ją zrobiłem, jest niekomercyjna, robię wszystko za darmo bo po prostu to lubię. Tylko pojawia się problem...

Skąd brać materiał o wydarzeniach (wypadki, pożary itd.)?? Wiadomo, że ludzi to interesuje, chcieliby o tym poczytać, może zobaczyć kilka zdjęć czy nawet krótki filmik. Ja chcę wykonywać swoją robotę najlepiej jak się da, przekazywać najpełniejsze informacje.

Nie byłem jeszcze w remizie ale domyślam się, że jest tam ktoś od kontaktu z prasą. Może nawet będę miał szczęście, trafię na kogoś miłego i będzie mi np. co tydzień wysyłał jakiś raport. Tylko to nadal nie to... Chciałbym czasami przyjechać na miejsce zdarzenia, zrobić parę zdjęć i po 10 minutach umieścić w Internecie.

Moja strona istnieje zaledwie pół roku i robię ją tylko w wolnych chwilach więc nawet nie wszystko jest jeszcze skończone. Mam 23 lata i czasami zdarza się, że ktoś nie bierze mnie na poważnie. Nie mam takich znajomości jak np. lokalna gazeta, która działa już dobre 20 lat. Nie podejdę przecież do pierwszego lepszego strażaka i nie zaproponuję mu paru groszy "na piwo" za informacje bo skończy się tym, że zostanę oskarżony za próbę wręczenia łapówki. A ja naprawdę mam dobre intencje.

Co byście mi poradzili? Jak to jest rozwiązane w Waszych miastach? Nie mam nikogo znajomego kto mógłby mi pomóc. Nie jestem dziennikarską hieną ;)

Z góry dziękuję za pomoc.

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Skąd brać informacje o wydarzeniach??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 16, 2007, 23:31:22 »
Witam!
Co do tego pytania strażaka to nawet pieniądze nie pomogą, bo osobą upoważnioną do udzielania informacji na temat wydarzeń i przebiegu działań w PSP jest przede wszystkim rzecznik prasowy, a taki podziałowy nic Ci nie powiem, bo tylko bedzie mial klopoty. Natomiast co do OSP to informacji powinien udzielać Komendant-naczelnik albo jego zastępca. Zawsze warto iść i porozmawiać, kilka dobrych argumentów i miła rozmowa powinny nie przynieść żadnych negatywnych rozstrzygnięć, a jedynie pozytywne. Jeśli jednostka, o której robisz stronę nie ma własnej oficjalnej to myślę, że z wielką chęcią jednostka będzie Ci udzielać informacji, a jeśli już mają to czerp informacje z ich strony oczywiście podając źródło. Ale tak jak napisałem, polecam iść i porozmawiać z osobą kompetentną (nie idź do strażaków z podziału, idź do kadry organizacyjnej). Poproś, żeby np. w przypadku jakiś poważnych akcji wysyłali Ci smsa na komórkę z internetu (bezpłatne). Jeżeli nie mają strony to powinno im zależeć na tym, abyś zajął się stroną. PS. A jak już się uda to nie wstawiaj zdjęć i filmików jeśli nie będą w pełnym umundurowaniu, bo twoja współpraca z nimi szybko się skończy. Pozdrawiam i życzę powodzenia
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"