Autor Wątek: Jak Wybierać Komendanta  (Przeczytany 4087 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Jak Wybierać Komendanta
« dnia: Luty 08, 2004, 21:52:19 »
co sądzicie o wybieraniu komendantów w/g projektu nowej ustawy.
1.jak by to miało wyglądać i jakie by to za soba niosło skutki
 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2004, 07:09:57 wysłana przez aniolstroz »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2004, 14:37:03 »
Napewno nie będzie to demokratyczny wybór.....
Nie wyobrażam sobie jakby strażacy mieli wybierać swojego Komendanta.
A jak by miała wyglądać kampania wyborcza :( ????
Plakaty na JRG???
Najprawdopodobniej chodzi tu o jakąś Komisje ale kto miałby wchodzić w jej skład????
Tego chyba jeszcze nikt nie wie. Ale karencja byłaby dobra.Powiedzmy 5 lat. jak prezydent

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2004, 15:45:05 »
znalazlem cos takiego:
 w art. 13:

a)     dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

„1a.      W razie niewyrażenia opinii lub niezaakceptowania kandydatury, w terminie 30 dni od jej przedstawienia staroście, przedstawia się niezwłocznie kolejną kandydaturę. W przypadku braku porozumienia w stosunku do tej kandydatury w terminie 14 dni od dnia jej przedstawienia staroście, na stanowisko komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej powołuje komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej oficera Państwowej Straży Pożarnej, w uzgodnieniu z wojewodą.”,

:
wiec jakie wybory :D
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Gość_Robert

  • Gość
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2004, 15:53:16 »
Dziendobry Wieczór

Projekty ustaw oraz innych przepisów wiszą na stronach związków zawodowych i ponoć na stronie KG. Przed czytaniem zalecam wziąc nieco walerianki żeby nie podnieść sobie ciśnienia i trzymać boki co by ich nie poobrywać ze smiechu. Nie pozwolę sobie na inny komentarz w sprawie  projektu zmian aktów prawnych przygotowanych przez PSP, żebyście sami mogli je ocenić bez żadnych "podpowiedzi". Życzę owocnej lektury.

Robert Osmycki

straz98

  • Gość
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2004, 16:50:52 »
Kadencyjność komendantów ma dwie strony. Jedna to dopasowanie długości pracy komendanta do okresów wyborczych, tak żeby władze samorządowe wymieniały politycznie komendantów na starcie swojej tury a nie w środku. I tak następne wybory i opcja polityczna i nowy komendant.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2004, 19:05:29 »
Kadencyjność komendantów powiatowych to największa bzdura o jakiej słyszałem. Zdarzały się już różne bzdurne propozycje przepisów w PSP, ale ten przebija wszystkie. Przecież w ten sposób PSP wróci do rangi gospodarki komunalnej w powiecie. Komendanci w walce o stołek pójdą na każdy układ. Straż sprowadzi się do wykonywania wszystkich prac na terenie powiatu. W niektórych przypadkach tak już jest, jednak po wprowadzeniu tego przepisu będzie jeszcze gorzej.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2004, 19:24:54 »
ja nigdzie nie wiedzilaem zapisu o kadencji. co do rozszerzeniu działalnosci PSP, to bedzie, w kontekscie nieuknionego przejscia pod skrzydełka samorządów. jakie wybieranie komendantów bedzie jak jest teraz z naznaczenia. zmiany kosmetyczne dot. konfliktów/ nieporuzomienia ze starosta spowoduja ze bedzier powolywany strazak uzgodniony z wojewoda.
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2004, 22:26:32 »
Gorex przedstawiam zapis:
Art. 13. 1. Komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej powołuje na okres 4-letniej kadencji, spośród oficerów Państwowej Straży Pożarnej komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, w porozumieniu ze starostą. Przepisu art. 35 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1592 oraz z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558 i Nr 113, poz. 984) nie stosuje się. Nie ogranicza się liczby kadencji pełnienia funkcji.

Co do wyboru komendanta z naznaczenia to masz rację, jednak tego wątku nie chciałem poruszać.

 
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2004, 10:20:34 »
koniec swiata, paranoja, wychodzenie przed orkiestre
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

bartek 6

  • Gość
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2004, 18:14:13 »
czekałem na wiecej postów, ale tamat chyba niezbyt ciekawy. ja jako osoba która rozpoczęła mam prawo do końcowej swojej refleksji
1.ja jestem za tym aby była kadencyjność pod warunkim żeby jako pierwszi mogli wybierać komendanta pracownicy komendy-jrg- może wtedy komendant liczyłby sie chociaż troszeczke z ludzmi zwłaszcza z podziału a jak ztym jest to prosze poczytać posty na forum
2.w projekcie osobą decydującą o wyborze ma byc starosta- niedopuszczalne dla mnie ze względu na możliwość wykazywania swoich poglądów politycznych
3.kadencyjność prowadziła by do poprawy stosunków z wojewódzkim komendantem-on też musiałby liczyć się z uwagami kom. powiatowych gdyż moim zdaniem wybór wojewódzkiego musiałby należeć do powiatowych. to tyle może ktos pokusi się na uwagi. zapraszam do dalszej dyskusji może nie ciekawej bo małorealistycznej
na koniec- mój komendant tak był zbulwersowany projektem kadencyjności że przez parę dni gdzie tylko mógł to krytykował- a to dlatego że na 100% pożegnałby się z tym stanowiskiem.

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2004, 20:17:02 »
1.ja jestem za tym aby była kadencyjność pod warunkim żeby jako pierwszi mogli wybierać komendanta pracownicy komendy-jrg- może wtedy komendant liczyłby sie chociaż troszeczke z ludzmi zwłaszcza z podziału a jak ztym jest to prosze poczytać posty na forum.

Sam pomysł wybierania komendanta nie jest zły, ale nie realny, władza nie zgodzi się na oddanie głosu załodze, bo wie, co to by dla nich oznaczało. Co do kadencyjności to dobra sprawa komendant będzie się martwił, co będzie jak przestanie nim być i jak później z ludźmi rozmawiać?


2.w projekcie osobą decydującą o wyborze ma byc starosta- niedopuszczalne dla mnie ze względu na możliwość wykazywania swoich poglądów politycznyc
Kto by miał większe układy u starosty ten zostałby komendantem, a nie zawsze miałby kompetencje.

3.kadencyjność prowadziła by do poprawy stosunków z wojewódzkim komendantem-on też musiałby liczyć się z uwagami kom. powiatowych gdyż moim zdaniem wybór wojewódzkiego musiałby należeć do powiatowych.
Ten wywód jest nie realny komendant wojewódzki jest przedstawicielem wojewody i to on ma i będzie miał wpływ na jego wybór.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Jak Wybierać Komendanta
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2004, 21:26:13 »
dzxięki i właśnie o to mi chodziło myślisz tak jak ja czyli wszystko jest nierealne wybór woj. i pow. stracili by chłopaki dlatego KG będzie robic wszystko aby do tego nie dopuscić aby koleżkom nie zaszkodzic