Autor Wątek: Obsadzanie wysokich stanowisk ludzmi z ZZ  (Przeczytany 5869 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Obsadzanie wysokich stanowisk ludzmi z ZZ
« dnia: Maj 14, 2007, 08:45:57 »
Jaki wpływ mają ZZ na obsady wysokich stanowisk w PSP? I dlaczego te stanowiska w większości przypadków trafiają do osób powiązanych z ZZ? Czy strażak nie zrzeszony w ZZ ma szanse na wysokie stanowisko w PSP? Pytanie moje dotyczy obecnej sytuacji na arenie PSP. Nowy KG, a więc i zmiany kadrowe w samej KG jak i w KW, a co za tym idzie pewnie i na dole, czyli KP/KM, i JRG. Jak zapewne pamiętamy reformatora PSP Pana Ch., doradcę Komendanta Krzowskiego, członka ZZ, który razem z Panem Krzowskim odszedł, ale dożywotnio dostał stołek doradcy Komendanta, powyższa postać ma po raz kolejny zasilić szeregi KG PSP, tym razem na stanowisku dyrektora jednego z biur. To nie jedyny przypadek windowania swoich (czytaj członków ZZ) na wysokie stołki. Pan obecny dyrektor gabinetu KG, również członek ZZ, nie posiadający wykształcenia oficerskiego, został posadzony na wysopkim stołku. Myślę, że każdy potrafi podać przykłady z własnego podwórka jak ZZ wsadza swoich ludzi na stołeczki. Jeden z postów brzmi co nam dają Związki Zawodowe. No właśnie. Co? Nam czy swoim kolesiom? Przykłady te można szerzyć. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.   
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 15:07:47 wysłana przez strazak998 »

Offline strazak21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2007, 09:36:21 »
Strazak998 z całym szacunkiem ale czy twoje informacje są sprawdzone? Wytłumacz mi  troszkę prościej : jak można odejść wraz z KG Krzowskim ,a zarazem pozostać doradcę KG dożywotnio?( jeśli są przyjaciółmi -to może zostać doradca Pana Krzowskiego w cywilu i to sprawę wyjaśnia) ;czy można odejść i zarazem pozostać ^_^, -błąd logiczny, a przecież jako ludzie wykształceni musimy się posługiwać prawami logiki. Oczywiście to tylko żart, ale swoją drogą rozwiń ten ciekawy temat.

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2007, 10:03:53 »
No cóż problem stary  jak świat. Nie dziw się że ZZ jest zainteresowane obsadzaniem stanowisk ludźmi którzy są przychylni im. Myślisz co bym zrobił gdym chciał wprowadzić to czy tamto albo mieć z tego profity, każdy z nas chce mieć jak najwięcej władzy dla forsy dla zaistnienia itd. itd. Jest to najbardziej naturalne zjawisko. Czasami to brzydko wygląda niemoralnie ale już tak jest i będzie. W krajach gdzie istnieje osobista odpowiedzialność za podejmowane decyzje tworzy się coś w rodzaju samokontroli i nawet jak dojdzie do jakiegoś tam kolesierstwa to przebiega w sposób łagodny dla wszystkich. Bo można więcej stracić niż zyskać. W USA jest sporo samobójstw oficerów wojska, policji, sraży pożarnej, powód prosty zostali pociągnięci do odpowiedzialności za winy zasłużone lub nie w każdym bądź razie jest to jakiś bat na pychę i nietykalność. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że trwają prace nad nieprzedawnianiem przestępstw i inych wykroczeń dla urzaędników i funkcjonariuszy państwowych i publicznych. Co to oznacza że ci co narozrabiali będą ścigani do końca swych dni. Będą odpowiadali osobiście majątkiem, wolnością,  przywilejami jakie zdobyli. Tylko współczuć należy takiemu co wpadnie w łapy Temidy. Zobacz co się dzieje z dawnymi U-bekami zobacz kto stoi w ich obronie nikt. Może będzie lepiej. Tym problemem sobie głowy nie zawracaj. Każdy myślący człowiek musi wiedzieć  że kiedyś skończy się komuna w PSP a zacznie się USA. Mam obawy że i tym dobrym naszym oficerom moga zniszczyć życie. Gdy nastąpi czas rozliczeń to by była wielka szkoda dla nas i PSP i tragedia osobista.  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2007, 11:55:10 »
Przykładów można mnożyć strażak998 na leszcza w tej formacji nie wyglądasz ale i dobrze, że taki temat wywołujesz. Kiedyś już on funkcjonował na forum bodaj jako Oficerowie polityczni czy coś takiego.
Krótko Nowy KG jakikolwiek (z wyjątkami) w taki czy inny sposób potrzebuje po pierwsze powołania na to stanowisko. Liczy się pewnie i poparcie ZZ, bo po co minister ma tam obsadzać człowieka, o którym wiadomo, że jego jasnym zadaniem bedzie walka z tymi organizacjami a nie praca.
Jeżeli masz poparcie ZZ i przekonasz MSWiA, że się nadajesz się na to stanowisko możesz pełnić tę funkcję. Skupiasz wokół siebie ludzi, którzy będą prowadzili jedną politykę. Odpowiadasz za swoją pracę jako KG tzw. stołkiem i to jest rola KG aby krąg ludzi, których wybrał odpowiadał jemu a nie ogółowi. Oczywiście najlepiej by było, aby wszyscy wszystkim odpowiadali :).
Jako kończy się komendantura kiedy się idzie na wojnę z ludźmi a tym samym z organizacjami ZZ widzieliśmy na przykładzie obecnego czytacza forum Pana Witolda S.
Jeżeli minister nie wymyślił nadzoru nad KG to lepiej jest jak swoje 3 grosze walną ludzie ze ZZ.
Zupełnie inną rzeczą jest jakość tych 3 groszy oraz sprawa tzw. karierowiczów.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, czy jeżeli powoływany jest związkowiec na jakiekolwiek stanowisko to jest źle?? Czy bycie w związkach, przekreśla możliwość powołania na jakiekolwiek stanowisko? 


Boston

  • Gość
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2007, 14:01:24 »
w moim województwie komendantem wojewódzkim został przewodniczący zz solidarność na szczeblu wojewódzkim,to chyba nie przypadek, ktoś go wypromował bo powiem szczerze że odwołano wcześniej 2 komendantów woj. z nieznanych dla mnie powodów, jeden ponoć za długo rządził od 92 roku, a jego nastepca nie chciał robić czystek w komendach powiatowych ( za to temu idzie to bez mrugnięcia okiem).

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2007, 14:09:10 »
Boston, a tych opisywanych powiatach to przynajmniej KP to byli konfliktowi czy walą ich w czapkę z klucza politycznego??
Dziś zostać komendantem można na miesiąc przed odejściem na emeryturę, bo nie znasz dnia ani godziny.... kiedy Cię utrącą i co dalej... Kochajmy ich tak szybko odchodzą.:)

Anonim

  • Gość
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2007, 14:29:19 »
Cytuj
Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, czy jeżeli powoływany jest związkowiec na jakiekolwiek stanowisko to jest źle?? Czy bycie w związkach, przekreśla możliwość powołania na jakiekolwiek stanowisko? 

Najważniejsze, żeby człowiek powoływany na stanowisko miał poukładane w głowie.
Bycie w ZZ nie przekreśla, a wprost przeciwnie - ułatwia, w tych czasach, wejście na stołek.
Czy to dobrze, czy źle?
Nie wiem, wiem tylko tyle, że obecnie faworyzowani są związkowcy. Źródło - własne podwórko.
Może kiedyś było tak, że ZZ były gnębione?? Nie wiem, młody jestem i się nie znam.
Ale np. jeśli tak było - to może się dzieje teraz branżowa sprawiedliwość dziejowa?

Boston

  • Gość
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2007, 14:38:19 »

Boston, a tych opisywanych powiatach to przynajmniej KP to byli konfliktowi czy walą ich w czapkę z klucza politycznego??

moim zdaniem nie o konflikt tu chodzi a własnie o polityke nie jesteś z nami to jesteś przeciwko ... i tak oficerowie z dwudzistoparo letnim stażem, doświadczeni i w wielu przypadkach naprawde oddani słuzbie chcąc nie chcąc odchodzą na emeryture w wieku czterdziestu kilku lat.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2007, 16:40:52 »
W wielu watkach an forum jest takich tekstów mnogośc, ale został stworzony nowy wątek, żeby wylewać swoje frustracje.
jasno można wyczytac, że związkowiec powinien walczyć oNASZE, ale nie ma prawa do awansu  w stanowisku - bo to kumoterstwo.
Zwiazkowiec powinien walczyć o NASZE - ale nie powinien awansowac w stopniu - bo to kumoterstwo.
Związkowiec powinien całe życie zawodowe dzialać dla dobra innych nadstawiając karku i niegdy nie powinien wybić się ponad stanowisko lub stopień z jakim został przyjęty do PSP.
część z kolegów, młodych kolegów mówi o kumoterstwie związkowców, ale zapomina, lub wręcz nie wie, że jeszce nie tak dawno za czasów JEKG Jankowskiego związkowiec był nikim. Nieważne, że nie awansowano związkowca umyslnie - bo związkowiec, ważne, że awansowano teraz - bo związkowiec (to napewno przez układ). Jest to przejaw skrajnej niekonsekwencji.
Powiadacie, że niektórzy wspaniali komendanci trwają na stanowiskach od 20 lat i dłużej i jest przecież tak wspaniale. Jest wspaniale, bo To Ci własnie komendanci przedstawiają swoje rządy jako "Nieustajace pasmo sukcesów" - brakuje tylko dzieciczenia stanowisk. Duza część komendantów mogłaby w pisać w rubryce zawód - komendant, jest taki dobry, że przez 20 lat nie urodził się i nie wykształcił nikt lepszy? Traci trochę bareją, trochę JEKG Skomrą.

Cytuj
oficerowie z dwudzistoparo letnim stażem, doświadczeni i w wielu przypadkach naprawde oddani słuzbie chcąc nie chcąc odchodzą na emeryture w wieku czterdziestu kilku lat.
Skoro dwadziescia lat było koemndantem, to musial nim zostac bezpośrednio po ukończeniu SGSP - czy to jest dobre?

Wielu "pieniaczom" (nie berzcie tego do siebie) zawsze mówie, skoro uważacie, że zz daje takie szerokie mozliwości kariery - zapisujcie się !
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2007, 17:02:44 »
Czy to jest złe że stanowiska (te wysokie) są obejmowane przez działaczy ZZ i tak i nie , jeżeli koleś X z ZZ zajmuje wysokie stanowisko i dba o interes,dobro,polepszenie warunków pracy i bytowych ( wszystkich ) strażaków to uważam że może być , ale jak koleś Y jest podstawiony (pijawka) przez KG.KW.KP.itp to już nie jest ok, bo taki może napsuć więcej niż nam się wydaje , będzie dbał tylko o siebie i o interes swojego przełożonego .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2007, 17:09:29 »
Cytuj
Nie wiem, młody jestem i się nie znam.
Ale np. jeśli tak było - to może się dzieje teraz branżowa sprawiedliwość dziejowa?
Jestem członkiem ZZ i mam swoje zdanie o różnych sytuacjach, zawsze za to dostaję w głowę (dobrze, że hełm noszę). Wszystkich, którzy uważają, że to taki prosty i łatwy kawałek chleba proszę o wykazanie się w działalności ZZ.
Wiem, że przez lata działalności związkowców ludzie tracą nie tylko nerwy ale i .., "nie wystąpimy Panu z takim a takim wnioskiem, bo Pan ma zawsze coś do powiedzenia." Dzisiaj może to sprawiedliwość dziejowa. Może ludzie, którzy zaczynają zajmować jak to w temacie wątku, wysokie stanowiska, znający pożarnictwo oraz posiadając doświadczenia, w walce z oszukiwaniem strażaka, są najlepszym rozwiązaniem w tej formacji. To jak zwykle wyjdzie w praniu.

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2007, 17:37:11 »
Nie można powiedzieć, że związkowcy nie mogą zajmować wyższych stanowiska, gdy faktycznie na to zasługują.
Chore jest to, że w wielu przypadkach stanowisko związkowe jest jedynym kluczem do awansu służbowego. Tak byc nie powinno, a widać to wyraźnie....

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2007, 18:06:44 »
To czy ktoś należy do związku zawodowego, czy też nie nie powinno mieć wpływu na możliwości awansowe - awansuje funkcjonariusz a nie związkowiec. Odrębną sprawą jest fakt że działacza nie tylko związkowego łatwiej zauważyć w grupie, zarówno pozytywnie jak i negatywnie > jeżeli jest dobry i ma kwalifikacje winien awansować.  -_-
Naganną natomiast będzie sytuacja, gdy awansowany działacz będzie wykorzystywał swoje stanowisko do promowania kolesiów, rodziny czy innych przydupasów lub też w swojej działalności zawodowej będzie podporządkowywał się swoim dotychczasowym przełożonym związkowym, zapominając o równym traktowaniu wszystkich strażaków. Jako związkowiec reprezentował swoich członków, jako przełożony służbowy ma reprezentować wszystkich strażaków i jak trzeba dać popalić koledze związkowcowi.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2007, 21:34:42 »
Witam
Myślę,że klasycznym przypadkiem takiej decyzji jest Pani Rektor Szkoły Głównej - w "matuzalemowym wieku (podobno najstarszy strażak w służbie czynnej w Unii Europejskiej, bez 15 letniego stażu w mundurze, ale od 5 lat st.bryg. ...... i wieloletnia przewodnicząca NSZZ "S" w SGSP.
Piękne Nieprawdaż ? :rolleyes:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 14, 2007, 21:56:09 »
Witam,
proponuję spojrzeć w ten sposób ;
strażaków podzieliłbym na 3 grupy :
1. narzekaczy
2. krzykaczy
3. działaczy związkowych

1- strażak narzekający - nic z tego nie wynika - nie ubywa , nie przybywa
2- strażak krzykacz - nic z tego nie wynika - nie ubywa, nie przybywa
3- strazak działacz - musi te narzekania i krzyki połączyć  w jedną całość, narzekającego pocieszyć, krzykacza poskromić , wyciągnąć wnioski, "ubrać" to wszystko w normalny język i przedstawić stronie służbowej na odpowiednim szczeblu.
I gdybym miał teraz możliwośc awansowania któregoś z nich wybrałbym tego trzeciego.
Zdaję sobie sprawę , że zawsze są wyjątki.
Ten watek również moznaby zatytułować np.
"Obsadzanie wysokich stanowisk narzekaczami albo krzykaczami" i dyskusja poszłaby w tym samym kierunku co teraz.

Nie w temacie ?  :rolleyes:
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 14, 2007, 22:15:01 »
Sam osobiście znam paru z ZZ którzy po przejściu z PB z niskiej grupy do KP na wyższą grupę umarli śmiercią naturalną. Zatkano im usta kasą. I co my możemy zrobić. Jeżeli komuś podniosą grupę ( o 4 grupy wyżej ) jeżeli podniosą dodatek słuzbowy ( z 200 zł do 500 zł ) to co to tamten silny na PB teraz w KP jest PODNÓŻKIEM TOŁDIEGO !!! Zapomina o problemach na dole, nie ma czasu jeździć na zerania czy nawet walne zebrania a jest wirutualnie delegatem na zarząd województwa a i też kraju. On już nie ma czasu dla prostych ludzi, on teraz jest kimś, kimś ważnym ale dla PB jest nikim.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Anonim

  • Gość
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 14, 2007, 22:18:51 »
Cytuj
Jestem członkiem ZZ i mam swoje zdanie o różnych sytuacjach, zawsze za to dostaję w głowę (dobrze, że hełm noszę). Wszystkich, którzy uważają, że to taki prosty i łatwy kawałek chleba proszę o wykazanie się w działalności ZZ.
Wiem, że przez lata działalności związkowców ludzie tracą nie tylko nerwy ale i .., "nie wystąpimy Panu z takim a takim wnioskiem, bo Pan ma zawsze coś do powiedzenia." Dzisiaj może to sprawiedliwość dziejowa. Może ludzie, którzy zaczynają zajmować jak to w temacie wątku, wysokie stanowiska, znający pożarnictwo oraz posiadając doświadczenia, w walce z oszukiwaniem strażaka, są najlepszym rozwiązaniem w tej formacji. To jak zwykle wyjdzie w praniu.

Ja do ZZ nie należę, bo szczerze mówiąc nie widziałem i nie widzę potrzeby zapisania się do struktur - przypuszczam, że nie do końca bym się sprawdził jak związkowiec.
I powiem ci szczerze: mam nadzieję, że związkowcy, którzy obejmuję teraz wysokie stanowiska, naprawdę przysłużą się firmie - oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Zresztą byłoby niekiepsko, gdyby wszyscy obejmujący jakieś poważniejsze stanowiska działali in plus - z tym to jednak różnie bywa..

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2007, 08:30:16 »
W wielu watkach an forum jest takich tekstów mnogośc, ale został stworzony nowy wątek, żeby wylewać swoje frustracje.
jasno można wyczytac, że związkowiec powinien walczyć oNASZE, ale nie ma prawa do awansu  w stanowisku - bo to kumoterstwo.
Zwiazkowiec powinien walczyć o NASZE - ale nie powinien awansowac w stopniu - bo to kumoterstwo.
Związkowiec powinien całe życie zawodowe dzialać dla dobra innych nadstawiając karku i niegdy nie powinien wybić się ponad stanowisko lub stopień z jakim został przyjęty do PSP.

Nie odbieraj tego jako ataku. Nie mam nic przeciwko temu żeby ludzie z ZZ awansowali, bo są takimi samymi strażakami jak reszta, ale wszystko w granicach rozsądku. Ostatnie zmiany w PSP pokazują, że wiekszości przypadków to właśnei członkowie ZZ awansują na stołeczki i to jest patologia. Nie jesteś z nami, to jesteś przeciw nam i nie masz szans na awans. Ta reguła jest obowiązująca zwłaszcza w ostatnich czasach. Jasne że każdy by chciał zajmować wysokie stanowiska, ale w tym przypadku nie może  być wyznacznikiem przynależnośc do ZZ.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 15, 2007, 16:35:15 »
Cytuj
Jaki wpływ mają ZZ na obsady wysokich stanowisk w PSP?
Opiniowanie...... negatywne lub pozytywne.
Dałeś miażdżący tytuł:
Cytuj
Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
ale już w tekscie :
Cytuj
....te stanowiska w większości przypadków....
No to zdecyduj się czy wszystkie czy w większości.... chyba, że nie ma różnicy.
I powiązany ze ZZ a członek ZZ. I co to znaczy powiązany ?
Cytuj
Czy strażak nie zrzeszony w ZZ ma szanse na wysokie stanowisko w PSP?
nigdy !! ja nie znam nikogo kto by był na wysokim stanowisku nie będąc członkiem związku.... od Komendantów do d-cy zastępu sami związkowcy. Normalnie jak szarańcza. Mało tego. Podobno teraz trzeba być członkiem związku żeby w ogóle się dostać do Straży.  :wacko: Co za czasy... ech..

Cytuj
Myślę, że każdy potrafi podać przykłady z własnego podwórka jak ZZ wsadza swoich ludzi na stołeczki.
Myślę, że nie bardzo......
A poza tym czy uważasz, że ktoś kto nie posiada odpowiednich kwalifikacji tylko jest członkiem związku zostaje mianowany na wysokie stanowisko ?
Jeśli tak to dlaczego pomimo moich 14 lat członkostwa nie zostałem d-cą JRG, Naczelnikiem Wydziału, KP czy nawet KW ? :(

Cytuj
Jeden z postów brzmi co nam dają Związki Zawodowe. No właśnie. Co? Nam czy swoim kolesiom?
 
Nic. Absolutnie nic.... wszystkie wywalczone podwyżki w ubiegłych latach poszły tylko na związkowców czyli na kolesi. Niezrzeszeni strażacy nie dostali nic.
Za parę dni będą wznowione rozmowy z Ministrem nt. tygodniowego wymiaru czasu służby. Oczywiście jeśli powrócimy do 40 godzin/tydz. i (oby) zaistnieje możliwość zapłaty za nadgodziny to też tylko na tym skorzystają "kolesie" a Ci niezrzeszeni strażacy będą dalej dupić po 48/tydz. jak za Cara Witolda.
Cytuj
Przykłady te można szerzyć
Można.
Cytuj
Nie odbieraj tego jako ataku. Nie mam nic przeciwko temu żeby ludzie z ZZ awansowali   ,bo są takimi samymi strażakami jak reszta, ale wszystko w granicach rozsądku.
A mnie się zdaje że chyba jesteś przeciwny temu....
Zresztą nie tylko Ty. Teraz jak awans lub nawet stopień dostaje związkowiec to jest dla niektórych naganne. Dziwne, że jak kiedyś szybkie awanse dostawali ludzie powiedzmy "przychylni" Komendantowi lub powiązani rodzinnie to jakoś nie było takich wielkich krzyków.....
Ale, związkowiec? - hańba !!!! :wacko:
Ty też nie odbieraj mojego posta jako ataku. Nie jestem przeciwnikiem krytyki ale nie powinieneś uogólniać. Jak chodzi Ci o pana X  to pisz o tym przypadku, i wyjaśnij strażakowi21 i innym o co chodzi z tym dożywociem na stoku doradcy.
Pozdrawiam.

PS. jak widać zabrakło KG WS to znów wszystko wraca do normy....i znów temat dyżurny. :)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Nie zmienia się zasad gry w trakcie jej grania tak nawet ZZ nie robią:)
Początkowo temat założony przez ciebie brzmiał:
OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK CZŁONKAMI ZZ - rozumie jest to widoczne jedni ganią drudzy chwalą, a pozostali neutralni.

Teraz Geddeon zmodyfikowałeś go na:  fakt jest taki jak pisze poniżej Geddeon nic nie zmieniał taki nagłówek był w pierwszym poście tematu
Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ

Strażak998 pisał o wysokich i tylko o członkach, Geddeon pisze o wszystkich i do ich obsadzenia nie koniecznie (jak wynika z tematu) członkami ale swoimi chłopami.

Jakby dyskusji nie prowadzić. Dla mnie krótko - jesteś w związkach, co najważniejsze nie cwaniakujesz, a pracujesz dla dobra większości, bo dla wszystkich się nie da. Idź w górę aż do "najwyższych stanowisk", przynajmniej coś robisz i nie szemrasz za "szafą" na innego.

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 17:06:04 wysłana przez fireman »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 15, 2007, 17:00:14 »
Cytuj
Teraz Gedeon zmodyfikowałeś go na:
Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
Skopiowałem nagłówek pierwszego posta. Żadna modyfikacja.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Obsadzanie wysokich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2007, 21:30:27 »
Zapomina o problemach na dole, nie ma czasu jeździć na zerania czy nawet walne zebrania a jest wirutualnie delegatem na zarząd województwa a i też kraju. On już nie ma czasu dla prostych ludzi, on teraz jest kimś, kimś ważnym ale dla PB jest nikim.
Nie rozumiem dlaczego nie został jeszcze odwołany z zajmowanej funkcji związkowej, czyżby pełnił ja dożywotnie? Z tego co wiem statuty związków zawodowych działających w PSP tego nie przewidują.  -_-
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 15:17:02 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 16, 2007, 14:53:12 »
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=108
Komunikat 02/05 z dnia 15 maja 2007 roku

W dniach 14 – 15 maja odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZS „Florian”.

W dniu 14 maja członkowie Prezydium uczestniczyli w spotkaniu z Łódzkim Komendantem Wojewódzkim PSP w celu obrony interesów członków naszej organizacji związkowej.

W dniu 15 maja odbyło się spotkanie Komendanta Głównego PSP bryg. mgr inż. Marka Kubiaka z przedstawicielami związków zawodowych ZZS „Florian” oraz NSZZ Pracowników Pożarnictwa.

Na spotkaniu poruszono następujące tematy :

nowelizacja ustawy o Państwowej Straży Pożarnej,
nowelizacja rozporządzenia kwalifikacyjnego oraz płacowego na 2008 rok,
awanse w stopniach służbowych,
unormowanie sytuacji w sprawie czasu służby strażaka w systemie zmianowym.

W dniu 21 maja w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczną się prace związane z nowelizacją ustawy o PSP z przedstawicielami strony rządowej , służbowej i związkowej.


Przewodniczący Zarządu Krajowego
ZZS Florian
Wiesław Puchalski
________________________________

No to KW z Łodzi ma szanse za z-ca KG cos mi tak podpowiada intuicja.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Obsadzanie wysokich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 16, 2007, 15:09:16 »
NIE WIEM KTO, NIE WIEM JAK ALE ZOSTAŁ ZMIENIONY TEMAT TEGO POSTA

ORYGINALNY TEMAT BYŁ OBSADZANIE WYSOKICH STANOWISK LUDŹMI Z ZZ, KTOS ZMIENIŁ NA WSZYSTKICH, KOMU NA TYM ZALEŻAŁO NIE WIEM.

POPRAWIŁEM NA NOWO

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Obsadzanie wszystkich stanowisk ludzmi z ZZ
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2007, 15:12:54 »
A poza tym czy uważasz, że ktoś kto nie posiada odpowiednich kwalifikacji tylko jest członkiem związku zostaje mianowany na wysokie stanowisko ?
Jeśli tak to dlaczego pomimo moich 14 lat członkostwa nie zostałem d-cą JRG, Naczelnikiem Wydziału, KP czy nawet KW ? :(

A jak wyjasnisz to, że pan Osmycki odchodząc na emeryturę załatwił sobie stanowisko doradcy KG, choć w sowich postach twierdził, że jest tylko starszym specjalistą, czym okłamaywał ludzi. Miał kwalifikacje na doradcę? W czym doradzał Komendantowi? A jeśli doradzał to chyba po to, żeby go odwołali, co się stało. Głośno też się mówi o nowych kandydatach na nowych z-ców 01. Oni też pewnie nie są ludźmi ZZ. 
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2007, 15:16:48 wysłana przez strazak998 »