Autor Wątek: Studia podyplomowe  (Przeczytany 34280 razy)

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 14, 2013, 11:26:51 »
Cytuj
Czyli nie ma szans dla aspirantów na podziale na ukończenie spf, w komendach powiatowych? Pozostaje tylko SGSP zaoczne pomimo ukończenia studiów cywilnych.

Nie wiem o co chodzi. Jeżeli jesteś aspirantem, masz stanowisko OFICERSKIE , studia wyższe i odpowiednią ilość lat służby, to Twój 01 może wystąpić o nadanie Tobie PIERWSZEGO stopnia oficerskiego. Do tego nie jest potrzebny SPF.

Cytuj
No i po raz kolejny chyba nie dane mi będzie iść na podyplomówkę bo znów w KW lista została ułożona w niezrozumiały dla normalnego człowieka sposób. Ludzie z 12-14 letnim stażem (aspiranci) musieli ustąpić 4-letniemu stażu służby mł.kpt. Może ktoś w KG się otrząśnie i spojrzy na to inaczej bo czuję że przed emką tam nie zawitam

Widocznie Twój 01  nie przewiduje dla Ciebie awansu :milcz: szkoda......

Cytuj
kolejek na powiatach nie ma bo malo kto ma stanowisko. Problem jest w KW bo nie wiem czym sie kieruja w ustawianiu kolejki. Myslalem ze stanowiskiem i stazem sluzby ale ostatnio z miejsca 10 spadlem do 29. :( Moze kolego raf998 wiesz wiecej???? :gwiazdki:

W moim powiecie nie ma kolejek.
W innych są i to duże. O kolejności decyduje KW, na którą naciskają poszczególni 01. Z tego co się dowiedziałem mogą oni zmienić przydział na spf nawet w ostatniej chwili. Np. został wyznaczony strażak X a powiatowy 01 uważa, że lepiej będzie wysłać strażaka Y i on idzie. Znam takie przypadki.

Fenix kolego współczuję.
Powodzenia w staraniach.

mlody1234567

  • Gość
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 18, 2013, 12:47:07 »
A wiecie  moze do kiedy na semestr zaczynajacy sie w marcu bedzie ogloszona lista studentów?dostał już ktoś potwierdzenie że idzie na marzec na spf?

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 21, 2013, 11:34:03 »
No to pozamiatane. Od maja podobno zmiany jeśli chodzi o studia podyplomowe. Podobno sam SPF nie wystarczy żeby dostać **. Wiecie może coś więcej? Od kiedy startuje to wszystko po nowemu? I co z odpłatnościami?

Offline Immortals

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 24, 2013, 20:23:14 »
Witam.
Koledzy mam pytanie odnośnie studiów podyplomowych 2 letnich w prywatnej uczelni, po których dostaje sie dyplom technik pożarnictwa. Czy to może się do czegoś przydać?? 
Dzieki za odp.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 24, 2013, 20:30:17 »
Kolego, czy to, o czym mówisz to są studia podyplomowe, czy studium pomaturalne?
EGO = 1 / wiedza

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 24, 2013, 21:20:47 »
Koledzy mam pytanie ma ktoś wydział kierunków przydatnych w PSP po którym można zostać oficerem? nie mogę tego nigdzie znaleźć  :cooo:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 24, 2013, 21:45:58 »
Jedyny pewny to Inżynieria Bezpieczeństwa Pożarowego na SGSP.
Jeśli chcesz być oficerem i mieć wszelkie uprawnienia do kierowania działaniami to tylko to. Reszta to droga pod Mount Everest w porze zimowej. Szkoda czasu i nerwów.
Kiedyś pokazało się coś takiego:
1.   Administracja
2.   Budownictwo
3.   Chemia
4.   Elektronika i telekomunikacja
5.   Elektrotechnika
6.   Energetyka
7.   Fizyka
8.   Fizyka techniczna
9.   Górnictwo i geologia
10.   Inżynieria chemiczna i procesowa
11.   Inżynieria materiałowa
12.   Inżynieria środowiska
13.   Leśnictwo
14.   Mechanika i budowa maszyn
15.   Ochrona środowiska
16.   Pedagogika
17.   Prawo
18.   Technologia chemiczna
19.   Transport
20.   Zarządzanie i marketing

Ale na to Komendanci patrzyli tak jakby nie widzieli. A teraz jest z tym jeszcze gorzej. I widoków na przyszłość raczej pozytywnych nie ma i nie będzie.... (patrz rozporządzenie w sprawie stanowisk)
EGO = 1 / wiedza

Offline DanielR625

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 27, 2013, 19:56:50 »
Czyli jednym słowem zostać oficerem to tylko Szkoła Główna? to nie ciekawie. Chciałem wiedzieć bo jak się nie dostanę do SAPSP to muszę inaczej kombinować. Jakieś studia i nabory a jak to ma coś pomóc w zdobyciu wyższego stanowiska to czego nie wybrać kierunku przydatnego w PSP? Dzięki robn :)