Autor Wątek: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.  (Przeczytany 13475 razy)

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 04, 2007, 10:02:14 »
Lang Twoja wypowiedż jest jedną z madrzejszych jakie czytałem na tym forum od początku roku. Podpisuję się pod tym co napisałeś.

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2007, 11:18:35 »
Taaak, bo wcześniej to nikt związany z poprzednimi Rządami nigdy nie dostał wcześniej awansu, tylko obecnie dostają je związkowcy....

Chrzanisz... jak Ci z publicystyczno-politycznych programów w TV !
 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2007, 11:50:53 »
Cytacik:
Cytuj
Chrzanisz... jak Ci z publicystyczno-politycznych programów w TV

Odpowiedź:
Cytuj
Chrzanisz... jak Ci z publicystyczno-politycznych programów w TV

Przeczytałem kilka Twoich postów i w zasadzie wyszło mi na jedno: dokładnie to co napisałem wyżej. Zarzucałeś któremuś z kolegów ( w którymś z postów), że nie jest dobrym psychologiem. Otóż ty też nim nie jesteś, bo nie potrafisz właściwie zdiagnozować Swojego przypadku. Jedyne, co wyziera z Twoich postów to ogromna frustracja. Wyluzuj, bo się wykończysz. W żadnej z wypowiedzi nie doszukałem się choćby cienia propozycji zmian, sama negacja, zawziętość w tłuczeniu wszystkiego wokół. Na początek proponuję dopasować swoje kwalifikacje do stanowisk i umiejscowić się we właściwym szeregu. Jeżeli nie da się w służbie, to zgodnie z Twoją świetlaną wizją karier członków ZZ zapisuj się, wygraj wybory i czerp pełnymi garściami z dobrodziejstw - no chyba, że jedynym głosem poparcia będzie Twój własny, to wtedy sorry, zabrakło mi pomysłów jak poprawić Twój los.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 06, 2007, 17:34:08 »
fornax :

A ja Cie popieram. Uwazam ze to ze jestesmy formacja mundurowa i ze mamy podleglosc sluzbowa w niczym tu nie przeszkadza. W celu wybrania odpowiednuch ludzi wystarczy odpowiednio dobrac kryteria do konkursu i po sprawie (staz sluzby, wyksztalcenie itd.)  - tylko wtedy moglo by sie okazac ze dla niektorych pewne stanowiska bylyby nie do osiagniecia, bo np nie maja wyksztalcenia wyzszego pozarniczego... Co do tego ze obecna ustawa nie prezwiduje takiego rozwiazania to nie widze problemu - nowelizacja przepisu (jakos w innych sprawach da sie ja nowelizowac wiec dlaczego nie w takiej). Gdyby stanowiska "kierownicze" byly obsadzane ludzmi nie z klucza a ze wzgledu na ich doswiadczenie moze uniknelibysmy ciaglych zmian i przepychanek. NIe oszukujmy sie w tej chwili o stanowiskach decyduja uklady kolezenskie, zwiazkowe i polityczne sympatie (i niech nikt nie stara sie uowadniac ze jestesmy formacja apolityczna). Wiec ja jestem za, ale nie oszukujmy sie - nie doczekamy takich czasow (choc wcale nie mam zbyt dlugiego stazu). 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 18:09:38 wysłana przez ofi »

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2007, 13:30:39 »
podzielam zdanie fornaxa, tyle tylko że długo czasu  upłłynie aby to się sprawdziło.
Kiedyś pisałem jak powinno wyglądać wybieranie kierownictwa PSP i jeszcze raz przedstawię
1.KP wybierają strażacy danej KP--oczywiście taka osoba powinnaspełniac określone wymagania
2. KW wybieraja KP danego województwa
3. KG wybierają KW
Tym sposobem istnieje duże prawdopodobieństwo że Nie tylko KP I KW byłby godnym Przełożonym  Strażakównajniższego szczebla ale nawet i KG

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2007, 14:49:56 »
Demokracja w mundurze? To byłoby dziwne...
Może jeszcze zastosować wybór dowódcy w trakcie jazdy do akcji? :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:32:01 »
Ja jestem za monarchią... ;) i dziedziczeniem tronu Komendanta...

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 12, 2007, 13:08:02 »
Cytuj
1.KP wybierają strażacy danej KP--oczywiście taka osoba powinnaspełniac określone wymagania
2. KW wybieraja KP danego województwa
3. KG wybierają KW

I tak mogłaby powstać nieziemska mafia ....
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline goodman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2007, 14:32:51 »
czyli bysmy mieli konklawe na wszystkich szczeblach. a co by informawalo strazakow ze jest nowy milosciwie panujacy? dym z opon czy z ogniska rozpalanego na placu przed komenda? :))

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 16, 2007, 12:36:10 »
Pewnie zostawmy to tak jak jest i nich dalej najwyzsze stanowiska obsadzaj koledzy zwiazkowcy... tak bedzie najlepiej, prawda?
Bo jakby narzucic odpowiednie wymagania co do stazu, wyksztalcenia, doswiadczenia na kierowniczym stanowisku to by sie okazalo ze nie wszyscy panowie sie nadaja i wtedy bylby problem w dopchaniu sie do korytka...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 18, 2007, 00:49:46 »
a jakby znowu te kryteria spełniał jakiś związkowiec ? To co ? znowu byłoby źle , tylko co bys wtedy wymyślił ?

Skoro ZZ to prosta i lekka droga do kariery to czemu się nie zapiszesz ?

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 05, 2007, 00:07:55 »
Witam serdecznie. no tak czytam sobie i wyciągam jeden wniosek może to i nie było by dobre żeby organizować coś w rodzaju KONKLAWE przy wyborze Komendanta ale mam propozycję istnieje taka stara dobra zasada panująca w samorządach i nie tylko a mianowicie kadencyjnośc komendantów. Powodowało by to, że ów panujacy musiałby wykazywać się wykonywana przez siebie pracą, jakimiś osiągnięciami, dokonywaniem rzeczy niemożliwych w stosunku do starych zmęczonych komendantów zasiadających za biurkiem dłuższy czas i wyczekujących kiedy to Komendant wojewódzki zadzwoni i powie to koniec PANIE KOMENDANCIE GRATULUJĘ ZASŁuŻoNEJ EMERYTURY. W dzisiejszej dobie kiedy brak jest pieniędzy dosłownie na wszystko w nasazej budżetówce zastanawiałbym się nad pewną rzeczą mianowicie jeżeli chodzi o kwalifikacje komendantów, na czele komendy tak naprawdę powinien stanąć MENEDŻER osoba potrafiąca zdobyć pieniądze poza budżetem, potrafiąca zjednać sobie ludzi co jest rzeczą trudną ale bardzo ważną owszem powinien być funkcjonariuszem ale nie powiedziane, że akurat po SGSP a może po ZARZĄDZANIU PRZEDSIĘBIORSTWEM lub po PSYCHOLOGII dlaczego nie jego nadrzędnym zadaniem jest utrzymywac jednostkę w odpowiedniej gotowości bojowej i tak organizować pracę żeby było kim i czym pracować a jak on to zrobi to jest jego sprawa . Pozdrawiam serdecznie

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 07, 2007, 00:41:14 »
Sruty, pierduty.
Temat poważny a Wy czytajcie dalej takich filozofów i "zamulaczy" jak Geddeon, sam-go czy innych. A tymczasem minęło lato i okazuje się MIAŁEM RACJĘ !
Jeden z przewodniczących ZZ (sądzę, że nie on jeden) dalej, równo pnie się i pnie się... Gdyby w takim tempie awansować - to ni mniej nie więcej niż 6-7 lat starczyłoby, żeby ze strażaka zrobić generała !
Nic tylko robić zaocznie SA i "jakieś" studia ... i nuże na stołek ! 
Najpierw stopień oficerski, który oczywiście ŻADNEMU INNEMU aspirantowi z komendy się NIE NALEŻAŁ, a teraz...
Przecież, dla Niego i tylko dla Niego można (trzeba) pisać o odstępstwo.
Jedyny zasłużony Pan Przewodniczący ! ( inni albo są za długo w oficerami ? albo mają magistrów ? albo złe studia pokończyli ? albo...).
Ale przecież - to CZYSTY PRZYPADEK !
Republika Kolesiów.

 

strażak79

  • Gość
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 07, 2007, 08:53:07 »
MENEDŻER osoba potrafiąca zdobyć pieniądze poza budżetem,

Dla mnie to jest chore. Skoro jesteśmy instytucją finansowaną ze skarbu państwa to jakie zdobywanie pieniędzy poza budżetem. Czyli jak komendant nie załatwi kasy na sprzęt z innych źródeł to jest zły komendant? A gdzie jest napisane że komendant musi załatwiać kasę?

Art.13
6. Do zadań komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej należy:
1) kierowanie komendą powiatową (miejską) Państwowej Straży Pożarnej;
2) organizowanie jednostek ratowniczo-gaśniczych;
3) organizowanie na obszarze powiatu krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego;
4) dysponowanie oraz kierowanie siłami i środkami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu poprzez swoje stanowisko kierowania;
5) kierowanie jednostek organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej z obszaru powiatu do akcji ratowniczych i humanitarnych poza granicę państwa, na podstawie wiążących Rzeczpospolitą Polską umów i porozumień międzynarodowych;
6) analizowanie działań ratowniczych prowadzonych na obszarze powiatu przez podmioty krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego;
7) organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej;
8) współdziałanie z komendantem gminnym ochrony przeciwpożarowej, jeżeli komendant taki został zatrudniony w gminie;
9) rozpoznawanie zagrożeń pożarowych i innych miejscowych zagrożeń;
10) opracowywanie planów ratowniczych na obszarze powiatu;
11) nadzorowanie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych;
12) wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa;
13) wstępne ustalanie przyczyn oraz okoliczności powstania i rozprzestrzeniania się pożaru oraz miejscowego zagrożenia;
14) organizowanie szkolenia i doskonalenia pożarniczego;
15) szkolenie członków ochotniczych straży pożarnych;
16) inicjowanie przedsięwzięć w zakresie kultury fizycznej i sportu z udziałem podmiotów krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na obszarze powiatu;
17) wprowadzanie podwyższonej gotowości operacyjnej w komendzie powiatowej (miejskiej) Państwowej Straży Pożarnej w sytuacji zwiększonego prawdopodobieństwa katastrofy naturalnej lub awarii technicznej, których skutki mogą zagrozić życiu lub zdrowiu dużej liczby osób, mieniu w wielkich rozmiarach albo środowisku na znacznych obszarach, oraz w przypadku wystąpienia i utrzymywania się wzmożonego zagrożenia pożarowego.
7. Do zadań komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej ponadto należy:
1) współdziałanie z zarządem (oddziałem) powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej;
2) przeprowadzanie inspekcji gotowości operacyjnej ochotniczych straży pożarnych na obszarze powiatu, pod względem przygotowania do działań ratowniczych;
3) realizowanie zadań wynikających z innych ustaw.
orzeczenia sądów
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2007, 10:15:36 wysłana przez strażak79 »

Offline Strażak1979

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 23, 2007, 22:28:16 »
Niektórzy z was twierdzą, ze w maju awansowani byli tylko związkowcy. To  w listopadzie pewnie też?! Tym samym zastanawia mnie fakt, dlaczego wielu zwiazkowców, będących osobami funkcyjnymi nie otrzymali awansu na I st. oficerski ani w maju, ani też w listopadzie! Ani też duzo wcześniej. Działam w związkach już kilka lat i jakoś nadal czekam na awans na I st. oficerski.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2007, 11:03:31 wysłana przez Strażak1979 »

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 01, 2007, 01:33:55 »
Gratulacje !
Jesteś "normalnym" związkowcem, który nie dba w pierszym rzędzie li tylko o swoje !
A jednak - niektórzy zawzięcie przebijają się "po plecach" kolegów związkowców...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 02, 2007, 13:34:20 »
To w przeciwieństwie do mnie....
Ja jako związkowiec zamulacz pnę się jak tylko mogę po plecach wszystkich strażaków.
mam dodatek najwyższy z możliwych (bo przecież związkowcy tak mają)
grupę zaszeregowania również
nagrody dostaję zawsze najwyższe
a przy opiniowaniu zawsze obstaję przy jak najwyższych ze wskazaniem na siebie
w nagrodę komendant utrudnił mi kiedys przejście do innej JRG żeby mnie nie stracić :)
normalna sielanka...... życ nie umierać .
pozdrawiam