Autor Wątek: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.  (Przeczytany 13465 razy)

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« dnia: Kwiecień 30, 2007, 10:17:40 »
Czy ZZ mają wgląd we wnioski awansowe strażaków? A jeśli tak, to czy znana jest ilość strażaków awansujących w tym roku z tzw. przyspieszenia? Zwłaszcza jeśli chodzi o KG PSP, gdzie awanse rozdaje się na prawo i lewo z dużym przyspieszeniem sięgającycm nawet 3 lata.

Offline miluś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2007, 16:30:48 »
Raczej nie otrzymasz odpowiedzi a przynajmniej szczerej. Po analizie tegorocznych przyspieszeń okaże się że najbardziej zasłużeni są oczywiście panowie związkowcy i to ci którzy najbardziej zasłużyli się w wypie....  strażaków mających zbyt słuszny staż i oczywiście komunistyczne korzenie - podkreślam to z całą stanowczością bo każdy wie że dotychczasowi komendanci byli z nadania partyjnego (może nawet sam pierwszy sekretarz ich namaszczał).

Anonim

  • Gość
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2007, 18:22:26 »
Cytuj
Czy ZZ mają wgląd we wnioski awansowe strażaków? A jeśli tak, to czy znana jest ilość strażaków awansujących w tym roku z tzw. przyspieszenia? Zwłaszcza jeśli chodzi o KG PSP, gdzie awanse rozdaje się na prawo i lewo z dużym przyspieszeniem sięgającycm nawet 3 lata.

Nawet 3 lata? Ja słyszałem, że 5...
Nie bądź śmieszny, tak dobrze to nie ma..

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2007, 19:12:54 »
Słyszałem że niektórzy związkowcy z sekcyjnego wskoczyli na ogniomistrza. Inni z mł.kpt na st. brygadiera.... więc to chyba więcej niż 5 lat  :rolleyes:
miluś jesteś prze...gigant :D 

Przez pół roku napisałeś dwa posty i jakże różne od siebie:
w jednym piszesz:
Cytuj
I dziwi mnie ta ciągła niechęć i zawiść.
Tak macie rację, właśnie przez ten podział tkwiący w świadomości zarówno biurowych jak i podziałowych przegramy, PRZEGRAMY BO NIE POTRAFIMY SIĘ ZJEDNOCZYĆ
i teraz:
Cytuj
Po analizie tegorocznych przyspieszeń okaże się że najbardziej zasłużeni są oczywiście panowie związkowcy i to ci którzy najbardziej zasłużyli się w wypie....  strażaków mających zbyt słuszny staż i oczywiście komunistyczne korzenie

Czyli reasumując : skąd u Ciebie ciągła niechęć i zawiść ? Czy to nie jest czasem pisanie pierdół celem poróżnienia  strażaków będących w ZZ z tymi co w ZZ nie są...  Czym się różni podział biurowych i jeżdżących a zrzeszonych i nie zrzeszonych ?
To drugie Ci widać bardzo odpowiada....

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 18, 2007, 07:54:03 »
Miluś, Miluś jak mi ciebie żal biedaku, nasłuchasz sie głupot, plotkujesz jak przekupa na targu, a guzik wiesz ja na ten przyklad jestem zwiazkowcem i zaliczyłem poważniejszy awans: ze st.strażaka na charge de affairs polskiej ambasady w Mozambiku oraz zostalem podniesiony do godności kardynalskiej.
Miluś mamy jeszcze miejsce w szeregach ZZ zapisuj sie i tobie cos skapnie na pagony

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 18, 2007, 12:21:03 »
mars nie pisz tak bo weźmie sobie do zbyt do serca i się poważnie zapisze....

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 19, 2007, 07:37:22 »
Masz racje nie pomyslałem o tym Geddeon. Jeszcze nam Milus namiesza i awnsuje. Pozdro

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 19, 2007, 09:43:12 »
Cytuj
Nawet 3 lata? Ja słyszałem, że 5...
Nie bądź śmieszny, tak dobrze to nie ma..

Niewierny Tomasz z ciebie kolego. W takim razie co powiesz na awans z 3 letnim przyspieszeniem Naczelnika KCKRiOL w KG PSP z mł. bryg. na bryg.
To nie jest śmieszne lecz żałosne. Gość parę miesięcy temu przyszedł z KW i już się zasłużył na tyle żeby 3 latka wcześniej awansować?
Ludzie nie mogą doprosić się pierwszego stopnia oficerskiego a w innym przypadku rozadje się z takim przyspieszeniem.

Offline miluś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2007, 13:12:46 »
Uderz w stół a nożyce się odezwą.
Cóż za dziwny przypadek firek998 czekał bezskutecznie na odpowiedź na swój post dwa tygodnie - żadnego zainteresowania. Wystarczyło tylko wrzucić mały kamyczek 17 maja i proszę od razu riposta Wielmożnych Panów. To o czym pisałem nie jest plotką tylko obserwacją z własnej jednostki i komendy. Nie mam zamiaru też dłużej roztrząsać tego tematu. Cóż takie czasy.
Gaddeon -   jeśli chodzi o liczbę moich postów to faktycznie nie jest ich wiele, ponieważ naprawdę nie mam czasu (choć bardzo żałuję) przeglądać forum a co dopiero zabierać głos w dyskusji. W przeciwieństwie do Ciebie - (jaki wątek by nie otworzyć tam widnieje Gaddeon - czasem boję się otwrzyć lodówkę....:))  ja w  pracy poświęcam się służbie a w domu rodzinie.
Nie klasyfikuję również ludzi na gorszych i lepszych ani na podziale ani w biurze ani w ZZ ani poza nimi. Staram się szanować wszystkich ponieważ w każdym dostrzegam coś dobrego, niestety, w każdej formacji, ugrupowaniu, związku itp. znajdą się ludzie szlachetni ale również można spotkać ludzi no powiedzmy niegodziwych.
Nie mam zamiaru też prowadzić dłużej dyskusji na ten temat, zwłaszcza, że jak zauważyłem masz wyrobione, jedynie słuszne poglądy więc dyskusja nie ma sensu.
Dzięki za wyrażenie troski o moją osobę ale skupcie się na pytaniu Firka998.
Pozdrawiam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 19, 2007, 22:19:50 »
Cytuj
Gaddeon -   jeśli chodzi o liczbę moich postów to faktycznie nie jest ich wiele, ponieważ naprawdę nie mam czasu (choć bardzo żałuję) przeglądać forum a co dopiero zabierać głos w dyskusji. W przeciwieństwie do Ciebie - (jaki wątek by nie otworzyć tam widnieje Gaddeon - czasem boję się otwrzyć lodówkę....Smiley)  ja w  pracy poświęcam się służbie a w domu rodzinie.
To jeśli taki jesteś poświęcony służbie a w domu rodzinie to kiedy przeczytałeś wszystkie posty skoro teraz boisz sie otworzyć lodówki bo może tam być jakiś Gaddeon...
Cytuj
Po analizie tegorocznych przyspieszeń okaże się że najbardziej zasłużeni są oczywiście panowie związkowcy i to ci którzy najbardziej zasłużyli się w wypie....  strażaków mających zbyt słuszny staż i oczywiście komunistyczne korzenie
Więc powiedz kogo wypier....li ? Bo też jestem związkowcem? (awanse mi nie grożą ale chciałbym wiedzieć) Kogo zasłużonego ? 
Cytuj
W przeciwieństwie do Ciebie -(...) ja w  pracy poświęcam się służbie a w domu rodzinie.
To że piszę dużo na forum to nie znaczy że zaniedbuje służbe czy rodzine co wyraźnie sugerujesz..o wspaniały strazaku i przykładna głowo rodziny...
Otóż w służbie zdarzyło mi się sporadycznie  napisać kilka postów a resztę z prywatnego komputera w domu....
Bo ja w domu mogę robić wszystko: prać, gotować, sprzątać - wszystko mi wolno.... ;) nawet siedzieć wieczorem przy komputerze...
A Ty się boisz nawet otworzyć lodówki.... współczuję. Tylko nie ściemniaj, że to z mojego powodu...
Cytuj
Nie mam zamiaru też prowadzić dłużej dyskusji na ten temat, zwłaszcza, że jak zauważyłem masz wyrobione, jedynie słuszne poglądy więc dyskusja nie ma sensu.
A kiedy Ty miałeś czas przeczytać wszystkie moje posty, skoro wyciągasz już takie wnioski i już sobie wyrobiłeś zdanie ?
Coś tu kręcisz..... ale masz rację : jak mawiał Boguś: też "nie chcę mi sie z Tobą gadać...."

pozdrawiam
Geddeon


Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 20, 2007, 21:59:51 »

Oj Geddeon chyba nerwy Ci puściły. Czyżby po raz kolejny okazało się, że prawda w oczy kole.... :wacko:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 21, 2007, 00:00:13 »
Jakby mi nerwy puściły to używałbym słów nie cenzuralnych... a takich nie było....
A co do prawcy... hmm... są aż trzy:
- Twoja prawda
- moja prawda
- i gówno prawda....
:)
A kolejny raz to sobie niektórzy nicki zmienili.... :)
Co do kłucia w oczy to nie mam sobie nic do zarzucenia.
Nic dzięki temu nie zyskałem a tylko straciłem.
Jeśli coś jest nie tak to staram się to zmienić, i nie uciekłem w grudniu ze ZZ żeby cieszyć się z zaoszczędzonych 15 zł. ze składki.  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 01:00:32 wysłana przez Geddeon »

Anonim

  • Gość
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 21, 2007, 10:18:48 »
Cytuj
Niewierny Tomasz z ciebie kolego. W takim razie co powiesz na awans z 3 letnim przyspieszeniem Naczelnika KCKRiOL w KG PSP z mł. bryg. na bryg.
To nie jest śmieszne lecz żałosne. Gość parę miesięcy temu przyszedł z KW i już się zasłużył na tyle żeby 3 latka wcześniej awansować?
Ludzie nie mogą doprosić się pierwszego stopnia oficerskiego a w innym przypadku rozadje się z takim przyspieszeniem.

Nie porównuj często gęsto wątpliwego awansu na podporucznika z awansem na podpułkownika, nawet przyspieszonym, bo to dwie różne sprawy.
Ja we wcześniejszym awansowaniu nie widzę nic żałosnego - czasem po prostu tak się dzieje.
A co do awansów na pierwszy stopień oficerski to uważam, że apirant powinien go dostać tylko kończąc SGSP (IMHO zaznaczam).
Pozdrawiam :mellow:

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2007, 16:51:35 »
Jakby mi nerwy puściły to używałbym słów nie cenzuralnych... a takich nie było....
A co do prawcy... hmm... są aż trzy:
- Twoja prawda
- moja prawda
- i gówno prawda....
:)
A kolejny raz to sobie niektórzy nicki zmienili.... :)
Co do kłucia w oczy to nie mam sobie nic do zarzucenia.
Nic dzięki temu nie zyskałem a tylko straciłem.
Jeśli coś jest nie tak to staram się to zmienić, i nie uciekłem w grudniu ze ZZ żeby cieszyć się z zaoszczędzonych 15 zł. ze składki.  :wacko:


czyli nerwy jednak "trochę" puściły...  :mellow:

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2007, 18:44:21 »
"trochę"? ... pewnie tak
Ale tylko z jednego powodu a właściwie zdania wcale nie związanego nawet z ZZ

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 22, 2007, 09:16:46 »
Cytuj
Nie porównuj często gęsto wątpliwego awansu na podporucznika z awansem na podpułkownika, nawet przyspieszonym, bo to dwie różne sprawy.
Ja we wcześniejszym awansowaniu nie widzę nic żałosnego - czasem po prostu tak się dzieje.
A co do awansów na pierwszy stopień oficerski to uważam, że apirant powinien go dostać tylko kończąc SGSP (IMHO zaznaczam).
Pozdrawiam :mellow:

Jasne, nie mam nic przeciwko wcześniejszym awansom, jeśli jest zasłużony dla służby to z rocznym przyspieszeniem można gościowi dać, ale bez przesady, nie 3 lata wczesniej.

Anonim

  • Gość
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2007, 22:07:26 »
Nie znam szczegółów - może człowiek po prostu zasłużył?

Offline mandalaband

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 28, 2007, 22:52:01 »
Jestem z Milusiem...
Szlag mnie o mało nie trafił, gdy flaki z siebie wypruwałem, a w tym całym pędzie zapomniałem zapisać sie do ZZ...
Efekt - stanowisko otrzymał Pan Przewodniczący...a mnie groziły 3 grupy w dół...
TO TYPOWY PRZYKŁAD ŁAMANIA REGULAMINU PRACY I SŁUŻBY W KP PSP !
(jest paragraf o równości funkcjonariuszy bez wzgledu na rasę, wyznanie czy zapisanie ). 
W tym pięknym kraju wszystko jest popieprzone !
Zdaje się również, że w całym bałaganie, piętrzącym się już ponad rok w PSP (np.: w KG PSP nie ma Biura Operacyjnego !!!), zapomniano o rozporządzeniu w sprawie wprowadzenia nowego, najwyższego stopnia służbowego:
generała-związkowca !

Gedeon >>>
Czyś slepy czy udajesz, bo nie chcesz widzieć ?
Przykładów nadzwyczajnych awansów jest bez liku... Jak również zatrzymania awansów służbowych przez wszechmocne dziś ZZ... (przewodniczący mają prównywalny wpływ z niegdysiejszymi sekretarzami POP).
BRRRRRRRRRR !

Ale nadzieja w tym, że na wszystko przychodzi w końcu kres...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2007, 23:56:21 »
Taaak, bo wcześniej to nikt związany z poprzednimi Rządami nigdy nie dostał wcześniej awansu, tylko obecnie dostają je związkowcy....
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2007, 00:36:23 »
Spójrzmy prawdzie w oczy. Gdzie transparentność? Komendanci (każdego szczebla) w dalszym ciągu wyciągani są "z kapelusza". Ma ktoś wpływ na wybór Komendanta? Jakaś komisja, zespół? Tego nie ma. Przychodzi nagle decyzja: odwołuje się Pana X, powołuje się Pana Y.
pozdr
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2007, 08:07:09 wysłana przez fornax »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2007, 08:40:10 »
... Ma ktoś wpływ na wybór Komendanta? Jakaś komisja, zespół? ...
Co Ci się marzy? - komisja, zespół. Ustawa o PSP takich rozwiązań nie przewiduje. Decyzja przełożonego uzgodniona / skonsultowana z władzami samorządowymi jest świętością i basta.
Tak było, jest i obawiam się że będzie nadal - bez względu na opcję rządzącą.  :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2007, 09:12:49 »
Spójrzmy prawdzie w oczy. Gdzie transparentność? Komendanci (każdego szczebla) w dalszym ciągu wyciągani są "z kapelusza". Ma ktoś wpływ na wybór Komendanta? Jakaś komisja, zespół? Tego nie ma. Przychodzi nagle decyzja: odwołuje się Pana X, powołuje się Pana Y.
pozdr

może demokracja się koledze marzy... kampania wyborcza z kiełbaskami i marsz do urny. Czyżby powodem rodzenia się takich pomysłów był brak odbytej służby wojskowej, lub w najgorszym przypadku służby kandydackiej w jednej ze szkół pożarniczych?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fornax

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2007, 11:28:22 »
Cytuj
Co Ci się marzy? - komisja, zespół. Ustawa o PSP takich rozwiązań nie przewiduje. Decyzja przełożonego uzgodniona / skonsultowana z władzami samorządowymi jest świętością i basta.
Tak było, jest i obawiam się że będzie nadal - bez względu na opcję rządzącą.  :rolleyes:

Rzuciłem tylko głos w dyskusji. Cieszę sie, że ktoś znalazł czas, aby to skomentować. Nie mam na myśli wyborów demokratycznych Komendanta. Chodzi mi o przejrzystość tego procesu. W administracji publicznej przewidziane są procedury konkursów na stanowiska Dyrektorów Departamentów, Wydziałów itp. Ogłasza się do publicznej wiadomości zasady, warunki, kryteria, którym ma odpowiadać kandydat na dane stanowisko. Można te procedury przecież przenieść do ustawy o PSP, może nie na zasadzie prostego skopiowania, ale w jakiejś akceptowalnej formie.

PS. Kolego Lang czuję się pokonany, wręcz zdruzgotany :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2007, 11:35:38 wysłana przez Butel »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2007, 12:06:21 »
fornax - moje zdanie jest takie, że obowiązujący obecnie tryb powoływania i odwoływania komendantów i ich zastępców jest jak najbardziej prawidłowy. Państwowa Straż Pożarna jest zhierarchizowaną formacją umundurowaną  utworzoną do realizacji ściśle określonych celów. Realizacja tych celów jest uzależniona m.in. od relacji podwładny-przełożony, które powinny opierać się m.in. na zaufaniu. Obustronnym, choć ważniejsze jest zaufanie przełożonego do podwładnego.
Problemem jest to, że do "firmy" trafiają ludzie, którzy nigdy nie byli poddani dyscyplinie służbowej. Chodzi mi tutaj o procesy psychologiczne zachodzące w umyśle człowieka poddanego szkoleniu unitarnemu - czy to na szkole pożarniczej, czy też w trakcie odbywania ZSW. Dla takich ludzi, najczęściej posiadających wyższe wykształcenie cywilne oraz nierzadko bagaż doświadczeń z cywila przeszkadzający w poddaniu się dyscyplinie służbowej, organizowane są kursy łączone, zwane też administracyjnymi, na których mówiąc wprost - nie mają wstawione w cztery litery. Dla takich osób otwarta jest "szybka ścieżka kariery" - znam przypadki, że okres służby przygotowawczej kończył się wraz z przygotowaniami do obrony pracy dyplomowej w SA lub też do służby stałej mianowany był mł. asp.. To, że takie osoby miały umożliwione awanse na pierwszy stopień oficerski było największym błędem popełnionym przez ustawodawcę. To właśnie tacy ludzie nie rozumieją pragmatyki służbowej.
Żeby było wszystko jasne - nie piję w tym momencie do wszystkich, którzy uzyskali pierwszy stopień oficerski tą drogą.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do ZZ. Wcześniejszy awans.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2007, 12:12:17 »
szanowny kolego fornax, pozwolę sobie niez godzic sie z Twoim pomysłem :
Cytuj
W administracji publicznej przewidziane są procedury konkursów na stanowiska Dyrektorów Departamentów, Wydziałów itp. Ogłasza się do publicznej wiadomości zasady, warunki, kryteria, którym ma odpowiadać kandydat na dane stanowisko. Można te procedury przecież przenieść do ustawy o PSP, może nie na zasadzie prostego skopiowania, ale w jakiejś akceptowalnej formie.

Otóż nie mozna w żadnej formie przełożyc tego do ustawy o PSP, dopóki jesteśmy formacją mundurową, gdzie funkcjonuje odpowiedzialność jednoosobowa za podejmowane decyzje, to odpowiedzialność za powierzenie kierowania daną jednostką organizacyjną PSP spada na jednego człowieka - przełożonego wyższego szczebla. Zrasztą, ja w żadne formy konkursowe nie wierzę (Policjanciu już też :mellow:), nie wierzę, że można spośród strażaków powołać niezależną od nikogo komisję weryfikacyjną która niezaleznie od nikogo wyselekcjonowałaby niezaleznego, kompetentnego kandydata na stanowisko? Utopia!
Jak już napisał któryś z kolegó przede mną, nie ma w służbach mundurowych demokracji i być nie może. Sprawy powoływania i odwoływania KG, KW i KP(M) reguluje ustawa o PSP art.9,12,13
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.