Autor Wątek: mundurówka  (Przeczytany 8885 razy)

Offline sagan555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
mundurówka
« dnia: Kwiecień 29, 2007, 14:38:11 »
WiTAM, MAM PYTANKO ODNOŚNIE WYPŁACANIA MUNDURÓWKI PO PRZEJŚCIU ZE STAŻU DO SŁUŻBY STAŁEJ. W LISTOPADZIE SKONCZYŁEM STAŻ I JAK TERAZ BEDZIE MI WYPŁACANA MUNDUROWKA CZY TĄ WSTECZNA DOSTANE ZE STAZU I NOWA DO PRZODU?, CZY TEŻ SAM MUNDUR? PROSZE O ODPOWIEDZ JEŚLI KTOŚ SIĘ ORJETUJE NA TEN TEMAT.

Offline kolo998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:54:24 »
witam
tak dostaniesz mundurówkę z dołu tę stażową plus normalną od 01.04.07 do 31.03.2008 oraz komplet mundurów za pierwszy okres zaopatrzeniowy w twoim przypadku tj od listopada do 31.03.2007

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:59:17 »
A wszystko to bo .... straż Cię kocha i wypłaci ci teraz sumkę za którą kupisz (lub nie) wdzianko i będziesz służył obywatelom. 100% racja Panie kolo998

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2007, 14:18:46 »
nie dość ,że dostaniesz mundurówke to dostaniesz gratis cały sort mundurowy od straży, tak teraz dbają o stażystów, może ktoś sie zdziwi ale taki jest zapis w ustawie że staż ma obowiązek wydać nieodpłatnie sorty mundurowe.

patrz rozdział 4

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2006/0025.htm
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 14:32:04 wysłana przez sam998 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2007, 14:35:02 »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2007, 20:53:12 »
wydać nieodpłatnie ale tylko po raz pierwszy w służbie stałej!!! I na to nie ma ograniczeń czasowych. Nie ma zapisu, ze w 1 roku zaopatrzeniowym, przynajmniej ja nie znalazłem w rozporządzeniu.


CYTAT: sam998
nie dość ,że dostaniesz mundurówke to dostaniesz gratis cały sort mundurowy od straży, tak teraz dbają o stażystów, może ktoś sie zdziwi ale taki jest zapis w ustawie że staż ma obowiązek wydać nieodpłatnie sorty mundurowe.




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2007, 20:54:47 wysłana przez woj-tek1 »

Offline pro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2007, 00:58:01 »
Przepis czy głupi, czy mądry – on po prostu jest i trzeba się do niego stosować.
Panowie, kolega zadał konkretne pytanie i jak nie znacie tematu to nie buntujcie ludzi, a wypowiedzi typu "że taka ojczyzna dobra dla młodych" to odpuście bo chłopak przez 3 lata brał głodową pensję okrojoną z wielu dodatkowych świadczeń należnych dla sł.stałej. Niech choć raz ma!
Sagan555, zostałeś mianowany do służby stałej w zeszłym roku mundurowym i zgodnie z przepisami strażakowi mianowanemu do służby stałej w roku, w którym został mianowany na stałe ekwiwalentu w zamian za umundurowanie nie wypłaca się, kolejny zapis mówi że strażakowi mianowanemu na stałe należy się nieodpłatnie pełne umundurowanie, co stanowi równowartość 5.372,40 zł. o ile nie pobrałeś wcześniej jakiegoś składnika umundurowania i poprzednie przepisy nie stanowiły inaczej. Przy naliczaniu obecnej „mundurówki” powinieneś otrzymać 2.118,00 zł (wypłacane „z góry”) oraz pełne sorty mundurowe. Jak by nie liczył jesteś wygrany.

Według poprzednich zasad otrzymał byś:
          882,50 zł za okres służby stałej.
          467,83 zł za okres służby przygotowawczej
Czyli 1.350,33 zł. do wypłaty.

Obecnie:
   5.372,40 zł wartość pełnego umundurowania.
- 1.350,33 zł – to co byś otrzymał
   4.022.07 zł jesteś do przodu

... i tylko się cieszyć, bo umundurowanie nawet najskromniejsze musiałbyś i tak sobie zakupić

Offline Kastor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 01, 2007, 19:24:48 »
PRO od kiedy obowiązuje ten przepis, bo ja jak przechodziłem do służby stałej w 99 to dostałem tylko drugą pensję na tzw. zagospodarowanie.Nie dostałem sortów w naturze ani równoważnika za sorty w PLN. Zresztą nie tylko ja,reszta chłopaków,którzy też kończyli staż również nie dostawała.Jak jest obecnie to nie wiem, muszę się spytać,bo paru będzie kończyć staż.Pozdrawiam.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2007, 20:59:01 »
pro nikt nikogo nie buntuje, sam potwierdziłeś to co jest napisane w ustawie, a co do pytania Kastore to wejdz na link i zobaczysz od kiedy obowiązuje ustawa.


http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2006/0025.htm

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2007, 13:09:24 »
słuszna uwaga kolegi wcześniej.

Offline mario.lodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2007, 22:03:29 »
mam pytanie czy pierwszy sort mundurowy jest za darmo i czy bez wzgledu czy ktos jest na stażu czy też nie??????

Offline piotrula

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 23, 2007, 11:03:35 »
Niestety "pierwszy sort" dotyczy tylko służby stałej.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 23, 2007, 21:47:57 »
 Dla kolego "mario" (stażysty): to co ci się należy w służbie przygotowawczej też dostaniesz za darmo. Masz tam bodajże 19 pozycji, pewnie dostałeś tylko kilka. Jeśli przez 3 lata sł. przygot. nic ci nie dadzą w naturze to bedą musieli ci wypłacać należności roczne za kazde niewydanie. Wtedy w naturze nie dostaniesz tego co ci się należy i zaczeksz sobie do sł. stałej aż bedzie ci można wydać w naturze pozostałe sorty w tym równiez ponownie po raz pierwszy w sł. stałej to co się znajdowało w karcie sł. przygotowawczej. 1/3 prania dostaniesz nawet jak by ci wydali wszystko w naturze. Uważaj na asortyment który jest na 1 rok (np. skarpety) musza ci wypłacać albo wydawac co roku.

Powinieneś teraz skapować. W końcy przepisy piszą ludzie na poziomie.....

Offline JAWOR JRG3

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2007, 10:00:58 »
Dobrze teraz ja mam pytanko.
Staż mi się skończył 1.12.2006r. na kurs podoficerski poszedłem 1.07.2006r. w połowie kursu otrzymałem mundur służbowy ( czyli jeszcze na stażu ). Czy w takim przypadku mundur służbowy dostaję za darmo?? Jaką powinienem dostać mudurówkę?? Chłopacy którym staż kończył się 1.01.2007r. otrzymali wyższe mundurówki. Ja otrzymałem ok 2500zł a oni ok 2800zł czy to ma jakieś znaczenie. Czy należy mi się również mundur wyjściowy??
Proszę o odpowiedź pozdrawiam Jawor JRG3

Offline pro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 02, 2007, 01:00:27 »
JAWOR JRG3 – różnica w otrzymanej kwocie wynika z pobranych przez Ciecie sortów (wytrącono kwotę za wydane umundurowanie).
Odpowiedz masz dokładnie taką samą jak pisałem 1 maja 2007.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami nie powinieneś otrzymać ekwiwalentu pieniężnego tylko umundurowanie w naturze pomniejszone o wcześniej wydane sorty mundurowe (czyli mundur służbowy). Rozważ co Ci się bardziej opłaca (opisałem to wcześniej), kurs podoficerski w tym przypadku niema nic do rzeczy.

… przy okazji do sam998: może i nikt nikogo nie buntuje - ale posty powyżej mojej wcześniejszej wypowiedzi wnoszą więcej zamętu niż faktów co może doprowadzić do niepotrzebnego nieporozumienia. Podany przez Ciebie link nie obrazuje sprawy, dowiadujemy się tylko co jest nam należne ale w jakiej kwocie i na jakich zasadach niestety nie.
Przepisy mundurowe to ciężka literatura i uwierzcie, że osobiście sprawdziłem że sam autor nie wiedział co miał na myśli.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 02, 2007, 15:38:20 »
Róznica w  wysokości kwoty mundurówki nie wynika na pewno z tego, że pobrałeś mundur służbowy (chyba, że jest to już Twój drugi mundur służbowy).
Pierwsze umundurowanie w słuzbie stałej należy się strażakowi za darmo, więc wyjściowy też powinieneś dostać. Potroćenie może nastapić w momęcie gdy dany sort był już pobrany przez strażaka a on bierze go jeszcze raz. Np po iluś latach będziesz potrzebował butów służbowych to wtedy kwatermistrz Ci je wyda i odliczy od mundurówki zgodnie z rozpożadzeniem, które jest co roku wydawane.
Podejżewam, że Twoi koledzy nie wzieli mundurów służbowych a on należy się już na stażu i dlatego mieli to wyrównane w mundurówce, którą dostaję się już w słuzbie stałej.
Mundurówka w słuzbie przygotowawczej wypłacana jest za nie pobrane sorty do tyłu a w słuzbie stałej do przody. Dlatego Ty dostałeś  około 2200 + 300 za sorty nie pobrane na stażu a koledzy 2200 + 600 ze stażu.
Wiem, że troche to zagmatwane. Najlepiej weź rozpożadzenie od kwatermistrza i sam doczytaj.
Pozdrawiam.

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 09, 2007, 19:05:02 »
strażakkg... ma rację  chyba pracuje w KG. (żart?)

do JAWOR JRG3 :
1. Wątpie czy lektura Rozporządzenia coś ci pomoże w osobistej próbie policzenia należności.
2. Każdy Kwatermistrz powinien, a własciwie musi posiadac jakiś dokument ja policzył równoważnik osobom którym coś strąca albo maliczenie jest skomplikowane.
3.Mogłes dostać przed 01.12.2006 mundur wyjściowy i koszulę białą  - oczywiście z zaliczeniem tego na poczet przyszłych należnosci w służbie stałej. To praktykowane i zgodne z prawem.
4. Dlaczego dopiero pod koniec służby przygotowawczej wydano ci mundur służbowy?
5. Czy cokolwiek ci wydano przez te 3 lata? Taki obowiązek ciaży na komendancie.


 

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2019, 09:41:45 »
Jeśli dobrze rozumiem według rozporządzenia w przypadku mianowania do służby stałej powinno się za pierwszym razem dostać w naturze wszystkie przedmioty z załącznika nr 13, natomiast mundurówka to już zupełnie odrębna kwestia i kwatermistrz nie może powiedzieć żeby kupić sobie sorty które nie dostaliśmy właśnie z mundurówki ??

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 03, 2019, 09:56:37 »
Tak mówi teoria a niebawem się przekonasz, jak będzie...

Offline absolwent1234

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: mundurówka
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 03, 2019, 10:26:06 »
Wiem też jak wygląda praktyka, pytanie czy jest to wprost gdzieś napisane , żeby można było wyegzekwować?