Autor Wątek: szanowny p.Skomra  (Przeczytany 6990 razy)

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
szanowny p.Skomra
« dnia: Kwiecień 27, 2007, 19:58:08 »
samochwala w .....kacie stala przemysl sobie wszystkie posty kierowane do Ciebie moze w przyszlosci bedziesz czlowiekiem praktykiem bo jako wszystko wiedzacy teoretyk jestes ....? chyba sam wiesz a straszenie ludzi na forum ze kogos mozna szybko znalesc po IP komputera to juz ...historia ale to Ci sie udalo ,ale mysle ze jeszcze popracujesz w firmie i te uwagi przydadza ci sie ,teraz pewnie do przechowalni 2xwojewodzki ,1xkg,kto wie jesli sie uchowasz co cie czeka ,moze zrobisz profesure i uwagi naszych ludzi ci wtym pomoga a pisalem Ci kiedys jak Ludwis odszedl  ze czas twoj tyka i stalo sie.Zyczymy powodzenia ,zaczales dobrze na forum a skonczyles fatalnie zastraszaniem i klamstwem.

Offline Coca-cola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2007, 20:11:56 »
No nieżle mu po rajtuzach pojechałeś,pewnie się chłop teraz przejmie swoją rolą.

Offline EMER47

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2007, 20:25:14 »
A ja w jednym z wątków pisałem. "Do 4 maja i lampasy, a potem emeryturka". Pomyliłem się o 8 dni.
Myślę że i tak w tak, krótkim czasie namieszał pan w naszej służbie. Żadnego problemu nie rozwiązał, jedynie zaostrzył wiele spraw. JEDNĄ ZASŁUGĄ KOMENDANTA BYłO ZJEDNOCZENIE ZZ. ZA CO PANU DZIĘKUJEMY.

EMER47

Offline straz Krakow jrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 28, 2007, 09:49:46 »
BRAWO
pracuje już 14 lat w systemie 24/48 i nie widzę lepszego systemu

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:17:24 »
Panie... mógłby pan przed dymisją cofnąć decyzje tych WYZEROWANYCH nadgodzin za drugie półrocze 2006r
Wtedy bym miło wspominał pana wizyty na forum.Pozdrawiam.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 28, 2007, 13:35:21 »
Przypomina mi obecna sytuacja w PSP - operację kiedy lekarz otworzył pacjęta i popatrzył na wnętrzności, zrozumiał, że mimo teoretycznego przygotowania (bo przecież jest lekarzem) nie da sobie rady z tym przypadkiem - odszedł od stołu.
Jeżeli jakiś szybki chirurg to wszystko poskłada to zostanie chirurgiem na wiele lat jeżeli nie to może oj może być źle...

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2007, 13:57:49 »
żegnam najwybitniejszego Polaka chyba nikt z KG nie był tak znienawidzony na PB jak pan czyżby pan sadził że teraz stery PSP przejol czlowiek ktory nie jest najbardziej przygotowany teoretycznie na to stanowisko moze czas na praktyków pozdrawiam emeryta

Offline szakal

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2007, 18:13:17 »
"Prawdziwego mężczyznę, czyt.Kome(dianta)ndanta,poznaje się po tym nie jak zaczyna,ale jak kończy" ^_^
L.Miller
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2007, 18:23:49 wysłana przez szakal »

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2007, 19:55:52 »
Przecież nie zaglądnie i nie podejmie polemiki. Jest nowe rozdanie ;) Na razie luz - co dalej czas pokaże.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 28, 2007, 22:06:34 »
Może to co powiem to sobie przepieprzę u większości forumowiczów ale Panowie miejmy tę godność nie kopmy leżącego " Umarł król Niech żyje Król" o umarłych nie mówi się źle , a tu niektórzy jeżdżą sobie jak na burym kocie ,kiedy wcześniej nie mieli odwagi na normalny dialog.Mówię to ponieważ nie bronię tu byłego JEKG II ale człowieka(Komendantem się bywa ale człowiekiem jest się zawsze) i nie jestem dupolizem chociaż mam wiele pretensji do JEKG II ale pokażmy sie że to my jesteśmy górą 

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 28, 2007, 23:16:28 »
Jakby Panu nici zostały z tych nie doszłych lampsów( chociaz kto wie)to poprosze , byc może sie przydadza jak pana juz nie ma

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2007, 01:38:41 »
Zgadzam się z kolegą MOR.
Mimo ze się cieszę jednak nie czuję zbytniej satysfakcji z tego, żeby jeszcze zdołować byłego KG.
Ale jeszcze muszę, no muszę poruszyć jeden wątek:
Otóż podobno (pewnie od JEKG się tego już nie dowiem) na ostatniej naradzie KG z (chyba ale mogę siuę mylić)KW-imi, pierwszy dzień został poświęcony na szkolenie z zakresu Savoir-vivre. Odbyło się to w jakimś pałacyku(Jabłonowo czy coś podobnie...) i obiad podobno był bardzo obfity.
Podczas szkolenia wszyscy uczestnicy dowiedzieli sie, z której strony należy ułożyć nóż z której widelec, co wolno, a czego nie wypada podczas spożywania posiłku, jak poprawnie przywołać kelnera i całą gamę innych dobrych manier.
Początkowo nie mogłem w to uwierzyć ale potwierdziło to parę osób.  :rolleyes:
Nie wiem czy śmiać się czy płakać, ale jeśli to prawda to proszę odpowiedzieć (nawet sam sobie) co z tego miał zwykły PODATNIK tak często używany przez pana w argumentach.
Bo z nas, jak Pan sam twierdził miał nie wiele (mało służb przy 40 h/tydzień).
Wobec tego czy poprawiło się bezpieczeństwo PODATNIKA po takim szkoleniu ?
Już jakie ten PODATNIK poniósł koszta nie chcę pytać (bo ktoś musiał za to zapłacić, no chyba, że Pan z własnej kieszeni).
Współczuję również tym wszystkim szkolącym się, bo pewnie poczuli się jak nie okrzesane kmiotki.... ale cóż, przynajmniej pojedli.  ^_^

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 29, 2007, 10:40:54 »
 :huh:Panowie nic się nie zmieniło jak na razie!! Najlepiej wieszać psy na strażakach,bo to darmozjady,ale tym na górze(zaznaczam nie wszystkim)jest zaje.... wozić się na państwowym wikcie!! Dupę zawiozą tam gdzie sobie JE zażyczy,zarzuci na ruszt na koszt podatnika i jeszcze nagrodę dostanie w obojętnie jaki sposób,czy to gotówką a i awansik się znajdzie.i taki gość smie twierdzić,że on tak dba o podatników :huh: :huh: :huh: :huh:TACZKA I NIC WIęCEJ.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 29, 2007, 11:32:45 »
Ja niestety w przeciewieństwie do poprzedników uważam, że leżącego trzeba dobić, żeby nie wstał i nie wbił Ci noża w plecy - NO MERCY!

Co do szkolonka KW, to uważam, że w zasadzie się im to przyda, bo niektórzy zachowują się jak świnie, tyle, że nie koniecznie przy stole, ale nawet na placu komendy, ciężko jet im odpowiedzieć dzień dobry zwykłemu strażakowi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2007, 11:38:40 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 29, 2007, 16:07:48 »
Już wiemy czym będzie zajmował się po dymisji nasz były KG - karierą w telewizji ^_^

Offline Jan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 29, 2007, 16:13:20 »
Robart, co do szkolenia KW popieram Cię w całej rozciągłości z tym, że z tego co obiło się o uszy to i nawet po ostatnim szkoleniu KW nadal nie umie się zachować (i ie chodzi mi o posługiwanie się nożem i widelcem)

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 29, 2007, 17:25:46 »
Najbardziej odpowiedni do programu "Duże dzieci".
http://www.dzis.tv/pojutrze/5559/Duze_dzieci
29-04-2007 15:10 ‑ 16:05  Duże dzieci (Polska 2007)
Wojciech Jagielski, Witold Skomra, talk-show
wyk.: Wojciech Jagielski, Witold Skomra 
W tym odcinku programu dzieci rozmawiały o radiu - o tym, czy radio to przeżytek, jakich audycji w radiu jest najwięcej, kto pracuje w radiu, czy radio ma przewagę nad telewizją i jaki musi być idealny prezenter radiowy. Zastanawiały  się także nad żywiołami: który żywioł jest najgroźniejszy, a który jest najbardziej potrzebny ludziom i jak walczyć z żywiołami. Gośćmi specjalnymi będą Wojciech Jagielski oraz Witold Skomra - komendant główny Straży Pożarnej.
Nieźle się ubawiłem-były rozpoczął karierę w TV w talk-show. Znalazł wreszcie swoje miejsce.
Życzymy powodzenia i dużo sukcesów!!!! :wacko:

strażak79

  • Gość
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:40:58 »
Kiedy włączyłem dzisiaj program "DUŻE DZIECI" i zobaczyłem w nim byłego komendanta Skomrę, który chwalił się dzieciom że mu łącznik w dzieciństwie rozwalił głowę to przestałem się dziwić czemu nie mógł się chłopina z nami dogadać. Poza tym pochwalił się że ma lęk wysokości więc może dlatego nie mógł być już dłużej, najwyżej w strukturach PSP. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2007, 22:45:29 wysłana przez strażak79 »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:41:12 »
   Moim zdaniem tak, to forum miało wpływ na odwołanie KG, może nie decydujący,  ale znaczący.Ten Pan nie miał pomysłu na PSP i dobrze się stało, że pożegnał się z nami.

   robard napisał ''Ja niestety w przeciewieństwie do poprzedników uważam, że leżącego trzeba dobić, żeby nie wstał i nie wbił Ci noża w plecy."

 Zgadzam się z tym i dodam,że to przestroga dla twardogłowych.  :rolleyes:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 29, 2007, 22:57:40 »
Kiedy włączyłem dzisiaj program "DUŻE DZIECI" i zobaczyłem w nim byłego komendanta Skomrę, który chwalił się dzieciom że mu łącznik w dzieciństwie rozwalił głowę to przestałem się dziwić czemu nie mógł się chłopina z nami dogadać. Poza tym pochwalił się że ma lęk wysokości więc może dlatego nie mógł być już dłużej, najwyżej w strukturach PSP. 
Hehehehe...dobre z tymi wyżynami....a co do łącznika...no cóż, może pora na ponowne psychotesty.......
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Jaca

  • Gość
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:05:53 »
   Moim zdaniem tak, to forum miało wpływ na odwołanie KG, może nie decydujący,  ale znaczący.Ten Pan nie miał pomysłu na PSP i dobrze się stało, że pożegnał się z nami.

A ja mysle, ze z tym wplywem forum na odwolanie to guzik prawda, zreszta byloby niepowaznym wygenerowanie tak istotnej zmiany z netu.
A co do pomyslu na PSP to patrzac na wypowiedzi wiekszosci forumowiczow nie predko znajdzie sie czlowiek, ktory ten pomysl bedzie mial, bo tak licznej grupie nie jest latwo dogodzic.
Tylko szkoda, ze ludzie patrza jednostronnie: to sie nam nalezy, powinnismy to miec.
Czasem po prostu okolicznosci na gorze nie pozwalaja na zrealizowanie pewnych spraw.
Aaa czy sadzicie, ze W.S. czy ktorykolwiek poprzedni 01 obejmowal stanowisko z postanowieniem pogmatwania/popsucia sytuacji w PSP?
Dla mnie taki tok myslenia to totalna bzdura, czasem po prostu nie mozna wykonac pewnych rzeczy ad hoc, jak niektorzy by chcieli.
A do zmiany 01 nie podchodze tak entuzjastycznie, bo moim zdaniem W.S. mial troche za malo czasu na zrobienie pewnych spraw.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:48:03 »
Jaca.''   A ja mysle, ze z tym wpływem forum na odwołanie to guzik prawda, zresztą byłoby niepoważny wygenerowanie tak istotnej zmiany z netu.''

   To nie jest generowanie zmian  z netu, to jest liczenie się ze zdaniem innych.
Nie wiem jak u Ciebie , ale u mnie dużo ludzi czyta forum i jest to ważne źródło informacji i wymiany poglądów.

  "co do pomysłu na PSP to patrząc na wypowiedzi wiekszosci forumowicz nie predko znajdzie sie czlowiek, ktory ten pomysł bedzie mial, bo tak licznej grupie nie jest łatwo dogodzic.
Tylko szkoda, ze ludzie patrzą jednostronnie: to sie nam nalezy, powinniśmy to miec.
Czasem po prostu okoliczności na gorze nie pozwalają na zrealizowanie pewnych spraw.''


To dobrze , że ludzie mają poglądy , a KG ma je szanować i za to mu płacą  żeby umiał to zrealizować. Nie ze wszystkim co wypisujemy na forum musi się zgadzać. Ale musi się liczyć z poglądami tych maluśkich, a nie tak jak były 40 =48.

''A do zmiany 01 nie podchodzi tak entuzjastycznie, bo moim zdaniem W.S. mial troche za mało czasu na zrobienie pewnych spraw.''

A ja entuzjastycznie. Jego czas minął .(miał parę dobrych pomysłów ,ale ta para poszła w gwizdek) -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: szanowny p.Skomra
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 29, 2007, 23:54:06 »
Pomysły to miał pomysłowy Dobromir - tu albo się działa albo nie. Jakbym przyjechał do działań i powiedział, że poczekajcie chwilę mam pomysł......
jak ktoś się chciał politycznie przypodobać i działał na szkodę swojej formacji to ludzie ani ZZ nie będą na to patrzeć spokojnie.