Autor Wątek: Jak założyc MDP  (Przeczytany 5359 razy)

Offline xfragles

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Jak założyc MDP
« dnia: Kwiecień 25, 2007, 08:53:15 »
Witam.
Mam pytanie od czego powinienem zacząć aby utworzyć MDP.Dodam, że od niedawna zostałem strażakiem ( o ile to nie za duże słowo ) po prostu  moja kandydatura na skarbnika została zgłoszona przez prezesa i przegłosowana tak więc jestem laikiem w tych sprawach:)Więc bardzo przoszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 10:19:46 wysłana przez bulon »

Offline maniek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Jak założyc MDP
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2007, 16:22:13 »
zbiez mlodych ludzi i powiedz co chcesz zrobic jesli ich zachencisz to sami bendom chcieli cwiczyc tylko nierub nic na sile bo to ich zrazi poprostu pogadaj
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 16:08:58 wysłana przez maniek998 »
żyj poto żeby ratować życie

Offline ŁukaszC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Jak założyc MDP
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2007, 16:30:19 »
hej sam jestem cztery lata. Człowieku jak ich zachecisz to zostaniesz dla nich autorytetem. Zrób im wycieczke najlepiej do komendy PSP zeby zobaczyli sprzet to ich zatka i rusza sie do pracy. Powoli ale skutecznie ich ucz i bedzie OKI.

Offline grzejnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
    • http://
Odp: Jak założyc MDP
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2007, 00:05:21 »
Witam
Moim zdaniem zacznij od poparcia zarządu (to ON decyduje na co wydaje sie pieniądze, ew, sponsor)
po tym ogłoś nabór do MDP w szkołach (bajeranckie plakaty itp) no i uzbrój się w cierpliwość.
Jeśli chodzi o zajęcia teoretyczne to raczej nie ma problemu ale ćwiczenia na zawody wymagają sprzętu który troszkę kosztuje (u nas zrobiony własnym kosztem), przydały by się mundurki jakieś dresy itp.
Oficjalnie jestem opiekunem MDP 4 rok choć zajmuje się tym dłużej i nic mi nie sprawia większej frajdy niż zajęcia z młodzieżą ale ja mam do tego sprzyjające warunki nikt mi nic nie powie jeśli wejde z młodzieżą do garażu, mam sprzęt na którym mogę ich uczyć no i kasę na jakiś obóz, biwak czy ewentualnie grilla. Pozdrawiam i życzę sukcesu.

Offline dyziaczek2000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Jak założyc MDP
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 28, 2007, 09:22:44 »
witam serdecznie, warto poczytać inny wątek. http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=2008.0
 pozdrawiam.

Offline ŻyłaS

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Jak założyc MDP
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 16, 2008, 21:24:40 »
jestem od 7 lat członkiem MDP wtym roku mam problem z którym się jeszcze nie spotkałem zaraz kwiecień i czas zacząć trenować do zawodów w maju ale niemam składu do biegania ludzie śą ale niema jak ich zachecić jak macie jakieś pomysły to piszcie chętnie wysłucham