Autor Wątek: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dobrymi i złymi)  (Przeczytany 51536 razy)

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Mam pytanie do tych, którzy przez ostatni rok uczestniczyli w kursie podoficerskim w Częstochowie. Interesuje mnie to jak wygląda przebieg tego kursu (słuzby, zajęcia teoretyczne i praktyczne, dni wolne, warunki socjalne, generalne wszystko).
Z góry bardzo dziękuję.
Jak ktoś się wybiera na kurs od 16 kwietnia b.r. to prosze o kontakt.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2008, 19:11:35 wysłana przez strazakg »

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
sluzba 2 na kompani 2 na sztabie 8 warta obchodowa po terenie szkoły w nocy zajecia od 8 do 14 o 15 zbiorka do pracy chyba ze masz wolny pluton wtedy przepustka do 21 do domciu co 2      3    tygodnie wyjezdzasz w piatek o 14  wracasz w poniedzialek do 6 rano codziennie zaprawa o 6;05 pare kółek wokól boiska warunki mieszkaniowe dobre żarcie mój pies je lepiej mało i gówniane   przypomnij sobie służbe wewnetrzną bo tam jest rygor i regulaminy     najlepiej sie nie wychylac niech Cie żaden z wykładowców nie zapamieta bo bedziesz miał przejebane niektórzy wykładowcy sa spoko ale niektórzy szkoda gadac

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
I tak fajnie w porównaniu do WOSP i SChP  :wacko: No..., "ale to było i nie wróci więcej", choć jak czytam /określenia niektórych/  wracamy? Czyżby!
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2007, 22:25:48 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
niektórzy moi kumple za flaszke załatwiali przepustki na poprzednich kursach  a z kimto na priv coby nikogo nie szkalować. ale o naaczelnika chodzi ...i p.o naczelnika

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
troszke sie zmieniło naczelnik  też i gadasz głłupoty może wszyscy mogli za flaszkę znalem gościa i kumple wala ścieme  a Ty powtarzasz

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
może i się zmieniło, ale z tego co wiem naczelnicy sa ci sami - moze wreszcie ozdrowieli albo nawrócili sie, trzymaja fason pod nowa władzą  ciekawe jak długo?

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
i co zle miales a teraz szkalujesz szkołe czyli wniosek podoficerke trzeba trzymac krótko za p..sk bo maja za dobrze i sie w du..ach przewraca

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
broń boże nikogo nie szkaluję, oczywiście dyscyplina powinna być w dwie strony i szacunek to podstawa. a zle miałem tylko z tymi co baletowali za bardzo i mocno sie z tym pokazywali i nie koniecznie na kursie podofcerskim.
pozdawiam poządnisia

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
masz cos do kadetów oni są z kadra znacznie dłużej oni moga wiecej a Ty możesz wiecej na JRG wiez wczym problem kadeci was zawsze wpuszcza w szambo jak bedziecie podskakiwac oni zawsze maja znacznie lepsze stosunki z kadra

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
jestes nieżle oblatany, ale ważne by poszczególnych wykładowców ominąć szerokim łukiem przy egzaminach i sprawdzianach, z kim da sie a do kogo uczyć sie trzeba...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 10, 2007, 13:48:22 »
Jak sie chce po szkole mieć coś więcej niż stopień to wszędzie trzeba się uczyć ;)

mówię to jako uczeń szkoły średniej, żeby nie było, że pokończyłem wszystkie możliwe szkoły i teraz się mądrze ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 15:49:59 wysłana przez maldrin »
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 10, 2007, 15:24:31 »
powiedział co wiedział...ha ha ha


Panowie jw. przenieście sobie może tą wzajemną dyskusję na gg, a nie nabijajcie <Tu> postów, bo niewielu uważam, interesuje Wasza wymiana "uprzejmości" w postaci 1-2 zdań!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2007, 16:20:57 wysłana przez Ajax »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2007, 09:26:18 »
a nie nabijajcie <Tu> postów, bo niewielu uważam, interesuje Wasza wymiana "uprzejmości" w postaci 1-2 zdań!!!

tak jest!!!  panie zawiadowco, bo my kolejarze jestesmy.  uderzam sie w piers, rzucam na kolana, dobijam samokrytyką wobec kolegów - przepraszam. prwdopodobnie słusznie kolego ajax uważasz , ze nawet takie ,,uprzejmości,, nikogo nie interesują... ale...no tak jestesmy kolejarze - przejdziemy na gg.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Kurs podoficerski w Częstochowie (dzielcie się wrażeniami tymi dorymi i złymi)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2007, 09:39:24 »
Dużo to się nie dowiedziałem, skromne te wypowiedzi Wasze.
Fajnie by było jakby ktos napisał jak wyglądają zajęcia, jak do tego podchodza wykładowcy, czy są ludzmi. Jak wygląda sprawa urlopu, egzaminów.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Po trzech tygodniach kursu moge powiedzieć, że zaczynam żałowąć tego, że jestem strażakiem. Ten kurs to jakies nieporozumienie. Ludzi traktuje się jak nie myślącą bande.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Sprawdzają waszą psychę.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
wiesz wzgledem kadetów i unitarki z wczesniejszych roczników to macie luzik wiec nie narzekaj zawsze mozesz zrezygnowac jesli jest za ciezko nikt tam Cię nie trzyma na siłe Twój wybór Twoja wola wiec nie placz tu na forum 

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
To nie jest narzekanie tylko spostrzeżenie.
lukaszup nie wiem czy wiesz ale na kurs podoficerski tarfiają ludzie z 10 letnim, czasem wiekszym jeszcze stażem w PSP i 3-jką dzieci. Więc traktowanie ich na równi z 20 letnimi, zbuntowanymi kadetami jest jak najbardziej nie na miejscu. Twoje porównania w tej sytuacji są niezasadne.
A kolejna sprawa to to, że kursanci to coraz częsciej inteligentni i myślący ludzie, wielokrotnie z wykształceniem, którego częśc kadry może tylko pozazdrościc. Także lukaszup te śwoje komentarze "za p..sk" i "w dupach" zostaw sobie dla siebie.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2007, 12:52:13 wysłana przez strazakg »

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
jesli byles w CSPSP to wiesz ze ci ze starzem sa inaczej traktowani przez kadre a na podoficerce najgorsi sa elewi ktorzy zaraz po kursie podstawowym tam ida wielcy strazacy zero wyjazdow tylko teoria ostre cwaniaki ktorych starszy rocznik kadetow musi sprowadzac na ziemie w CSPSP jest dyscyplina i sluzba wewnetrzna ale starzy z PB maja luz a ze mlodzi musza sie uczyc to ich problem przeciez nikt im nie obiecywal wakacji na szkole zawsze przeciez mogli czekac na miejsce w Krakowie czy innym osrodku nie wiem jak jest teraz ale przypuszczam ze tak samo jak za moich czasow

PS."za p..sk" i "w dupach"  PRZECZYTALES GDZIE TO NAPISALEM JESLI KTOS SZKALUJE SZKOLE KTORA UKONCZYL TO SAM TWIERDZI ZE SIE NICZEGO TAM NIE NAUCZYL  CZYLI NIE ZASLUGUJE NA TA DRUGA BELKE  PO DRUGIE JESLI ELEWI SA TAK DOBRZE WYKSZTALCENI TO TWIERDZISZ ZE KADECI TO SAME GŁĄBY I KADRA TEZ LEPIEJ SPOJRZ W LUSTRO ZANIM COS NAPISZESZ POZDRAWIA CIE BYLY BUDOWLANIEC Z CSPSP
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2007, 14:55:56 wysłana przez lukaszp »

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
panie łukasz jesteś mocno nawiedzony z ta cs...
dyscyplina w tej szkole to była wtedy gdy zaczynała sie pierwsza , druga czy trzecia dzienna aspirantka, gdy kadra stara rodem z schp kraków (a było ich kilku) siedziała jako instruktorzy i wykładowcy na unitarce. wszystko skończyło sie po paru listach od przestraszonych mamuś i tatusiów ,ze krzywda sie dzieje im dzieciom, konsekwencje były takie ,że zamiast wzmacniać kadre  teofil.j  ich rąbał ,że to nie wojsko, ,że fala itd... wiec przestało im zależeć. władzę na pododdziałach przejął pan w. i luzik ... wszystko załatwic sie dało z nim albo z bliską jego osobaąi tyle. jesli tego nie wiesz to może jest inna cspsp.

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Witam.
Jestem pracownikiem Zakładowej Służby Ratowniczej "Polfa" oraz jednym z elewów na odbywającym się właśnie KKP w CSPSP.
Pozdrawiam  Trzecią kompanię  a szczególnie drugi pluton .
Aby do 20 lipca. ^_^

Offline elewwww

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Jestem na kursie od 16 kwietnia i jak czytam to co piszecie na forum to mam mieszane uczucia. Nie chcę nikogo szkalować,ale wiem jedno,jak skończę ten kurs to napiszę co przeżyłem i jak nas tam traktowano a uwierzcie mi,będzie tego sporo.Narazie pozdrawiam i współczuję kolejnym uczestnikom kursu. Żegnam do 20 lipca.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
widac dyscyplina sie nie podoba rozleniwil sie czlowiek na jednostce a teraz jak daja w d... to sie placze

Offline fireman13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam.Mam wątpliwą przyjemność uczestniczyć w kursie a'la podoficerskim w CSPSP i stwierdzam że tutaj dla kadry najważniejszą rolę odgrywają (w kolejności):Służba wewnętrzna,prace gospodarcze i na szarym końcu kształcenie strażaków.Nie uważam się za bardzo doświadczonego ratownika,a mimo to niewiele się tutaj dowiedziałem.Dyscyplina dyscypliną ale chyba nasi komendanci płacą za to żeby po tym kursie strażacy wrócili z jakąś przydatną wiedzą przydatną w służbie,a nie oddający honory i meldujący się przy każdej nadarzającej się okazji.Owszem Straż Pożarna jest to formacja mundurowa więc można i tak......tylko po co i za jakie pieniądze? Przeżyłem wojsko i za żadnego "trepa"któremu musiałem meldować,życia bym nie oddał,a za chłopaków z mojej zmiany-owszem.Poprostu Polaka rozkazem trudno do czegoś zmusić.;
Jak ktoś lubi malować,gipsować,brukować,kosić trawniki itp. a w dodatku po wszystkim ładnie zameldować to znajdzie tu w CSPSP miejsce dla siebie.Jeśli natomiast ktoś chce się tutaj nauczyć czegoś więcej niż teorii i tego co już wie z doświadczenia w podziale bojowym to może mieć pewien problem ponieważ doświadczonej kadry jest tu tyle co kot napłakał.Założenia realizowane na ćwiczeniach są praktycznie na poziomie kursu szeregowych i nie wnoszą niczego nowego,a ponadto rzadko znajdują odzwierciedlenie w naszej codziennej służbie.(jak dotąd choby nikt nie wymyślił np.sposobu "rozwinięcia" dla GCBA 8/48 Kerax z obsadą 1+2,a takim sprzętem posługujemy się na codzień) Mało kto ma ten komfort dysponować "pełnym" zastępem ratowników ale co to kogo obchodzi...tutaj ludzi do roboty nie brakuje....pozdrawiam wszystkich z kursu.i byle prędzej do "normalności" czyli do 20go lipca

Offline colo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Można zauważyć,że jesteś w pozycji komfortowej, bo pewnie na urlopie.Z tego co wiem to to nikt tam już nie brukuje, gipsuje, maluje....chyba że sam się zgłosi.Nic na siłę.Czujesz się bardzo pokrzywdzony że jesteś na tym kursie?Napisz zatem do swojego komendanta, aby cię gdzieś przeniósł, gdzie szkolą w rozwinięciach 1+2.Dobrym rozwiązaniem mogło by być jeszcze odczekanie może kilku lat na stanowisku po kursie szeregowym.Pewnie byli zamiast ciebie jacyś chętni.Dawno kończyłeś kurs podstawowy- oby   refleksje były podparte dłuższym stażem? Miejmy nadzieję,że w ośrodku kursu podstawowego,  zrobiono wszystko tak jak należy a nie na sztukę, łącznie ze służbą wewnętrzną. Młodzi , gniewni, zbuntowani...