Autor Wątek: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole  (Przeczytany 10523 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« dnia: Marzec 28, 2007, 18:18:11 »
Witam!

Jeżeli ma ktos gotowy druk usprawiedliwienia nieobecnosci w szkole z powodu uczestniczenia w akcji to prosze o podanie jego tresci. Dobrze by bylo, gdyby usprawiedliwnie bylo poparte odpowiednimi parafkami z ustawy. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2007, 18:40:08 »
Witaj

Spróbuj tak jak w odpowiedzi 2
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4131.0

Pozdrawiam

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2011, 19:57:39 »
odgrzeję nieco kotleta. Ma ktoś pomysł jak sformułować usprawiedliwienie za nieobecność w szkole, dla chłopaka, który brał udział w akcji. Chciałbym poprzeć to jakimś aktem prawnym (tak żeby miało to ręce i nogi).

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2011, 20:08:27 »
Brać udział w akcji mogą osoby pełnoletnie. A osobie pełnoletniej nie musi nikt pisać usprawiedliwień. Chyba że bierzesz na akcję dzieci, więc nie kręcił bym na siebie bata, pisząc jeszcze o tym do szkoły, bo jeszcze ktoś się zainteresuje.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 30, 2011, 20:16:34 »
Wszystko zależy od statutu szkoły,ja też kiedyś potrzebowałem usprawiedliwienie do szkoły,byłem już pełnoletni i po kursach oraz badaniach. To prezes na komputerze napisał. 
Coś w takim stylu

                                                           Miejscowość,data
                             Usprawiedliwienie

Zwracam się z prośbą do p. imię nazwisko wychowawcy
o usprawiedliwienie nieobecności druha XYZ w dniu tym a tym, ponieważ wyżej wymieniony druh brał w tym czasie czynny udział w akcji ratowniczo gaśniczej
                                                z poważaniem prezes XYZ
                                                      pieczątka
Xyz

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 30, 2011, 20:25:03 »
U mnie są na to konkretne druki. Nawet z różnymi powodami. Akcja, ćwiczenia, szkolenie, zabezpieczenie i pod spodem podstawa prawna.
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 30, 2011, 20:31:30 »
Odręcznie pisałem jak zwykłe usprawiedliwienie, tyle że wypisywałem powód akcja/szkolenie, na dole podpis i gdzieś tam pieczątka OSP - nic nadzwyczajnego. Nie rozumiem tej całej podstawy prawnej => z tego co się orientuję to nie ma takowej, bo nie jest potrzebna - rodzice też na usprawiedliwieniu dziecka wypisują na podstawie jakiego paragrafu go usprawiedliwiają?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 30, 2011, 20:35:49 »
Podstawa prawna potrzebna. Dostaje takie same zwolnienie/usprawiedliwienie jak do pracy. W niektórych szkołach jest duży problem z usprawiedliwieniami czyt. mojej : ] 
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2011, 20:42:37 »
A jak to jest jak siedzicie na lekcji, a tu nagle buuuuuuuuu... syrena?  ^_^

Wypadacie z lekcji czy jak? Bo mnie niedługo pewnie czekają takie akcje, bo jedyna szansa na dotarcie na czas to jak jestem w szkole.  :fiuu:
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2011, 20:42:50 »
Jak podstawa prawna? Kiedy pisze usprawiedliwienie synowi do szkoły to piszę: "Proszę o usprawiedliwienie nieobecności mojego syna (tu imię i nazwisko) w dniu (tu wpisana data). I podpis". Nic więcej. Raz zapytała mnie na wywiadówce nauczycielka o powód. Ja ją zapytałem o podstawę prawną jej pytania. Nie odpowiedziała. Nigdy już nie chciała mieć powodu. Bo nie ma podstawy prawnej aby żądać od rodzica powodu. A regulamin czy statut szkoły? Obowiązuje on ucznió i nauczycieli a nie rodziców. To tyle o podstawę prawną.

UWażam, że jeśli statut szkoły pozwala pełnoletniemu uczniowi samemu się usprawiedliwić, to pisze prośbę o usprawiedliwienie. Jak lubi szkołę to może wpisać powód. Ale dla wiarygodnosci jestem za propozycją przedstawiona przez Pumba.

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2011, 21:07:44 »
Po prostu dostaje zwolnienie jak do pracy. W mojej szkole nie przyjmą usprawiedliwienia bez napisanego powodu, na kartce również nie. To dziwne ale tak sobie wymyślili, być może nawet jest w statucie, zobacze. Wgl. to dziwna szkoła :D Czemu tak jest nie wiem. Dziwnie historie mi się już zdarzały, np. każdy uczeń i nauczyciel ma obowiązek noszenia identyfikatora. Jakaś baba mnie zaczepiła na korytarzu i jej odpowiedziałem wg niej nieodpowiednio. I chciała mnie "wylegitymować". Za pytanie, że nie wiem kim jest i czego odemnie chce wylądowałem u dyrektora. : ]   okazało się, że to nauczycielka :D


EDIT:  PatiMDP

Mieszkam w mieście i ze szkoły do domu mam jakieś 3 kilometry, więc akcje odpadają :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2011, 21:15:34 wysłana przez GOLDEN AIR »
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2011, 22:18:24 »
Po prostu dostaje zwolnienie jak do pracy.
Widzisz, różnica jest - bo podstawa prawna do usprawiedliwienia nieobecności w pracy jest, bo jest takowa potrzebna. W wypadku szkoły takiej podstawy nie ma. Oddając zatem takie usprawiedliwienie powołujesz się więc na przepis, który Ciebie tak naprawdę nie dotyczy - se możesz te paragrafy wsadzić tak samo jak oni :) Jest tak jak pisze @Kwas i tyle :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2011, 23:00:39 »
Źle się wyraziłem. Nie chodzi mi o samą podstawę prawną bo ta dotyczy jak wiemy zwolnienia z pracy a o  sam dokument. Wymagają od nas autentyczności tego usprawiedliwienia, bo jak bym przyniósł kartkę od rodziców, że byłem na akcji to by się zaczęło wydzwanianie do rodziców i wielkie sprawdzanie tego. Dziwne jest też to, że prawie 20 letni facet musi przynieść dzienniczek od rodzica bo się spóźnił 20 minut rano na lekcje. Mówią, że szkoła po 18 roku życia jest nieobowiązkowa. : ] 
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2011, 23:09:44 »
Mówią, że szkoła po 18 roku życia jest nieobowiązkowa. : ] 
Kłamali. Ja zanosiłem usprawiedliwienia napisane przez samego siebie. "proszę o usprawiedliwianie nie obecności druh Marek brał udział w akcji ratowniczo-gaśniczej"  Tylko naczelnik mi pieczątkę podbił i wszystko. A jak się Pani cieszyła jak jej taki świstek położyłem to jeszcze 10 pkt do zachowania wychachmęciłem na tekst: "Proszę Pani ja całą noc stodołę gasiłem to Pani mi tu musi 10 pkt wpisać bo pomagam ludziom" :fiuu:

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2011, 23:14:17 »
@GOLDEN AIR - ja mieszkam na wsi, a do OSP należę w mieście (gdzie chodzę do szkoły) i mam do remizy 3 km, a ze szkoły jakieś 500m. A tym bardziej, że w godzinach nauki jest największy problem z ludźmi do wyjazdu.

U nas w szkole jest tak, że po skończeniu 18, rodzice piszą pismo/zgodę na samodzielne usprawiedliwianie nieobecności przez dziecko. :P Tylko jeszcze ktoś musi to pismo chcieć napisać... ^_^
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 30, 2011, 23:47:21 »
Usprawiedliwienie to małę piwo. Jak ja rzucałem kiedyś szkołe i szedłem do wojska i przyszedłem wycofać papiery ze szkoły (a miałem wtedy 20 lat) to pani dyrektor kazała mi przynieść zgodę rodziców na rezygnację ze szkoły. Więc zrobiłęm strajk okupacyjny i po godzinie miałem papiery :)

Offline GOLDEN AIR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 30, 2011, 23:52:14 »
kwas:
Kiedyś były inne czasy, wszystko było luźniej :D Np. w mojej szkole dostałbyś za to jakąś mega nagane i wylot ze szkoły albo wezwaliby policje. Tak czy inaczej  dobra robota :D
Bogu na chwałę, ludziom na ratunek.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 31, 2011, 00:28:51 »
A ja nawet jak dawałem usprawiedliwienie z OSP to nie usprawiedliwiała - no taką miałem wredną wychowawczyni. ;-)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline Bubu

  • So Others May Live
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Usprawiedliwienie nieobecności w szkole
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 31, 2011, 00:48:31 »
Ja na remizie trzymam dla chłopaków gotowe druki typu:
Miejscowość data
Usprawiedliwienie
Zwracam się z uprzejmą prośbą o usprawiedliwienie druha ..................................... z powodu uczestnictwa w akcji ratowniczo-gaśniczej/szkoleniu dnia ............. w miejscowości....................

Z poważaniem
Moja pieczątka lub zastępcy naczelnika lub prezesa w zależności kto był na danej akcji.
Nigy żaden wychowawca się nie czepiał;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 00:52:14 wysłana przez Bubu »
So Others May Live