Autor Wątek: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!  (Przeczytany 18263 razy)

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« dnia: Marzec 23, 2007, 12:52:56 »
Witam wszystkich :)

Zadałem KG pytanie ale oczywiście nie dostałem odpowiedzi bo na ciężkie pytanie nie dostaje się ich :), wiec Pytam związki zawodowe jak widziecie rozwiązanie tej sytuacji ??
(cytat z mojej wypowiedzi do KG)

Szanowny Panie Komendancie.

Jest to mój pierwszy post na tym forum. Przez ostatni miesiąc zapoznawałem się z tematyką zawartą tutaj. I nasuwa mi się pytanie do Pana KG. Wszyscy wiemy o co chodzi z Problemami w Straży - są to pieniądze a dokładnie ich brak (zwłaszcza na podziale bojowym).

Zauważyłem jednak pewien niuans. Ukończyłem SAPSP ładnych parę lat do tyłu i dzięki temu mam siatkę kumpli w całej polsce. Dzięki temu mogę się szybko orientować co słychać w całej Polsce na różnych stanowiskach (podział i biuro) w różnych województwach.Z tego co się orientuję dodatek służbowy to 50% podstawy i kasy za stopień. I tu nasuwa się pytanie. Dlaczego średnia tego dadatku na podziale bojowym (do dowódcy zmiany - nie wliczając oczywiście dowódców i zastępców jednostek bo to już biuro) jest w granicach ok 20% (tj 100-500zł max). A za to w komendach rośnie i to wykładniczo aż do maxa 50%. Czy np.:kpt. za biurkiem wykonuje więcej obowiążków niż ma zawarte w swoim zakresie obowiązków niż taki sam kpt. który pracuje np: jako d-ca zmiany ale na podziale bojowym?? Jak to jest, że ten dodatek jest tak zróżnicowany dla buirowych i dla podziału.
Pytanie moje jest zasadne bo po przejściu z podziału (dodatek w granicach 20%) na stanowisko biurowe KM (dodatek 48%) byłem wielce zaskoczony. Jak to jest - człowiek wykonuje to co ma w swoim zakresie obowiązków a nie dostaje tego co powienien.(stan ten potwiedziło kilkunastu moich znajomych w różnych woj.) Wiem, że dodatek jest przyznawany do 50% w/w ale jak to jest, że aby dostać te 50% na podziale to trzeba chyba znać "kaczory" a na stanowisku biurowym to normalność?? Przypominam, że właśnie zostałem biurowym i jestem oburzony tą sytuacją. Przecież tzw. solą poż. jest podział a traktowany jest jak niechciane dziecko!!! (a tak poza konkursem w jakiej wysokości ma Pan i Pana najbliżsi współpracownicy dodatek - ile procent ??  ).

p.s.
Miałe okazję być na spotkaniu związkowym KG z związkami (był tylko rzecznik [ale zaznaczam że poprzednika P.KG] chyba w październiku) i usłyszałem tam, że średnia dodatku na podziale sięga 1100zł więc się skromnie pytam na jakim to się z miłą chęcią tam przniosę :>.

Panie Komendancie – w wyniku moich skromnych głębokich przemyśleń mogę zaproponować szybkie i racjonalne rozwiązanie tego problemu. Nie Chciałbym, aby mój post został zbyty kilkoma pustymi frazesami w stylu „poweźmiemy szerokie rozwiązania systemowe, które w następnych latach spowodują wyrównanie tego stanu rzeczy”, proponuje następujące rozwiązanie. Obliczyć średnią krajową procentową dodatku służbowego (proste obliczenie matematyczne  ) i tak np.: z obliczeń wynika, że średnia to 31% dodatku. Pan Komendant wystosowuje pismo, iż z dniem 01. następnego miesiąca br. w całym kraju ta średnia jest stosowana do obliczenia kwoty wypłacanej strażakowi. I tak st. sek. ratownik na podziale dostanie swoje 31% i zastępca komendanta st. bryg. dostanie swoje 31%. Kwota jest różna, ale procent stały. Nikt nikogo nie posądzi, iż jego dodatek jest zależny do bliskości tzw. „koryta”.

Mam nadzieję, że tym postem nie uraziłem nikogo a kwestia poruszona tutaj pomoże Panu Komendantowi w zmianie tej przerażającej sytuacji.

()

Może Wy Panowie zrobicie z tym porządek !!! Rozwiązanie już jest powyżej  :wacko: choć napewno taki KG staci ze swojego dodatku (ok 3000zł) jakieś (1500zł) więc mu nie narękę tego ruszać ale podział się może wreszcie doczeka ?!
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2007, 17:17:40 »
... Dlaczego średnia tego dadatku na podziale bojowym (do dowódcy zmiany - nie wliczając oczywiście dowódców i zastępców jednostek bo to już biuro) jest w granicach ok 20% (tj 100-500zł max). A za to w komendach rośnie i to wykładniczo aż do maxa 50%.
... Przypominam, że właśnie zostałem biurowym i jestem oburzony tą sytuacją.
Zgadzam się całkowicie, że takiego zróżnicowania i to jeszcze w takim układzie być nie powinno.
Z tego co się orientuję nie jest to wszędzie regułą, choć niestety często występuje.
Mam pytanie - czy w związku z Twoim oburzeniem taką sytuacją oraz w ramach przeciwdziałania takim praktykom wystąpiłeś na piśmie do swojego komendanta o ustalenie dodatku w nowej, niższej wysokości, a zaoszczędzone środki przekazać na zwiększenie dodatku kolegom z podziału?  :rolleyes:
Czy też swoje oburzenie prezentujesz tylko na forum?  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2007, 19:35:30 »
Swoje oburzenie prezentuje nie tylko na forum ale również w miejscu pracy. Do komendanta nie wystąpiłem bo jeden dodatek h..a da chłopakom z podziału (jak znam życie KM powiększył by swój hehe). To trzeba przeprowadzić w całej polsce !!! I ja się nie kryję że troszkę dostane po kasie ale będę spał spokojnie. Nie jest powiedziane, że na podział nie wrócę hehe :) .
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 26, 2007, 10:33:42 »
Zgadzam się z tobą dodatek zależy od bliskości koryta i prawdopodobne będzie tak samo z dodatkiem motywacyjnym

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2007, 13:46:32 »
I co  z tym dodatkiem służbowym , czy jest szansa aby był on sprawiedliwy i nie zależał tylko od jednego człowieka , jak na razie jest on krzywdzący i nie równy dla wszystkich , mój dodatek na dzień dzisiejszy wynosi 46zł to ile to jest procent mojej pensji ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2007, 16:02:08 »
Cytuj
mój dodatek na dzień dzisiejszy wynosi 46zł to ile to jest procent mojej pensji ..
Ale kto to wie ileTy zarabiasz?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 28, 2007, 11:43:16 »
Cytuj
mój dodatek na dzień dzisiejszy wynosi 46zł to ile to jest procent mojej pensji ..
Ale kto to wie ileTy zarabiasz?

1.700Zł- 4 grupa-st.rat.-nurek- Dodatki na PB w naszej JRG są od 40 -150zł .Chodzi mi o to dlaczego są aż takie różnice w dodatku służbowym pomiędzy PB a Komendą , nie mówię żeby było po równo ale żeby nie odbiegali aż tak bardzo, i czy musi je przyznawać jeden człowiek który nie zawsze przydziela je sprawiedliwie.

Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 28, 2007, 12:40:32 »
Wybaczcie moją dezaprobatę co do rozpoczynania tego wątku. wynika ona z wątpienia w to, że drogi kolego ktokolwiek Cię usłyszy w tym wołaniu skierowanym do GÓRY. Zresztą sam już sobie odpowiedziałeś - bo przecież nikt z KG Ci nie odpowiedział.  Smutne nieprawdaż. Panowie po co kolejny raz mówić o tej niesprawiedliwości. Po co kolejny raz tłumaczyć że pani szacowna z finansówki lub z kadr też jest strażakiem i bierze wszystkie profity z tego płynące a nas ludzi z podziału ma za gówno. po co kolejny raz rozpoczynać dyskusję - czy nie lepiej iść na spacer...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 28, 2007, 21:50:14 »
Cytuj
Po co kolejny raz tłumaczyć że pani szacowna z finansówki lub z kadr też jest strażakiem i bierze wszystkie profity z tego płynące a nas ludzi z podziału ma za gówno. po co kolejny raz rozpoczynać dyskusję - czy nie lepiej iść na spacer...
Moim zdaniem bardzo dobrze, że taką sprawę porusza się na forum,a na pytanie po co? Odpowiadam: dlatego, że zz nie są od dodawania otuchy, a do rozwiazywania problemów to jest jeden z nich. nie da się jednak wszystkiego na raz załatwić. priorytetem dla zz w całej Polsce była w tej chwili kasa na podwyżki, zcas pracy, przepis BHP i podobne sprawy o których można poczytać w wielu wątakch tego forum.
Można tez pójść na spacer, ale to jest tylko wyjście chwilowe, wracasz ze spaceru i problem jest znowu- czyli półśrodek. Dobrze byłoby gdyby na szczeblu centralnym możana było ustalić jakie procentowo wartości dodatku słuzbowego przyslugują na poszczególnych stanowiskach, to rozwiazałoby w dużej mierze problem i ukróciłoby samowolke róznej masci komendancików.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2007, 08:58:00 »
Cytuj
ustalić jakie procentowo wartości dodatku słuzbowego przyslugują na poszczególnych stanowiskach, to rozwiazałoby w dużej mierze problem i ukróciłoby samowolke róznej masci komendancików.

I tu się zgadzam z tobą , ale to tylko na szczeblu centralnym można to rozgryźć i wprowadzić do życia, to pozwoliło by ujednolicić stawki na stanowiskach służbowych.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2007, 09:12:31 »
Oczywieście trzeba byłoby założyć też jakieś widełki, bo jakby nie patrzeć to np. d-ca zastępu w dużej jednostce w Warszawie powinien mieć więcej dodatku niż równorzędny d-ca zastępu w Pierdzielewie Małym..nie ubliżając Pierdzielewiu :wacko:

"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2007, 11:08:24 »
Dobrze byłoby gdyby na szczeblu centralnym możana było ustalić jakie procentowo wartości dodatku słuzbowego przyslugują na poszczególnych stanowiskach, to rozwiazałoby w dużej mierze problem i ukróciłoby samowolke róznej masci komendancików.
Idąc tym tropem prościej zlikwidować dodatek służbowy przenosząc środki w grupę?  ^_^
Jeżeli już to - moim zdaniem - na szczeblu centralnym rozdział środków finansowych na dodatki w województwach i jednostkach centralnych oraz analogicznie w województwie na KW i KP. Ponadto wzmóc nadzór nad wykorzystaniem tych środków przez komendantów.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Rober

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 30, 2007, 21:44:04 »
Witam!
Oczywiście w Pierdzielewie Małym  „Roberd „- i to takim jak u mnie to dowódca zastępu nic nie robi a w dużej jednostce pracuje – pieprzysz farmazony stary , tam gdzie niema ludzi do pracy funkcyjni robią więcej.
Pozdrawiam-. :angry:

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 21, 2007, 18:48:11 »
Oczywieście trzeba byłoby założyć też jakieś widełki, bo jakby nie patrzeć to np. d-ca zastępu w dużej jednostce w Warszawie powinien mieć więcej dodatku niż równorzędny d-ca zastępu w Pierdzielewie Małym..nie ubliżając Pierdzielewiu :wacko:


I tutaj się mylisz kolego robard na kazdym stanowisku tyle samo% i wtedy będzie sprawiedliwie.I to bez znaczenia gdzie kto służy!!!!! Bo i temu d-cy w Warszawce i temu w Pierdzielewie jak to określiłeś mogą się przytrafić bardzo ciężkie zdarzenia.A podumowując Twoją wypowiedź,ciekawe jak byś się poczuł gdyby Ciebie przenieśli z W-wy do Pierdzielewa i zakosili Ci trochę sianka z poborów.Pozdrawiam Wszystkich i Tych z Wawy i z Pierdzielewa ^_^

Anonim

  • Gość
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 21, 2007, 18:56:03 »
Tylko, że ceny gdzieśtam i np. w stolicy potrafią być diametralnie różne i porównując np. pseudozarobki stażystów - czyli 1050 na ręke: gdzieśtam da się wyżyć, w dużym mieście ni chu chu..
Trudna sprawa, obaj mogą robić tę samą robotę, z tym, że jeden za tą kasę da radę, drugi nie.
Kij ma zawsze dwa końce, chyba, że czasem ma trzy ^_^

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 21, 2007, 22:02:29 »
Ale mimo wszystko wykonują lub powiem inaczej w razie "W" mają do wykonania taką samą robotę.Wyje....ie się cysterna w Wawie lub Pierdzichowie to i tak trzeba jechać i zadziałać!!!!No chyba że się mylę i ten w W-awie jedzie i zapie.....la a ten w Pierdzichowie ma to w dupie i czeka aż np. kwas wywali sie do rzeki.Brak sensu według mnie. Uważam ,że dla wszystkich taki sam %.Masz podstawy tyle ityle to dostajesz 50% i już temat zamknięty.Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 22, 2007, 12:31:39 »
...Brak sensu według mnie. Uważam ,że dla wszystkich taki sam %...
Może i masz rację, tylko w takim razie należy uwzględnić również ilość zdarzeń obsługiwanych przez danego strażaka (rodzaj i czas interwencji) i może wyjść spore zróżnicowanie nie zawsze na korzyść tych z dużych miast. Oni mają więcej zdarzeń ale i więcej ludzi do działań - kiedyś już ktoś próbował takich wyliczeń.  -_-
I jeżeli już tak mamy równać to co z kasą za brak mieszkania w miejscowości pobliskiej - wszystkim albo nikomu, nieprawdaż?  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Alf in fire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 22, 2007, 21:39:54 »
Jak by nie było dodatki mamy śmiesznie niskie!!!!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2007, 19:50:47 wysłana przez Alf in fire »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 27, 2007, 16:35:39 »
Spokojnie, strasznie sie uniesliście moim przykładem, przeciez ja nie mam zadnego wpływu na sposób podziału dodatków i ich zróznicowanie, to była tylko propozycja z mojej strony (byc może nietrafna), ale uważam, że jest to temat do dyskusji. Z jednej strony macie rację, że małej miejscowosci przypada wiecej zdarzeń (średnio) na jednego strażaka i specyfika pracy jest zupełnie inna, ale zawsze uważalem, że czynnik średniego obciążenia pracą jest rzeczą względną i na dorbą sprawę wcale nie oddaje prawdziwych realiów pracy w jednostce, która ma wspólny plac np. z KW i KM?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 22, 2007, 22:45:33 »
Cytuj
Panie Komendancie – w wyniku moich skromnych głębokich przemyśleń mogę zaproponować szybkie i racjonalne rozwiązanie tego problemu. Nie Chciałbym, aby mój post został zbyty kilkoma pustymi frazesami w stylu „poweźmiemy szerokie rozwiązania systemowe, które w następnych latach spowodują wyrównanie tego stanu rzeczy”, proponuje następujące rozwiązanie. Obliczyć średnią krajową procentową dodatku służbowego (proste obliczenie matematyczne  ) i tak np.: z obliczeń wynika, że średnia to 31% dodatku. Pan Komendant wystosowuje pismo, iż z dniem 01. następnego miesiąca br. w całym kraju ta średnia jest stosowana do obliczenia kwoty wypłacanej strażakowi. I tak st. sek. ratownik na podziale dostanie swoje 31% i zastępca komendanta st. bryg. dostanie swoje 31%. Kwota jest różna, ale procent stały. Nikt nikogo nie posądzi, iż jego dodatek jest zależny do bliskości tzw. „koryta”.

@kivlow przeredaguj to pisemko zmień adresata na Centrale ZZ i wyślij, może obecnego KG to zainteresuje przy akceptacji ZZ.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 23, 2007, 20:55:01 »
Sprawiedliwie to nie znaczy wszystkim to samo lub jak kto woli po tyle samo widły lub jak kto woli widełki :) powinny być.
Jeden strażak robi wiele rzeczy kiedy po niego zadzwonisz stawia się do służby w razie sytuacjiawaryjnych, dba o sprzęt który ma pod opieką, drugi przychodzi tylko na kilka służ bo ma konflikt z d-cą JRG, a resztę miesiąca przebywa na zwolnieniu lekarskim.
Wg metodologii liczenia jeden i drugi 31% dodatku. jak dla mnie to kłuci się z rozsądkiem.

Od kiedy pamiętam dodatek jest uznaniowy i taki wg mnie powinien pozostać jak coś przeskrobię wolę nieformalną karę odbioru części dodatku niż upomnienie komendanta.


Całkowicie inną sprawą, do uregulowania jest to aby ograniczyć dysproporcję w przyznawanych dodatkach

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 24, 2007, 20:12:35 »
Cytuj
Od kiedy pamiętam dodatek jest uznaniowy i taki wg mnie powinien pozostać jak coś przeskrobię wolę nieformalną karę odbioru części dodatku niż upomnienie komendanta.

Czy dobrze rozumiem? Komendant może pojechać Ci po dodatku bez oficjalnego podania przyczyny????
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2007, 20:16:03 wysłana przez sam_go »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 24, 2007, 20:27:21 »
Cytuj
Czy dobrze rozumiem? Komendant może pojechać Ci po dodatku bez oficjalnego podania przyczyny?Huh

Oczywiście że może, ale oficjalnie w cztery oczy ^_^ jak przeskrobałeś .
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 24, 2007, 20:34:15 »
No co Ty, przecież to wymaga pewnych kwitów, chyba, że dodatek był okresowy.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytanie do związków ?? dodatki służbowe !!!
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 13, 2007, 16:06:10 »
Będzie w końcu sprawiedliwy dodatek służbowy , bo to co teraz jest --to podział dostaje ochłapy (a nie Dodatek ), żeby aż taka różnica w dodatku była miedzy Biurem a podziałem ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."