Autor Wątek: List otwarty  (Przeczytany 21433 razy)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
List otwarty
« dnia: Marzec 21, 2007, 11:29:57 »
No nie wiem, ale mi się wydaje, że nie powinniśmy zbyt długo czekać jak rozwinie się sytuacja z czasem pracy, podwyzkami, stanami osobowymi i wieloma innymi rzeczami, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i uderzyć w media, dlatego spłodziłem na szybkiego taki oto szkic listu otwartego do polityków i mediów, być może czas rozpętać burzę medialną? Przeczytajcie i poddajcie pod osąd (możecie nawet wstawiać mi minusy za to - niektórzy wiedzą o co chodzi):

                                                      List otwarty!

   My strażacy Państwowej Straży Pożarnej, którzy codziennie z narażeniem własnego zdrowia i życia, śpieszymy z pomocą wszystkim obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej zarówno podczas pożarów, wypadków drogowych, zagrożeń chemicznych i ekologicznych oraz budowlanych, jak i innych zdarzeń, podczas których zagrożone jest: życie lub mienie ludzi, życie zwierząt, albo środowisko naturalne, my wszyscy, na których możecie o każdej porze doby i w niemal każdej trudnej życiowej sytuacji liczyć zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc!

   Mamy już dosyć wykorzystywania wizerunku strażaka PSP przez decydentów, dla zaspokajania ich własnych ambicji politycznych!
Formacja, którą reprezentujemy stała się w ostatnich miesiącach materiałem doświadczalnym dla różnej maści polityków do żerowania na naszym głębokim zaangażowaniu w pracę dla społeczeństwa. Staliśmy się wyalienowaną grupą zawodową, być może jedyną w Polsce, gdzie dzieli się pracowników na dwie kategorie: lepszą – pracującą 40 godzin tygodniowo w rozliczeniu 6 miesięcznym i gorszą – pracującą 48 godzin tygodniowo w rozliczeniu 6 miesięcznym, za te same pieniądze. Nasze wielokrotne próby rozwikłania tej sytuacji giną w otchłani przepastnych gmachów KG PSP i MSWiA bez odzewu, a ignorowanie naszych problemów dotyczacych braków osobowych przez przełożonych osiągnęło już dno. Jesteśmy głęboko zbulwersowani zawziętością naszych przełożonych, którzy robią wszystko, aby nie respektować Konstytucji RP, Ustawy o PSP, Dyrektywy UE i Kodeksu Pracy.

Szumnie zapowiadana ustawa modernizacyjna Policji, BOR, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, która jakoby miała zagwarantować wysokie podwyżki (ok. 800 zł w ciągu trzech lat) dla służb mundurowych jest tylko pustym manifestem politycznym, który miał dobrze sprzedać się medialnie, jako sukces obecnej władzy.

Powszechne łamanie praw pracowniczych w naszej służbie stało się już normą i nawet Minister SWiA – prawnik nie zwraca na to uwagi.

Zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich ludzi dobrej woli, którym nieobce jest bezpieczeństwo powszechne, którzy pamiętają, z jakim zaangażowaniem strażacy gasili pożary w Kuźni Raciborskiej, którzy pamiętają powodzie z 1997 i 2001 roku oraz wiele innych dużych akcji ratowniczych i którzy spotykają się z naszymi działaniami, na co dzień - o pomoc w uzdrowieniu sytuacji w służbie, która za swój podstawowy cel przyjęła ochronę obywateli RP.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 22:50:23 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline grom@

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2007, 11:37:29 »
Hmm. Pomysł ciekawy, zawartość listu bardzo treściwa i myślę, że warto nad tym pomysłem poważnie się zastanowić. W każdym bądź razie ja się pod tym podpisuję
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 11:39:09 wysłana przez grom@ »

Offline KR-1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2007, 11:57:37 »
Ciekawie .... Wreszcie ktos się za to wziął ... Moze w ten sposób zwrócimy na siebie uwagę.. popieram

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2007, 12:07:16 »
A także codziennych akcji w których strażacy ryzykują i niosą pomoc obywatelom RP.

robard - mam nadzieję i wielu innych forumowiczów i nie tylko , że pociągniesz temat dalej !!!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2007, 12:12:46 »
No to już będzie zależało od forumowiczów...i od moich przełożonych  :mellow:
Wjaśniam:
1. Od forumowiczów, bo jeśli odzew będzie negatywny, to zapominamy i koniec. Pisanie zajęło mi raptem 10 minut i jestem otwarty na korekty.
2. Od przełożonych, bo wymyslają coraz durniejsze polecenia, po których mnie taka kur..ica bierze, że dostaję strasznej weny twórczej, a że nie mam działki to energię przelewam czasami na papier, czsami tylko przelewam  :mellow:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2007, 12:14:58 »
No to może mała ankieta ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

strażak79

  • Gość
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2007, 12:17:32 »
Ja bym dodał jeszcze do tego listu akcję w Katowicach. Była to bardzo medialna akcja.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 12:19:44 wysłana przez strażak79 »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2007, 12:19:04 »
robard jestem za, podpisuje sie pod twoim listem. mam nadzieje jednak że to jeszcze nie cała terść, coś mi jeszcze w nim brakuje ale tak na bieżąco nie umiem tobie powiedzieć co, może z pomocą innych uda sie go uzłupełnić.
Pozdrawiam i tak trzymać!!!!

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2007, 12:19:32 »
robard
Bardzo dobry pomysł. Swietnie napisane. Poperam w 100%!!!
Dodałbym tylko jeszcze jakiej pomocy oczekujemy. Twój list nie wyjasnia tego jednoznacznie. Sam nie mam konkretnego pomysłu, ale chodzi zapewne o nagłośnienie naszych problemów, wywarcie presji na rządzących itp.

Offline norman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2007, 12:21:04 »
Popieram w całej rozciągłości. List napisany rzeczowy, bez zbędnego mędzenia jacy to jesteśmy the best.

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2007, 12:29:45 »
przyłaczam sie do pomysłu i popieram w całej rozciaglości. Pozdrawiam

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2007, 12:35:27 »
Wiec jeszcze kilka wyjasnień:
1. Nie chciałem zagłębiac sie za bardzo w tematy, które nas na codzień nurtują, ponieważ zakończyłbym wyliczankę na skarpetkach z zeszłego roku, i niewydanych mydłach.
2. faktycznie chciałme, by list zawierał niedomówienie, bo dopiero wówczas ludzi może zainteresować  O CO CHODZI TYM, STRAżAKOM? pisząc "ludzi" nie ukrywam, że mam na mysli głownie polityków (szczególnie tych, którzy lubią być w środku zawirowań, gdzie jest medialnie) ze względu na ewentualną o wiele wiekszą skuteczność od przeciętnego człowieka, oraz media, które potrafią rozdmuchać taki balon.
3.mam tez nadzieje, że gdyby to w jakiś sposób wypaliło, to oczywiscie ewentualni zainteresowani bedą szukać kontaktu, wiec najprawdopodobniej zwróca się do central zz, które mam nadzieję wykorzystają 5 min (nie ważne które, przawdopodobnie wzystkie - daj Boże, że się żaden zz nie obrazi) i dadzą władzy popalić w mediach? Nikt z nas nie może podjąć się samodzielnie takiej akcji (no chyba, że samo rozesalnie do posłów i mediów) informacyjnej, a zz posiadaja poza tym ogromną wiedzę o wszystkich wcześniejszych przepychankach osobowych i prawnych i pisemnych i mają w rekach dowody różnych działań pozaprawnych przełozonych z całej Polski.
Kombinujcie dalej, dobrze jest, jak temat nie upadł od razu  ^_^

PS. Co do niepodania przeze mnie w liście hali w Katowicach - to specjalnie, bo nie chciałem, aby ktoś mógł zarzucić, że staramy się lansować na ludzkim nieszczęsciu (chociaż w zasadzie tak jest, ale w kontekście tragedii, gdzie zgineło wielu ludzi, lepiej chyba tego nie podawać?).
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 12:42:44 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2007, 12:43:25 »
Popieram , dobry pomysł tylko żeby sie  znowu nie skończyło na niczym .Plus dla ciebie  za pomysł ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2007, 12:45:54 »
robard
Dobre...,że też Ja na Ciebie nie głosowałem ^_^
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 21, 2007, 12:46:25 »
@Ogn.Fox
Instrukcja: Plusy się stawia po lewe stronie pod nickiem  :mellow: he, he Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline strażaczek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 21, 2007, 13:25:49 »
Ja również popieram w100%.
Pytanie  tylko czy szanowne władze ZZ są gotowe na taką akcje, bo o strażaków z PB to jestem spokojny.

Offline Jacenty

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 21, 2007, 13:26:37 »
Brawo mo się to podoba .

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 21, 2007, 13:31:51 »
Nie dla plusów, nie dla kariery do boju rusza Robard szczery :wacko: Wydrukuj to sobie i przywieź do Świętego Miasta na NWZD.
A i plusika dostaniesz (to taki krzyżyk)
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 13:35:32 wysłana przez sam_go »

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 21, 2007, 13:33:15 »
Poparcie w 100%, chyba inaczej sie nie da zrobić porządku.

Offline omc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 21, 2007, 13:34:11 »
Merytorycznie i medialnie bardzo dobrze ujete.
Może warto dopisać,że w związku z brakiem obsad na zmianie, praca na PB zeszła na granicę bezpieczeństwa ratowników, albo tę granicę juz przekroczyła!
Potęzna wiedza tworzy PROFESORA...ogromna praktyka czyni MISTRZA...aby stworzyć coś wyjatkowego potrzeba WIELKIEGO SERCA...błędy popełniaja wszyscy.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 21, 2007, 13:45:44 »
Cytuj
Pytanie  tylko czy szanowne władze ZZ są gotowe na taką akcje, bo o strażaków z PB to jestem spokojny.

O władze zz raczej też byłbym spokojny. Strażakom, którzy w sposób spontaniczny piszą takie petycje nie potrzebne jejst zbieranie kworum do zatwierdzenia poczynań w przeciewieństwie do zz, które cechują się dużą bezwładnością w konieczności podejmowania szybkich decyzji i działań (co nie jest bezpośrednio winą samych władz zz, a raczej przestarzałych struktur). O ile zatem sami wyprodukujemy taki list i poślemy go "w ludzi" i np. rozpęta się jakieś piekiełko, o tyle póxniej ciężar dalszych zmagań z tym galimatiasem musi z konieczności spaść na władze zz (to takie kukułcze jajo) i poniekąd wymusi podjecie pewnych dzialań, a zatem konkretne opowiedzenie i wypowiedzenie się na drażliwe tematy - i tutaj mam nadzieję, że Przewodniczący central zz wypowiedzą się jednym głosem!
Mam też nadzieję, że w mediach mogą pojawić się niewygodne dla nowej władzy (i tych, którzy nas teraz czytają, a się nie logują) tematy, łamania praw pracowniczych i braku wyciągnięcia konsekwencji w stosunku do osób, które się tego dopusciły, a nawet tuszowanie tych spraw.
Z pewnością nie na rączkę byłoby naszej władzy tłumaczenie w parlamencie dlazcego dochodzi do takich sytuacji, niestety wszystko teraz jest transmitowane w TVP i to byłaby niezła rekompensata w zamian za proponowany projekt wstrzymania wszelkiego rodzaju informacji (filmów, gazet itd.) o tresci erotycznej - poprostu niezłe jaja w Sejmie RP. :mellow:

@omc> trzeba tez cos zostawić dla central zz, które ewentualnie beda odpowiadać na pytania mediów o co chodzi z obniżonymi stanami, nie można wywalać wszystkich żalów od razu..

@sam_go>
Cytuj
Wydrukuj to sobie i przywieź do Świętego Miasta na NWZD.
Wiesz, że się nie dorobiłem drukarki, prześlę Tobie i sam przywieziesz :mellow:
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2007, 13:49:04 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 21, 2007, 13:58:00 »
   List jest dobry i niema co przy nim kombinować!
Tylko jak ,go podpiszesz jako strażak robard?
Myślę ,że trzeba zebrać podpisy wszystkich zainteresowanych.
Ale jak to technicznie przeprowadzić? :huh:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 21, 2007, 14:05:30 »
A nie można przesłać to na strony związkowe i tam po zalogowaniu zgłaszać swoje poparcie? Myślę, że Robard nie upomni się o prawa autorskie, jeżeli pod tym listem podpiszą się przewodniczący ZZ.

Ps do Robarda wydrukuj na słuzbowej drukarce, niech to będzie wkład Twojego komendanta w poprawę sytuacji PSP. W razie czego powołaj się na ustawę o ZZ :wacko:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 21, 2007, 14:11:50 »
Jak to jak się podpisać?

Teoretycznie najlepiej przygotowany strażak w Polsce, lub

JEKG, lub

sfrustrowani oficerowie KG PSP, lub

zafrasowani obecną sytuacją podległych strażaków Komendanci Wojewódzcy, lub

zbulwersowane nepotyzmem drążącym PSP strażackie małżeństwo , lub

głęboko zaniepokojeni nastrojami funkcjonariuszy PSP, koledzy z KSRG, lub

czy to ważne?...może po prostu strażacy

ad. @sam_go> nie uwierzysz rano zabrakło tuszu i nie mogłem wydrukować dokumentacji do ćwiczeń, he, he
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline bombello1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: List otwarty
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2007, 14:21:44 »
Jestem za.Nie bardzo tylko rozumiem pewnej sprawy,mamy  kolejny projekt i zamiast coś ulepszać, iść na kompromis to coraz bardziej grabią na swoją strone.Zapewne  odezwie się zaraz KG że on właściwie nie wie o co nam chodzi,przecież to jest jakieś chore.
Pozdrawiam.