Autor Wątek: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504  (Przeczytany 7781 razy)

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 607
Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« dnia: Marzec 20, 2007, 09:11:55 »
Szanowni Państwo
Cytat, który raczyli Państwo umieścić na swojej stronie internetowej: http://mk1504.pl/

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycie"

nie jest autorstwa, tak jak podajecie naszego Papieża Jana Pawła II, a Alberta Einsteina. Warto więc byłoby sięgnąć do źródła i sprawdzić, zanim się napisze takie bzdury. Bardzo wiele ludzi próbuje ostatnimi czasy powoływać się na słowa Ojca Świętego. Widzę, że ZZ też. Nie bądźcie świętsi od Papieża.
Dlatego też PROSZĘ o zmianę autora bądź zdjęcie tego hasła ze strony i nie wprowadzanie ludzi w błąd.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2007, 14:40:06 wysłana przez strazak998 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2007, 11:29:22 »
Szanowni Państwo
Cytat, który raczyli Państwo umieścić na swojej stronie internetowej: http://mk1504.pl/

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycie"

nie jest autorstwa, tak jak podajecie naszego Papierza Jana Pawła II, a Alberta Einsteina. Warto więc byłoby sięgnąć do źródła i sprawdzić, zanim się napisze takie bzdury. Bardzo wiele ludzi próbuje ostatnimi czasy powoływać się na słowa Ojca Świętego. Widzę, że ZZ też. Nie bądźcie świętsi od Papierza.
Dlatego też PROSZĘ o zmianę autora bądź zdjęcie tego hasła ze strony i nie wprowadzanie ludzi w błąd.
Nie rozumiem dlaczego swoją "prośbę" nie wysłałeś bezpośrednio do Komisji tylko otwierasz nowy wątek na forum??
Czyżby ta komisja nie posiadała adresu e-mail ??
Być może twórca strony nie sprawdził dokładnie kto jest autorem tych słów albo został błędnie przez kogoś poinformowany.
No, ale wtedy nie mógłbyś publicznie wyrazić swojej dygresji że "ZZ są świętsi od".... no właśnie.
A przecież głównie o to Ci chodziło.
Z jednym chyba muszę sie z Tobą całkowicie zgodzić:
Cytuj
Warto więc byłoby sięgnąć do źródła i sprawdzić, zanim się napisze takie bzdury.
No właśnie :
Papież pisze się przez Ż a nie RZ.

 

Offline mars

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2007, 15:41:53 »
kolego strazak998: NO CO TY ???

Offline Dariusz Pilarski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2007, 20:49:02 »

Szanowny Panie "strażaku998"
Informuję, że otrzymaliśmy Pański e-mail 17 marca o godz. 17.04. następującej treści:
cyt....Szanoni Państwo
Cytat zawarty na Waszej stronie ,,Tylko życie poświęcone innym warte jest przezycia" nie jest autorstwa naszego Papieża a A. Einsteina. Warto byłoby sprawdzić i sięgnąć do źródła zanim się napisze takie brednie. Niebądźcie świętsi od Papieża... koniec cytatu (pisownia oryginalna)
Niezwłocznie sprawdziliśmy podaną przez Pana informację.
Ma Pan rację. Cytat pochodzi od Alberta Einsteina.
Niezwłocznie został poinformowany twórca naszej strony internetowej, zobowiązaliśmy go do sprostowania.  Obiecał, że dokona tego bezpośrednio po powrocie zza granicy. Za pomyłkę przepraszamy Pana i wszystkich, których dotknęła tak mocno, jak Pana.
Odpowiedź w tej sprawie otrzymał Pan drogą e-mailową od Przewodniczącego Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" kol. Roberta Osmyckiego do którego również Pan e-mailował.
Nie rozumiem zatem potrzeby zakładania oddzielnego tematu na forum internetowym celem sprostowana prostego, ludzkiego błędu i robienia koło tej sprawy tyle hałasu. Treść i formę Pańskiego e-maila pozostawiam bez komentarza.
Z poważaniem.
Dariusz Pilarski V-ce Przewodniczący MK 1504 

Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2007, 22:44:59 »
Do Geddeon,
jeśli jesteś już tak idealny w piśmie (zapewne w mowie także) to zauważ, że sam piszesz:

Nie rozumiem dlaczego swoją "prośbę" nie wysłałeś bezpośrednio do Komisji...
a może lepiej napisać: "Nie rozumiem dlaczego swojej "prośby" nie wysłałeś bezpośrednio do Komisji...."?

...nie mógłbyś publicznie wyrazić swojej dygresji że "ZZ są świętsi od"....
a może lepiej napisać: "...nie mógłbyś publicznie wyrazić swojej dygresji, że "ZZ są świętsze od".... "?

Z jednym chyba muszę sie z Tobą całkowicie zgodzić:
a może lepiej napisać: "W jednym chyba muszę sie z Tobą całkowicie zgodzić:..."?

Ale to tylko takie moje złośliwe uwagi. Nie to co u Ciebie  ^_^

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2007, 23:46:08 »
Skoro sprawa się wyjaśniła proponuję temat zamknąć....
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2007, 03:09:39 »
Cytuj
Ale to tylko takie moje złośliwe uwagi. Nie to co u Ciebie
Kolego sebas:
Oczywiście, że moja wypowiedź była bardzo złośliwa w stosunku do strażak-a998.
Była to odpowiedź na rozpoczęcie tematu, który miał pokazać jacy ci związkowcy to tumany. I jak szastają JŚ JPII.  Nigdy nikomu nie zwracałem uwagi na ortografie. Ale jeśli ktoś się czuje tak bardzo urażony pomyłką dotyczącą autora cytatu i robi z tego ogólnopolską aferę, a pisząc to sam popełnia również rażący błąd, uznałem, że ten jeden raz na to sobie pozwolę.
No cóż, nie wiedziałem, że natknę się na kolejnego pokrzywdzonego przez ZZ, który "odbije piłeczkę" broniąc kolegę, zresztą słusznie. Brawo za szybka reakcję.
Jednak w drugim punkcie nie mogę się z Tobą zgodzić: :wacko:
Cytuj
Widzę, że ZZ też. Nie bądźcie świętsi od Papierza.
a ja napisałem:
Cytuj
mógłbyś publicznie wyrazić swojej dygresji że "ZZ są świętsi od"....
Pisząc ZZ miałem na myśli "Związkowcy" (drugie Z było po to żeby wiadomo było, ze chodzi o związki zawodowe czy też: związkowców zawodowych - wiem nie ładnie brzmi i znów nie stylistycznie), a Zwiazkowcy nie mogą być "świętsze" .....
Skoro jednak postanowiłeś mi udzielić lekcji stylistyki to mam pytanie:
"Z jednym stwierdzeniem autora muszę się zgodzić"
czy
"W jednym stwierdzeniu autora muszę się zgodzić"
które jest poprawne ?

pzdr

PS> Mimo wszystko nie zmienię (poprawię) poprzedniego posta jak to zrobił rozpoczynający wątek.
PS2>A tak całkowicie poza konkursem: czy znasz wyraz, który można napisać robiąc błąd w każdej literze a nie zmienić sposobu jego wymowy ?

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2007, 08:41:10 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:30:06 wysłana przez solosar »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Prośba do Władz Komisji Mędzyzakładowej 1504
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2007, 08:51:25 »
FZHUT  :D