Autor Wątek: Pytania do i odpowiedzi KG.  (Przeczytany 73121 razy)

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:20:55 »
:wacko:Panie KG jeszcze nie otrzymaliśmy tegorocznych podwyżek (płac) a Pan myśli już o przyszłorocznych?Czy nie za szybko te prace sie posówają?One powinny być doskonałe.
Chcąc być w zgodzie z ustawą modernizacyjną przepis płacowy na rok przyszły wymaga zmiany ustawy. Pamiętając o perypetiach z funduszem nagrodowym na ten rok nie wiem, czy na rozpoczęcie prac nad przyszłorocznym przepisem płacowym nie jest już za późno.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:27:56 »
Witam po dłuższej przerwie

Nie mam żadnego pytania do pana KG, a tylko proszę o ustosunkowanie się do następującej kwestii:
Co robi KG aby zatrzymać w służbie doświadczonych strażaków, którzy nabyli prawa emerytalne? Z samymi stażystami nieda się pracować chociaż by ich było sześciu na wozie! Czas służby na PB to nadal ..........PARODIA!!! sprawa nie jest załatwiona! I ostatnia sprawa, bo już mi ciśnienie się podnosi, skąd pogłoski, i czy tylko pogłoski, że majstruje się przy ustawie emerytalnej? Stażyści chcą się zwalniać i jechać za granicę bo któś im mówi że będą pracować w straży do 50-tki.
Czy naprawdę strażak w IV Rzeczposposplitej nie jest potrzebny
pozdro
Nie ma żadnych prac nad zmianą ustawy. Nic o tym nie wiem ja i nic nie wiedzą w ministerstwie. Na wypadek gdyby ZER coś kombinował samodzielnie policjanci przygotowują akcję szybkiego opuszczenia służby przez funkcjonariuszy mających powyżej 15 lat. Ponieważ zaprzeczanie pogłoskom nic nie daje proponuję następujące rozwiązanie. Gdyby coś szkodliwego dla strażaka miało się ukazać będę pierwszym na szybkiej emeryturze na własną prośbę. Na razie się nie wybieram. Natomiast zmiany docelowo są niezbędne. Za jakieś 10 - 15 lat. Mogą się nawet zacząć teraz. Pod warunkiem, że wejdą w życie po 10 latach.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:30:00 »
Panie Komendancie, czy znana jest panu sytuacja przedstawiana na tym forum w temacie ,,konflikt” i czy zamierza pan coś w tej sprawie zrobić, nie chodzi mi o jednoznaczną odpowiedź, bo wiem, że nie jest to miejsce na taką odpowiedź.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:38:12 »
p. Komendancie a kiedy nas pan ponownie odwiedzi na forum i odpowie na kilka choć pytań postawionych w tym temacie ??????? :huh:
Kiedy te wszystkie plany zrealizuje Pan (Czasu aby nie brakło) ? :wacko:
I najważniejsze co z nasza kasą ??? a może tego roku nie będzie podwyżki tak jak w innych resortach ? ( oczywiście w ramach oszczędnego państwa ) :angry:
Pozdrawiam
Niestety związki zawodowe wykorzystały przysługujący im czas na opiniowanie przepisu do końca, a nawet jeden dzień dłużej. To opóźniło znacznie prace i uzgodnienia międzyresortowe zaczęły się dopiero 3 kwietnia. Później Rządowe Centrum Legislacyjne zgłosiło poważne zastrzeżenia co do możliwości czasowego zwiększania dodatku służbowego. Dla świętego spokoju wyciąłem ten zapis. Teraz czekamy na zwolnienie z obowiązku zwołania komisji prawniczej. Taką zgodę można uzyskać, o ile nie ma zastrzeżeń do przepisu ( a w tej sytuacji nie ma). Tak czy inaczej do końca kwietnia jest szansa na podpis ministra. Powinno się udać. Na wszelki wypadek przygotowujemy akcję zaliczkową.

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 22, 2007, 02:17:55 »
"Po pierwsze nie życzę sobie aluzji o rzekomym zakazie wysyłania wniosków na mł. kpt. Takiego zakazu nie było. A jeśli był to proszę wskazać kto go wydał. W czwartek na odprawie komendantów powinienem mieć statystykę awansów tegorocznych i zaraz potem ogłoszę ją w internecie. W zeszłym roku na mł. kpt poza SGSP wniosków wysłano do ministra kilkanaście. Będzie można porównać. Pozdrawiam."
Witam
Posiada Pan niezwykły dar prowokowania mnie do dalszych wypowiedzi. Ale wracając do tematu chcę powiedzieć, że to nie są żadne aluzje tylko fakty przynajmniej w opinii kadrowca z KW i nie mam pojęcia kto go wydał. Jeżeli nie KG to czyżby samowola. Stąd moje pytanie, jak to się dzieje w kierowanej przez Pana firmie wolno robić co się chce i przerzucać odpowiedzialność? I dlaczego tak dalece zagmatwano rozporządzenie, które ma precyzować ustawę oczywiście w tej kwestii. 3 rok nie mogę dostać awansu na ** z bliżej nie sprecyzowanych przyczyn.
Ps.
Mam wielką prośbę do Pana, opublikuje Pan kierunki studiów, których absolwenci dostąpili tego zaszczytu i to nie tylko za ten rok ale i za poprzedni. Z góry dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2007, 02:33:48 wysłana przez meremre »

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 22, 2007, 08:51:40 »
Panie Komendancie to są Pana słowa dokładny cytat:
System 12 godzinny jest optymalny ze względu na potrzeby służby, wymagania przepisów i możliwości psychofizyczne samych dyżurnych. A że trzeba za tę uciążliwość zapłacić? Akurat PSP będzie na to stać, a że stanowiska traktuję priorytetowo, to podwyżki dla tej grupy powinny być znaczne. Pozdrawiam.
Moje pytanie jest następujące co z podwyżkami znacznymi dla Dyżurnych Operacyjnych Powiatu???
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny Powiatu.
Jeszcze raz zwracam się z prośbą do Pana Komendanta o odpowiedz dotyczącą Dyżurnych Operacyjnych.
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 22, 2007, 09:05:12 »

Nie ma żadnych prac nad zmianą ustawy. Nic o tym nie wiem ja i nic nie wiedzą w ministerstwie. Na wypadek gdyby ZER coś kombinował samodzielnie policjanci przygotowują akcję szybkiego opuszczenia służby przez funkcjonariuszy mających powyżej 15 lat. Ponieważ zaprzeczanie pogłoskom nic nie daje proponuję następujące rozwiązanie. Gdyby coś szkodliwego dla strażaka miało się ukazać będę pierwszym na szybkiej emeryturze na własną prośbę. Na razie się nie wybieram. Natomiast zmiany docelowo są niezbędne. Za jakieś 10 - 15 lat. Mogą się nawet zacząć teraz. Pod warunkiem, że wejdą w życie po 10 latach.

Pan będzie pierwszy na szybkiej emce to wiadomo, ale czy my z tylniego siedzenia zdążymy się ewakuować?

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 22, 2007, 22:07:00 »
Panie Komendancie

Widzialem, ze zajrzal Pan dzisiaj na forum. Zadaje bardzo proste pytanie:
Czy zamierza Pan odpowiedziec w najblizszym czasie na zadane poprzednio przeze mnie pytania ? Czy tez nie zamierza Pan odpowiadac ?

Pozdrawiam Chyba Uczciwy

PS. prosze mnie nie ignorowac
 

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 23, 2007, 23:04:11 »
Panie JEKG, czy jako osoba do której strażacy nie mają zaufania powinien Pana zdaniem jako najlepszy na to stanowisko w Polsce sprawować władzę w tak wielkiej organizacji a tym bardziej dowodzić nią??? Czy to nie przeczy zasadzie zaufania przy akcjach ratowniczych??Co zamierza Pan z tym zrobic w najbliższym czasie?? Czy widmo lampasów jest ważniejsze od poszanowania przez strażaków PSP ??
Czekamy z niecierpliwością na Pana odpowiedź na tak ważne pytanie dla wszystkich strażaków...
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 24, 2007, 16:37:47 »
Panie KG na mnie juz czas uciekać na emeryture,bo za tą podwyżkę tylko część długów spłacę-w elektrowni,a gazownia.....
Czy pan zdaje sobie z tego co pan robi z PB,jak tak dalej będzie to pracownicy KP,KM,KW(oficerowie) będą ciągać węże-a oni nie nauczeni tego(niewszyscy).
Kiedy Ci z PB będą traktowani jak ludzie?

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 24, 2007, 17:09:18 »
Chciałem Panu powiedzieć ,że po rozmowie ze znajomym policjantem który pracuje jako of.dyż.powiatu a rozmowa była o podwyżkach kto ile dostał postanowiłem wpisać się na listę idących na emeryturę. Proszę mi nic nie mówić że coś jest na etapie prac w danym zespole (który jeszcze nic w swoich pracach problemowych nie dokonał ) .Policjant popatrzył na mnie jak na głupiego jak się dowiedział ,że nawet zaliczek nie dostaliśmy,a nie mówiąc już ile i jak mają być potraktowani dyżurni PSK .Suma którą dostał to nie Prima a Prilis a prawdziwe życie i oni chcą jeszcze opuścić szeregi Policji ( nie podam cyferek) . To co dopiero my?Jak tak dalej pójdzie zostanie  Pan z młodzieżą i z takimi doktorantami co piszą paszkwile na PSP .Z Poważaniem MOR(zdecydowany na emeryturę)
PS. myślę ,że nie obraził się Pan bo "strażak strażakowi nawet najgorszą prawdę powie" i bez obrazy nawet używając lepszych i dosadniejszych epitetów"

Mimo... to nie jest pytanie do KG
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2007, 18:56:46 wysłana przez Ajax »

Offline tytus42

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 24, 2007, 19:49:51 »
Panie Komendancie to jest już żenujące co pan osiągnął przez pół roku. Nic Pan nie doprowadził do końca, (do końca źle napisane) nic Pan nawet nie zaczął, niech Pan poczyta swoje pierwsze posty jakie to były plany - a teraz co ?? 
W normalnej komendzie już miałby pan zabrany dodatek służbowy za swoją pracę, oczywiście to że piszą że dostanie pan lampasy to nie wierzę, bo to byłby już szczyt przesady, za to się powinno karać a nie nagradzać?
a pytanie no cóż padnie jak wyżywić rodzinę za 1200 zł?? mając w planach brak możliwości dorabiania  dla strażaków?


Offline melman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 25, 2007, 11:30:29 »
W czwartek na odprawie komendantów powinienem mieć statystykę awansów tegorocznych i zaraz potem ogłoszę ją w internecie. W zeszłym roku na mł. kpt poza SGSP wniosków wysłano do ministra kilkanaście. Będzie można porównać. Pozdrawiam.

Witam wszystkich i Pana Komendanta również. Trzymam Pana Komendanta za słowo, i liczę na pełną listę awansów w internecie, bo przecież to chyba żadna tajemnica, kto dostaje awans?. A co do drugiej części Pańskiej wypowiedzi to jestem bardzo zdziwiony, gdyż w zeszłym roku usłyszałem, że nikt po studiach cywilnych nie dostał awansu, więc jestem bardzo zdziwiony tą wypowiedzią, być może to była kolejna plotka, których u nas w służbie nie brakuje, liczę na to, że Pan zechce upubliczniać wszelkie ważne dla strażaków informacje po to choćby, aby nie było domysłów, jak również zobowiąże Panów komendantów wojewódzkich do publikowania np. list z wnioskami, które zostały przesłane na Pana ręce, żeby znów koledzy i koleżanki się nie zastanawiali czy nasze wnioski zostały wysłane czy też nie. Następna sprawa, która dotyczy wniosków awansowych to termin, w którym komendy dowiadują się o przyznanych awansach. Czy nie można przyspieszyć procedury podpisywania wniosków i informację takową zamieszczać z 2 tygodniowym wyprzedzeniem, czyli w połowie kwietnia żeby można było przygotować mundury do obszycia a nie załatwiać wszystkiego na szybko?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 11:52:49 wysłana przez melman »

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 25, 2007, 13:04:08 »
Panie Komendancie.
Mam taką małą prośbę. Czy mółyby Pan przestać odpowiadać tyko na wybrane tematy, bo na nie odpowiedzi w postaci:
1. Trwają prace w zespole...
2. Rozporządzenie mówi...
3. W ustawie jest zapis...
4. Ta sprawa należy do...
niczego nie wyjaśniają i pokazują tylko, że Pan nic nie może i w ogółe to jest Pan zbędny (zbędne stanowisko KG). Czytając Pana wypowiedzi można stwierdzić, że chce Pan dużo i dla wszystkich, tylko jakoś nie może się przebić przez te wszystkie zespoły i oczywiście ZZ (wyrazy współczucia).
Kończąc proszę o odpowiedzi na wszystkie pytania nawet te niewygodne i prosze przestać się ciągle zasłaniać tymi zespołami, ZZ i wszystkim innym.
Ciekawy jestem czy ma Pan naprawdę coś do powiedzenia, czy potafi Pan rozwiązać jakikolwiek problem.

Offline strazak32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 25, 2007, 21:20:04 »
mieczking, cul2, chyba_uczciwy, Ogniowy, arters, MOR, tytus42, wolansky. Panie KG zgadzam się z wypowiedziami w/w Panów (Tylko na tej stronie, reszty nie cytuję,zbyt wiele by było). Panie KG proszę odejść, bo mamy dość! Wierzę że zjednoczenie wszystkich central związków w PSP (coś co do tej pory nie miała miejsca), dobrze zwiastuje na przyszłość, i to nie tylko tę bliską czyli odwołanie JEKG ale i dalej. Proszę o odpowiedź kiedy Pan odejdzie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 21:22:12 wysłana przez strazak32 »

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 26, 2007, 12:02:13 »
Panie KG czy można znieść ten durny przepis,że woda do picia należy się dopiero jak temp.pow.osiągnie +25 przez 3 dni.A zastąpić go przepisem,że w związku ze zwiększoną palnością traw na wiosnę należy się choćby litr wody na 48h.Przecież przy ogniu jest grubo ponad 100st.C.
P.S.Czyżby strażacy z biura tego nie wiedzieli????
     Nie chcę na to żadnych odp.

Offline jonik777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 26, 2007, 19:03:57 »
Woda na etacie - na to moga liczyć ci , którzy pracują w uciążliwych warunkach:
Pracownicy maja prawo do tzw. profilaktycznych napojów jeżeli pracują m.in:
-w warunkach gorącego mikroklimatu, powyżej 25st. C(czyli w zamkniętych pomieszczeniach) - "środowisko pożaru"
-przy pracach na otwartej przestrzeni, gdy na dworze jest więcej niż 25 st.C(jeżeli jest poniżej 10 st.C, należą się gorące napoje) "nie ma żadnych 3 dni"
-na stanowiskach pracy, na których temperatura spowodowana warunkami atmosferycznymi przekracza 28 st. C
Napoje powinny być zimne lub gorące w zależności od warunków, a jeśli pracę wykonujemy w gorącym mikroklimacie, to powinny one być wzbogacone w sole mineralne i witaminy.
Pracodawca nie może sam podjąć decyzji komu przydziela napoje, akomu nie. Stanowiska pracy , na których się one należą, powinny byc ustalone ze związkami zawodowymi lub przedstawicielami pracowników.
Zamiast napojów nie można wypłacać pracownikom ekwiwalentu pieniężnego.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 28 maja 1996r w sprawie profilaktycznych posiłków i napojów (Dz.U. nr 60, poz.279)
Kodeks pracy , art.232.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 26, 2007, 21:00:47 »
Panie KOmendancie!!!!!!!!!!!!!!!
Jeżeli z czasem służby nie miał PAN RACJI to mógłby PAN przywrócić na WSKR/PSK/MSK system pracy 24/48 tak jak było przed PANA przyjściem na stanowisko KG. System 12/24,12/48 się nie sprawdza. Więcej biurokracji,zmian itp. nie mówiąc już że zrobił PAN z dyżurnych operacyjnych normalnych wariatów i nieudaczników(7 zł za każdą służbę na SK - śmiech na sali, nie mówiąc już o PANA zapewnieniach iż zmieni PAN ich grupy zaszeregowania(znaczne podwyżki).
Podsumowując te PANA zapowiedzi(nic z nich nie zostało zrealizowane) a wręcz PANA działania zostały ocenione negatywnie przez MSWiA.
Mozę poda się PAN do dymisji ???? Co PAN na to????
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny Powiatu

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 26, 2007, 23:06:22 »
Panie JEKG, czy Pan już wie że Pana dni są policzone....???
Szybko Pan składa akces przejścia na emeryturkę, bo taka okazja się nie zdarzy więcej, zawiódł Pan nas, ministra i chyba także siebie... miłego odpoczynku....w stanie spoczynku.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:09:19 »
Panie JEKG, takiego (.............) w służbie PSP jak Pan jeszcze nie było !!!

Offline AndrzejPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:13:50 »
I już podobno nie ma :rolleyes:

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:15:09 »
już jest nowy , głośno słychać .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 10:17:08 wysłana przez ratownik 112 »

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:18:59 »
już jest nowy , głośno słychać .

 A wiadomo kto nim bedzie ?? Skad wiecie ze obecny jest juz na wylocie.

Offline norman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:25:42 »
prawda czy plotka? rad byłbym z odpowiedzi

Offline bartas 2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 27, 2007, 10:48:14 »
witam koledzy. żegnamy pana witolda skomre i witamy serdecznie pana mł.bryg. marka kubiaka . niech moc będzie z panem