Autor Wątek: Pytania do i odpowiedzi KG.  (Przeczytany 73324 razy)

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 11, 2007, 13:18:56 »
 :wacko:Panie KG jeszcze nie otrzymaliśmy tegorocznych podwyżek (płac) a Pan myśli już o przyszłorocznych?Czy nie za szybko te prace sie posówają?One powinny być doskonałe.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 11, 2007, 15:51:34 »
Sz. P. Komendancie

Kiedy w formacji PSP zrobimy coś z naszym umundurowaniem? Czemu nie idziemy z duchem czasu tak jak np. w Policji http://www.policja.pl/portal/pol/1/5838/
Kiedy zostaną wprowadzono nowe i lepsze sorty mundurowe, choćby np. ubranie na lato - krótkie spodenki, koszulka - zwłaszcza dla ludzi z PB, którzy się smażą w beznadziejnych koszarówkach? Czy ma Pan jako KG jakiś pomysł, żeby zrobić jakąś rewolucję w umundurowaniu?

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 11, 2007, 20:39:15 »
Panie Komendancie to są Pana słowa dokładny cytat:
System 12 godzinny jest optymalny ze względu na potrzeby służby, wymagania przepisów i możliwości psychofizyczne samych dyżurnych. A że trzeba za tę uciążliwość zapłacić? Akurat PSP będzie na to stać, a że stanowiska traktuję priorytetowo, to podwyżki dla tej grupy powinny być znaczne. Pozdrawiam.
Moje pytanie jest następujące co z podwyżkami znacznymi dla Dyżurnych Operacyjnych Powiatu???
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny Powiatu.

Offline strazak wojtek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 11, 2007, 21:47:59 »
Witam po dłuższej przerwie

Nie mam żadnego pytania do pana KG, a tylko proszę o ustosunkowanie się do następującej kwestii:
Co robi KG aby zatrzymać w służbie doświadczonych strażaków, którzy nabyli prawa emerytalne? Z samymi stażystami nieda się pracować chociaż by ich było sześciu na wozie! Czas służby na PB to nadal ..........PARODIA!!! sprawa nie jest załatwiona! I ostatnia sprawa, bo już mi ciśnienie się podnosi, skąd pogłoski, i czy tylko pogłoski, że majstruje się przy ustawie emerytalnej? Stażyści chcą się zwalniać i jechać za granicę bo któś im mówi że będą pracować w straży do 50-tki.
Czy naprawdę strażak w IV Rzeczposposplitej nie jest potrzebny
pozdro

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 11, 2007, 23:55:50 »
Panie Komendancie to są Pana słowa dokładny cytat:
System 12 godzinny jest optymalny ze względu na potrzeby służby, wymagania przepisów i możliwości psychofizyczne samych dyżurnych. A że trzeba za tę uciążliwość zapłacić? Akurat PSP będzie na to stać, a że stanowiska traktuję priorytetowo, to podwyżki dla tej grupy powinny być znaczne. Pozdrawiam.
Moje pytanie jest następujące co z podwyżkami znacznymi dla Dyżurnych Operacyjnych Powiatu???
Pozdrawiam Dyżurny Operacyjny Powiatu.

Czy niecałe 7,- zł za 12/h to miało być to... nad czym inni TAK się niebawem zdziwią? Na razie chyba My Sk - i To mocno!!! Wielu się jak..dotychczas ^_^
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2007, 00:05:24 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 12, 2007, 08:20:57 »
A co z dowódcami sekcji? Miała być * grupa a w planach nadal jest 7
????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Jest taka opcja Forum <modyfikuj> Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2007, 11:41:10 wysłana przez Ajax »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 12, 2007, 17:22:50 »
p. Komendancie a kiedy nas pan ponownie odwiedzi na forum i odpowie na kilka choć pytań postawionych w tym temacie ??????? :huh:
Kiedy te wszystkie plany zrealizuje Pan (Czasu aby nie brakło) ? :wacko:
I najważniejsze co z nasza kasą ??? a może tego roku nie będzie podwyżki tak jak w innych resortach ? ( oczywiście w ramach oszczędnego państwa ) :angry:
Pozdrawiam
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 12, 2007, 22:58:52 »
Panie Komendancie mam zapytanie.
Jak jest z urlopami dodatkowymi dla dyżurnych SK, nie licząc wieku i stażu?
"Podobno przepadł"!!! dyżurnych nie obejmuje pełnienie służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.
Czy normalne jest otrzymywanie urlopu dodatkowego przez panie pracujące w biurze pełniące funkcje wykonawcze "na papierze"?
Gdzie tu jest pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby?
Czy pracownicy biurowi nie przechodzący szczegółowych badań tak jak PB mogą być w dyspozycji operacyjnej i pełnić funkcje dowódcze, co za tym idzie brać czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych?
Dlaczego dyżurni SK muszą robić te same badania co PB (spirometria i inne), jeżeli nie bierzemy czynnego udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych?
Proszę o odpowiedź!!!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2007, 09:57:49 wysłana przez grzela »

Offline meremre

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • "Jeszcze będzie przepięknie jeszcze będzie ......"
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 13, 2007, 23:22:43 »
Witam
Panie KG moje ostatnie pytanie w tej kwestii jaki to nowy tajny list sprawił, że po raz kolejny powróciły wnioski na ** z KW dla aspirantów po studiach cywilnych pomimo Pana zapewnień, że osoby które spełniały wymogi przed nowelizacją 2005 r moją prawo do awansu.
Nie pozdrawiam.

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 14, 2007, 01:35:32 »
Szanowny Panie Komendancie mam znowu kilka pytan:

1. Kiedy Komenda Glowna zapewni dla pionu kontrolno-rozpoznawczego profesjonalny zestaw przepisow, norm, wytycznych etc. etc. ?   Wystarczy przyjrzec sie wyposazeniu inspektorow pracy, ktore jest profesjonalne.

2. Kiedy skonczy sie wplatywanie PSP w rozne bzdurne akcje np.:
- ogladania dachow w zimie
- kontrolowania ''burdeli'' itp.
Przez to wystawieni jestesmy na posmiewisko. Kto w ogole nas będzie powaznie traktowal. Strazak w tych wszystkich akcjach pelni po prostu role zapchajdziury.

Pozdrawiam Chyba Uczciwy

PS. już najwyszy czas zadbac o rzeczywisty dobry wizerunek PSP, a nie nadymanie sie papierowymi rankingami, ktore nie przekladaja sie w placach.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 15, 2007, 03:28:37 »
Panie komendancie
czy może pan skomentować tekst jaki ukazał się w Przeglądzie Pożarniczym 3/07
"...W czasie pracy pan Florian Pożarnik, funkcjonariusz PSP, spokojnie spożywa śniadanie. Potem jest czas na zabawy ruchowe ze sprzętem, na powietrzu, co powinno wyrobić jego tężyznę.
Następnie obiad, sjesta i zajęcia sportowe, aby być w dobrej kondycji fizycznej.Męczący dzień kończy się kolacją i cóż, pora na odpoczynek nocny. Rano pan Florian wstaje rześki i wypoczęty, porządkuje nieład, który wkradł sie do jednostki wczorajszego dnia, i kończy służbę.
Po ciężkiej pracy nadszedł wreszcie czas w pełni zasłużonego wypoczynku. Następna "harówka" dopiero za pięć dni..."


Czy Pana zdaniem nie jest to oczernianie i gnojenie strażaków z Podziału Bojowego ?
Ja niestety odniosłem takie wrażenie.... :angry:

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 15, 2007, 20:26:28 »
Panie Komendancie, kiedy doczekamy sie odpowiedzi?? Najbardziej interesują nas odpowiedzi na pytania trudne i niewygodne.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 16, 2007, 00:18:47 »
Panie Komendancie.
Mam nadzieję, że zawita Pan jeszcze na forum. Jeśli tak to mam do Pana pytanie. Czy w związku z planowanym wejściem w życie od przyszłego roku nowym - wskaźnikowym systemem naliczania płac (podobnie jak w policji) zmieni się system naliczania emerytur. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że po wprowadzeniu systemu wskaźnikowego emerytura strażaka byłaby naliczana podobnie jak w policji czyli z podstawy wymiaru wypadłby dodatek służbowy. Chyba wszyscy zdają sobie sprawę w jaki sposób wpłynęłoby to na wysokość naszych emerytur.
Proszę o jednoznaczną odpowiedź.
Jeśli to prawda to czy zdaje Pan sobie sprawę ilu strażaków będzie chciało odejść jeszcze w tym roku?

Offline eddi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 16, 2007, 00:40:46 »
Sory ale w emocjach zamknąłem post.
Mam jeszcze dwa pytania.
1. Czytałem Pana post na forum, w którym wspominał Pan, że w nowym rozporządzeniu dot. bhp w służbie będzie określona minimalna liczba strażaków stanowiących obsadę pierwszego pogotowia. Mam w związku z tym pytanie, czy rozporządzenie określi też ilu spśród nich może być stażystami?
2. Nowe wytyczne dotyczące prowadzenia szkoleń OSP mówią, kto może takie szkolenia prowadzić (strażacy wyznaczeni przez komendanta). Może warto określić wymagania jakie powinni spełniać. Zadaję takie pytanie dlatego, gdyż w mojej jednostce szkolenia takie są prowadzone wyłącznie przez zmianę służbową i dyżurnego SK. Nadmienię tylko że ok. połowa obsady zmian służbowych to stażyści. Oczywiście w przypadku wyjazdu (obsada zmiany 7 osób) z ochotnikami nie wiadomo co począć.

Offline bravo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #164 dnia: Kwiecień 16, 2007, 09:13:37 »
T
Cytuj
u nie ma się nad czym zastanawiać. Kilku panów w tym jeden oficer z KG "nadali" sobie uprawnienia instruktorskie i wprowadzili monopol na szkolenia nurkowe (czyż to nie piękne łączyć pracę z odpoczynkiem i dodatkowym zarobkiem i to wszystko w pełni legalnie?). Po prostu poezja. Szukam kogoś kto skończy z tą prywatą. Problem w tym, że w ramach ucywilniania mam funkcjonariuszy zwalniać, a tu wychodzi na to, że trzeba ich zatrudniać. Pozdrawiam i zapewniam, że problem znam aż nadto dobrze i krew mnie zalewa. Pozdrawiam W. Skomra
Ej nie podszywajcie się pod wypowiedzi Komendanta Głównego, bo nie wierzę żeby człowiek kierujący PSP napisał, że ktoś sobie sam coś wprowadził, mało tego KG szuka kogoś, kto rozwiąże tę sprawę - to co tu jest grane? Czy mogę również rozpocząc szkolenie szybowcowe lub motolotniarskie na koszt PSP - nadac sobie tytuł instruktora czy jak się to tam zwie? Sam jestem nurkiem, też trochę mnie śmieszą te uprawnienia MSWiA, ale skoro ktoś mądrzejszy uznał, że jest to niezbędne w PSP to pewnie tak musiało by - rozkaz nie gazeta. Natomiast stwierdzenie, że ktoś łączy pracę z odpoczynkiem - jest krzywdzące dla nurków (tych prawdziwych).
Muszę pewnie zadac pytanie - więc pytam jak wygląda podległośc służbowa w Komendzie Głównej, gdzie jest planowanie szkoleń i  weryfikacja uprawnień?
Pozdrawiam

Offline strażak78

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #165 dnia: Kwiecień 17, 2007, 10:24:32 »
Panie Komendancie z pewnością czytał Pan Przegląd Pożarniczy 3/2007. Ja i moi koledzy po przeczytaniu artykułu pt. "Czwarta zmiana - antidotum na nadgodziny czy igranie z ogniem?", jesteśmy bardzo oburzeni tym, co napisał Pan z SGSP.
Jaki Pan ma pogląd na ten artykuł?

Offline sebastiann

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #166 dnia: Kwiecień 17, 2007, 17:21:57 »
Witam!
W związku z tym, że ponownie robi się niezły "bałagan" z pytaniami i ewnet. odpowiedziami KG proszę zastosować się do wcześniejszych ustaleń Redakcji i pisać nt. w tym wątku.
Cytuj
Temat bije wszelkie rekordy popularności. Jednocześnie obrasta bocznymi dyskusjami.
W związku z z tym, od tej chwili z tematu będą kasowane dyskusje wzajemne forumowiczów. Pozostaną wypowiedzi kierowane jedynie do KG.
Wzajemną Polemikę proszę przenieść do oddzielnych własnych tematów.

Pozdr.

Offline chyba_uczciwy

  • Chyba Uczciwy
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #167 dnia: Kwiecień 18, 2007, 02:49:14 »
Panie Komendancie oto nastepna pula pytan:

1. Dlaczego tak naprawde chce sie zlikwidowac z przepisu o organizacji PSP wskaznik 1 strazak na 1000 mieszkancow ?

2. Jak będzie sie okreslac niezbedna liczbe strazakow w powiecie po likwidacji wspomnianego wskaznika - bo chyba nie na podstawie widzimisie ? A może w zamian lepiej byloby wprowadzic wskaznik np. 1 strazak na 800 mieszkancow

3. Dlaczego nie dazy Pan do nowelizacji obecnego przepisu uwzglednianiajac np. specyfike regionow turystycznych gdzie okresowo zmienia sie liczba ludnosci, specyfike wystepujacych na terenie dzialania komend powiatowych obszarow lesnych, trudnodostepnych terenow, transportu drogowego TSP, wielkoobszarowych upraw rolniczych i infrastruktury towarzyszacej, przemyslu, zakladow duzego ryzyka ... etc. etc. ?  Obecny ksztalt przepisu nie daje mozliwosci znaczacego ksztaltowania liczby etatow stosownie do specyfiki terenu

4. Dlaczego nie dazy Pan by liczba etatow w KW PSP ustalana była wskaznikowo np. 2% od liczby strazakow Komend Powiatowych, a nie jak to ma miejsce obecnie praktycznie ''na sztywno'' ?

Pozdrawiam Chyba Uczciwy

PS. Niech Pan sobie wezmie do serca, ze Komendy Powiatowe ponosza najwieksze obciazenie. To wlasnie tutaj (w terenie) pracujemy na tzw. dobry wizerunek PSP wykonujac profesjonalnie swoja prace. To dzieki jednostkom terenowym może przedstawiac Pan opinii publicznej czy tez Rzadowi wyniki dzialan. Niestety bez danych dostarczonych z dolu nic by Pan nie przedstawil, ani nie byloby awansow i odznaczen etc. etc. Wiec prosze mnie nie ignorowac (kolegow tez) i odpowiedziec na powyzsze pytania i kilka zadanych wczesniej. 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 03:00:14 wysłana przez chyba_uczciwy »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny
« Odpowiedź #168 dnia: Kwiecień 18, 2007, 17:06:42 »
 :huh: :huh: :huh:Witam Wszystkich.W nawiązaniu do marcowego PP i artykułu pana kapitana to nie przychodzi mi na mysl nic innego jak tylko to ,że to jakiś garb naszego najKG.Tego typa powinno się wziąć na 'pręgierz' medialny i zbić mu tak dupę ,że juz nigdy nie podniósłby reki na PB.Tyb gniezdzi swoje cztery litery  w KG i pisze bzdety bo pewnie chce wejś w d... tym na wyzszych stołkach i dochrapać się majora czy tam czegoś wyżej.Poządnego pozaru lub strasznego wypadku to on pewnie nigdy nie widział a śmie wypisywać takie obelgi pod Naszym adresem :huh: :huh: :huh:.NA TACZKE Z TYPEM I JEMU PODOBNYMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Moja propozycja dla niego to "Przenieś się sie pan do straży miejskiej" Z całym szacunkiem dla chłopaków którzy tam pracują.Nerw mnie wziął i stąd ten post.Pozdrawiam Wszystkich prawdziwych strażaków.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 17:19:01 wysłana przez sly »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: PP nr 3/07- str.40 - i jego skandaliczny
« Odpowiedź #169 dnia: Kwiecień 18, 2007, 17:20:04 »
:huh: :huh: :huh:Witam Wszystkich.W nawiązaniu do marcowego PP i artykułu pana kapitana to nie przychodzi mi na mysl nic innego jak tylko to ,że to jakiś garb naszego najKG.Tego typa powinno się wziąć na 'pręgierz' medialny i zbić mu tak dupę ,że juz nigdy nie podniósłby reki na PB.Tyb gniezdzi swoje cztery litery  w KG i pisze bzdety bo pewnie chce wejś w d... tym na wyzszych stołkach i dochrapać się majora czy tam czegoś wyżej.Poządnego pozaru lub strasznego wypadku to on pewnie nigdy nie widział a śmie wypisywać takie obelgi pod Naszym adresem :huh: :huh: :huh:.NA TACZKE Z TYPEM I JEMU PODOBNYMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Moja propozycja dla niego to "Przenieś się sie pan do straży miejskiej" Z całym szacunkiem dla chłopaków którzy tam pracują.Nerw mnie wziął i stąd ten post.Pozdrawiam Wszystkich prawdziwych strażaków.
Ten post miał sie znleźć tam gdzie dyskutujemy na jego temat proszę więc moderatorów o przeniesienie go tam.Nerwy nerwy i sorki za pomyłke
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 17:24:00 wysłana przez sly »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #170 dnia: Kwiecień 19, 2007, 06:07:34 »
Panie komendancie co z podwyżkami (inne służby mundurowe już mają kasę) czy my jesteśmy jacyś inni , czy nie uważa pan  że ktoś powinien stracić stołek , co roku jest z tym problem .Dlaczego ?

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

marioZ

  • Gość
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #171 dnia: Kwiecień 19, 2007, 09:09:18 »
pytań tyle a odpowiedzi na nie żadnej? :huh:

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #172 dnia: Kwiecień 21, 2007, 20:19:02 »
No Panie KG, czekamy na odpowiedzi. A może Pan nie ma czasu bo lampasy recznie przyszywa?      4 maja juz blisko, aby tylko nici wystarczyło.
Nie pozdrawiam.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #173 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:10:16 »
Pozdrawiam.
I już po ptokach, nie musi mi Pan odpowiadać na moje ostatnie pytanie dotyczące awansu na pierwszy stopień oficerski. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że zakazano wysyłania wniosków na **. Dziękuję Panu. A teraz pytanie co Pan sądzi o poście FIRELOST ? - proszę odpowiedzieć. Ja jako osoba, która pracuje w podobnych warunkach całkowicie się z nim zgadzam takiego bałaganu jeszcze nie widziałem. Na razie poza obietnicami i brakiem awansu nic miłego mnie na SK nie spotkało czy to oznacza, że na tym ma się skończyć Pana troska o SK.


Po pierwsze nie życzę sobie aluzji o rzekomym zakazie wysyłania wniosków na mł. kpt. Takiego zakazu nie było. A jeśli był to proszę wskazać kto go wydał. W czwartek na odprawie komendantów powinienem mieć statystykę awansów tegorocznych i zaraz potem ogłoszę ją w internecie. W zeszłym roku na mł. kpt poza SGSP wniosków wysłano do ministra kilkanaście. Będzie można porównać. Pozdrawiam.

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Pytania do i odpowiedzi KG.
« Odpowiedź #174 dnia: Kwiecień 21, 2007, 21:15:51 »


Sz. P. Komendancie
Czy interpretacja ta dotyczy też stanowisk związanych z kierowaniem działaniami? Osoby, które zajmowały stanowiska związane z działniami ratowniczymi, nie będą musiały kończyć tego przeszkolenia?
[/quote]
Osobiście radziłbym przeszkolenie przejść. Ale przeszkód w awansie według prawników z KG nie -ile  objęcie stanowiska nastąpiło przed nowelizacją ustawy. Tyle, że stopnie nadaje minister, a niektóre interpretacje ministerialne są co najmniej dziwne (jak choćby ta o braku możliwości udzielania odstępstw od wymogów wynikających z rozporządzenia). Pozdrawiam