Autor Wątek: Dyżurni operacyjni  (Przeczytany 8315 razy)

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Dyżurni operacyjni
« dnia: Marzec 12, 2007, 12:30:48 »
Pracuję  w stanowisku kierowania od stycznia w systemie 12/24 i 12/48(przedtem 24/48) i mam takie spostrzeżenia na ten temat:
- w całym bałaganie w PSP tylko dyżurni dostali po głowie(zmiana systemu),
 a)PB - stary system 5,6 służb na miesiąc i reszta wolnego,
 b)ośmiogodzinni -codziennie do pracy ale wekendy wolne.
A my : 16,17 razy do pracy w niedziele,świątki i piątki do pracy, coraz więcej zdarzeń,statystyk,telefonów(998,112),wyjazdy OSP
A kasa  pożal się boże.
Sami Komendaci p[rzyznają że nie mieli wwpływu na zmiany, zostały narzucone z góry,po cichu nam wspólczują.
ZZ (wszystkie- należę do Floriana)) obudziły się wtedy gdy dyżurni upomnieli się o swoje ale tylko pod względem kasy.
Mam takie pytania:
Czy jest możliwe powrócenie do poprzedniego systemu ??
Kiedy zmiany w grupach zaszeregowania ??
Mam 20 lat służby ale tak jak teraz nie było nigdy !!!!!
Czas chyba się zwijać z tej firmy !!
Co na to inni dyżurni,związki i inni ??
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2007, 19:24:08 wysłana przez bulon »

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2007, 13:03:05 »
Do  Kamo001
kolego jeżeli uważasz, że jak odejdziesz ze służby to ktoś będzie za Ciebie płakał to się grubo mylisz, jeżeli czytasz posty na tym forum to powinieneś wiedzieć , że poprzedni system na Stanowiskach Kierowania na pewno nie wróci, to już historia, pozostało tylko czekać i narzekać, albo wiać na emeryturkę     
   

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2007, 13:03:54 »
No nie.. my z PB mam lepiej:
My pracujemy 48godz a ty 40 godz na tydzień
Nam wyzerowują nadgodziny ,
My i Wy (chociaż nie powinienem tak dzielić przecież gramy w jednej drużynie) posiadamy dodatkowy urlop za nadgodziny.(Czy on wam sie należy cytując KG)

Jedno jest pewne nie macie wesoło , ale chciałbym ci powiedzieć ze nas  też robią w balona , komendanci was bardziej szanują  niż nas  z  podziału ,to na nas spada cało zło które wydarzy się  w firmie ..Czy jest możliwe ze wrócicie do dawnego  systemu , myślę że tak ale na pewno nie jak będziecie cicho siedzieć .Tak jak ty zastanawiam  się na  skok do cywila , chyba tylko to może być  pewne , ze w tedy nie będą cię dy.....ć..
Nie chcę nikogo urazić bo jesteśmy kolegami po fachu a to co piszesz to pokazuje ze udało się podzielić PB na jeszcze jedną grupę WAS--Słuchawkowych.
Pozdrawiam i  przepraszam  jak kogoś uraziłem

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2007, 17:51:50 »
@ogn.fox
No z tymi 40 godzinami w tygodniu to strzeliłeś, chyba, że u ciebie "słuchawkowi" tak mają. Pogratulować jeżeli tak jest. Mnie zastanawia tylko jedno, pomijając, że żyje w przekonaniu interpretacyjnym, że wszystkie "grupy" (PB, SK, biurowi) w PSP mają 40 godzinny tydzień pracy, jak to wyjdzie pod koniec okresu rozliczeniowego z tymi 40 godzinami na SK. teraz doginam około 190 godzin miesięcznie. Jak wyrobię normę przewidzianą w tym okresie rozliczeniowym to co dalej, wypadałoby na wolne ... :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2007, 18:08:59 »
ogn.fox
Może przed przejściem na EM doczekam się jak to określiłeś MY i WY (słuchawkowy-poniżająco)
bedziemy pracować w tym samym systemie 12/24/48 zobaczymy jaki będziesz mocny w gębie.

kamo001 jestem w tej samej sytuacji i mam takie same dylematy. Powodzenia!!!

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2007, 19:05:25 »
Panowie nikogo nie chce obrazić ,podział MY- WY-ONI to nie jest mój wymysł tak nas podzieliły tak zwani ONI. jak pisałem współczuje wam tych zmian , muszę przyznać  , ze mi osobiście wisi w jakim systemem miałbym pracować,ale boli mnie te godz. nadliczbowe które wale co miesiąc a na koniec wyzerują mi na zero w zamian  dostanę urlop dodatkowy (zresztą wszyscy go mają  8godz, 12godz ,24godz.) więc  nie widzę sprawiedliwości. Co do PSK to faktycznie żal mi was no ale co można zrobić ,chyba już nic .Jeszcze raz  przepraszam jak kogoś  uraziłem , ale mam od stycznia tylko 1 lub jak da radę 2 wolne służby w miesiącu dlatego aby zachować ciągłość służby nie jak kolega pisze :  a)PB - stary system 5,6 służb na miesiąc i reszta wolnego,..
pozdrawiam..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 12, 2007, 19:12:24 »
Tu masz rację u nas też mają po 2 WZS z PB.
Mi też wyzerowali nadgodziny za temten rok.
Nic nie mozna zrobić.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 12, 2007, 20:22:21 »
Można pozostaje: wykonać swoje obliczenia i poddać je osądowi w Sądzie Pracy - wolno każdemu.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2007, 10:43:50 »
Taki pozew w sądzie już jest w naszym woj.
Czekamy na rozstrzygnięcie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2007, 13:07:12 »
Mówisz o sprawie na dolnym śląsku czy ktoś jeszcze miał odwagę "walnąć pięścią w stół"??

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 15, 2007, 03:35:34 »
Wszystko byłoby dobrze gdyby na PSK/MSK pracowało tylu ludzi ilu potrzeba. Natomiast reformatorzy nie dostrzegli jednego problemu mianowicie na niektórych PSK/MSK pracuje mniej ludzi żeby wprowadzić system 4 zmianowy. I co dalej. Nas pracuje 6 a winno minimum 9.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline MCh

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 15, 2007, 21:03:39 »
Cytuj
Nas pracuje 6 a winno minimum 9.

Podobno jest to uzależnione od kategorii KP/M. Ja twierdzę jednak, że bez względu an kategorię to na MSK/PSK powinno pracować minimum 12 osób czyli po tzry osoby na każdą zmianę. Oczywiście w większych miastach liczba tych dyzurnych powinna być większa. trzy osobowa obsada na zmianie powoduje, że dwie osoby (etatowa obsługa) są praktycznie na każdej służbie, nie ma osób przypadkowych (z biur ) co znacznie podnosi jakość pracy na stanowisku. Niestety ale jakis geniusz wyliczył, ze matematycznie to powinno wystarczyć tak ajk jest dzisiaj i znowu mamy klops. Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze o takich sprawach decyduja ludzie którzy najczęściej w życiu nie pracowali na PB czy SK a co się z tym wiąże ludzie ci nie mają tak naprawdę pojęcia o tym o czym dzisiaj decydują.

Cytuj
Mi też wyzerowali nadgodziny za temten rok.
Nic nie mozna zrobić.

U nas też wyzerowali lecz na dziś po ostrej interwencji ZZ wrócili do stanu poprzedniego i zaczeli robić terminarze oddawania tych nadgodzin.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 21:06:07 wysłana przez MCh »

Offline w_skomra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: DYŻURNI OPERACYJNI
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2007, 21:50:22 »
ogn.fox
Może przed przejściem na EM doczekam się jak to określiłeś MY i WY (słuchawkowy-poniżająco)
bedziemy pracować w tym samym systemie 12/24/48 zobaczymy jaki będziesz mocny w gębie.

kamo001 jestem w tej samej sytuacji i mam takie same dylematy. Powodzenia!!!
Oby nie. Taki system w podziale bojowym jest bardzo niekorzystny dla służby. Ja w każdym razie będę się przed takim rozwiązaniem bronił. Ale życie jest pełne niespodzianek. Zobaczymy.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 16, 2007, 19:27:36 »
jak widzę dla jednych korzystne dla inny nie ale zawsze tak było są równi i równiejsi i nic na razie nie zmienia się !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 17, 2007, 10:47:03 »
Szybciej można zmienić system dla ponad 1000 osób w służbie
niż ponad 30.000. W naszej obronie nikt nie stanął. Za PB stoją mocno ZZ. System pracy wg. ustawy ustala Komendant danej jednostki. Nam prowadzono "odgórnie", nie dając szans przełożonym do swojej decyzji. Z resztą, który by się wychylił przed szereg.

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2007, 10:29:56 »
Witam
Panowie chyba z podniesieniem grup dla dyżurnych operacyjnych będzie słabiutko :
co o tym myślicie, a tyle obiecał Witold Skomra
Kolego Firek998. Podział między biurowymi, a podziałem jest tak stary jak straż pożarna. Te podziały teraz jeszcze się pogłębiły. Po pierwsze dyspozytorzy mają większe obciążenie psychiczne i o wiele trudniejszy system pełnienia służby. To jeszcze nie tragedia. Wystarczy nieco inaczej zdefiniować stanowiska (z podniesieniem grupy trzeba uważać, żeby przy okazji nie wprowadzić nieosiągalnych wymogów kwalifikacyjnych) i ewentualnie wprowadzić dodatek specjalny. O wiele trudniejsza jest sytuacja strażaków 8-mio godzinnych. Reforma została przeprowadzona w sposób sugerujący, że są dla formacji zbędni. Tutaj nawet podwyżka nie zatrze fatalnego wrażenia. Czy propozycja przesuwania na inne stanowiska może coś zmienić? Raczej nie. Jest zbyt mało pracowników biurowych, by komendant zaryzykował sytuację w której  ktoś bez doświadczenia i dobrej znajomości przepisów poszedł przeprowadzać kontrolę obiektu. Brutalna prawda jest taka, że oficer biurowy lepiej lub gorzej, ale jest w stanie zastąpić oficera "podziałowego", ale odwrotnie się nie da. Brutalne, ale prawdziwe. Pozdrawiam. Skomra

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2007, 00:38:51 »
Witam!
No to mamy kolejną... "perełkę"  :angry: dot. SK - Dyż.. Co jeszcze, następne - propozycje :wacko:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=4067.msg52224#msg52224
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Dyżurni operacyjni
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2007, 21:19:52 »
Ajax jesteś Moderatorem i pewnie z racji funkcji czytasz więcej wypowiedzi na forum.

Takich jak piszesz perełek to już jest tyle że sznur można zrobić i... sprzedać o ile @robard (sorki kolego ale to nie ja wymyśliłem) tego sznura nie "buchnie".

Swoją drogą głupawe wypowiedzi takie jak.... tnij na pniu, bo później idą w eter i robią swoje KG pisze , że nie przewiduje pomocnika dyżurnego, to niech przewiduje, NASA też przewidywała, że w 2006 staną na Marsie... W terenie tylko kolejny zamęt się robi, bo co będzie ze mną jako pomocnikiem, i długa raport na emkę i jest nas o jednego człowieka na SK mniej.
Z jednej strony KG pisze, że jakieś tam rozporządzenie nie jest oficjalną wersją i nie będzie zabierał zdania na jego temat, a po powrocie z urlopu wyjaśni temat kto podał do wiadomości "treść", z drugiej strony sam zabiera głos w temacie domniemanego rozporządzenia - siejąc sam pogłoski, domniemania.
Jak nie będzie pomocnika to nie będzie (i słusznie, bo jakaż między różnica pomiędzy pomocnikiem a dyżurnym), ale dopóki nie ma rozporządzenia ... to tylko plany, których KG jak sam powiedział w odniesieniu do innego projektu nie komentuje. Zatem wydaje się, że co do tego projektu też należy odnosić się ze wstrzemięźliwością.  ^_^