Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870806 razy)

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 25, 2008, 18:04:39 »
do sam998

jedna uwaga - zacytowałeś informację z 2005 roku. Czemu to ma służyć? Nie wprowadzajmy na forum niepotrzebnego zamieszania, tym bardziej w temacie emerytur.

Pozwolę sobie zauważyć, że nie jest to cytat czy link do wydania Trybuny z 2005 a dzisiejszego jej wydania, ale skoro jak twierdzisz kiedyś juz coś takiego było, więc widocznie pomysł powrócił. Na pewno nie jestem jednym z tych, co próbują robić zamieszanie tu na forum, a już na pewno nie w kwestii emerytur (sam jestem bardzo zainteresowanym w tej kwestii). Uważasz, że to coś złego informowanie uczestników na forum tym, co próbuje się robić wokół emerytur?.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 25, 2008, 19:42:16 »
a może tego experta postawiłby na warcie, wysłał na patrol po mieście, posadził go na granicy, wysłał do pożaru lub wypadku a najlepiej żeby to było w nocy i w dzień świąteczny - wtedy może pomyślałby o gospodarce w inny sposób.
Niech zaoszczędzi na sobie to już byłoby OK a nie na biednych styranych mundurowcach !!
Pozdrowienia oczywiście dla mundurowców !!!!!
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 26, 2008, 21:21:49 »
Witam
sam998- twój link nawet w pasku adresu ma datę 20050917  ^_^
ale faktycznie obecnie panujący nam, mają zakusy na obcięcie "mundurowych przywilejów"(wcześniejsze emy, mundurówki i co tam jeszcze).
Zresztą uczciwie przyznawali to w swoim programie przedwyborczym (dla tego na nich nie głosowałem)

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 27, 2008, 12:20:34 »
Witam !Dołączam link z artykułem w którym ,co prawda , nie mówi się konkretnie komu zlikwidują wcześniejsze emerytury , ale redukcja o 900 tys.do 100-200 tys.daje do myślenia.Oj trzeba trzymać rękę na pulsie.Pozdrawiam.
Cytuj
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4966874.html
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 19:50:44 wysłana przez 112 »

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 27, 2008, 16:03:20 »
czekać czekać może jakaś podwyżka skapie a potem emeryturka i robotka na czarno (nie musimy bzdetnych raportów pisać o dorobienie do pensji)
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 27, 2008, 19:34:24 »
Panowie trzeba jak najszybciej uciekać z tej PSP tu tylko jednego można Sie dorobić GARBA i to już, co nie, którzy maja, bo inaczej by się do straży nie dostali, ale co z tego ze się dostali oni pracują dla swojej satysfakcji tak jak większość na PB, BO TRUDNO UTRZYMAC RODZINE 4 OSOBY ZA 1380 ZL A w KG może zarabiają oficerowie kilka tyś, ale są tez tacy, co maja tak samo śmieszne pieniądze jak ci z PB PANOWIE ZWALNIAJMY SIĘ!!!!Nie z rządu sami jeżdżą do wypadków i zobaczą jak to jest narażać Zycie za 1e marne grosze

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 28, 2008, 22:05:38 »
Panowie trzeba jak najszybciej uciekać z tej PSP tu tylko jednego można Sie dorobić GARBA i to już, co nie, którzy maja, bo inaczej by się do straży nie dostali, ale co z tego ze się dostali oni pracują dla swojej satysfakcji tak jak większość na PB, BO TRUDNO UTRZYMAC RODZINE 4 OSOBY ZA 1380 ZL A w KG może zarabiają oficerowie kilka tyś, ale są tez tacy, co maja tak samo śmieszne pieniądze jak ci z PB PANOWIE ZWALNIAJMY SIĘ!!!!Nie z rządu sami jeżdżą do wypadków i zobaczą jak to jest narażać Zycie za 1e marne grosze

może szkoda się zwalniać powalczmy o kasę inni mogą my nie, ja się nie boję a wy policja zaczęła wysyłać widelce my możemy co innego może też nam więcej dadzą niema co się zastanawiać cza to zwalczyć kase pod swoją szanowną d......... a dla nas nie ma

« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 19:27:25 wysłana przez MAGIK8311 »

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 28, 2008, 23:23:07 »
Proszę, proszę, dzisiaj minął równy rok jak założono właśnie ten wątek. A problem iść czy nie iść na emeryturę dalej aktualny.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 28, 2008, 23:26:52 »
Jak tak dalej będzie to będzie w TOP 10 cały czas......
Ja osobiście polecam tym którzy nabyli prawa do emerytury jeszcze rok wytrzymać.... nawet jeśliby mieli siedzieć przez ten rok gołą dupą na pędzącym jeżu....

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 29, 2008, 06:55:41 »
Panowie nie wiem czy uciekać ale na pewno obserwować co się dzieje artykuł trochę nieaktualny bo z 17.09.2005 : Obetną emerytury mundurowe
Ekspert gospodarczy PO Rafał Antczak ogłosił w czwartek, że partia Donalda Tuska planuje obniżenie rent i emerytur mundurowych z ponad 2200 zł do 1100 zł. - Ma to dać oszczędność na poziomie 1 - 2 mld zł rocznie - przekonywał Antczak. Reagując na tę wypowiedź, minister obrony narodowej Jerzy Szmajdziński i jego zastępca Janusz Zemke wydali oświadczenie, w którym stwierdzili, że jest to propozycja nieodpowiedzialna. „Nie bierze ona pod uwagę trudów i warunków służby oraz praw nabytych. Godzi w poczucie stabilizacji i podważa troskę państwa o los żołnierzy zawodowych, policjantów, strażaków i innych służb mundurowych. Proponowane rozwiązanie nie jest znane w żadnym państwie. Ze względu na znaczenie sprawy i jej wpływ na funkcjonowanie państwa publicznie pytamy kierownictwo Platformy Obywatelskiej o stosunek do tej wypowiedzi" - czytamy w oświadczeniu kierownictwa MON.


Informacja z forum policyjnego...

Mi sie  to wszystko już nie podoba , pomału tracę chęć pracy w PSP  - atmosfera w naszych szeregach staje sie nie do zniesienia -(stalizm )
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2008, 06:57:33 wysłana przez Ogn.Fox »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 29, 2008, 23:16:43 »
To chyba ten obiecany "CUD", nadziwić się nie można.
Janosiki jakieś, ciekawe komu oddadzą.
Napewno sypną 30 groszy tym  co mają 600 zł.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 01, 2008, 11:34:48 »
Na pewno trzeba wytrzymać do stycznia 2009 a potem to chyba trzeba uciekać ponieważ wizja PO nie wnosi  do naszej służby nic ciekawego : wydłuzenie lat służby, obniżka procentowa emerytur i powoli będą nam zabierać przywileje i wpychać pod samożądy takim krokiem już są twożone centra powiadamiania przy Wojewodzie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 01, 2008, 11:47:56 »
Na pewno trzeba wytrzymać do stycznia 2009 a potem to chyba trzeba uciekać ponieważ wizja PO nie wnosi  do naszej służby nic ciekawego : wydłuzenie lat służby, obniżka procentowa emerytur i powoli będą nam zabierać przywileje i wpychać pod samożądy takim krokiem już są twożone centra powiadamiania przy Wojewodzie.

Rozumiem że to tylko Twoje przemyślenia , czy sprawdzone informacje ??
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 01, 2008, 11:51:13 »
oczywiście że sprawdzone, a jak nie wierzysz to poczekaj a sam się przekonasz.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 01, 2008, 13:34:14 »
Tu nie trzeba sprawdzać, to widać po działaniach w kwestii taniego państwa. Trzeba gdzieś pozyskać kasę na coraz droższe hotele (7000-10000zł na rok), bilety  :angry:. Przecież nikt nie będzie dokładał z własnej kieszeni  :mellow:

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 13:38:59 wysłana przez cul2 »

Offline jopek5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 05, 2008, 00:52:17 »
witam
jestem szczęśliwym emerytem od 01,07,2007  po 27-u latach w PSP na podziale
i mówię Wam --> "lepiej to już było" i to co pisał -cul2- jest niestety prawdą,
będą szukać kasy wszędzie to i w PSP tak zrobią.
A że w każdej bajce jest coś prawdy to przecież każdy wie -->wiek, podwyższenie lat, obcięcie przywilejów i dodatków.
a podwyżki - he he - zobaczcie jak wyprztykali Policjantów
- i jeszcze jedno - jak przyjdzie BUM żeby nie było za ciasno do odejścia i żeby każdy z Was się załapał na ten "POSPIESZNY" i nie stracił
wiadomo decyzja należy do każdego z Was osobiście
ja mam to już za sobą i jestem HAPPY

pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2008, 00:57:16 wysłana przez jopek5 »

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 05, 2008, 07:13:11 »
Na pewno trzeba wytrzymać do stycznia 2009 a potem to chyba trzeba uciekać ponieważ wizja PO nie wnosi  do naszej służby nic ciekawego : wydłuzenie lat służby, obniżka procentowa emerytur i powoli będą nam zabierać przywileje i wpychać pod samożądy takim krokiem już są twożone centra powiadamiania przy Wojewodzie.

Po pierwsze - CPR-y przy wojewodzie to wymysł PiS-u i Religi, którzy rozmontowali doszczętnie (jak wiele innych rzeczy) ustawę o Państwowym Ratownictwie Medycznym
Po drugie - to że PO szuka (oby nie tak jak PiS, który tylko "gdakał") oszczędności w administracji państwowej jest słuszne. Strażacy dobrze wiedzą, że i w PSP można ich znaleźć wiele. Gdyby ktoś się odważył (na co oczywiście generalicja PSP nie wyrazi zgody) i zrobił rewolucję w strukturze zatrudnienia i wydatków w PSP, to, nie tylko budżet państwa, ale i strażacy pełniący służbę na podziale bojowym z pewnością by skorzystali.
Pozdrawiam !!!
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 07, 2008, 12:07:35 »
witam
jestem szczęśliwym emerytem od 01,07,2007  po 27-u latach w PSP na podziale
i mówię Wam --> "lepiej to już było" i to co pisał -cul2- jest niestety prawdą,
będą szukać kasy wszędzie to i w PSP tak zrobią.
A że w każdej bajce jest coś prawdy to przecież każdy wie -->wiek, podwyższenie lat, obcięcie przywilejów i dodatków.
a podwyżki - he he - zobaczcie jak wyprztykali Policjantów
- i jeszcze jedno - jak przyjdzie BUM żeby nie było za ciasno do odejścia i żeby każdy z Was się załapał na ten "POSPIESZNY" i nie stracił
wiadomo decyzja należy do każdego z Was osobiście
ja mam to już za sobą i jestem HAPPY


Gratuluje emki ---ale (chyba ) jak zaczną się dobierać do przywilejów to pewnie wszyscy zdążymy uciekać  na  emke (no chyba że środków pieniężnych nie będzie ) nie mogą  przecież zrobić TRACH cięcie koniec  robicie do 60 lat  . A po drugie myślę że w tym przypadku trzeba  stanąć na głowie żeby tego nie zrobiono.Pozdrawiam
pozdr

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline POwiec

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 11, 2008, 20:30:39 »
Co Panowie na to!!!
http://emerytury.onet.pl/1708611,wiadomosci.html


 Ktos może wytłumaczyć czy to nas też dotyczy????

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 11, 2008, 20:41:30 »
Nie dotyczy służb mundurowych.
Chodzi o pozostałe zawody, które mogą przechodzić na wcześniejsze EM.
Chca ograniczyć tą grupę do minimum.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 12, 2008, 22:17:26 »
zaczekaj dalej - podwyżkę tegoroczną dostałeś a w przyszłym roku może wpadnie znowu podobna lub ciut ciut mniejsza bo znowu związki mają wywalczyć many dla nas ale to dopiero przyszłość pokarze co z tego wyjdzie !!
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline radny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #96 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:11:07 »
Nie wiem czy czytaliście (ja czytałem na stronie wp.) ale znów coś majstrują przy naszych emeryturach:

Emerytury pomostowe - dla pracujących w szczególnych warunkach

Prawo do emerytur pomostowych dla osób pracujących w szczególnych warunkach oraz wykonujących zawody o szczególnym charakterze - takie plany przedstawili członkowie rządu podczas czwartkowego posiedzenia komisji trójstronnej.

Jak poinformowało ministerstwo pracy i polityki społecznej, emerytury pomostowe są częścią programu 50+. Prawo do wcześniejszego świadczenia przysługiwałoby osobom pracującym w szczególnych warunkach, a także tym, którzy wykonują zawody o szczególnym charakterze, wymagające nieprzeciętnej odpowiedzialności i sprawności psychofizycznej.

Lista zawodów ma być dołączona do przygotowywanego projektu ustawy, mają się na niej znaleźć m.in. górnicy, strażacy, kierowcy autobusów oraz maszyniści.

 I co nato brać strażacka?

Emerytury pomostowe mają dotyczyć osób urodzonych pomiędzy 1949 r. a 1968 r., które pracowały w określonych warunkach co najmniej 15 lat (przed 1 stycznia 1999 r.) i osiągnęły wiek 5 lat poniżej wieku emerytalnego (czyli 55 lat dla kobiet i 60 lat dla mężczyzn).

Emerytura pomostowa byłaby ekwiwalentem kwoty zgromadzonej na koncie emerytalnym. Dla członków otwartego funduszu emerytalnego ta kwota byłaby adekwatnie powiększana.

Według szacunków resortu pracy, liczba korzystających ze wcześniejszych emerytur w 2020 r. wynosiłaby 17 tys.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak powiedział dziennikarzom, że obecnie trwa uzgadnianie mechanizmów systemu emerytur pomostowych. Zależy nam na tym, żebyśmy uzgodnili te mechanizmy w taki sposób, aby to było akceptowalne dla partnerów społecznych - powiedział Pawlak. Dodał, iż celem rządu jest tworzenie zachęt do dłuższej pracy zawodowej.

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak podkreślała podczas posiedzenia komisji trójstronnej, że resort jest otwarty na propozycje zmian, przedstawiane przez stronę społeczną.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2008, 17:31:06 wysłana przez Butel »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #97 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:37:22 »
Kolego radny zbyt emocjonalnie podchodzisz do słowa emerytura. Jak sam napisałeś,, Emerytura pomostowa byłaby ekwiwalentem kwoty zgromadzonej na koncie emerytalnym. Dla członków otwartego funduszu emerytalnego ta kwota byłaby adekwatnie powiększana.,, wiec zapytam czy czytałeś naszą ustawę emerytalną? i kto wypłaca emerytury funkcjonariuszom mundurowym? Chyba nie masz o tym pojęcia skoro wypisujesz takie bzdury.
Emerytury, o których wspominasz wypłaca ZUS, do którego mundurowi nie odprowadzają jak na razie składek wiec, z czego (jakiej zgromadzonej kwoty) miałaby być płacona emerytura?

A co do zmian to przeczytałem, na FP coś takiego, co dotyczy nas

cyt.:
Powstaje projekt zmian pragmatyki emerytalnej służb mundurowych.
W dniu 27 marca 2008 r Zarząd Główny Forum Związków Zawodowych zorganizował spotkanie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej panią Jolantą Fedak. Minister odpowiadała na pytania dotyczące zmian emerytalnych pracowników rożnych sektorów gospodarki. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciel Związku Zawodowego Policjantów kol. Józef Partyka zadał pytanie czy obecnie toczą się prace nad zmianą ustaw emerytalnych służb mundurowych. Z odpowiedzi wynika, że takie prace trwają i dotyczą one wydłużenia okresu służby uprawniającego do nabycia praw emerytalnych. Minister zapewniła, że projekt zmian będzie konsultowany i zostanie przekazany do konsultacji za pośrednictwem Forum Związków Zawodowych. Szczegółowe informacje zostaną przekazane Przewodniczącym Zarządów Terenowych NSZZ Policjantów woj. pomorskiego.


http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=22965&start=150
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2008, 12:06:05 wysłana przez sam998 »

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #98 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:45:24 »
Cytuj
Powstaje projekt zmian pragmatyki emerytalnej służb mundurowych.
W dniu 27 marca 2008 r Zarząd Główny Forum Związków Zawodowych zorganizował spotkanie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej panią Jolantą Fedak. Minister odpowiadała na pytania dotyczące zmian emerytalnych pracowników rożnych sektorów gospodarki. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciel Związku Zawodowego Policjantów kol. Józef Partyka zadał pytanie czy obecnie toczą się prace nad zmianą ustaw emerytalnych służb mundurowych. Z odpowiedzi wynika, że takie prace trwają i dotyczą one wydłużenia okresu służby uprawniającego do nabycia praw emerytalnych. Minister zapewniła, że projekt zmian będzie konsultowany i zostanie przekazany do konsultacji za pośrednictwem Forum Związków Zawodowych. Szczegółowe informacje zostaną przekazane Przewodniczącym Zarządów Terenowych NSZZ Policjantów woj. pomorskiego

no to się teraz zacznie. Przecież właśnie to jest znamienne dla wszystkich którzy nabyli lub lada dzień nabędą praw emerytalnych. Jeżeli juz się zaczyna oficjalnie potwierdzać że "takie prace trwają" tzn że lada chwila zostanie to przeprowadzone.
Fakt, że to nie jest kwestia jednego dnia bo trzeba zmienić wiele przepisów.

Nasuwa się pytanie kto będzie jeździł do zdarzeń. U mnie w JRG już 50% stanu to są stażyści. Co będzie jak ci "Starzy" którzy mogą odejdą na emkę?
Pocieszać się należy, że może i w przepisach zostanie zmieniony wiek przejścia na emeryturę do 20 lat ale oczywiście za odpowiednim zwiększeniem %. Jest 40% będzie np 55%. Wtedy część z chcących uciec pozostanie.

Offline radny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 03, 2008, 16:51:37 »
mario68   Ja nie dramatyzuje ale cytuję za wirtualną polską : Lista zawodów ma być dołączona do przygotowywanego projektu ustawy, mają się na niej znaleźć m.in. górnicy, strażacy, kierowcy autobusów oraz maszyniści.
Tak naprawdę wolę ,żebyś Ty miał rację.