Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870521 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4150 dnia: Lipiec 05, 2017, 09:30:36 »
Emeryt 1975 ależ to tylko artykuł, pewnie przygotowany przez Adama M. i jego redakcję, jaka reforma, ponownie odgrzane kotlety etc., przecież o tym juz się pisze od 2007 roku- nie ma się czym martwić :rofl:

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4151 dnia: Lipiec 05, 2017, 10:34:30 »
officer-no bo nie ma się czym martwić. Gdyby, rzeczony Adam M. , rzetelnie informował o falach odejść ze służb mundurowych za poprzedniej władzy, zauważył byś, że odbywają się one cyklicznie  i nie tylko za władzy PiS-u czy PO. A Twoje próby "ostrzegania" przed zmianami sytuacji nie poprawiają.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4152 dnia: Lipiec 05, 2017, 13:27:38 »
Ależ kolego 112 - ja nikogo nie ostrzegam! Wypowiadam się na temat wizji emerytalnej i na podstawie swojej ponad 30 letniej służby oceniam. Jedno co robie - to namawiam aby jak najszybciej uciekać (jeśli ktoś już "może"), bo czym dłużej tym gorzej- jestem tego przykładem, a na dowód tego to moja sytuacja- Ci co odchodzili przede mną 5 lat temu mieli większe odprawy i mają obecnie wiekszą emę

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4153 dnia: Lipiec 05, 2017, 18:41:29 »
Emeryt 1975 ależ to tylko artykuł, pewnie przygotowany przez Adama M. i jego redakcję, jaka reforma, ponownie odgrzane kotlety etc., przecież o tym juz się pisze od 2007 roku- nie ma się czym martwić :rofl:
Emeryt1975 i Ty z nieznanych mi przyczyn próbujecie zastraszyć strażaków.... 
Wwalacie jakieś pseudo wypociny dziennikarzy którzy dopasowują dowolny temat do teorii, że PiS zły i okrutny ludzi oskubie ich do zera...
Po tym spotkaniu "na garażach" (miejsce w którym parkują samochody BOR-u – red.), ludzie utwierdzili się w przekonaniu, że jeśli tyko ma się wysługę, to trzeba odchodzić ze służby, bo po reformie warunki odejścia mogą być dużo gorsze – mówi jeden z oficerów BOR
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejna-fala-odejsc-z-bor-u-leszek-baran-ludzie-boja-sie-o-swoja-przyszlosc/q2pp5m0
Powiem tak: nie analizujesz tego co wypisujesz po prostu jeśli coś ci pasuje jako pożyteczne wwalasz do wątku o emeryturach. Wiesz o jakiej reformie mówią "na garażach BORowcy"? 
http://wpolityce.pl/polityka/346086-bor-ma-zostac-zlikwidowany-zielinski-chcemy-aby-projekt-zostal-rozpatrzony-na-najblizszym-posiedzeniu-komitetu-rady-ministrow
Jak w PSP likwidowali 33 Komendy Wojewódzkie też były odejścia i nie ma tutaj nic dziwnego, że zarówno emerytowani strażacy PSP poszli na emkę tak i borowiki chcą zdarzyć przed reformą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4154 dnia: Lipiec 05, 2017, 20:17:28 »
JA NIKOGO NIE NAMAWIAM DO ODEJSCJA  ZE SLUZBY KAZDY MA WYBOR CZY PRACOWAC DALEJ  CZY ISC NA EMKE .Zyczcze wszystkim strazakom zeby emki mieli po 10000 tys zl

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4155 dnia: Lipiec 05, 2017, 20:24:15 »
JA NIKOGO NIE NAMAWIAM DO ODEJSCJA  ZE SLUZBY KAZDY MA WYBOR CZY PRACOWAC DALEJ  CZY ISC NA EMKE .Zyczcze wszystkim strazakom zeby emki mieli po 10000 tys zl
Skoro nikogo nie namawiasz to wytłumacz mi... Czemu najpierw zamieszczasz artykuł z lutego 2017 wraz z komentarzem a potem kolejny z BORem w roli głównej.... Przecież w pierwszym przypadku było mnóstwo dementi a w przypadku BORu powodem jest reforma BORu a nie reforma emerytalna służb mundurowych...
Wyjaśnij proszę!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4156 dnia: Wrzesień 23, 2017, 23:49:50 »
 to jest z 2016 roku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2017, 23:53:49 wysłana przez Emeryt1975 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4157 dnia: Wrzesień 24, 2017, 02:07:22 »
to jest z 2016 roku.
Szkoda, że linków z 2010 r. nie podajesz jako aktualne.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4159 dnia: Październik 03, 2017, 22:08:57 »
To akurat napisane teraz na podstawie doniesień z początku roku, więc nic nie wnosi do tematu.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4160 dnia: Październik 03, 2017, 23:49:15 »
www.wiesci.pl
Redakcja bloga Wieści24.pl
telefon 22 203 61 77 (czynny całą dobę)
e-mail bloga: redakcja@wiesci24.pl

Wieści24.pl, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa

Nieskładnie spisana informacja przez prowadzących blog. Niby coś z informacji wynika ale nic nie wynika. No ale siedziba na Nowogrodkiej Square... zobowiązywać powinna :) ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4161 dnia: Październik 04, 2017, 06:08:20 »
www.wiesci.pl
Redakcja bloga Wieści24.pl
telefon 22 203 61 77 (czynny całą dobę)
e-mail bloga: redakcja@wiesci24.pl
Wieści24.pl, ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
Nieskładnie spisana informacja przez prowadzących blog. Niby coś z informacji wynika ale nic nie wynika. No ale siedziba na Nowogrodkiej Square... zobowiązywać powinna :) ?
No to przeczytaj to (szczególnie sprawdź linki):
http://www.wykop.pl/ramka/3840639/moze-afera-moze-nie-luzne-podsumowanie-tego-co-sie-dzieje-w-ostatnich-dniach/
I sprawdź gdzie jest adres rejestrującego bloga wiesci24.pl to strona tak naciągana że aż głupia.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4162 dnia: Październik 07, 2017, 18:47:31 »
Co to za brednie i komu zależy żeby siać zamęt i niepewność w służbach mundurowych. Ten gniot napisany został 02.10.2017 r. gdy działa ustawa obniżająca wiek emerytalny a dalej w nim piszą " Na razie to wciąż 67 lat, zgodnie z deklaracjami rządu ma on być obniżony (60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn). Takie rekomendacje mają się znaleźć w konkluzjach przeglądu emerytalnego prowadzonego przez ZUS i resort pracy." Czasem mi się wydaje, że PiS ma jeszcze wiele do zrobienia w tym kraju.

Offline brzoza43

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4163 dnia: Grudzień 29, 2017, 20:35:25 »
Witam Koledzy słyszeliście  może o tym 2025 roku,to znaczy ze będziemy się musieli określić na jaki zasadach chcemy odejść na emkę. wyczytałem to ostatnio w rozporządzeniu z naszej ustawy ze osoby zatrudnieni od 1 stycznia 1999 do 31.12.2012 będą musieli wybrać na jakich zasadach chcą odejść do 2025. Ponadto zostając w służbie 1 stycznia 2025 r chcąc czy nie chcąc wskakujemy na nowe zasady czyli 25 służby i wiek 55. co wy o tym sadzicie chyba trzeba uciekać.   :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki: 

Scalono , zanim zaczniesz poszukaj czy nie ma podobnego tematu
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 21:15:35 wysłana przez wujo 2010 »

JRG7

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4164 dnia: Grudzień 29, 2017, 20:39:53 »
 :klol: do tego czasu jeszcze tyle się zmieni, że nawet Putin nie wie  -_-
Martw się o rok 2018/19 wiele się wtedy wyjaśni  :huh:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 21:11:54 wysłana przez wujo 2010 »

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4165 dnia: Grudzień 30, 2017, 18:06:33 »
Panowie Ja już wiem w czerwcu odchodzę na emkę :cooo: zmusza mnie życie,a zawszę myślałem że odejdę na pewno na pełną emkę, ale z tego co widzę jest to słuszna decyzja. Teraz martwcie się o swoje.

Offline Wilson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4166 dnia: Styczeń 01, 2018, 11:50:08 »
Maniek ile Ty masz służby ? strzelam 17

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4167 dnia: Styczeń 01, 2018, 12:08:56 »
Maniek ile Ty masz służby ? strzelam 17
Być może kolega ma procenty za nurkowanie .

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4168 dnia: Styczeń 01, 2018, 12:35:18 »
Być może kolega ma procenty za nurkowanie .
które już dawno powinny zostać zlikwidowane, jak całe nurkowanie w straży

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4169 dnia: Styczeń 01, 2018, 20:58:21 »
Zostały przecież zlikwidowane. Wszyscy przyjęci na nowych zadach 2% za nurkowanie i 0,5% za wyjazdy już nie mają (taka "sprawiedliwość"). Starzy mieli uszczerbek na zdrowiu, a młodzi już nie. Dąży to właśnie do unicestwienia tej specjalizacji ze względu na brak chętnych. A do nurkowania nikogo nie zmusisz. Nie trzeba będzie jej likwidować, sama się zlikwiduje i to już niedługo. To czy straż powinna to robić, to inna sprawa. Moim zdaniem powinna. Rozmawiałem ostatnio z jednym z "młodych" w sensie przyjętym na nowych zasadach. Ciekawa to była rozmowa i dała mi do myślenia. Dowiedziałem się, że on za kilka lat planuje odejść z PSP. Poco ma pracować za max 3000zł na jednostce na której naprawdę nie odpoczniesz, skoro jego ojciec ma bardzo dobrze prosperującą firmę i płaci pracownikom po 5000. Wiecie co to oznacza jak odejdzie np. po 13-15 latach służby? Tyle, że Komenda będzie musiała za niego zapłacić ZUS. No i budżet Komendy położony! Zobaczymy jak wtedy "starzy" z "golasa" będą odchodzić na emki, bo komendant choćby nawet był to twój wujek i wódkę razem na imieninach pijecie, to nic ci nie dołoży bo po prostu nie będzie miał z czego. Lepsze czasy w PSP to już były!
Być może kolega ma procenty za nurkowanie .
które już dawno powinny zostać zlikwidowane, jak całe nurkowanie w straży

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4170 dnia: Styczeń 01, 2018, 22:37:11 »
Zostały przecież zlikwidowane. Wszyscy przyjęci na nowych zadach 2% za nurkowanie i 0,5% za wyjazdy już nie mają (taka "sprawiedliwość"). Starzy mieli uszczerbek na zdrowiu, a młodzi już nie. Dąży to właśnie do unicestwienia tej specjalizacji ze względu na brak chętnych. A do nurkowania nikogo nie zmusisz. Nie trzeba będzie jej likwidować, sama się zlikwiduje i to już niedługo. To czy straż powinna to robić, to inna sprawa. Moim zdaniem powinna. Rozmawiałem ostatnio z jednym z "młodych" w sensie przyjętym na nowych zasadach. Ciekawa to była rozmowa i dała mi do myślenia. Dowiedziałem się, że on za kilka lat planuje odejść z PSP. Poco ma pracować za max 3000zł na jednostce na której naprawdę nie odpoczniesz, skoro jego ojciec ma bardzo dobrze prosperującą firmę i płaci pracownikom po 5000. Wiecie co to oznacza jak odejdzie np. po 13-15 latach służby? Tyle, że Komenda będzie musiała za niego zapłacić ZUS. No i budżet Komendy położony! Zobaczymy jak wtedy "starzy" z "golasa" będą odchodzić na emki, bo komendant choćby nawet był to twój wujek i wódkę razem na imieninach pijecie, to nic ci nie dołoży bo po prostu nie będzie miał z czego. Lepsze czasy w PSP to już były!
Jeżeli został przyjęty na nowych zasadach czyli od 2013 r... Zarabia w PSP maks 3k zł a u ojca mógł by 5k to po co to robi?
Po drugie zanim osiągnie 15 lat to będzie co najmniej 2028...  Wiesz ile razy w ciągu 15 lat zmieniały przepisy emerytalne?
Nikt nie patrzy na 15 lat w przód i najgorsze jest to, że ma rację bo w PSP ważne jest tu i teraz! A co bedzie w przyszłości zależy tylko od polityków...

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4171 dnia: Styczeń 02, 2018, 10:06:35 »
Maniek ile Ty masz służby ? strzelam 17
Tak mam 17 lat służby, u ojca nie pracuję bo go nie mam. Uciekam na emkę bo prowadzę własną firmę i mam dość,  komendant choćby nawet był by to mój wujek i wódki razem z ni nie piję, to i tak nic mi nie dołoży bo po prostu nie będzie miał z czego, a pracuje w Warszawie. Lepsze czasy w PSP to już były i  nie wrócą, a ostatni wymysł 01 przenoszenie ludzi na inną jednostkę na miesiąc czasu przekonały mnie do tego ruchu. Jest mi przykro bo zawszę myślałem że będę pracował do pełnej, ale straż i czasy się zmieniły bo o rodzinę trzeba dbać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4172 dnia: Styczeń 02, 2018, 13:51:27 »
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/1095060,bunt-sluzb-mundurowych-domagaja-sie-spelnienia-obietnic-pis.html 
Cytuj
– Do pracy zgłaszają się coraz mniej przygotowani do służby pracownicy, którzy odpadają na testach wiedzy i sprawnościowych – dodaje Dariusz Brzezicki, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów na Mazowszu.

Podobnie jest w Straży Granicznej. – Musimy sami szukać nowych osób. Jeździmy po uczelniach – dodaje jeden z pracowników Straży Granicznej.
  :gwiazdki:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4173 dnia: Styczeń 02, 2018, 23:06:45 »
u mnie teraz odchodzi chłopak po 15-stu wziął co dali i zadowolony,a do czerech lat trzy osoby chcą odejść po 15-stu w tym dwóch b.dobrych kierowców.Ludzie mają w d....,widza co się robi jakie wymagania,przykręcanie śruby,kontrole testy,re certyfikacje,za 3-k jesteś ratownikiem, kierowcą , medykiem, najlepiej cały czas do dyspozycji ze sprawnością utrzymywaną na poziomie olimpijczyka, ja jakoś dociągnę do pełnej, ale gdybym był na miejscu tych 15-sto latków,którzy maja pomysł co dalej  to też bym spieprzał   

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4174 dnia: Luty 27, 2018, 07:51:15 »
"Propozycje zmian są dwie. Emerytury obywatelskie – jednakowe dla wszystkich, bez względu na zarobki i staż pracy. Inne rozwiązanie to system uniwersalny, w którym wszyscy Polacy, w tym rolnicy, górnicy i mundurowi, zapłacą składki od całości swoich przychodów i dostaną uzależnione od tego świadczenia".  :pyt: :pyt: :pyt:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/pis-ratuje-system-emerytalny-chce-nalozyc-kolejne-oplaty/cpg3lrb