Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870581 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4075 dnia: Marzec 26, 2017, 16:30:57 »
u nas z 53 zł nikt nie dostał ani złotówki bo KW nie podzieliła tej kasy i średnia wyszła 200 zł.
Bujają Was, 53 zł trafiły do budżetów już od stycznia jako podniesienie paragrafu 4050 o 1,3%.
Także kasa jest.
Głośne podwyżki w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej okazały się być jedną wielką ŚCIEMĄ :)
Wzorem lat minionych powinniśmy zaprotestować.
U mnie rozdysponowano na ludzi 240 zł. A 13 zł. trafi do ludzi w maju i w czerwcu wraz z awansami w stopniu i kończeniem szkół.
Tak więc całość dostaniemy i przeciw czemu miał bym protestować?  Ma być 609 zł w 3 lata to znacznie więcej niż przez 8 lat dała poprzednia władza.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4076 dnia: Marzec 26, 2017, 17:08:50 »
Kwota 253 zł to dwa różne przelewy i jak mówią księgowe/księgowi są " naznaczone". 200 zł pochodzi z jednego źródła a 53 z drugiego czyli prościej mówiąc budżet państwa i rezerwa. Ja już pisałem wczesniej po to było 200 w stopniu aby dostali wszyscy po równo natomiast 53 trafia do puli komendy. I z tej kwoty po zabezpieczeniu na dwa lata wysługę, awanse w stopniu i przeszeregowania 01 powinien zrobić kalkulację wydatków. Ta może się zmienić ewentualnie jak jest potrzeba awansować nieoczekiwanie na wysokie stanowisko z podziału na biuro, na podziale w momencie nieoczekiwanego odejścia strażaka na emeryturę itp. Pozostała część trafia do strażaków. I żeby nie było tu zaskoczenia - po przeglądzie dodatków pieniązki powinny trafić tam gdzie są zajebiste dysporoprcje. Ps. Poczytajcie sobie fora policyjne..tam to mają awanturę.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4077 dnia: Marzec 26, 2017, 17:53:25 »
a skąd komendanci mieli kasę na wysługę dla wszystkich i stopnie w latach poprzednich gdy nie było podwyżek a wysługa rośnie co roku i stopnie co roku też ktoś dostaję? a teraz na te cele muszą zabezpieczyć z naszych podwyżek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4078 dnia: Marzec 26, 2017, 18:18:12 »
a skąd komendanci mieli kasę na wysługę dla wszystkich i stopnie w latach poprzednich gdy nie było podwyżek a wysługa rośnie co roku i stopnie co roku też ktoś dostaję? a teraz na te cele muszą zabezpieczyć z naszych podwyżek.
I tu dotknoles "klu" problemu. Bo jeśli ludzie odchodzą na emke to 01 ma kasę i koniec kropka.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4079 dnia: Marzec 26, 2017, 20:10:03 »
Z 53 zł 51 zostało zablokowane decyzją komendanta woj (  pochodne awanse itp na dwa lata )  pozostałe środki można rozdzielić czyli dzielimy przynajmniej u mnie 3 zł brutto. Oczywiście zostało to uzgodnione ze związkami, nie było żadnego wyrównywania średnich pomiędzy komendami , i wyrównywania dodatków na tych samych stanowiskach itp.

Natomiast co do kasy po odchodzących to pojawi się ona dopiero jak kogoś zatrudnisz  na odpowiednio niskie stanowisko najlepiej stażysty dopiero wtedy spada ci średnia i możesz wydatkować nadwyżkę.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4080 dnia: Marzec 26, 2017, 20:35:45 »
to 2019r z kolejnej podwyżki na ile lat będzie trzeba zabezpieczyć na wysługi i na stopnie może już trzeba o tym myśleć!

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4081 dnia: Marzec 26, 2017, 21:00:37 »
Cytuj
I tu dotknoles "klu" problemu. Bo jeśli ludzie odchodzą na emke to 01 ma kasę i koniec kropka.
Właśnie, a co gdy w komendzie przez ładne parę lat nikt na emkę nie odszedł, a doszły dodatkowe wydatki związane chociażby ze zmianą zasad wypłacania wysługi strażakom z długim stażem służby, czy też przeszeregowaniem dyżurnych, na co nie zapewniono środków w 100%?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4082 dnia: Marzec 26, 2017, 21:32:38 »
Nic dochodzisz do ściany przestajesz dawać awanse w stopniu i grupie,( lub dajesz kosztem dodatków) ludzie mówią że to twoja wina i że na pewno kasa jest tylko robisz wszystkich w jajo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2017, 21:35:40 wysłana przez pb11 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4083 dnia: Marzec 26, 2017, 21:49:43 »
Tak właśnie było u mnie w jednostce.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4084 dnia: Marzec 27, 2017, 06:35:47 »


Natomiast co do kasy po odchodzących to pojawi się ona dopiero jak kogoś zatrudnisz  na odpowiednio niskie stanowisko najlepiej stażysty dopiero wtedy spada ci średnia i możesz wydatkować nadwyżkę.
Czyli pełna zgoda? Regularne odejścia na emeryturę powodują duże możliwości awansów.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4085 dnia: Marzec 27, 2017, 07:51:10 »
Chyba że ktoś zostaje przy wakatach.
Znam przypadki,niezapełniania wakatów z uwagi na to że należności obligatoryjne zjadły środki z jednego i  napoczęły z drugi  wakatu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4086 dnia: Marzec 27, 2017, 07:57:48 »
Chyba że ktoś zostaje przy wakatach.
Znam przypadki,niezapełniania wakatów z uwagi na to że należności obligatoryjne zjadły środki z jednego i  napoczęły z drugi  wakatu.
Jeszcze powiedz że to małej powiatowce? Wasze województwo mnie czasem przeraża, u mnie od zawsze na 31 grudnia Masz mieć 100% obsady.
Czyli jeśli w miejsce 4 emerytów zatrudnionych będzie 4 stażystów to zostanie dużo pieniędzy. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4087 dnia: Marzec 27, 2017, 09:35:14 »
Nic w tym dziwnego. Od zawsze było wiadomo, że im więcej stażystów tym więcej oszczędności, bo kasę masz na etat.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4088 dnia: Marzec 27, 2017, 10:54:10 »
Cytuj
Czyli jeśli w miejsce 4 emerytów zatrudnionych będzie 4 stażystów to zostanie dużo pieniędzy. Zgadzasz się z tym stwierdzeniem?

A dlaczego miałbym niby się z tym nie zgodzić przecież jest to oczywiste.

Ja zwracam tylko uwagę na to, że sam fakt odejścia kogoś na emeryturę nie powoduje z automatu pojawienia się kasy do wydania bo sytuacje bywają różne. I oczywiście że w małych KP istnieją dużo mniejsze możliwości reagowania i radzenia sobie z problematycznymi sytuacjami  na paragrafie płacowym.

Cytuj
u mnie od zawsze na 31 grudnia Masz mieć 100% obsady.
A jak nie to co? Przecież bez specjalnego wydziwiania może powstać sytuacja w której ten warunek nie zostanie spełniony i nie będzie w tym niczyjej winy

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4089 dnia: Marzec 27, 2017, 12:41:53 »
u mnie od zawsze na 31 grudnia Masz mieć 100% obsady.

Wystarczy, że ktoś odejdzie na emkę 31.12 i już ten warunek jest fizycznie nie do spełnienia.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4090 dnia: Marzec 27, 2017, 13:18:56 »
Cytuj
Wystarczy, że ktoś odejdzie na emkę 31.12 i już ten warunek jest fizycznie nie do spełnienia.

Nie masz racji. Jeżeli odchodzi z dniem 31.12 to znaczy, że 31-go jest jeszcze w służbie. Emerytem/rencistą jest dopiero od 01.01.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4091 dnia: Marzec 27, 2017, 21:38:37 »
Cytuj
Wystarczy, że ktoś odejdzie na emkę 31.12 i już ten warunek jest fizycznie nie do spełnienia.

Nie masz racji. Jeżeli odchodzi z dniem 31.12 to znaczy, że 31-go jest jeszcze w służbie. Emerytem/rencistą jest dopiero od 01.01.
Sorki, to niech będzie 30.12. Co stało się częstą praktyką, odejścia pod koniec miesiąca( wiemy czemu)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4092 dnia: Kwiecień 04, 2017, 12:48:26 »
Jak w temacie głównym- Złapaliście już podwyzkę, macie 20 lat służby to UCIEKAĆ. To moje spostrzeżenie po rocznicy pobytu na emce.
Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4093 dnia: Kwiecień 07, 2017, 08:43:07 »

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4094 dnia: Kwiecień 07, 2017, 21:04:40 »
Nie będzie zmian w systemie emerytalnym dla żołnierzy służących po 1 września 1990 r. 

http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/4621-nie-bedzie-zmian-w-systemie-emerytalnym-dla-zolnierzy-sluzacych-po-1-wrzesnia-1991-r

Wszystko fajnie, ale w artykule są wymienieni żołnierze MON. Nie zapominajmy pod co my podlegamy. :stop: :stop:

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4095 dnia: Kwiecień 08, 2017, 15:53:22 »
Boże jak ja się cieszę że cztery lata temu podjąłem ryzykowną decyzję i odszedłem na emeryturę.Nie służyłem za komuny więc żaden nawiedzony sekciarz mi jej nie odbierze.Jest jeszcze pani z bazaru niejaka  pani Przyłębska która może moje prawa nabyte wysłać w kosmos.Gdzie te piękne lata gdy z zmianą tworzyliśmy prawdziwy team.Byliśmy prawdziwą "kompanią braci". Gdy szedłeś z przodu byłeś pewny że jest ktoś za tobą i chroni ci tyłek.Było to proste i oczywiste .Potem nastały czasy procedur i wyścigu szczurów.Wszyscy którzy mają lata i odczucia podobne do mnie,myślę że nie powinni się zastanawiać czy zostać.To już chyba nie ich bajka.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4096 dnia: Kwiecień 08, 2017, 18:25:56 »

Dlaczego ryzykowną, minęły od tego czasu cztery lata. Gdzie to ryzyko

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4097 dnia: Kwiecień 08, 2017, 19:05:46 »
Dlaczego ryzykowną, minęły od tego czasu cztery lata. Gdzie to ryzyko
Zaryzykował i stracił możliwość "pełnej"emerytury. Nic więcej nie stracił (dodatkowo sam o to wnioskował).
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4098 dnia: Kwiecień 13, 2017, 16:21:00 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4099 dnia: Kwiecień 13, 2017, 19:21:37 »
Ble ble ble...życzenia to możemy spobie sami złozyć w tym dniu na służbie o ile wypadnie.