Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1881754 razy)

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4050 dnia: Marzec 16, 2017, 22:10:48 »
"Natomiast w sprawie planów Rządu, w sprawie zmian emerytur mundurowych, Minister zapewnił, że resort Spraw Wewnętrznych i Administracji takich prac nie prowadzi."
Szkoda tylko, że nie zapewnił, że żaden resort podległy Rządowi takich prac nie prowadzi.
A nawet jakby zapewnił, to co by to zmieniło?
Równie dobrze projekt może być procedowany jako poselski, i żaden resort nie musi prac prowadzić, żeby ciemną nocą zaczął obowiązywać :)

Wszystkie resorty mają coś do powiedzenia? Coś do powiedzenia to ma drużyna od Rydzyka (Macierewicz & Szyszko), i ewentualnie młody Morawiecki (i to tylko dlatego, że w obecnym KC nikt nie ma i nie chce mieć jakiegokolwiek pojęcia o finansach i gospodarce). Reszta tylko wykonuje polecenia.

Pisałem już kilka razy, może nie w tym roku, ale ktoś kiedyś na tym palec, dwa, a może i całą łapę położy (daleko szukać nie trzeba, wystarczy spojrzeć, jak było w Wielkiej Brytanii). A im więcej funkcjonariuszy będzie odbierać 200 i 300% jubileuszówki, tym stanie się to szybciej, i to na własną prośbę.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4051 dnia: Marzec 19, 2017, 08:30:17 »

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4052 dnia: Marzec 19, 2017, 09:58:02 »
No to się spotkali z odpowiednią osobą.Podobno tonący brzytwy się chwyci.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4053 dnia: Marzec 19, 2017, 10:13:30 »
Wysłali p.minister, bo ona nic nie może obiecać i o niczym zapewnić, a Pani Premier ma głęboko spotkanie ze związkami, bo i tak będzie, jak powie Jarek.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4054 dnia: Marzec 19, 2017, 11:38:20 »
Komunikat FZZSM po spotkaniu z minister B. Kempą.

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7525-komunikat-fzzsm-po-spotkaniu-z-minister-b-kemp
Mi się wydaje że powinni się spotkać z J. Kaczyńskim i to co on powie to ministrowie tak zrobią. A niestety na spotkanie z Premier nie ma co liczyć.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4055 dnia: Marzec 19, 2017, 14:08:36 »
Nie wiem ilu Wam trzeba zapewnień żeby uwierzyć  :pyt: Może związki powinny się też zwrócić do Pana Roberta Górskiego  :pyt: Coś mi się wydaję , że wielu z Was zaraz po wyborach krzyczało gdzie moje 500 zł. a potem , że kasy nie starczy a potem .....

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4056 dnia: Marzec 19, 2017, 18:39:22 »
Nie wiem ilu Wam trzeba zapewnień żeby uwierzyć  :pyt: Może związki powinny się też zwrócić do Pana Roberta Górskiego  :pyt: Coś mi się wydaję , że wielu z Was zaraz po wyborach krzyczało gdzie moje 500 zł. a potem , że kasy nie starczy a potem .....


Wolę dobrą emeryturę niż niepewne 500+, bo dziecko dorośnie i po 500, a emeryturę masz do śmierci i ewentualnie dzieci z niej skorzystają.


« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 18:42:36 wysłana przez dario251 »

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4057 dnia: Marzec 19, 2017, 23:43:52 »
Ja to widzę tak. Faktycznie nie widać prac w komisjach ministerstw nad zmianą naszych ustawa, są tylko dyskusje, luźne wtrącenia, o potrzebie zmian i o białej księdze. A my łudzimy się.
Nawet nie zauważyliście i przeszliście do porządku dziennego, że przy okazji ustawy obniżającej emerytury SB wylano z kąpielą, tak przy okazji, naszych, dawnych emerytowanych przełożonych.
Nawet twórcę PSP gen. bryg Feliksa Delę.
Ktoś z zawodowców stanął w obronie ich dokonań? Były wielkie protesty ? Jaki to odniosło skutek ?
Generalnie czuję taki oddźwięk. Przecież to tylko emeryci.
Już podzielono formację raz.
Teraz kolej na... biurowych. Utnie się uprawnienia,będą pracować jak cywile do 65r.ż. (Dzielenie strażaków nr dwa)
Ktoś stanie za nimi ? Podział ? Na pewno nie. Stwierdzimy tylko, że przecież to tylko biurowi.
A jak już biurowi będą bez uprawnień to po co oni mają bronić podwyższenia wieku dla podziałowych. Przecież podziałowi też zawsze mogą pracować w biurze do 65r. (bo ktoś musi). Przecież to tylko podział.Podzieleni nr 3.
I po zgranej formacji.
A warto to zrobić bo, medialnie lotne i sprzedane społeczeństwu 3 razy, a do tego duże korzyści populistyczne, polityczne i finansowe.
Więc nie piszcie, że nie ma się czym przejmować, że ministerstwa zapewniają, że nie pracują na projektami, bo zawsze w firmie, w państwie, w straży najważniejsza jest księgowość, księgowa, księgowy no i poklask.
Wiecie jak teraz tworzy się prawo. W poselskich kuluarach jako projekt poselski bez konieczności konsultacji.
I naprawdę nikt nas nie okłamie, tylko okiwa.
Przypominam, że pisałem. Zrobią to tak szybko, że wieczorem projekt, a rano na starych zasadach już nie odejdziecie. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 23:50:36 wysłana przez Florek-112 »

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4058 dnia: Marzec 20, 2017, 00:01:25 »
Florek -112 dobrze piszesz . Dodam tylko ,że formacja jest też jak społeczeństwo podzielona politycznie. Jedni drugich wyrzucają za to kto z kim przystawał a n ie ma oceny merytorycznej a to może każdego spotkać i to najbardziej boli.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4059 dnia: Marzec 20, 2017, 12:48:20 »
Z uporem maniaka proszę Was koledzy nie pozwólmy na podziały w naszym strażackim środowisku. Zgadzam się w 100% z kolegą Florkiem - skończy się to tragicznie dla Nas. Wiem, że są tacy których to nie obchodzi (w tych czasach jeśli problemy nie dotykają osobiście to chowa się głowę w piasek) ale jeśli zależy nam na spokojnej i godnej służbie to bądźmy zjednoczeni. Tylko wtedy jesteśmy w stanie coś ugrać. Politykę zostawmy politykom.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4060 dnia: Marzec 20, 2017, 16:25:52 »
http://niezalezna.pl/95708-emerytury-mundurowych-bez-zmian
może to chociaż trochę ochłodzi głowy strażaków "trzymających rękę na pulsie".
pozdrawiam

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4061 dnia: Marzec 20, 2017, 16:54:22 »
A to spokojne  jeszcze tylko PIS wygra 3 razy wybory podrząd oczywiście i mogę iść spokojnie na emeryturę taki żarcik .

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4062 dnia: Marzec 20, 2017, 18:48:37 »
Taki zamiar ma PiS  -_-

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4063 dnia: Marzec 20, 2017, 19:00:12 »
już się nie umiem doczekać tych wszystkich obietnic w 2019.r na następne lata przez wszystkie partie żeby tylko kupić sobie głosy a po wyborach dopada ich skleroza i kombinowanie.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4064 dnia: Marzec 20, 2017, 20:12:54 »
już się nie umiem doczekać tych wszystkich obietnic w 2019.r na następne lata przez wszystkie partie żeby tylko kupić sobie głosy a po wyborach dopada ich skleroza i kombinowanie.
Pamiętaj tylko przy następnych wyborach kto i ile zrealizował ze swoich obietnic przedwyborczych .

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4065 dnia: Marzec 20, 2017, 20:20:16 »
No właśnie kto i ile zrealizował ze swoich obietnic przedwyborczych, obiecywali 1000 będzie może 500 brutto jeżeli 2019 znów czegoś nie  wymyślą. Obietnice Obietnice piszę tylko że szybko zapominają po wyborach co obiecywali i tyle.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4066 dnia: Marzec 21, 2017, 13:30:04 »
M. Błaszczak: nie będzie żadnych zmian w systemie emerytalnym SM.

http://www.nszzp.pl/aktualnoci/7530-m-baszczak-nie-bdzie-adnych-zmian-w-systemie-emerytalnym-sm

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4068 dnia: Marzec 22, 2017, 06:18:43 »
No właśnie kto i ile zrealizował ze swoich obietnic przedwyborczych, obiecywali 1000 będzie może 500 brutto jeżeli 2019 znów czegoś nie  wymyślą. Obietnice Obietnice piszę tylko że szybko zapominają po wyborach co obiecywali i tyle.
Nie 500 a 609 brutto.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4069 dnia: Marzec 22, 2017, 08:24:47 »
no wiem tylko że teraz miało być 253 brutto a jest 200 i nie wierzę że w 2019 dostaniemy całą kwotę brutto
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2017, 12:41:42 wysłana przez Tomala7777 »

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4070 dnia: Marzec 24, 2017, 21:56:13 »
no wiem tylko że teraz miało być 253 brutto a jest 200 i nie wierzę że w 2019 dostaniemy całą kwotę brutto

Bądź dobrej myśli. Przecież obiecali :klol: :klol:

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4071 dnia: Marzec 25, 2017, 01:35:44 »
Obiecali i  zapomnieli jak to politycy  co poradzić  i tak dobrze że nie obiecali przy wyborach bo nic nie było   :rofl:
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4072 dnia: Marzec 26, 2017, 14:25:10 »
no wiem tylko że teraz miało być 253 brutto a jest 200 i nie wierzę że w 2019 dostaniemy całą kwotę brutto

Bądź dobrej myśli. Przecież obiecali :klol: :klol:
U mnie kilkunastu ludzi dostało ponad 300 zł. Więc średnio wyjdzie na 253 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4073 dnia: Marzec 26, 2017, 14:44:06 »
u nas z 53 zł nikt nie dostał ani złotówki bo KW nie podzieliła tej kasy i średnia wyszła 200 zł.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4074 dnia: Marzec 26, 2017, 16:17:37 »
Reasumując:

Głośne podwyżki w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej okazały się być jedną wielką ŚCIEMĄ :)

Wzorem lat minionych powinniśmy zaprotestować...ahhh zapomniałem, że teraz rządzi PiS i jakiekolwiek demonstracje nie wchodzą w rachubę

:)