Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1882920 razy)

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3925 dnia: Grudzień 04, 2016, 23:27:04 »
Czytam sam, bez uprzedzeń, bez żadnej interpretacji, a tym bardziej dziennikarskich fantazji uchwalane ustawy, komisje sejmowe, propozycje zmian, zalecenia ZUS, biała księga etc.
Uważam, że to co tworzy nowy rząd, sejm, to jest komuna wróciła.
Wszystkim mniej więcej po równo, a tym z BMW (bierny-mierny-wierny) trochę równiej.
Nieliczenie się z ludźmi, z ich dokonaniami i wylewanie wszystkich z kąpielą,  brak dialogu, to jakaś pomyłka.
To co pisze Lang to, aż mi się nie chce wierzyć, że to jest strażak.
Przecież straż zawsze zajmowała się ratowaniem, pomocą. Nawet jak ktoś skończył nieodpowiednią obecnie uczelnię to nie znaczy, że był zły. Straż zawsze pomagała. A że taki ktoś awansował - ktoś musiał. Ale przecież nie wysyłał ten ktoś strażaków na ludzi, na demonstrację, a jeśli już taki się zdarzyło to jego ukarać, a nie zastosować odpowiedzialność zbiorową.
Straż zawsze przychodziła z pomocą, ratunkiem. Co oni wyczyniają? Już nikomu nie można wierzyć
Poza tym nie każdy który ukończył niepoprawną uczelnię rwał się do rządzenia, po prostu awansował, bo takie były wymogi. Tak jak obecnie są jakieś wymogi. Co prawda pomimo, że ktoś skończył coś to nie każdy się rwie do rządzenia, do orderów i władzy, ale ktoś chciał,musiał i musi rządzić. Może ktoś szedł na uczelnię, bo brakowało mu na życie, na rodzinę, a po niej mógł zarabiać więcej.
Przecież  są tacy którzy zaczynali w policji i nie mogli patrzeć więc przeszli do straży i oni też są skreśleni.
Zaznaczam mnie to nie dotyczy, nie byłem wtedy w straży, ale wg mnie to jest obrzydliwie niesprawiedliwe.
Powinno się powołać po raz trzeci komisję weryfikacyjną i zrobić to uczciwie, a tak chcąc ukarać 20 osób oberwie 2000.
Młodzi patrzmy  i uczmy się jak można zrobić. Kiedyś będąc u władzy odwrócimy kota ogonem i kto zrobił krzywdę w imię idei też mu zabierzemy. Zobaczcie jak można ufać takiemu Państwu. 
Koledzy strażacy, wg mnie nie ma pomiłuj.
Tryb procedowania ustaw, ważnych dla Polaków jest niedorzeczny - robi się to w noc i wchodzi od razu.
Uwaga nie straszę, tylko przypuszczam, że zmiany w naszej ustawie emerytalnej, plus rekomendacje ZUS i przykłady wcześniejszych działań, przykłady wprowadzanych ustaw spowodują, że jak zaczną ją uchwalać w sejmie zmiany w ustawie emerytalnej i to w nocy, to rano nie odejdzie się na emeryturę na starych zasadach.
Zapamiętajcie to co napisałem - za rok będzie faktem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 05:01:34 wysłana przez Florek-112 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3926 dnia: Grudzień 05, 2016, 08:43:07 »

  ..... Zobaczcie jak można ufać takiemu Państwu. 
Koledzy strażacy, wg mnie nie ma pomiłuj.
Tryb procedowania ustaw, ważnych dla Polaków jest niedorzeczny - robi się to w noc i wchodzi od razu.
Uwaga nie straszę, tylko przypuszczam, że zmiany w naszej ustawie emerytalnej, plus rekomendacje ZUS i przykłady wcześniejszych działań, przykłady wprowadzanych ustaw spowodują, że jak zaczną ją uchwalać w sejmie zmiany w ustawie emerytalnej i to w nocy, to rano nie odejdzie się na emeryturę na starych zasadach.
Zapamiętajcie to co napisałem - za rok będzie faktem.
Zgadzam się z Tobą kolego w zupełności, zwłaszcza po ostatnich moich kontaktach  z przedstawicielami partii rządzącej odnoszę identyczne wrażenie i na dodatek trzeba bezustannie patrzeć władzy na ręce i trzymać rękę  na pulsie.
Zresztą coś już kombinują :
http://onet.tv/i/onet24/onet24-konsultacje-dot-systemu-emerytalnego/h7nwv0
http://biznes.onet.pl/emerytury/wiadomosci/po-przegladzie-emerytalnym-konsultacje-spoleczne-i-miedzyresortowe/dwhfyh
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2016, 10:26:43 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3927 dnia: Grudzień 06, 2016, 08:42:14 »
W piśmie w sprawie demonstracji 13.12 nie ma apelu do strażaków. A do policjantów i wojska Nauczycieli sędziów są. Czyli albo tak niewiele znaczymy albo nie musimy się bać ustawy dezubekizacyjnej i innych ustaw obecnie procedowanych.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3928 dnia: Grudzień 16, 2016, 15:16:01 »
Koledzy : mirek , florek i inni - może poczekamy na fakty - ale nie te z TVN-u ?

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3929 dnia: Grudzień 18, 2016, 23:40:35 »
Koledzy : mirek , florek i inni - może poczekamy na fakty - ale nie te z TVN-u ?
Jak widzę, że obecna większość parlamentarna ma w d.... mniejszość, niewinnych, a najważniejsza jest wyimaginowana sprawiedliwość  grupowa to możemy zapomnieć starych zasadach emerytalnych.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3930 dnia: Grudzień 21, 2016, 18:07:46 »
Cytuj
Politycznie bardzo trudne do wprowadzenia może się okazać włączenie do powszechnego systemu emerytalnego rolników, co w praktyce oznaczałoby likwidację KRUS-u. Także emerytury prokuratorów, sędziów i funkcjonariuszy służb mundurowych miałyby trafić do ZUS. Tutaj także można spodziewać się silnego oporu społecznego

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/emerytury-reforma-emerytalna-obnizenie-wieku,5,0,2221829.html

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3931 dnia: Styczeń 03, 2017, 14:57:33 »
http://www.polska2041.pl/spoleczenstwo/news-rzadowa-podstawa-do-debaty-o-ubezpieczeniach-spolecznych,nId,2329556
cytat
"Podział na funkcjonariuszy i pracowników administracyjnych w służbach mundurowych
W czasie debat związanych z przeglądem wyrażano stanowisko, że funkcjonariusz po 20 czy 25 latach służby jest często zbyt cennym fachowcem, aby z jego wiedzy i doświadczenia rezygnować. Zastanawiano się jak rozwiązać kwestię przywileju wcześniejszego wieku emerytalnego z potrzebami rynku pracy. W Białej księdze zapisano to tak "w przypadku funkcjonariuszy, których specyfika pracy nie jest wprost związana ze szczególnymi warunkami służby (np. pracownicy biurowi itp.), należy rozważyć wyłączenie z systemu zaopatrzeniowego i włączenie do systemu powszechnego". Zastrzeżono jednak, że nowe rozwiązania mogą dotyczyć tylko rozpoczynających karierę zawodową w przyszłości."


Czytaj więcej na http://www.polska2041.pl/spoleczenstwo/news-rzadowa-podstawa-do-debaty-o-ubezpieczeniach-spolecznych,nId,2329556#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3932 dnia: Styczeń 03, 2017, 18:49:25 »
W Białej księdze zapisano to tak "w przypadku funkcjonariuszy, których specyfika pracy nie jest wprost związana ze szczególnymi warunkami służby (np. pracownicy biurowi itp.), należy rozważyć wyłączenie z systemu zaopatrzeniowego i włączenie do systemu powszechnego". Zastrzeżono jednak, że nowe rozwiązania mogą dotyczyć tylko rozpoczynających karierę zawodową w przyszłości."


Cóż. Mnie to już nie dotyczy. Ale współczuje pozostałym. Woja podział-biuro dopiero po takim rozgraniczeniu nabierze wyjątkowego tempa i rozmiarów. Dlaczego? Wiecie dokładnie. Tu wyjaśniać nie będę.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3933 dnia: Styczeń 03, 2017, 21:52:04 »
Cóż. Mnie to już nie dotyczy. Ale współczuje pozostałym. Woja podział-biuro dopiero po takim rozgraniczeniu nabierze wyjątkowego tempa i rozmiarów. Dlaczego? Wiecie dokładnie. Tu wyjaśniać nie będę.

Już wcześniej w pewnych kręgach mówiło się o takim rozwiązaniu. I czy obiektywnie patrząc byłoby coś w tym złego?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3934 dnia: Styczeń 03, 2017, 22:48:32 »
Cytuj
"Zastrzeżono jednak, że nowe rozwiązania mogą dotyczyć tylko rozpoczynających karierę zawodową w przyszłości."
Krótka piłka ktoś będzie przychodził do służby do biura będzie wiedział na co się pisze, chociaż i tak nie popracuje dużo dłużej niż pozostali (przypominam 55 rok życia). Chociaż osobiście wydaje mi się że trudno będzie im to rozdzielić gdyż nie jednokrotnie bywa tak że funkcjonariusz zmienia stanowisko PB-Biuro-SK co jakiś czasookres więc jak to policzą? Wydaje mi się że  takie podziały to tylko pobożne życzenie ale na pewno nie realne ruchy. Myślmy racjonalnie (przynajmniej my  :szalony: )

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3935 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:03:36 »
A ja już od dawna mam zdanie, że najprostsze rozwiązanie byłoby takie: rok służby w podziale obniża o rok wiek emerytalny. Robisz na podziale 15 lat - 65-15=50 lat wiek emerytalny i sprawa załatwiona. Da się to rozliczyć co do dnia. Proste, skuteczne i chyba najbardziej zbliżone do sprawiedliwości.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3936 dnia: Styczeń 04, 2017, 09:34:50 »
A ja już od dawna mam zdanie, że najprostsze rozwiązanie byłoby takie: rok służby w podziale obniża o rok wiek emerytalny. Robisz na podziale 15 lat - 65-15=50 lat wiek emerytalny i sprawa załatwiona. Da się to rozliczyć co do dnia. Proste, skuteczne i chyba najbardziej zbliżone do sprawiedliwości.
Co za bzdury piszesz. Jakie obniżanie wieku emerytalnego. Czy Ty nie jesteś zadowolony z tego co masz? O jakiej sprawiedliwości piszesz bo nie łaczę tego w całość.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3937 dnia: Styczeń 04, 2017, 12:05:36 »
A ja już od dawna mam zdanie, że najprostsze rozwiązanie byłoby takie: rok służby w podziale obniża o rok wiek emerytalny. Robisz na podziale 15 lat - 65-15=50 lat wiek emerytalny i sprawa załatwiona. Da się to rozliczyć co do dnia. Proste, skuteczne i chyba najbardziej zbliżone do sprawiedliwości.
sory,nie obraź się ,ale też tego nie ogarniam,np.65-25lat na pb =40lat wiek emerytalny? coś to nie tak
a np 65- 15lat pb i 7,5roku biuro =??  :gwiazdki:

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3938 dnia: Styczeń 04, 2017, 18:34:53 »
A ja już od dawna mam zdanie, że najprostsze rozwiązanie byłoby takie: rok służby w podziale obniża o rok wiek emerytalny. Robisz na podziale 15 lat - 65-15=50 lat wiek emerytalny i sprawa załatwiona. Da się to rozliczyć co do dnia. Proste, skuteczne i chyba najbardziej zbliżone do sprawiedliwości.
Co za bzdury piszesz. Jakie obniżanie wieku emerytalnego. Czy Ty nie jesteś zadowolony z tego co masz? O jakiej sprawiedliwości piszesz bo nie łaczę tego w całość.

Chodzi mi o ciągłe plotki i straszenie włączeniem nas w system powszechny i ten rozdział, że uprawnienia przysługiwałyby pb. Mam wrażenie, że wtedy jak ktoś przerobił dajmy na to 10 lat na podziale a potem poszedł do biura to nagle od strzała obowiązywałby go system powszechny i rządzący mieliby w d.. że robił 10 lat na podziale. Niestety wielu ludzi ma opinię taką, że biuro nie zasługuje na przywileje emerytalne. Takie rozwiązanie pozwoliłoby przywileje zachować na praktycznie tym samym poziomie jak obecnie. Wilk syty i owca cała.

A ja już od dawna mam zdanie, że najprostsze rozwiązanie byłoby takie: rok służby w podziale obniża o rok wiek emerytalny. Robisz na podziale 15 lat - 65-15=50 lat wiek emerytalny i sprawa załatwiona. Da się to rozliczyć co do dnia. Proste, skuteczne i chyba najbardziej zbliżone do sprawiedliwości.
sory,nie obraź się ,ale też tego nie ogarniam,np.65-25lat na pb =40lat wiek emerytalny? coś to nie tak
a np 65- 15lat pb i 7,5roku biuro =??  :gwiazdki:

Zauważ, że żeby przepracować 25 lat, zakładając że ktoś przyszedł do służby w wieku 20 lat, osiągamy wiek 45 lat. Po prostu latami w pb doganiałbyś wiek emerytalny. Efekt taki, że masz 42,5 lat, możesz iść na emkę i masz 22,5 lat służby, nie pamiętam dokładnie ale wyszłoby ok. 70%. Źle? Na pewno lepiej niż system powszechny.
65-15 lat pb i masz emkę w wieku 50 lat. Analogicznie, przychodzisz mając 20, robisz 15 na podziale, masz 35, brakuje 15, albo dalej podział i znowu "doganianie" albo 15 lat w biurze aż do 50.
Chodzi o to, że gdyby juz faktycznie mieli nam zabierać przywileje to takie rozwiązanie jak wspomniałem wcześniej pozwala cichaczem je utrzymać puszczając do opinii publicznej wiadomość, że przywileje mundurowym zostały ograniczone.

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3939 dnia: Styczeń 04, 2017, 21:36:05 »
Kombinujecie jak koń pod górę.A tu chodzi najzwyczajniej o to że kasiora pusta,a elektorat przyzwyczaił się do rozdawnictwa.Obojętnie od kogo czy to przedsiębiorca,funkcjonariusz,dorabiający emeryt,czy pracownik.Wydatki państwa na zus oraz wszelkiej maści emerytów muszą się diametralnie zmniejszyć i szlus.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3940 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:24:07 »
Kombinujecie jak koń pod górę.A tu chodzi najzwyczajniej o to że kasiora pusta,a elektorat przyzwyczaił się do rozdawnictwa.Obojętnie od kogo czy to przedsiębiorca,funkcjonariusz,dorabiający emeryt,czy pracownik.Wydatki państwa na zus oraz wszelkiej maści emerytów muszą się diametralnie zmniejszyć i szlus.
Pleciesz tak już któryś raz aż się słuchać nie chce.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline aspirator

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3941 dnia: Styczeń 04, 2017, 22:31:59 »
Chciałbym zauważyć, ze pomimo branżowe to jednak to forum jest publiczne..wielu, którzy nie są w służbie i tak naprawdę z tego powodu czerpią zyski - różnej maści redaktorzy maja tu ciekawe źródło wiedzy. Ubaw przy tym nie mniejszy. Słusznie co nie którzy tu twierdzą,że są tu kombinacje, a kolega rastafarai wydaje się być chyba tajnym agentem ZUS-u :mellow:  :szalony: . Rozwiązania godne II części,, rozmów niedokończonych" w telewizji TRWAM... no chyba że to jakieś przygotowanie tłumu PSP do transakcji... i tak nie mamy na to wpływu...

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3942 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:07:48 »
Kombinujecie jak koń pod górę.A tu chodzi najzwyczajniej o to że kasiora pusta,a elektorat przyzwyczaił się do rozdawnictwa.Obojętnie od kogo czy to przedsiębiorca,funkcjonariusz,dorabiający emeryt,czy pracownik.Wydatki państwa na zus oraz wszelkiej maści emerytów muszą się diametralnie zmniejszyć i szlus.
to zwykły prowokator,który albo miał aspiracje zostać strażakiem i coś nie pykło, albo jak wielu takich kolesi  na rożnych branżowych forach,którzy to mają za zadanie wybadać opinie poprzez tzw. dotyk w czułe miejsce

Offline rastafarai

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3943 dnia: Styczeń 05, 2017, 10:13:26 »
Zasmuciłaby Was moja odpowiedź, więc żyjcie w błogiej nieświadomości :)
Uważacie, że byłaby to wielka niesprawiedliwość gdyby takie rozwiązanie miało miejsce? Efekt byłby dokładnie taki, jaki w obecnych zasadach. Owszem, długo pracujący w biurze mieliby wyższy wiek emerytalny, ale strona rządowa i opinia publiczna na długi czas dałyby sobie spokój z naszymi przywilejami no bo przecież zostałyby "ograniczone".

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3944 dnia: Styczeń 05, 2017, 12:08:49 »
rastafarari
 Zasmuciłaby, byłaby, byłby,mieliby,dałoby, zastałyby

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3946 dnia: Styczeń 05, 2017, 14:44:10 »
Ale czy rząd się nie wycofał już z tego pomysłu jednolitego podatku?


Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3948 dnia: Styczeń 06, 2017, 16:12:05 »
komuś tu wali na dekiel.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #3949 dnia: Styczeń 06, 2017, 16:37:22 »
komuś tu wali na dekiel.
Jesli napisałeś to do mnie chłopaki to nie życzę sobie na forum. Od tego masz PW... Czy Ty wiesz co to dekiel?