Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1878259 razy)

Offline jeden z wielu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #925 dnia: Luty 12, 2009, 16:33:36 »
Nie wiem po co te waśnie panowie. Poczekajmy na konkrety a jak one się ukażą (mniemam że lada dzień po niedzieli) wtedy będziemy dyskutować. Myślę że konsultacje z Federacją Związków Zawodowych będą dla rządzących bardzo trudne i długie, a w takiej sytuacji czas działa na naszą korzyść. Im później wejdzie ustawa tym lepiej dla nas. Pozdrawiam

Offline nomex38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #926 dnia: Luty 12, 2009, 18:13:35 »
Nie wiem po co te waśnie panowie. Poczekajmy na konkrety a jak one się ukażą (mniemam że lada dzień po niedzieli) wtedy będziemy dyskutować. Myślę że konsultacje z Federacją Związków Zawodowych będą dla rządzących bardzo trudne i długie, a w takiej sytuacji czas działa na naszą korzyść. Im później wejdzie ustawa tym lepiej dla nas. Pozdrawiam
Jestem dokładnie tego samego zdania. Będzie projekt ustawy będzie o czym dyskutować, niemniej i tak 19.02 będę w Krakowie :)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #927 dnia: Luty 12, 2009, 19:47:22 »
Panowie konkretem było to ,że w listopadzie było pismo , ze nikt nie prowadzi prac nad zmianami w naszych emeryturach, a w grudniu p. schetyna oznajmił że zmiany będą. Więc nie ma na co czekać , bo konkrety rządu to se można w dupę wsadzić :szalony:.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 12, 2009, 20:25:17 »
Cytuj
Nie dysponuję precyzyjnymi wyliczeniami, ale chwila zastanowienia powoduje, że jestem skłonny uwierzyć, że to nie atak na lata, lecz na podstawę emerytury. Znajome źródło z samej góry twierdzi, że w okresie przejściowym, Ci co mają się zadeklarować "po staremu czy po nowemu" mają wybór ułatwiony- bo "stare" nie dotyczy podstawy, czyli od 2010 wszyscy maja podstawę 3 letnią.

Bzdura kompletna.

Jedno sobie wyjaśnijmy. Mianowicie "stare zasady" to min. naliczanie emki z podstawy  ostatniej pensji. Jeżeli ktos twierdzi, że "stare" nie dotyczy podstawy to łże. W tym przypadku to "stare" byłoby już nowymi zasadami odejścia na emkę.

Reasumując:

Jeżeli w projekcie jest zapis, iż wszyscy zatrudnieni przed 1 stycznia 1999 odchodzą na starych zasadach to znaczy, że naliczanie podstawy emerytury równiez mają na starych zasadach. Czyli pdstawą tu będzie ostatnia pensja.

Na dziś nie ma żadnych przesłanek aby myśleć inaczej.
Cieszę się, że jesteś pewien swojego zdania, naprawdę. Ale forum jest po to, żeby podyskutować i wymienić się poglądami, informacjami, nawet plotkami z "pewnych źródeł". Co zasłyszałem, to napisałem, a Ty mówiąc, że ten ktoś łże, mijasz się z prawdą. A że do tej pory nie nabyłeś dobrego słownictwa, to Twoja sprawa.
Panowie konkretem było to ,że w listopadzie było pismo , ze nikt nie prowadzi prac nad zmianami w naszych emeryturach, a w grudniu p. schetyna oznajmił że zmiany będą. Więc nie ma na co czekać , bo konkrety rządu to se można w dupę wsadzić :szalony:.
Tutaj masz przykład z którym nie sposób się nie zgodzić. Więc z podstawą emki będzie (oby nie!) prawdopodobnie tak samo. Nie bądźmy naiwni i nie łudźmy się, że reforma obejdzie się z nami po macoszemu. Uwalą co się da, nie ma opcji. Kwestia czasu.
Pozdrawiam i mniej nerwowych wypowiedzi życzę.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 12, 2009, 23:13:54 »
Opinia do założeń zmiany ustawy emerytalnej
http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=297
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 12, 2009, 23:52:51 »
Jak dla mnie bardzo merytoryczne, i rzeczowe. Choć osobiście bym tam wrzucił parę pozdrowień. No dobra, wiem... Nie wypada. :wacko:

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 13, 2009, 10:32:15 »
Wydaje mi się, że nie ma się co spierać o ty czy naliczanie emerytury dla tych co mogą i wybiorą emkę na starych zasadach będzie po nowemu czy staremu. Ponieważ jest to tylko projekt do ustawy, wystarczy aby służby mundurowe (związki) konsekwentnie dążyły do nie przyjęcia tegoż zapisu zmian. Myślę że bardzo dużo można jeszcze zmienić w tym projekcie nowej emerytury - trzeba tylko o to walczyć, a w końcowej wersji ustawy może się okazać że będzie lepiej niż obecnie (oczywiście po wprowadzeniu tych kilku ważnych dla nas zmain). Ja bym proponował:
1. Emerytura na nowych zasadach dla wszystkich przyjętych do służby po wprowadzeniu tej ustawy 
   czyli od 1 stycznia 2010 r.
2. Możliwość wyboru nowej emerytury dla mundurowych będacych już w służbie.
3. Wykreślenie wieku 55 lat a pozostawienie tylko zapisu, iż po przepracowaniu 25 lat - 80% emki
   niezależnie od wieku.
4. Naliczanie emerytury na podstawie ostatnich 3 miesięcy (max pół roku).
4.

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 13, 2009, 10:32:58 »
nomex38  napisał:
Ponadto wszyscy urodzeni przed 31.12.1968, a przyjęci przed 1.01.1999 muszą się zdeklarować do końca 2011 który system wybrać.

Panowie czytajcie dokładnie - jest napisane że urodzeni po 31.12.1968 będą musieli deklarować czy zostają w starym systemie czy nowym. O urodzonych przed 31.12.1968 r. założenia w ogóle nic nie mówią.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 13, 2009, 10:54:24 »
Witam ! W końcu ktoś wyraźnie i konkretnie wyraził nasze wątpliwości co do bardzo mętnego projektu a właściwie "wstępie" do "wstępnego" projektu . Czy adresat wyciągnie z tego jakieś wnioski , to inna bajka . Nasze kochane państwo zaczyna wysyłać coraz bardziej konkretne sygnały , że ma w dupie swoich funkcjonariuszy i to nie tylko tych mundurowych . Chodzi mi o wyrok w sprawie naruszenia nietykalności prokuratora przez p.Olewnika . Pozdrawiam . 

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 13, 2009, 14:16:20 »
W przyszłym tygodniu projekt nowej ustawy o emeryturach mundurowych będzie gotowy - zapowiedział w czwartek wicepremier Grzegorz Schetyna. Szef MSWiA dodał, że ci, którzy "będą chcieli pójść starą drogą pozyskania emerytury, będą mogli to zrobić".

źródło 1    źródło 2

No i mamy kolejną obietnice - Cudów panowie nie będzie nie ma co sie spodziewać ..Policjanci i przedstawiciele służb będą pracować dłużej, ale będą zarabiać, będą mieli godniejszą emeryturę i o to chodzi" - powiedział Grzegorz Schetyna. ^_^ ^_^  Ja już im nie wierzę ..Pozdrowienia

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline prezes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 13, 2009, 14:48:11 »
Moim zdaniem  jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach :szalony:.
Czy szanowni koledzy zastanawialiście się dlaczego jest czas na podjęcie decyzji - jak odejść na emkę.
Stare czy nowe zasady - jest to totalna zmyłka przeciwnika - ten rok do namysłu jest po to by złapać ludzi w pułapkę. Po 1 stycznia 2010 nie będzie wyjścia , bo naliczenie emki w żaden sposób nie pozwoli nikomu odejść i tak czy inaczej większość po przeliczeniu stwierdzi , że lepiej zostać.- Ja odchodzę-

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 13, 2009, 16:06:02 »
W poniedziałek min. MSWiA Schetyna spotyka się z Prezydium Komisji Trójstronnej - ma przedstawić nowe założenia dot. reformy służb mundurowych. Podobno bardziej złagodzone.....
Może ktoś wie która to wersja reformy emerytalnej służb mundurowych, bo chodzą słuchy że przygotowano kilka wersji.
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 15, 2009, 17:11:42 »
witam, panowie, dlaczego wszyscy raczej nie wypowiadają się ,że na chwile obecną jest już u nas podział na tych przyjętych przed i po 1999 roku. że funkcjonariusz przyjęty po tej dacie odchodzi z "czystych" mundurowych. Ciekawa jest  strona ZER MSWiA , od art. 15 , sposób naliczania, tam nawet nie ma liczone 3 lata po 2,6 przed służbą, czyli z tego co rozumiem to mogą nie wliczać wojska? Czyli podział na dwie grupy już istnieje...Czy to nie może być jeden z argumentów na naszą stronę? A na pewno jest to przykład że data graniczna, tworząca podział już istnieje, i nikt przeciw jej wprowadzeniu nie protestował, nie zaskarżał do trybunału...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 15, 2009, 21:20:57 »
Kolego, możesz mi wierzyć lub nie ale u mnie ci przyjęci po 1999 roku sa najmniej zainteresowani akcją protestacyjną albo w ogóle jakąkolwiek formą protestu....
Dla mnie to jest co najmniej dziwne, żeby nie powiedzieć śmieszne.....
Mam nadzieję że to tylko taka lokalna apatia i że z innych terenów zjawią się rzesze tych najbardziej tracących na nowej reformie.....

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 15, 2009, 21:34:18 »
Kolego, możesz mi wierzyć lub nie ale u mnie ci przyjęci po 1999 roku sa najmniej zainteresowani akcją protestacyjną albo w ogóle jakąkolwiek formą protestu....

Niestety muszę potwierdzić słowa @geddeona, nie wiem czy wynika to z braku zainteresowania czy braku wiary może uważają że "starzy" to za nich załatwią.
Brak jakiegokolwiek zainteresowania, w skali jednego z większych województw zainteresowanie znikome pikietą, z ledwością 1 autobus z przewagą ale tych przed 1968 rokiem.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 15, 2009, 21:39:36 »
Kolego, możesz mi wierzyć lub nie ale u mnie ci przyjęci po 1999 roku sa najmniej zainteresowani akcją protestacyjną albo w ogóle jakąkolwiek formą protestu....

Niestety muszę potwierdzić słowa @geddeona, nie wiem czy wynika to z braku zainteresowania czy braku wiary może uważają że "starzy" to za nich załatwią.
Brak jakiegokolwiek zainteresowania, w skali jednego z większych województw zainteresowanie znikome pikietą, z ledwością 1 autobus z przewagą ale tych przed 1968 rokiem.
u nas też tak jest. ale związane jest to chyba z tym że młodzież nie wie jak się walczy o swoje. nie wiedzą co to strajki i ucisk przez aparat władzy. wychowani w jakimś tam kapitalizmie nie wiedzą co to walka o swoje. po prostu DUPY są.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline ZawodowyPolewacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 15, 2009, 21:41:49 »
No to jak wychowujecie "młodych"? Ja muszę moich powstrzymywać. Ledwo to staż pokończyło, a już chce rozróby.  :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 15, 2009, 22:07:47 »
Przed oficjalną informacją o przystąpieniu ZZ do pikiety było jeszcze po japońsku czyli "jako tako"....
Po tej informacji niestety, ale tradycyjnie większość chyba uznała ze to związkowcy maja walczyć o prawa a reszta będzie się przyglądać...bo oni w związkach nie są.
I tradycyjnie jak coś wywalczą to i my skorzystamy..... proza strażackiego życia.
 W takim wypadku chyba ostatni raz biorę udział w jakimkolwiek proteście...
Tym co najbardziej powinno zależeć na słowo "pikieta" odpowiadają : "To nic nie da...szkoda czasu...."...
 To po co z siebie wariata robić, defilować z flagą, tracić czas na organizowanie czegokolwiek jak większość tych po "1999" ma to w dupie... ?  :fiuu:

Mam nadzieję że pójdą po rozum do głowy a jeśli nie to po rozum do głowy pójdą Ci starzy i też oleją wszystko....
Jak będzie ?  Zobaczymy..... :rolleyes:

 

 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 15, 2009, 22:18:17 »
Popieram zdanie przedmówców, że młodzież to w większości "d..py", nie dość, że nie chcą poznawać swoich praw, nie pytają się o nie, nie biorą udziału w tego rodzaju przedsięwzięciach.
Dlatego uważam za głupi przepis że ZZ reprezentują całą załogę. Powinni to zmienić że reprezentują tylko i wyłącznie swoich członków (wtedy byłaby konkurencja pomiędzy związkami a także zz miały by pewnie 100% liczebności załogi). Zaczynam popierać starych wyjadaczy, że nie ma co się szarpać za młodych bo oni nawet tego nie zauważają, nie angażują się. Z tego co wiem to ode mnie to pewnie nikt z przyjętych po `99 nie pojedzie. (choć możliwy jest też "zryw narodowy"). Po części przydałby się zimny prysznic dla młodych ale z drugiej strony kto wie czy to władza rządząca nie wykorzysta i nie rozszerzy złych zapisów reformy na wszystkich strażaków. Tak czy siak udział wziąć trzeba i zaznaczyć swoją obecność (jako formacji).
EGO = 1 / wiedza

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 15, 2009, 23:58:51 »
@robn - zgadzam się z Tobą w zupełności...
Nie wiem gdzie szukać przyczyn ....
Niestety to chyba już całkiem inne pokolenie .  Mam też swoje teorie na ten temat ale nie chcę generalizować i nikogo oceniać.
Nie można również "uszczęśliwiać" nikogo na siłę.....  Znam też takich strażaków którzy oceniają wydłużenie okresu służby do 55 lat życia za dobry pomysł....  :-\
Nie do wiary ,ale tacy k...a tez są !!!!! :o
Na szczęście nie są to strażacy pracujący bezpośrednio jak to górnicy mawiają "na przodku".... Ale to już zupełnie inna historia i nie chcę się nakręcać pisząc o tym..


PS> Moze się spotkamy  na tej pielgrzymce ?? jak ktoś z forumowiczów się wybiera do Krakowa (tam mam bliżej) to dajcie znać na PW - jakoś się zdzwonimy...
Pozdrawiam

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 16, 2009, 08:41:52 »
A ja kurna jadę... Mam półtora roku stażu...  :straz:

Offline Piotr25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 16, 2009, 09:13:36 »
Cytuj
Mundurowi uciekają na emerytury

W najbliższych miesiącach do cywila może odejść nawet jedna trzecia policjantów, strażaków i pograniczników



Takie mogą być skutki planowanej przez rząd reformy emerytalnej w służbach mundurowych. Założenia nowej ustawy, przedstawione przez Grzegorza Schetynę, ministra spraw wewnętrznych i administracji podczas corocznej odprawy policji w podwarszawskim Legionowie, trafiły już do funkcjonariuszy policji, Straży Granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego oraz BOR. Ministerstwo założenia rozesłało 29 i 30 stycznia. Termin na odpowiedź mija 5 i 6 lutego.

Z założeń wynika, że największe zmiany dotkną 60 tys. mundurowych przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 r. Pierwsze świadczenia z nowego systemu zostaną im wypłacone w 2024 r.

Dłuższa służba.
Gdyby ustawa weszła w życie, jak planuje rząd, od 1 stycznia 2010 r., musieliby oni pracować o dziesięć lat dłużej, by zyskać prawo do emerytury, czyli zamiast 15 aż 25 lat. Pełne świadczenie (w wysokości 80 proc. średniego uposażenia z ostatnich trzech lat) pzysługiwałoby im dopiero po ukończeniu 55 lat. Mogliby przejść na taką emeryturę także wcześniej, ale ciągle pod warunkiem wypracowania 25 lat służby.
Wówczas świadczenie wyniesie tylko 65 proc. podstawy (średniego uposażenia z ostatnich trzech lat), powiększonej o 3 proc. za każdy ok służby ponad 25 lat (podstawa nie może być wyższa niż 75 proc.).

Nowe przepisy nie obejmą ponoć mundurowych urodzonych przed 31 grudnia 1967 r. przyjętych do służby przed 1 stycznia 1999. Urodzeni później, którzy w tym samym czasie rozpoczynali służbę, będą mogli wybrać między starym i nowym systemem, ale decyzję muszą podjąć do końca 2011 r.

Najstarsi stażem obawiają się, że nowe przepisy zmienią zasady obliczania ich świadczeń.

Pójdą na emeryturę
W policji, gdzie pracuje ponad 100 tys. funkcjonariuszy, prawie połowa ma już wypracowane prawo do emerytury. Wszyscy bardzo uważnie przyglądają się pracom rządu.

- Nie ma logicznego ani ekonomicznego uzasadnienia tych zmian - twierdzi Antoni Duda, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. - Każdy policjant, który przyszedł do służby po 1999 r., zastanawia się teraz, czy nie odejść na emeryturę.

- Myślę, że w razie zmiany przepisów 10 - 11 tys. strażaków uprawnionych do emerytur na starych zasadach może odejść ze służby do końca tego roku - zauważa Robert Osmycki, przewodniczący Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność". - Zmiana zasad obliczania tych świadczeń spowoduje ich obniżenie o 200 - 300 zł.

Ze służby może odejść:
11.000 x  :straz: strażaków  33.000 x :kask: policjantów

- Od początku roku ze służby odeszło już 2 tys. osób, czyli dwa razy więcej niż do końca lutego 2008 r. Myślę, że do końca miesiąca ta liczba jeszcze wzrośnie - wylicza Bronisław Ogonek-Obierzyński, przewodniczący NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. - Wiele osób będzie obserwowało prace nad tą ustawą. Jeśli rząd będzie się upierał przy swoich pomysłach i przepisy zmienią się na naszą niekorzyść, chętnych na emerytury będzie z pewnością znacznie więcej.

- Negatywnie oceniamy te założenia, szczególnie że zawierają nieprawdziwe informacje - dodaje Jacek Zakrzewski, przewodniczący Krajowej Komisji Wykonawczej NSZZ Funkcjonariuszy Służby Granicznej. - Rząd zmiany uzasadnia tym, że funkcjonariusze odchodzą na emerytury po 15 latach służby i mamy 35-letnich emerytów. Tak naprawdę to znikomy procent, gdyż świadczenie wynosi wówczas tylko 40 proc. ostatniego uposażenia. Taka decyzja jest więc nieopłacalna.

źródło: Rzeczpospolita
http://www.rp.pl/artykul/4,258329_Mundurowi_uciekaja_na_emerytury_.html
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 10:28:20 wysłana przez Butel »
Państwowa Straż Pożarna, Straż Więzienna, Straż Graniczna i Policja to jest nasza koalicja.

Offline graz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 16, 2009, 11:31:36 »
Do moich przedmówców.

 To że młodzi mało interesują się "nową" ustawą (ja do nich nie należę)to macie rację, sam nie wiem czemu - przecież to najbardziej nas dotyczy ale żeby zaraz dupy, nie umieją walczyć itp.
 
Może przyczyny trzeba szukać w zachowaniu starych. Od początku młodych się wychowuje, uczy się zachowań, że mają nie wtrącać się i wychylać bo góra patrzy i ocenia. To tylko moje zdanie, ale może się mylę.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 16, 2009, 12:15:22 »
I tutaj się nie zgodzę że młodzi się nie interesują.

Zresztą zobaczymy w Krakowie i Gańsku jaki będzie przedział wiekowy i jeszcze Wam ,,starzy" oko zbileje gdy zobaczycie nas młodych, w pięknych NOWYCH mundurach, wśród młodych dziewczyn, które rzucają nam się w ramiona i obsypują nas pocałunkami a matki ich szlochają ze wzruszenia obsypując nam drogę kwiatami.  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2009, 14:37:29 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 16, 2009, 13:08:30 »
no i... ostatnie posty podobają mi się :straz:. widać że młodzież zaczyna myśleć i nie są jak wcześniej Dupami. tak trzymać. spotykamy się w Krakowie . :rolleyes:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem