Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870603 razy)

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:28:43 »
witam....
Po obejrzeniu materiału w tvn nachodzi mi parę pytań; "najniższa pensja 2400 brutto"? Pytam  skąd te dane, nawet chyba w policji są mniejsze; "zwiększenia pensji w zamian wydłużenie służby" i tu jakoś dziwnie wiąże mi się płatność ewentualnych nadgodzin od 2010 roku... Pensja się zwiększy ale kto tam będzie wnikał że to za godziny nadliczbowe  ubiegłych lat, i to zwiększenie w formie czasowej....

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #726 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:42:36 »
Poniżej tabelka z danymi ZERu, o których mówił p.Antoni Duda - no to gdzie te osoby, które pracują/służą tylko 15 lat???  a i jeszcze źródło do tabelki http://www.zer.mswia.gov.pl

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:59:31 »
Witam !
PANOWIE MODERATORZY !
Szkoda ,że to zostawiliście :
Tak bardzo tego chcesz?

Jeśli będziesz miał emeryturę po 15 latach, a "służba zabiurkowa" po 25 to zobaczysz jak ci zza biurek przykręcą ci śrubę i umilą służbę.
Może jak trafisz z przymusu do biura i tam popracujesz to zmienisz zdanie. Będziesz miał niską grupę i jak zrobisz studia za własne pieniądze to zmienisz zdanie.

Mój kumpel został w innym powiecie komendantem (załoga bardzo go chwali!) i miał 2 takich "krzykaczy". Wziął ich na 6 miesięcy do biura. Nawet nie wiesz jak szybko skończyły się podziały :-))).

I przemyśl jeszcze to:
Przyjdzie czas, że w końcu ktoś wyliczy ile jest wyjazdów na każdego strażaka na 1 służbę. Może ktoś spojrzy, ile jest łabędzi, gałęzi, os, trawników, sopli, plam na drodze itd. Może wprowadzą aktywny i nieaktywny czas dyżuru. Może odliczą czas spania jako służbę. Może przestaną opłacać TV, bo jesteś na służbie. Śniadanko, obiadek i kolację zjesz w przepisowej 40minutowej przerwie mierzonej jak w Policji. Może wprowadzą służbę na zmiany po 8 godzin jak w fabryce, żebyś zdążył się zmęczyć. Może być i tak, że biuro będzie musiało dłużej czekać na emeryturę, ale będzie zarabiało 2 razy tyle co podział?

Przecież to takie proste. Jak górze będzie źle to zapomnij, że będziesz miał jak pączek w maśle. Jak góra będzie miała dobrze to i z pańskiego stołu więcej spadnie.

Zresztą, już przestaję się tym martwić. 20 lat służby mam i na chleb starczy i bez maksa. Resztę dorobię. Nawet na głupawych instrukcjach, jako kierowca lub jeszcze gdzie indziej.

Jedyne co mnie martwi to zamieszanie w starych zasadach. Może zostawią 15 lat i resztę po 2,6%, ale jak zmienią naliczanie na średnią z 3 lat to ten rok we wrześniu zakończę raportem do KG o zwolnienie ze służby.


POZDRAWIAM !

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 28, 2009, 07:44:08 »
Uwaga !
Powstał nowoscalony wątek -
Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
Powodów chyba nie trzeba tłumaczyć .

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #729 dnia: Styczeń 28, 2009, 08:05:55 »
TRYBUNA 28.01.2009
UCIECZKA PRZED SCHETYNĄ
 
 
Raporty o zwolnienia z policji już spływają

 

Szykuje się fala odejść z policji większa od odnotowanej w 2006 r. po czystce przeprowadzonej przez Ludwika Dorna. Minął niespełna miesiąc od zapowiedzi zmian w policyjnym systemie emerytalnym, a do biur kadr komend wojewódzkich już spływają raporty o zwolnienie ze służby. Dziura etatowa – ograniczona z końcem 2008 r. do blisko 3 tys. – gigantycznie wzrośnie. Gen. Leszek Szreder, były komendant główny policji, uważa, że wprowadzenie zmian w zasadach emerytalnych, o których niejasno jeszcze mówi MSWiA, będzie bolesnym eksperymentem.

 

Kiedy policjant jest OK

 

Policyjne związki już zapowiadają protest. Na internetowym forum policyjnym wrze. ,,Niestety, policja jest OK, jak jest potrzebna. Szczególnie wtedy, gdy górnicy robią nalot na Warszawę, gdy strajkują inne grupy zawodowe. O, wtedy to daliby nam złote góry. Ale gdy nie ma dymu, gdy kibole w przerwie zimowej siedzą cicho, to policjant może pracować i 25 lat, i do 55. Przecież on nic nie robi. Niech ktoś pokaże wreszcie, jak wygląda nadstawianie karku, gdy lecą płyty chodnikowe. Może posłowie chcieliby trochę wrażeń stojąc oko w oko z bandytami kibolami (...).

Ja jestem za protestem. Zacząłbym od oszczędności: tych dla normalnych, szarych ludzi. Nie piszemy przez miesiąc mandatów, zaoszczędzimy na bloczkach. Jak ma być jakaś obstawa meczu, czy strajku, idziemy oddać krew, oszczędzamy na paliwie, bo nie jeździmy dziesiątek, lub setek kilometrów. No i zgadzam się na oszczędzanie na emeryturach, ale zapłaćcie mi tak jak pozostałym – wszystkie nocki odpowiednio więcej (pracuję średnio 13 nocek w miesiącu), wszystkie święta i weekendy (trzy weekendy w miesiącu, wszystkie święta ustawowo wolne od pracy), no i każdą nadgodzinę. Wtedy zgodzę się na traktowanie mnie jako policjanta na równi z innymi zawodami'' – napisał ,,Dziadek1''.

 

Mówią ,,dzięki''

 

,,Dziadek1'' dodał: ,,Ja, jeśli wejdą takie warunki emerytalne, po trzech latach zaszczytnego przyjmowania na siebie ciągłego opitalania mówię dzięki. Róbcie sobie sami, bo jedyny (chociaż i tak mało cenny w przełożeniu na złotówki przy podejmowaniu decyzji o pracy w policji) plus tej pracy zniknie. A Euro obstawią chinole albo inni''.

,,Typek 997'': ,,Zmiana ustawy emerytalnej to początek. Jeśli policjanci nic nie zrobią i rządowi uda się zmienić przepisy, to następne cięcia obejmą mundurówkę, 13-tkę, za brak mieszkania, za dojazdy, a jak tego będzie za mało, to zmienią ponownie ustawę emerytalną, np. emkę będą liczyć tylko od podstawy. Raz się uda, to zrobią to drugi raz. Daj palec, a odgryzą ci rękę''.

 

Odejścia liczone w tysiącach

 

Z naszych informacji wynika, że sama zapowiedź zmian spowodowała pierwszą falę wniosków o emerytury. Na Podlasiu raporty złożyło już 200 osób. Na Podkarpaciu 300. W największym garnizonie na Śląsku – 125 raportów, z czego już 20 policjantów zwolnionych do cywila. W Krakowie odejście zadeklarowało 420 osób. W garnizonie stołecznym 20 stycznia było już 120 raportów o zwolnienie. Odejście ze służby deklaruje 323 funkcjonariuszy. Zwolnienia już idą w tysiące, a najgorsze przed nami.

Policjanci potrafią liczyć. W Rzeszowie z pracy zrezygnowało 14 funkcjonariuszy oddziału antyterrorystycznego. Komendant wojewódzki próbował namówić ich do pozostania w służbie. Jednak nie zgodzili się. Mają kontuzje związane ze służbą, pełną wysługę lat. Nic więcej nie uzyskają, więc po co mają narażać życie. W Białymstoku z pracy zrezygnował lekarz w oddziale prewencji. Rozpoczęło się nerwowe poszukiwanie chętnego na to miejsce. Ale żeby przyjść do pracy trzeba mieć jakąś motywację. Zabezpieczanie opieki medycznej podczas meczów o podwyższonym ryzyku za 3 tys. miesięcznie nie kusi. Kusiła wcześniejsza emerytura. Ale ta zniknie.

 

Pełne szuflady

 

– Nastroje nie są najlepsze. Trwa okres wyczekiwania. Ci, którzy są w rozkroku, czekają na przedstawienie jakichkolwiek konkretów – słyszymy od policjantów. Czas na złożenie raportów o zwolnienie, aby zostać objętym 6-proc. waloryzacją świadczenia, funkcjonariusze mają do końca lutego. Większość z tych, którzy uprawnienia nabyli, gotowe raporty ma schowane w szufladach. Nieoficjalnie mówi się, że największa fala zwolnień czeka policję w drugiej połowie lutego. Wtedy, znając konkrety, policjanci siądą z ołówkiem w ręku i przeliczą, co im się bardziej opłaca.

A konkretów nie zna nikt poza zespołem Schetyny.

Szef policyjnych związków Antoni Duda poinformował, że w pracach zespołu MSWiA przygotowującego projekt zmian w systemie emerytalnym nie brał udziału żaden z przedstawicieli struktur policji, ani NSZZ Policjantów i innych związków mundurowych. W poniedziałek w rozmowie z komendantem głównym Andrzejem Matejukiem usłyszał, że założenia reformy nie zostały przekazane również kierownictwu policji. – Wobec wielu komentarzy i zaniepokojenia środowiska policyjnego i innych służb mundurowych uzgodniłem z przewodniczącym Forum Związków Zawodowych potrzebę pilnego spotkania w ramach Prezydium Komisji Trójstronnej z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem, z udziałem wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny – wyjaśnił.

 

Gdzie są konkrety

 

Do spotkania ma dojść dziś po południu. Jednak strona rządowa nie kwapi się do przedstawienia konkretnych zapisów. Schetyna był już zaproszony na spotkanie komisji 5 stycznia. Wyraził taką chęć, jednak terminu nie wskazał. Nie wiadomo, czy do przedstawienia jakichś założeń dojdzie dziś.

Zdaniem byłego szefa policji Leszka Szredera, zmiany w systemie emerytalnym służb mundurowych są nieuchronne. – To, jak zostaną wprowadzane i kiedy, to inna rzecz. Jeśli będą tak drastyczne jak proponowane obecnie, będzie to niebezpieczne dla całej formacji – twierdzi. Koledzy mówią mu o swoich obawach. – Jeśli reforma miałaby ich dotknąć, to będą odchodzić ze służby. W efekcie policja straci na profesjonalizmie. Odejdą bowiem najbardziej doświadczeni ludzie. Jeśli nałoży się na to utrata sił prewencji, w której służyli ludzie w ramach służby wojskowej, to będzie bardzo bolesne – ocenia.

Szreder nie chciał spekulować, jak wielki wyłom w szeregach mogą spowodować zapowiedzi i wprowadzenie zmian w systemie emerytalnym. Jednak będzie to najprawdopodobniej znacząca liczba. – Będzie to niebezpieczna operacja. Jeśli ktoś się na coś takiego decyduje, to powinien się liczyć ze skutkami – stwierdził.
 

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #730 dnia: Styczeń 28, 2009, 09:17:40 »
Witam !
PANOWIE MODERATORZY !
Szkoda ,że to zostawiliście :

Przestałem reagować na twoje pyskówki na publicznym forum, ale dalej szukasz zaczepki.

Poczytaj swoje wypowiedzi. Cały czas jedziesz na biuro. A to czas pracy, to urlopy, wyjazdy, robota.
Wkręć się do zarządu głównego i ustawą zlikwiduj całe biuro i będziesz szczęśliwy.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #731 dnia: Styczeń 28, 2009, 11:24:58 »
Witam ! Ja , swoje wypowiedzi rozumiem doskonale a posty jak Twoje w 100 % potwierdzają ,że mam racje .... . A powyższy post nie był skierowany do CIEBIE więc po co się wtrącasz skoro :
Cytuj
Przestałem reagować na twoje pyskówki
.
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać :
Cytuj
Wkręć się do zarządu głównego i ustawą zlikwiduj całe biuro i będziesz szczęśliwy.
Kim Ty właściwie jesteś ????
Pozdrawiam bardzo serdecznie !
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 11:41:21 wysłana przez 112 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #732 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:20:07 »
W dniu 21 stycznia 2009 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZS „ Florian”.
Omówiono następujące tematy:
....
....
Na koniec poruszono temat związany z zapowiedzią reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Komendant Główny nie dysponuje na dzień dzisiejszy stosowną wiedzą w tym zakresie. Stwierdził, że jakiekolwiek zmiany zapisów w/w ustawy zostaną przekazane do szerokiej konsultacji społecznej.

Według pisma jakie otrzymał Pan Antoni Duda z ministerstwa...jeszcze naszego....czytamy "Nawiązując do Państwa wystąpienia w sprawie reformy systemu emerytalnego Policji, planów reformy służb specjalnych oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej,BOR,PSP i SW przekazanego Ministrowi SWi A przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, pragnę poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad założeniami reformy systemu zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy służb mundurowych.Znajdują się one w fazie dyskusji ścisłego kierownictwa MSWiA oraz szefów podległych służb.
Planowane zakończenie prac nad ww.założeniami winno nastąpić na przełomie stycznia i lutego br.Dopiero wówczas możliwe będzie ich przekazanie ZZ oraz wszelkim zainteresowanym".

Podpisał się  Pełnomocnik Ministra ds.kontaktów ze Związkami Zawodowymi

« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2009, 19:27:03 wysłana przez SIUSIEK »

Offline Adonis06

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #733 dnia: Styczeń 28, 2009, 19:51:11 »
W dniu 21 stycznia 2009 roku odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZS „ Florian”.
Omówiono następujące tematy:
....
....
Na koniec poruszono temat związany z zapowiedzią reformy systemu emerytalnego służb mundurowych. Komendant Główny nie dysponuje na dzień dzisiejszy stosowną wiedzą w tym zakresie. Stwierdził, że jakiekolwiek zmiany zapisów w/w ustawy zostaną przekazane do szerokiej konsultacji społecznej.

Według pisma jakie otrzymał Pan Antoni Duda z ministerstwa...jeszcze naszego....czytamy "Nawiązując do Państwa wystąpienia w sprawie reformy systemu emerytalnego Policji, planów reformy służb specjalnych oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej,BOR,PSP i SW przekazanego Ministrowi SWi A przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, pragnę poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad założeniami reformy systemu zaopatrzenia emerytalnego funkcjonariuszy służb mundurowych.Znajdują się one w fazie dyskusji ścisłego kierownictwa MSWiA oraz szefów podległych służb.
Planowane zakończenie prac nad ww.założeniami winno nastąpić na przełomie stycznia i lutego br.Dopiero wówczas możliwe będzie ich przekazanie ZZ oraz wszelkim zainteresowanym".

Podpisał się  Pełnomocnik Ministra ds.kontaktów ze Związkami Zawodowymi
A szanowny nasz KG mógłby ruszyć d....i wykazać więcej zainteresowania co do przyszłej ustawy emerytalnej. Jeżeli coś robi to niech powie co................robi :szalony:

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #734 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:21:26 »
E tam nasz Komendant wiedział wszystko i wie tylko GŁUPA wala.
Zachowanie naszego 01 jest  nie poważne i obraźliwe dla wszystkich uważa się za alfę i omegę   
 :klol: :straz:
POZDRAWIAM

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:51:26 »
E tam nasz Komendant wiedział wszystko i wie tylko GŁUPA wala.
Zachowanie naszego 01 jest  nie poważne i obraźliwe dla wszystkich uważa się za alfę i omegę   
 :klol: :straz:
Nie wiesz dlaczego głupa pali??? to ci powiem:
Komendantom jak również wszystkim tym co są u koryta jest obojętne jakie będą warunki odejścia na emke ponieważ swój wiek już mają staż również a naliczanie czy bedzie z ostatniego miesiąca czy z ostatnich trzech lat to nic im nie zmienia bo nie trudno się domyślić że mają wszystko na maksa więc więcej i tak mieć nie mogą.:)
A ty szary strażaczku zap...laj i odejdziesz na zapomogę.

Offline marucha

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 28, 2009, 21:15:29 »
E tam nasz Komendant wiedział wszystko i wie tylko GŁUPA wala.
Zachowanie naszego 01 jest  nie poważne i obraźliwe dla wszystkich uważa się za alfę i omegę  
 :klol: :straz:
a co ty myślisz Pan Komendant ma nas w Dolomitach on ma i służbe i wiek emka z 3 lat nie wypadnie żle  a reszta gówno go obchodzi  co się będzie narażał, jeszcze go odwołają!!! Lepiej wpierdzielac ciemnote ludziom żeby nie odchodzili
najbardziej mnie rozwala tzw wizerunek firmy i lizanie tyłka przez rzczników prasowych wszystkich służb podległych MSWiA ze niby nic sie nie dzieje a ludzie zarabiają zajebiste pieniądze

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 28, 2009, 22:04:27 »
Witam ! Jest dla nas nadzieja - pojawiło się światełko w tunelu !!!!! Właśnie przed chwilą poseł PO w TVN24 powiedział , zapytany o podwyżki dla posłów i biur poselskich ( 350 i 1000 zł. ) , że w innych krajach ONI mają  więcej  :sympatia: W końcu to zauważyli ..... huuuura !

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 28, 2009, 23:18:57 »
....nie lubie jak się mnie straszy.... macha mi się szabelką przed nosem.... można się przy takim machaniu skaleczyć :) niedługo wybory do europarlamentu i możemy zrobić psikusa naszej władzy. Przy niskiej frekfencji ...bo niska będzie napewno nasze kilkaset tysięcy głosów rodzin mundurowych to pokaźna siła. I można im pokazać co sondaże a co życie i te ich słupki poparcia będą nieco inne niż teraz...a młodzi prężni przedsiębiorcy w dobie kryzysu mogą nie zdążyć załosować na ulubioną partię a najpewniej będą własnie liczyć kasę jaka im zostanie po reformie podatkowej :) ....cywile pozbawieni pomostówek tylko czekają na okazje do rewanżu...:) zawsze można ich wesprzeć :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 00:59:06 wysłana przez strazakSam »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 29, 2009, 00:25:50 »
Tak i to jest bardzo dobry pomysł, żeby dać władzy sygnał, że jesteśmy i korzystamy z naszych wąskich, ale jednak, praw obywatelskich - totalny bojkot kandydatów PO do europarlamentu!
Co najważniejsze, na wybory trzeba pójść i zagłosować na kogokolwiek (według preferencji politcznych, aby nie na polityka PO lub PSL), nie można zaś na wybory nie póść, gdyż nie oddanie głosu jest równoważne z daniem szansy politykom POpapranej partii i jej koalicjanta.
Mobilizujcie rodziny i szturmem do urn.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 29, 2009, 08:32:33 »
 :kwit:  http://www.zzsflorian.pl/files/File/zalaczniki/komunikaty/2009/inne/odpowiedz_reforma_emerytalna.pdf

Szkoda że takie pismo nie zostało wysłane do wszystkich grup mundurowych w Ministerstwie ...Ciekawe co wyjdzie ze spotkania ....

Długo cie nie było robard  myślałem że już jesteś  emce , gdzieś na Karaibach .Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 29, 2009, 09:41:30 »
Będą pozwy za nieważne decyzje o emeryturach mundurowych

ciekawy artykuł z dzisiejszej gazety prawnej

http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/110261,beda_pozwy_za_niewazne_decyzje_o_emeryturach_mundurowych.html

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 29, 2009, 10:01:39 »
Witam. Mam do Was pytanie, bo dokładnie nie pamiętam, jak to jest w następującej kwestii w świetle obowiązujących przepisów: Na emeryturze można bez ograniczeń dorabiać, jeśli ma się pełną emeryturę, czyli po 28,5 latach pracy? Czy też może trzeba mieć przepracowanych 30 lat? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 29, 2009, 10:54:06 »
Bez ograniczeń można dorabiać mając emeryturę w wysokości 75% podstawy bez zwiększenia z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą. Może to być równie dobrze 15 lat w resorcie (40% do 47,5%) + 3 lata w cywilu po 2.6% (7,3%) + 16 lat i 7  miesięcy po 1,3% (lub prawie 6 lat więcej jeśli nie było zwiększenia o 0,5%).
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 29, 2009, 11:27:00 »
Ile można dorobić w 2009 r.

http://www.zer.mswia.gov.pl/komunikaty.htm

„INFORMACJA dla emerytów i rencistów osiągających dodatkowe przychody”

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 29, 2009, 14:51:45 »
Wielkie dzięki kolegom lang i grzela za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytanie. Jeszcze chciałbym się upewnić w jednej sprawie, a mianowicie, czy do podstawy naliczenia emerytury bierze się wypłatę z ostatniego miesiąca powiększoną o 1/12 "trzynastki" i 1/12 "mundurówki"?

Offline misiek666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • rezerwista
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:11:19 »
[
Cytuj
i]Warszawa, 28.01.2009 r.



Wicepremier
Minister Spraw Wewnętrznych i
Administracji

Pan Grzegorz SCHETYNA


Wobec braku odpowiedzi na nasze wystąpienia i woli podjęcia merytorycznego dialogu, Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych reprezentująca funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej wzywa Pana Ministra do przedstawienia założeń do nowelizacji ustawy emerytalnej służb mundurowych podległych MSWiA.
Brak merytorycznego dialogu i odpowiedzialnego podejścia do tak ważnego i fundamentalnego zagadnienia, jakim jest zmiana systemu emerytalnego dla funkcjonariuszy, skutkuje masowym wzrostem składanych raportów i deklaracji o odejście ze służby, przekładając się na destabilizację w poszczególnych formacjach, osłabiając tym samym system bezpieczeństwa państwa.
Dalsze przekazywanie za pośrednictwem mediów szczątkowych informacji o zmianach systemu emerytalnego, powoduje niepotrzebne i bardzo kosztowne w obecnej sytuacji kryzysu światowego i budżetu państwa wypłaty świadczeń, konieczność zatrudnienia, wyszkolenia i wyposażenia nowych funkcjonariuszy. Sytuacja obecna przypomina podobne działania resortu w latach reformy administracji publicznej w 1999 roku, gdzie w wyniku braku rzetelnej informacji niepotrzebnie odeszło ze służby ponad 10 tys. funkcjonariuszy. Sytuacja ta miała miejsce podobnie w latach 2005-2007, w którym to okresie odeszło ze służby ponad 22 tys. funkcjonariuszy powodując olbrzymie straty finansowe i kadrowe. Tylko te dwa okresy spowodowały łącznie, niczym nieuzasadniony, kilkumiliardowy wydatek z budżetu państwa, co kwalifikuje się do rozpatrzenia przez Trybunał Stanu..
Postawa Ministerstwa prowadzi do braku zaufania funkcjonariuszy do swojego Ministra i destabilizuje nasze służby. Postępowanie takie jako niezgodne z zasadami funkcjonowania demokratycznego państwa prawa i wywołuje nasz zdecydowany sprzeciw.
Powyższa sytuacja znajduje także bezpośrednie odzwierciedlenie w spadku zaufania społecznego do służb mundurowych, tym bardziej, że trudno będzie odbudować wizerunek i zaufanie wypracowane długoletnią ofiarną służbą wszystkich funkcjonariuszy.
Jako reprezentanci funkcjonariuszy podległych Panu służb, żądamy natychmiastowego podjęcia dialogu społecznego i apelujemy o pilne spotkanie w celu wypracowania rozwiązań w duchu poszanowania praw nabytych dla tych, którzy każdego dnia pełniąc służbę dla Państwa i jego obywateli, narażając swoje życie i zdrowie.
Dalsze lekceważenie i pozostawianie bez odpowiedzi naszych kolejnych wystąpień będziemy traktować jako postawę do rozpoczęcia akcji protestacyjnej.




Przewodniczący ZK ZZS „Florian” Przewodniczący KKW NSZZ FSG

Wiesław Puchalski Jacek Zakrzewski


Przewodniczący ZG NSZZ PP Przewodniczący ZG NSZZ Policjantów

Krzysztof Hetman Antoni Duda


Przewodniczący ZG NSZZ FiPW

Bronisław Ogonek-Obierzyński[/i]

Jotes do emki wlicza się tylko część trzynastki, tak jest u nas, więc wątpię aby u Was było inaczej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 23:15:12 wysłana przez bulon »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:57:37 »
Wielkie dzięki kolegom lang i grzela za wyczerpujące odpowiedzi na moje pytanie. Jeszcze chciałbym się upewnić w jednej sprawie, a mianowicie, czy do podstawy naliczenia emerytury bierze się wypłatę z ostatniego miesiąca powiększoną o 1/12 "trzynastki" i 1/12 "mundurówki"?
1/12 trzynastki się wlicza, mundurówki już nie.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 29, 2009, 22:59:41 »
Hm...
Coś mi się jednak widzi  :rolleyes:, że wizja- Petycja w spr. jw. jest nie ważna, bo nie podpisały jej (jedyne) słusz/ż/ne w PSP ZZ:pyt: Będzie dym...  :rofl:
 :szalony:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 23:03:43 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 29, 2009, 23:08:16 »
Okulary szwankują? Toż ZZ. strażackie są.


"SOLIDARNOŚĆ" - KARABIN (skasowałem).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2009, 23:14:02 wysłana przez Ajax »