Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870574 razy)

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #700 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:05:28 »
Połowa reformatorów założyła mundury różnych służb i już można powiedzieć, ze już były konsultacje z mundurowymi :):)
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #701 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:07:21 »
Jak dobrze zrozumiałem Przewodniczącego P. Dudę to w samych Katowicach (wiek 18-20 lat służby) leży 3000 raportów  :gwiazdki:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #702 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:10:27 »
Jak dobrze zrozumiałem Przewodniczącego P. Dudę to w samych Katowicach (wiek 18-20 lat służby) leży 3000 raportów  :gwiazdki:
Z obliczeń matematycznych to jest niemożliwe.
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline pb68

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #703 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:11:48 »
Jak łatwo komuś zabrać np. emki, jak trudno komuś zapłacić za pracę np. nadgodziny. Nasz kochany Polski rząd zbyt wiele nie potrafi.  :cooo:

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #704 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:14:25 »
Ściągną chińczyków po 5 $ za służbę i obietnicą emerytur po 50 latach.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #705 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:15:30 »
Hm...
Cytuj
Niestety zostaliście zrobieni w przysłowiowego konia.
Dokładnie!
Wycykali dyżurnych /obiecane od dawien grupa >>/  - nikt nie stanął w obronie, a nawet głównie ZZ pomogły!!!  :karabin:
Cytuj
Jeszcze nic straconego aby w konia zostali zrobieni wszyscy.
Jeżeli ktoś się łudzi, że będzie inaczej i ZZ staną w Naszej obronie to b.współczuję.  :angry: Wielu na czela z P-czącym Zarz. Kraj. i u mnie Woj. są już (dzięki..) na <ciepłych> emeryturkach i dyndają im obecnie zwykli członkowie, a tym bardziej jeszcze strażacy. Pozory, trochę dymu i do kolejnych wyborów.
Pozdr.
Ps.
Nie napierd...am na Związki, ale jak widzę. że obecnie /(z pominięciem wszystkiego) pierwsi raporty /emki/ składają lokalni związkowcy /tak na wszelki wypadek/ to m.in. mam ukierunkowany odruch wymiotny.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 26, 2009, 22:29:32 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #706 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:22:22 »
Cytuj
Jeżeli ktoś się łudzi, że będzie inaczej i ZZ staną w Naszej obronie to b.współczuję.  :angry:
Pozdr.

W naszej? czyli czyjej? przecież w tych związkach nie są pielęgniarki /tak mi się wydaje/. Tak więc chyba w swojej też.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #707 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:24:22 »
panowie ja mam jeszcze tylko jedno do napisania
KTO MA JUŻ PRAWA EMERYTALNE NIECH SPIEPRZA JAK NAJDALEJ Z TEGO BURDELU.
mi jeszcze troszkę brakuje i kurczę nie wiem co robić :gwiazdki:

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #708 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:26:27 »
Cytuj
mi jeszcze troszkę brakuje i kurczę nie wiem co robić :gwiazdki:

Co robić? przebierać w stanowiskach do obsadzenia. Przypuszczam że trochę tego będzie.

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #709 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:25:38 »
... ja ....zostanę :) i tak zrobię rządzacych w h...ja :) umrę na służbie w czasie akcji....dzieciaki dostaną za mnie odszkodowanie i wyjadą w diabły z tego kraju i nie będą płaciły podatków na te całą bandę. Niech sobie narobią swoich (najlepiej od kołyski młodych prężnych przedsiębiorców) i niech utrzymują tych darmozjadów i to ich pseudopaństwo. Pies ich lizał! :)

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #710 dnia: Styczeń 26, 2009, 23:42:21 »
Nie ma się co łudzić w ZZ też już mają raporty przygotowane. 15 lat ma już tam większość. I dalej będą nam oczy mydlić tyle że już na emeryturze. 

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #711 dnia: Styczeń 27, 2009, 08:57:40 »
KOMUNIKAT


W nawiązaniu do informacji publikowanych w mediach w sprawie zmiany systemu emerytalnego Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej informuję, że w pracach Zespołu MSWiA nie brał udziału żaden z przedstawicieli NSZZ Policjantów, innych związków mundurowych oraz strony służbowej Policji.

W dniu 26.01.2009 roku rozmawiałem z Komendantem Głównym Policji gen.insp. Andrzejem Matejukiem w sprawie projektowanych zmian i otrzymałem informację, że na dzień dzisiejszy założenia te nie zostały przekazane również kierownictwu Policji.
Wobec wielu komentarzy i zaniepokojenia środowiska policyjnego i innych służb mundurowych, uzgodniłem z przewodniczącym Forum Związków Zawodowych potrzebę pilnego spotkania w ramach Prezydium Komisji Trójstronnej z przewodniczącym- wicepremierem Waldemarem Pawlakiem z udziałem wicepremiera-ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny. Wstępnie ustalono termin spotkania na dzień 28 stycznia 2009 roku (środa) w godzinach popołudniowych.

Przedstawione przez MSWiA propozycje założeń do zmiany systemu emerytalnego… zostaną niezwłocznie przekazane do wiadomości i konsultacji zarządów wojewódzkich i szkolnych NSZZP.

W dniach 29 i 30 stycznia 2009 roku została zaplanowana narada służbowa kierownictwa Policji. W związku z tym w naradzie udział wezmą wszyscy wiceprzewodniczący ZG NSZZP, natomiast w dniu 30 stycznia 2009 roku odbędzie się posiedzenie Prezydium ZG NSZZP w CSP w Legionowie, poświęcone wyłącznie ustaleniu dalszych działań NSZZ Policjantów w sprawie ustawy emerytalnej.
Wszystkich zainteresowanych informuję, że stanowiska i informacje w sprawie projektowanych zmian oraz sytuacji finansowej będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej www.nszzp.pl.

 

                 

PRZEWODNICZĄCY
   

Zarządu Głównego NSZZ Policjantów
   
   

Antoni DUDA


źródło:   http://www.nszzp.pl/?page=Structure&id=19&nid=859

No jutro w końcu spotkanie , może  jakieś 100% konkrety , tylko żeby Grześ przyszedł a nie jak ostatnio olał wszystkich ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #712 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:14:20 »
A co ci nasi waleczni robią jak zwykle robią w pory i czekają na rozwój pożaru , który jak zwykle sam zgaśnie bez ich udziału.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #713 dnia: Styczeń 27, 2009, 12:24:19 »
Dzisiejszy dziennik "Polska"

- "Nasilający się kryzys zmusił Ministerstwo Finansów do korekty tegorocznego budżetu. Dzisiaj szefowie resortów dowiedzą się od ministra Jacka Rostowskiego, o ile mniej pieniędzy będą mieli do dyspozycji. W sumie może być to od kilkunastu do nawet 30 mld zł - ustalił dziennik "Polska". Wiemy już też, jakie pozycje w budżetach ministerstw pójdą pod nóż.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zetnie wydatki na policję. Dostanie ona w sumie o 540 mln zł mniej, niż wcześniej planowano, choć już w nowy rok wkroczyła z 480-milionowym długiem (cały tegoroczny budżet policji zaplanowano na 9 mld zł). Rząd kolejny rok z rzędu zabrał Komendzie Głównej Policji pieniądze na wydatki rzeczowe, między innymi nagrody i ekwiwalenty dla policjantów.
Począwszy od stycznia, policjanci nie dostaną dodatków i premii. Niektóre komendy muszą obciąć budżety nawet o 40 proc. W tym roku zabrano policji także pieniądze na nowe inwestycje. - Zrobimy wszystko, by wystarczyło na pensje, paliwo oraz naboje - mówi "Polsce" podinsp. Tomasz Kowalczyk, szef biura logistyki Komendy Głównej Policji."

I chyba nie ma się co czarować, że cięcia związane z kryzysem finansowym ominą PSP. Niestety.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 27, 2009, 13:15:07 »
Witam ! Nie wiem , czy zwróciliście uwagę na to , co powiedział poseł PO we wczorajszym programie TVN24 , dotyczących płac Policji ? Otóż stwierdził , że wcześniejsze emerytury , jako rekompensata słabych zarobków w służbach , ze względu na to , że płace od czasów p.Janika ( co z zadowoleniem przyjął wyżej wymieniony ) , wzrosły z 1400 do 2400 zł. - są BEZZASADNE . Związkowiec z Policji nie zdąrzył już dodać , że 2400 zł pomocnik na budowie zarobi w trzy tygodnie ( wiem , że on też może stracić życie lub zdrowie , bo ciężko utrzymać równowagę mając 2 promile ) . Chciałbym aby związkowcy , nie tylko nasi , którzy mają coś do powiedzenia w mediach , od razu urywali łeb tej Hydrze , bo zaczynam zauważać , że sami politycy naprawdę wierzą w te bzdury a to staje się niebezpieczne . Czy nie prościej byłoby , gdyby powiedzieli wprost , zabieramy Wam wszystko bo musimy dać pracodawcom -naszemu elektoratowi . A tak stworzyli projekt ( ten "wycieknięty" ) w którym za Chiny Ludowe nie mogę dopatrzeć się ZACHĘTY do pozostania w służbie , o której dalej tak uparcie pieprzą !!! Pozdrawiam .

Offline jacmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 27, 2009, 13:53:13 »
http://www.wrzuta.pl/film/x6xGDu7RqH/

Wyżej link do tematu. Duda, Janik i Dolniak w Magazynie 24h

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 27, 2009, 16:21:58 »
pracujmy dluzej ale za 100% emerytury gdzie podzily by sie nasze przywileje gdybysmy pracowali ponad 25 lat i dostawali 80%emerytury wtedy mswia nie przyciaga ani placa ani normatywnym czasem sluzby ani emeryturom  :szalony:

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 27, 2009, 17:56:10 »
Bardzo martwi mnie i pewno nie tylko mnie przyszłość pracy w PSP, płac itd... pogrążyłem się w zmartwieniu po wycieczce w Hiszpanii, gdzie odwiedziłem kilka jednostek w Madrycie... warunki socjaln0-bytowe nie do porównania, dodam, że tam dbają o to firmy remontowo budowlane a nie my w czasie służby... za darmo... tam o utrzymanie czystości dbają strażacy, ale... sprzątaczki też są... no i do sedna sprawy czyli do zarobków... strażak z 8 letnim stażem dostaje 2000 euro pensji, do tego 13 pensja + pensja 14 na wakacje, mój kolega dostał na styczeń 6000 euro... warunki odejścia na emeryturę... znacznie atrakcyjniejsze niż u nas... jak oni to robią? przecież jeszcze kilka dobrych lat temu była tam bida... tam nikt nie myśli o uciekaniu ze straży na wcześniejszą emeryturę, chyba że osiąga wiek emerytalny lub po prostu musi...

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:20:58 »
Witam,
 IFP   -   http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=29540&postdays=0&postorder=asc&start=555
 jest to 38 strona z 93 ( jak na razie ) dyskusji o emkach.


 Panowie przestańcie Sobie ubliżać, a weźcie się do roboty.
Wytykać sobie nawzajem jest najłatwiej.
Oj nie chciał bym mieć takich przełożonych. ( zagnębił by podział albo biuro )
 Po waszych kłótniach widać dlaczego są u nas trzy związki.
Wejdźcie na IFP to zobaczycie jak się odnoszą do siebie Policjanci. Coś na ten temat może powiedzieć @misiek666.
Zważcie że nasze wypowiedzi są czytane przez cywili. Co sobie myślą - odpowiedzcie sobie Sami.
 Pozdrowienia i mam nadzieję że nikt nie będzie mnie bluzgał za wypowiedź.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 19:25:39 wysłana przez siwy1973 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 27, 2009, 19:35:09 »
Po pierwsze to proszę i tą drogą moderatorów o ukrócenie tzw. pyskówek to do niczego nie prowadzi miejmy sami dla siebie choć trochę szacunku. Posty nie wnoszące nic do tematu jednoznacznie wycinać.
Propos "przecieku kontrolowanego" do gazety wybiórczej - no cóż zarzucono temat założeń do reformy? hmm a jakie to założenia skoro publikuje je gazeta a ministerstwo nie... Metoda wrzućmy kości między psy zobaczymy jak się będą gryźć. Takie hasła jak rzucono w gazecie to niewystarczające przesłanki do obrabiania ich na forum.

Przecież gdyby przyjąć te informacje za pewnik (a tak nie jest) to strażak przyjęty do służby np w 2000 roku, który miał np.: 36 lat  i byłby objęty tymi zapisami o 25 latach pracy i 55 latach życia - jako warunki spełniane łącznie mógłby odejść na emeryturę dopiero w wieku 61 lat. Załóżmy że tym strażakiem jest kobieta - czyli w cywilu mogła by przejść na zaopatrzenie emerytalne w wieku 61 lat a w mundurze będzie dymała do 61 roku życia?? bzdura

Podpalamy się czymś czego jeszcze nie ma. Poczekajmy na konkretne założenia do ustawy lub oficjalne stanowisko MSWiA czy tez posłów przygotowywujących założenia do tej ustawy lub samą ustawę. Obecnie wg mnie trwa sondaż jak mundurki zareagują.

Przewodniczącemu ZZ Policjantów p. A.Dudzie wielki +++ za wypowiedź we wczorajszym programie TV na ten temat otóż zapytał posła przygotowującego te założenia o to czy poseł ma zamiar ograniczyć możliwość pracy w mundurze bo zakłada, że mundurowi pracować będą do 25 lat służby a czy poseł wie ile mundurowi pracują?? Chwilka ciszy i odpowiedź, że z danych ZER - u wynika, że średni czas służby to 28,5 roku. hehe gratulacje. Właśnie między innymi to wskazuje kto nam reformę szykuje - ludzie zza stołków kompletnie nie wiedzący i nie znający specyfik służby.
------------------------------------------------------------------------------------------
Czy dyskusja w tym temacie jest aby naszą wizją reformy?? czy to już wizja MSWiA ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2009, 20:25:23 wysłana przez fireman »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:17:09 »
No co Ty. Nibylandia? Wczoraj pan z PO stwierdził, że w żadnym kraju UE strażacy nie mają tak dobrze jak w Polsce. A skoro tak powiedział, to tak jest!!!. Na słowa, że Hiszpania, że Słowacja, tylko walnął w chomonto, ale przekaz poszedł w świat, więc Twoje pisanie jest co najmniej herezją.  Oglądam czasem "ukochaną TVN" i zaczynam się czuć jak wsza żerująca na zdrowej tkance narodu. Podobne wrażenia miał chyba mój dziadek uznany za kułaka i osadzony w twierdzy. Mam tylko nadzieję, ze nikt nie wymaluje mi na drzwiach hasła " Tu mieszka młody emeryt MSWiA, darmozjad, który stracił zdrowie śpiąc na służbie, którego utrzymują babcie emerytki i któremu wspaniałomyślny rząd obniżył podatek aż o 1 %." 

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:25:44 »
Coś ten "przeciek" za bardzo pokrywa się z wypowiedziami platformersów i ich przystawek. Nawet kochane komuszki przyklaskują między słowami. Powtórka z pomostówek wisi w powietrzu i nie ma zmiłuj, że ktoś się za nami ujmie.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:51:28 »
no i jest ostra reakcja naszych ZZ chyba pojedziemy do Warszawy aby zaprotestować, te barany z PO nie maja pojecia o pracy Strażaków.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=290

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 27, 2009, 21:40:47 »
Ja jadę w czwartek :rolleyes:

Do modów:
Może połączcie wątki: "czekać, czy uciekać" z "naszą wizją......." bo zaczynają się powtarzać linki, a naszej wizji i tak nie widać, za to stare duchy: PB vs Biuro i przebrzydłe ZZ rozwijają się jak na drożdżach.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 27, 2009, 22:23:53 »
...a niechaj przeciek się pokrywa ale oficjalne prace jeszcze w sejmie się nie toczą - jak zaczęli to i skończą z jakim skutkiem tego nikt nie wie. Ja uważam, że na lepsze się nie zmieni oczywiście ktoś coś ugra (pomostówki ugrali nauczyciele) ale czy to chodzi, żeby z kimś gierki prowadzić? Na pewno nie!

Tak z nudy przejrzałem stronę prac Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych w sejmie i na poniższe linki warto zaglądać w końcu druki sejmowe są jawne jak się urodzi coś w głowach i zacznie nad tym pracować komisja to raczej będzie to ta komisja. Jak na razie nie ma tam nawet wzmianki o druku sejmowym, który zawierałby jakąkolwiek informację na temat planowanych zmian.

strona przewodniczącego komisji http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/poselk6?OpenAgent&20
i jego zastępcy, który w sprawie miał coś do powiedzenia w mediach  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/poselk6?OpenAgent&64

Panowie z jednej partii i takiego projektu innym posłom nie oddadzą.