Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870717 razy)

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #650 dnia: Styczeń 24, 2009, 14:04:15 »
Powiem krotko najpierw niech zaplaca za nadgodziny nastepnie niech zatrudnia tylu funkcjonariuszy aby do zdarzen nie wyjerzdzalo czterech, trzech czy nawet w skrajnych przypadkach 2 ratownikow(przyklad z mojej jednostki) nastepnie jak tak sie wzoruja na UE niech wyrownaja pensje z UE....a na koncu niech sie dopiero zajma reforma emerytur.... :wacko:  :wacko:  :wacko:
Pozdrawiam

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #651 dnia: Styczeń 24, 2009, 14:37:32 »
Jednak ten Schetyna to nie Polak a cała ta banda jego doradców to ludzie bez żadnego pojęcia o pracy na pierwszej lini ,ale kiedy mają zrobić reformę jak nie dziś w dobie kryzysu kiedy poparcie dla takich ruchów jest ogromne. Obywatele się cieszą i jeszcze bardziej w sondażach nas będą popierać wszak dziadziusiów się lubi.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Taker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #652 dnia: Styczeń 24, 2009, 15:17:42 »
Teraz mundurowi mogą pójść na wcześniejszą emeryturę już po 15 latach. Dostają 40 proc. ostatniej pensji. Nie płacą składek na ZUS, a ich emerytury wypłaca budżet. Takich przywilejów nie ma w UE.

Funkcjonariusze prawa emerytalne będą nabywać w wieku 55 lat (i kobiety, i mężczyźni) po przepracowaniu 25 lat. Emerytura wyniesie 80 proc. średniej pensji z ostatnich trzech lat z dodatkami. Będzie zatem wyższa od dzisiejszej maksymalnej emerytury mundurowej (75 proc. pensji po 28,5 roku pracy). Ci, którzy nie osiągną wieku emerytalnego, ale przepracują 25 lat i będą chcieli odejść na emeryturę, dostaną mniej 65 proc. pensji.Chyba czas uciekac :zamknij:
NIC TYLKO OFLAGOWAĆ SIĘ I PODPALIĆ

Offline hakowy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #653 dnia: Styczeń 24, 2009, 15:39:46 »
Witam

chciałbym podkreślić dwie rzeczy:
1` 80% po przepracowaniu 25 lat i osiągnięciu wieku 55 lat - od kiedy karierę zawodową w Polsce zaczyna się w wieku 30 lat; po przepracowaniu 25 lat będzie 65% a nie 80 % - proszę nie wprowadzać ludzi w błąd - 80% będzie po przepracowaniu ok. 35 lat

2` średnia z ostatnich 3 lat - obecnie ostatnia pensja - wszyscy wiemy, że we wszystkich firmach stosuje się podwyższenie ostatniej pensji na odejście - biorąc pod uwagę, że znikomy odsetek ma maksymalny dodatek służbowy, a inflacja jest nieubłagana to 80% w żaden sposób nie podniesie nam emerytury

- tak więc jak zawsze jesteśmy w plecy bez żadnych zysków
pozdrawiam

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #654 dnia: Styczeń 24, 2009, 16:01:33 »
adam 998
zgadzam sie z Tobą w 100%.
Pozdrawiam
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline fabiswlkp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #655 dnia: Styczeń 24, 2009, 16:07:33 »
No i skoncza sie dobre czasy   :gitara:

Offline siwy1973

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #656 dnia: Styczeń 24, 2009, 16:23:24 »
Czyli skończą się czasy dobrego naliczania podstawy. Ziściły się najgorsze nasze przewidywania - dobrali się do sposobu naliczania.
Ich obliczenia są oparte na samej ostatniej pensji bez "gratisów" od 01. Dlatego wychodzi im, że w nowym systemie zyskujemy te 5%.
Tylko,że teraz każdy kto odchodzi ( tak jak u mnie) po ok. 30 latach to idzie na komisję lekarską i ma 80%.
Następne artykuły gdzie się mówi i pisze o rzeczach na in plus a nic za kulis.
STEROWANIE. :krzyk: :krzyk: :krzyk:
Powtórzę się: PRECZ Z NIERZETELNYMI DZIENNIKARZAMI. :bij:
Nastawianie społeczeństwa: jak oni mają dobrze - a będą mieli jeszcze lepiej. :karabin:
pozdro.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2009, 17:46:24 wysłana przez siwy1973 »

Offline darek1123

  • wiarus
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
    • andrzej1123
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #657 dnia: Styczeń 24, 2009, 19:03:00 »
Podział 25 lat służby.
To nie reforma.Ludzie którzy tworzyli tą pseudo reformę są niekompetentni przypadkowi .Nigdzie w świecie nie ma jednakowych przepisów emerytalnych dla wszystkich służb mundurowych.Propaganda medialna rodem z PZPR ,gratuluje tow.Schetyna,gratuluję tow.Tusk.Nawiązujecie do szczytnych ideałów proletariackich.Wasz czas już się skończył żegnamy.
Darek.
1111111

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #658 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:30:22 »
Powiem krotko najpierw niech zaplaca za nadgodziny nastepnie niech zatrudnia tylu funkcjonariuszy aby do zdarzen nie wyjerzdzalo czterech, trzech czy nawet w skrajnych przypadkach 2 ratownikow(przyklad z mojej jednostki) nastepnie jak tak sie wzoruja na UE niech wyrownaja pensje z UE....a na koncu niech sie dopiero zajma reforma emerytur.... :wacko:  :wacko:  :wacko:
Pozdrawiam
  SWIETE SŁOWA :google:

Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #659 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:37:21 »
Niepotrzebnie  ten stres, to są tylko prozpozycje do projektu ( wiem z wiarygodnych źródeł) a zmiany mają dotyczyć osób nowoprzyjętych.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #660 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:50:41 »
Akces złożony, raport w szufladzie , a tak na wszelki wypadek...
  Ale na ręce trzeba im patrzeć i śledzić każdy ruch, aby nas nie wy....i , bo stracić możemy dużo , a zysku ja raczej nie przewiduje w dobie "dziury budżetowej i światowego kryzysu" / -wymówka doba na wszystko ,a ciemny naród to łyka i przyklaskuje.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline kRZYSIEK

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #661 dnia: Styczeń 24, 2009, 20:52:04 »
Możesz coś sprecyzować,a jak komuś się skończył staż ? :

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #662 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:05:15 »
Jak narazie to kupe zamieszania sam nie wiem co o tym wszystkim już sądzić ja służby mam nie duzo i tak rozmyślając jak bedzie żle to pujde do innej roboty bo na tych niby nowych warunkach siedziec to szału nie bedzie , nadgodzin mam dużo ale co z tego jak nie zapłacone  , na podwyżki sie nie zanosi już (przynajmniej szybko) a tak swoją droga to ciekawe ile też młodziezy ucieknie z PSP .
Myślałem ze tylko w wojsku jest wielki burdel ale większy to jest w PSP i to bez dwóch zdań  :cooo:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #663 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:09:33 »
Czytałem to co wypisują "gazety" i zaczynam się zastanawiać czy aby ten niby projekt nie był pisany pod komendantów i zabiurkowców- bo który policjant na ulicy  czy w prewencji ;ub  strażak  na podziale może wytrzymywać takie obciążenia fizyczne i psychiczne , aby nieść ludziom pomoc i jeszcze cieszyć się idealnym zdrowiem ?
Osobiście niewielu już znam strażaków, a może nielicznych ,którzy dożyli pracując cały czas na podziale ponad 55 lat.
W każdy bądź razie mam nadzieję, że odstępstwa wiekowo- stażowe związane z warunkami służby liniowej zostaną uwzględnione .Bo zamiast na pożegnania emerytów będziemy chodzić na ich "ostatnie pożegnania"./k... jaka oszczędność dla skarbu państwa- wypłacać jedną na na dziesięć przewidywanych emerytur/.
Szkoda, że urzędasy z MSWiA nie zrobili rozpoznania w tej materii , bo chyba było by ono porażające. Szkoda ,że  przedstawionej poniżej statystyce  nie ma rozdziału na emerytów ze służby liniowej  i zabiurkowej .
Zachęcam do przeczytania statystyk z ZER.
Panie ministrze S., politycy, posłowie, gdzie są tu młodzi emeryci mundurowi?
 
http://www.zer.mswia.gov.pl/statystyki.htm

Cytuj
Emerytury i renty wypłacone w 2008 roku

Tablica 4. Informacja o przeciętnej długości okresu wysługi emerytalnej ogółem, wysługi emerytalnej z tytułu służby i okresów innych niż służba – stan na grudzień 2008 r.

Przeciętna długość wysługi emerytalnej ogółem 28 lat 9 miesięcy   
Przeciętna długość wysługi emerytalnej z tytułu służby 22 lata 7 miesięcy
Przeciętna długość wysługi emerytalnej z tytułu okresów innych niż służba 6 lat 1 miesiące


Tablica 8. Struktura według wieku osób pobierających emerytury – stan na 31.12.2008 r.

Wiek                        Ogółem w odsetkach
50 lat i mniej              21,8
51-55                       17,3
56-60                       19,9
61-65                       13,9
66-70                         9,0
71-75                         7,7
76 lat i więcej             10,4

Grzebanie przez was w emeryturach mundurowych doprowadzi do obniżenia tego wieku.
Ludzie zaczną uciekać ze służby, bo nie są pewni jutra.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #664 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:22:27 »
Niepotrzebnie  ten stres, to są tylko prozpozycje do projektu ( wiem z wiarygodnych źródeł) a zmiany mają dotyczyć osób nowoprzyjętych.

Niby prawo nie dziala wstecz...funkcjonariusze ktorzy wstapili do sluzby na znanych warunkach powinni na tych warunkach odejsc na emeryture. Reforma o ile taka bedzie i przejdzie powinna dotyczyc nawo przyjetych ktorzy beda swiadomi nawych warunkow przejscia na emeryture....

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #665 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:39:43 »
Niepotrzebnie  ten stres, to są tylko prozpozycje do projektu ( wiem z wiarygodnych źródeł) a zmiany mają dotyczyć osób nowoprzyjętych.
A dlaczego nowoprzyjęci mają mieć gorzej, przecież bedą pracowali w tych samych warunkach, za te same pieniądze na takich samych obsadach zmian. Czy nie warto walczyć o przywileje dla wszystkich.

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #666 dnia: Styczeń 25, 2009, 16:53:42 »
14:08, 25.01.2009 /PAP
"Wyższa emerytura zamiast przywilejów"
POLITYCY O ZMIANACH W EMERYTURACH MUNDUROWYCH

- Zmiany nad przepisami emerytalnymi służb mundurowych nie powinny prowadzić do całkowitego pozbawienia ich przywilejów - ocenili politycy w niedzielę w "Radiu ZET". O projekcie zmian w emeryturach napisała w sobotę "Gazeta Wyborcza".
- Przywileje dla grupy mundurowych są niezbędne, ale nie na takich zasadach. Chcemy ograniczyć je tylko wyłącznie do funkcjonariuszy, którzy pełnią swoją służbę i są na tej służbie narażani, ale trzeba ten system uszczelnić i tu możliwości zaoszczędzenia pieniędzy są naprawdę ogromne - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

W sobotę rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) Wioletta Paprocka powiedziała, że prace nad projektem zmian w emeryturach mundurowych nadal trwają. MSWiA czeka na konsultacje ze wszystkimi służbami i ze związkami zawodowymi.
:pyt: :pyt: :pyt:
O projekcie zmian w emeryturach dla służb mundurowych napisała w sobotę "Gazeta Wyborcza", według której projekt przewiduje przechodzenie funkcjonariuszy na emerytury po 25 latach pracy. Obecnie prawa emerytalne uzyskują oni po 15 latach.

Zdaniem Chlebowskiego, "15 lat służby to jednak zbyt mało". W projekcie, z tego co wiem, ten minimalny okres ma wynosić 25 lat -powiedział w niedzielę w Radiu ZET. - Sprawa jest kontrowersyjna. (...) Musimy stworzyć mechanizmy, że jeśli osoba ma możliwości psychofizyczne do wykonywania swojej służby i chce, to powinna wykonywać ją dłużej niż 15 lat.  :fiuu:Jesteśmy przeciwni całkowitemu odebraniu przywilejów - uważa przewodniczący klubu PiS Przemysław Gosiewski.

"Narażają życie za niskie pieniądze"

Zdaniem prezydenckiego ministra Michała Kamińskiego, należałoby zastanowić się nad wysokością wynagrodzenia dla policjantów. (zaczęła się kampania wyborcza i obiecanki)

- Musimy zwracać uwagę, że zapraszamy ludzi do odpowiedzialnej pracy za relatywnie niskie pieniądze, niektórzy naprawdę narażają życie. O ile zgadzam się, że nie należy dawać ludziom nienależnych przywilejów, to uważam, że jako obywatele możemy płacić więcej tym, którzy dla nas ryzykują - podkreślił Kamiński.

Zemke: podyskutujmy z samymi mundurowymi

Podobnego zdania jest poseł Lewicy Janusz Zemke. - Trzeba inaczej podejść do tych, którzy dzisiaj służą i do tych, którzy kiedyś przyjdą. Czy można w trakcie gry zmieniać reguły gry? Trzeba powiedzieć, co ci ludzie otrzymają w zamian. Może emerytura mogłaby być wyższa? - powiedział.

Jego zdaniem należałoby o ewentualnych zmianach dyskutować z samym środowiskiem mundurowych. - Ważne jest podniesienie świadczeń emerytalnych. I tu bardzo ważna sprawa: nie można odbierać świadczeń obecnym emerytom żadną miarą - podkreślił.

Trzydziestolatkowie na emeryturze? Nie!

Chlebowski zaznaczył, że "nie ma mowy o całkowitej likwidacji tych przywilejów". :szalony: - Jest kwestia naszej świadomości, że przywileje kosztują zawsze wszystkich Polaków, dla wąskiej grupy uprzywilejowanych reszta ciężko pracujących obywateli musi się zrzucać. Nie może być tak, że trzydziestokilkuletni funkcjonariusze idą na emeryturę - powiedział.

W opinii szefa klubu PSL Stanisława Żelichowskiego "nie da się jednak utrzymać przywilejów z dawnego systemu dla wszystkich".

Kontrowersyjna reforma

Reforma ma objąć funkcjonariuszy policji, straży granicznej, straży pożarnej, ABW, CBA, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Więziennej oraz BOR przyjętych do służby po 1 stycznia 1999 roku.

Szef MSWiA Grzegorz Schetyna już w grudniu zapowiadał projekt reformy emerytur mundurowych. - Nie chcę zabierać ludziom mundurowym emerytur, tylko chcę dać im możliwość godnej płacy, żeby mogli dłużej pracować i lepiej zarabiać - tłumaczył Schetyna.

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #667 dnia: Styczeń 25, 2009, 17:03:50 »
...nie ma rozdziału na emerytów ze służby liniowej  i zabiurkowej

Tak bardzo tego chcesz?

Jeśli będziesz miał emeryturę po 15 latach, a "służba zabiurkowa" po 25 to zobaczysz jak ci zza biurek przykręcą ci śrubę i umilą służbę.
Może jak trafisz z przymusu do biura i tam popracujesz to zmienisz zdanie. Będziesz miał niską grupę i jak zrobisz studia za własne pieniądze to zmienisz zdanie.

Mój kumpel został w innym powiecie komendantem (załoga bardzo go chwali!) i miał 2 takich "krzykaczy". Wziął ich na 6 miesięcy do biura. Nawet nie wiesz jak szybko skończyły się podziały :-))).

I przemyśl jeszcze to:
Przyjdzie czas, że w końcu ktoś wyliczy ile jest wyjazdów na każdego strażaka na 1 służbę. Może ktoś spojrzy, ile jest łabędzi, gałęzi, os, trawników, sopli, plam na drodze itd. Może wprowadzą aktywny i nieaktywny czas dyżuru. Może odliczą czas spania jako służbę. Może przestaną opłacać TV, bo jesteś na służbie. Śniadanko, obiadek i kolację zjesz w przepisowej 40minutowej przerwie mierzonej jak w Policji. Może wprowadzą służbę na zmiany po 8 godzin jak w fabryce, żebyś zdążył się zmęczyć. Może być i tak, że biuro będzie musiało dłużej czekać na emeryturę, ale będzie zarabiało 2 razy tyle co podział?

Przecież to takie proste. Jak górze będzie źle to zapomnij, że będziesz miał jak pączek w maśle. Jak góra będzie miała dobrze to i z pańskiego stołu więcej spadnie.

Zresztą, już przestaję się tym martwić. 20 lat służby mam i na chleb starczy i bez maksa. Resztę dorobię. Nawet na głupawych instrukcjach, jako kierowca lub jeszcze gdzie indziej.

Jedyne co mnie martwi to zamieszanie w starych zasadach. Może zostawią 15 lat i resztę po 2,6%, ale jak zmienią naliczanie na średnią z 3 lat to ten rok we wrześniu zakończę raportem do KG o zwolnienie ze służby.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 18:16:48 wysłana przez Prewentysta7 »

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #668 dnia: Styczeń 25, 2009, 17:56:20 »
Przeciwko sobie mamy już ludowców niewesoło panowie>

http://wyborcza.pl/1,75248,6198380,PSL_za_reforma_emerytur_mundurowych.html

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #669 dnia: Styczeń 25, 2009, 17:57:42 »

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #670 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:01:36 »
Kolejny koleś Mirek1 któremu się wydaje że jak "wystawi" codziennych to jemu odpuszczą i sieje ferment. U mnie w KP jest kierownik sekcji, grupa 10 do obsadzenia - brak chętnych z podziału. Zresztą temat zalet i wad poszczególnych systemów był już wielokrotnie wałkowany. Zgadzam się tez z prewentystą 7, osobiście jakbym miał pracować do 55 lat to tylko na PB, u mnie w Kp - trzeba się na wozach zmieniać żeby 30 wyjazdów w roku uzbierać. Odbijając szerszenie, plamy itp. 1-2 pożarów w miesiącu. A w biurze przerost biurokracji do kwadratu. Jesli komuś się wydaje że uratuje się dzieląc ludzi to się myli - za chwilę finanse, kwatermistrzostwo, kadry to będą etaty cywilne juz są w 50%). Trzeba być strasznym optymistą lub naiwnym myśląc, zmienią zasady emerytalne dla 3-4 operacyjniaków i prewencji, a 90 % czyli podział zostanie po staremu - bo cóz by to były za oszczędności, żadne. Dobrze przynajmniej,że Policja tak nie robi jak nasi niektórzy koledzy i nie krzyczy - nam zostawcie, a straż bo śpią w nocy - im zabierzcie. Panowie trochę rozwagi i godności, dopóki łajba jeszcze płynie z benderą MSWiA a nie Starostwa.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #671 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:04:21 »
Oczywiste jest, że nie można sprawy tej rozpatrywać jednakowo wobec pracowników biurowych i tych z podziału. Co należałoby nagle zrobić (za kilkadziesiąt lat) z pracownikiem PB, który ma lat np. 48 i jeszcze 7 do pełnej emki?? Do biura?? A jak takich pracowników będzie 2 tys.??

Może 15 lat i emka to faktycznie za lajtowo, no ale ratownik w wieku 50-55 lat to już zdecydowane przegięcie. I fakt naliczania emki z 3 ostatnich lat - to nie może przejść.
Pytanie tylko, jak będą weryfikowani pracownicy zmianowi, czy tacy, którzy przepracowali na PB kilka, kilkanaście lat a obecnie pracują w biurze.

Mam jeszcze pytanko, może ktoś się orientuje..
Obecnie max. emerytura to 75% + 5% za utratę zdrowia.
Czy jak emkę zwiększą do 80% to nadal będzie można dobić o kolejne 5% zdrowotnego??

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #672 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:11:04 »
Cytuj
Oczywiste jest, że nie można sprawy tej rozpatrywać jednakowo wobec pracowników biurowych i tych z podziału

Zgadzam się w pełni. W końcu jedni pracują 40 godzin, a drudzy 40 godzin minus sen w nocy, tv i inne zajęcia.

A na powaznie - Panowie, nie obroni się podziału kosztem systemu codziennego, bo jest ich za mało. Za chwile finanse, kwatermistrzostwo i kadry to będa cywile, to komu zabiorą 2-3 jak w mojej Kp operacyjniakom i prewentystom? A co to za oszczędności ? Nie chustać łodzią raunkową bo woda się wlewa :tuba:
Jesli ktoś przepracował na podziale kilkanascie lat czy w biurze to ma emke na starych zasadach więc po co te jałowe dywagacje?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2009, 18:26:21 wysłana przez strazak1972 »

Offline Prewentysta7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #673 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:13:22 »
Przeciwko sobie mamy już ludowców niewesoło panowie>

http://wyborcza.pl/1,75248,6198380,PSL_za_reforma_emerytur_mundurowych.html

Zdaniem przewodniczącego klubu ludowców wcześniejsze emerytury dla służb mundurowych po 15 latach pracy to "pokłosie starego systemu".

I ten bydlak ma czelność to mówić? A KRUS to czyje pokłosie? Mało wioska dostała za Gierka, jak miała darmowe "kredyty"? Teraz za ugory dopłaty z Unii i zerowe składki.

Już kto jak kto ale PSL powinien wsadzić mordę w kubeł. Partia wlazła do władzy na plecach strażaków(ochotników). I żeby nie PSP to ...



Offline strazak1972

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #674 dnia: Styczeń 25, 2009, 18:20:23 »

Cytuj
Już kto jak kto ale PSL powinien wsadzić mordę w kubeł. Partia wlazła do władzy na plecach strażaków(ochotników). I żeby nie PSP to ..
.

Stara zasada - najlepszą obroną jest atak. Bronią KRUS-u to atakują emerytury mundurowe. Może za to im PO odpuści KRUS - bo po reformie KRUS-u to panowie z PSL do Sejmu sie nie załapią, a zamiast nich nasz Mulat z solarium.