Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1870530 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4125 dnia: Czerwiec 10, 2017, 11:25:32 »
Nawet siedem tysięcy złotych. Ile dostają na emeryturze byli mundurowi.

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/150-tys-b-funkcjonariuszy-pobiera-emerytury-srednia-to-3-6-tys-zl,747300.html

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4126 dnia: Czerwiec 10, 2017, 17:19:34 »
na podst.takich przekazów ludzie wyrabiają sobie opinie o naszych emeryturach.A te 7 koła to bierze garstka, no ale średnia przez nich rośnie

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4128 dnia: Czerwiec 18, 2017, 22:55:58 »
następny ciekawy artykuł.
https://finanse.wp.pl/wysokie-emerytury-to-za-malo-mundurowi-chca-kolejnych-przywilejow-6134903306164353a
pozdrawiam
Emeryci wszyscy mundurowi i niemundurowi powinni mieć zakaz dorabiania w jakiejkolwiek administracji rządowej i samorządowej. Do prywatnego biznesu oki do szkół niech będzie ale na stołki urzędnicze nigdy! 
Związkowiec, który wymyślił tą bzdurę powinien solidnie po głowie zarobić ponieważ nastawia społeczeństwo przeciw nam wszystkim!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4129 dnia: Czerwiec 19, 2017, 18:38:19 »
następny ciekawy artykuł.
https://finanse.wp.pl/wysokie-emerytury-to-za-malo-mundurowi-chca-kolejnych-przywilejow-6134903306164353a
pozdrawiam
Emeryci wszyscy mundurowi i niemundurowi powinni mieć zakaz dorabiania w jakiejkolwiek administracji rządowej i samorządowej. Do prywatnego biznesu oki do szkół niech będzie ale na stołki urzędnicze nigdy! 
Związkowiec, który wymyślił tą bzdurę powinien solidnie po głowie zarobić ponieważ nastawia społeczeństwo przeciw nam wszystkim!

Każdy w wolnym kraju ma prawo do swoich poglądów i pomysłów jedne są lepsze a drugie gorsze. Należy dyskutować i używać argumentu. Nie wolno za poglądy " solidnie po głowie zarobić " , bo będzie 50 % na 50 % i będzie wojna. Kolega jak zauważyłem często bierze udział na forum i nikt za poglądy nie proponował w zamian coś mocniejszego. Osobiście uważam ,że każdy emeryt po pełnej wysłudze może robić co chce to jego przywilej  i prawo ,może dalej pracować , może nie pracować . Jak spełnia kryteria przyjęcia na dane stanowisko to i może być prezydentem np miasta , aby dobrze  wypełniał swoje obowiązki. Życzę wszystkim pełnej wysługi i dużo zdrowia. Nikomu nie należy zazdrościć solidnej pracy i pieniędzy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4130 dnia: Czerwiec 19, 2017, 19:00:30 »
Każdy w wolnym kraju ma prawo do swoich poglądów i pomysłów jedne są lepsze a drugie gorsze. Należy dyskutować i używać argumentu. Nie wolno za poglądy " solidnie po głowie zarobić " , bo będzie 50 % na 50 % i będzie wojna. Kolega jak zauważyłem często bierze udział na forum i nikt za poglądy nie proponował w zamian coś mocniejszego. Osobiście uważam ,że każdy emeryt po pełnej wysłudze może robić co chce to jego przywilej  i prawo ,może dalej pracować , może nie pracować . Jak spełnia kryteria przyjęcia na dane stanowisko to i może być prezydentem np miasta , aby dobrze  wypełniał swoje obowiązki. Życzę wszystkim pełnej wysługi i dużo zdrowia. Nikomu nie należy zazdrościć solidnej pracy i pieniędzy.
Przeczytałeś ten artykuł? "Związkowcy chcą, by niektóre zawody mogli wykonywać tylko emeryci mundurowi" Co to ma wspólnego z wolnym krajem? Czy pełna wysługa ma dawać wyłączne prawo do zajęcia jakiegoś stanowiska kosztem reszty społeczeństwa. Nie sądze!
Każdy emeryt który chce zwiększenia swoich przywilejów musi pamiętać, że społeczeństwo jest bardzo na anty w przypadku naszych przywilejów i takie fantasmagorie mogą zaszkodzić/skrzywdzić obecnie służących (a może i emerytów patrz emerytura obywatelska!). Jeśli nie będziemy dbali o to co mamy to to stracimy. A jeśli ktoś uważa, że coś jest dane raz i na stałe to niech popatrzy jak obniżano emerytury w niektórych krajach UE i są już wyroki Trybunału w Strasburgu niekorzystne dla emerytów. 
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2017, 19:04:21 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4131 dnia: Czerwiec 20, 2017, 08:37:46 »
Zaskoczę was zgadzając się z Eqinox pomysły ograniczające dostęp do stanowisko w ochronie informacji niejawnych są bez sensu.
Natomiast pomysł Eqinox to kolejny pomysł od czapy. Dlaczego akurat administracja jest be. Skoro tam są konkursy?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 15:18:20 wysłana przez radca »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4132 dnia: Czerwiec 22, 2017, 16:19:50 »
Minister Zieliński o sytuacji emerytowanych funkcjonariuszy przed komisją sejmową.

http://www.nszzfsg.org/2-nszz-fsg/641-minister-zielinski-o-sytuacji-emerytowanych-funkcjonariuszy-przed-komisja-sejmowa.html

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4133 dnia: Czerwiec 28, 2017, 20:10:41 »
http://wyborcza.pl/1,97654,21320630,zmiany-w-emeryturach-mundurowych.html?disableRedirects=true

Premier Beata Szydło z rewolucją w systemie emerytalnym czekała na ustalenia tzw. przeglądu emerytalnego. ZUS od czerwca zorganizował 24 debaty z ekspertami, związkowcami i pracodawcami. ZUS proponuje, by policjanci, żołnierze i strażacy, którzy pracują w warunkach niezagrażających życiu i zdrowiu, stracili wszelkie przywileje emerytalne.

W podsumowaniu debaty Zakład tak uzasadniał rekomendację: "Zwolnienie ze służby w rzeczywistości wiąże się często z kontynuowaniem pracy zawodowej przy jednoczesnym pobieraniu świadczenia. W debatach publicznych wyrażano stanowisko, że funkcjonariusz po 20 czy 25 latach służby jest często zbyt cennym fachowcem, aby z jego wiedzy i doświadczenia rezygnować".

DWIE GRUPY

Mundurowi byliby podzieleni na dwie grupy: na tych, którzy biorą udział w akcjach zagrażających życiu i zdrowiu, i na tych pracujących w administracji.

Policjanci, żołnierze i strażacy wykonujący pracę biurową byliby traktowani jak zwykli urzędnicy. Po obniżeniu wieku emerytalnego, które nastąpi od 1 października 2017 roku, musieliby pracować tak jak pozostali Polacy - do 60 lat (kobiety) lub 65 lat (mężczyźni).

Częściowe, choć bardzo ograniczone przywileje mają przysługiwać tylko mundurowym biorącym udział w patrolach, interwencjach, a w wojsku - w szkoleniach bojowych, misjach itp.

Nabywaliby oni prawo do emerytury po 25 latach służby, ale jej wypłata przysługiwałaby dopiero po osiągnięciu powszechnego wieku emerytalnego. ZUS chce takim rozwiązaniem wymusić na mundurowych dłuższą pracę. Liczy na to, że jak nie będą mogli od razu dostać pieniędzy, to nie będą się zwalniać z pracy.


Przykład. Pan Jan, policjant z Radomia, skończył 52 lata i postanowił po 25 latach służby odejść z pracy. Zakład Emerytalny MSWiA wyliczył jego emeryturę na 3,8 tys. zł brutto. Ale pan Jan nie będzie mógł jej pobierać zaraz po zakończeniu pracy, tylko za 13 lat, kiedy osiągnie wiek emerytalny (czyli 65 lat).

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4134 dnia: Czerwiec 28, 2017, 20:27:58 »
http://wyborcza.pl/1,97654,21320630,zmiany-w-emeryturach-mundurowych.html?disableRedirects=true

Premier Beata Szydło z rewolucją w systemie emerytalnym czekała na ustalenia tzw. przeglądu emerytalnego. ZUS od czerwca zorganizował 24 debaty z ekspertami, związkowcami i pracodawcami. ZUS proponuje, by policjanci, żołnierze i strażacy, którzy pracują w warunkach niezagrażających życiu i zdrowiu, stracili wszelkie przywileje emerytalne.
Omawiane było na forum 4 miesiące temu! Nieaktualne!
ZDEMENTOWANE JUŻ Z 10 RAZY PRZEZ WSZYSTKICH RZĄDZĄCYCH!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4135 dnia: Czerwiec 29, 2017, 10:15:39 »
ZDEMENTOWANE JUŻ Z 10 RAZY PRZEZ WSZYSTKICH RZĄDZĄCYCH! - Eqinox konkrety, bo tak tylko teraz bedę z Toba polemizował.
1. Kogo zaliczasz do tych rządzących
2. Podaj 10 tych rządzących
3. Pokaż pisma , w których się podpisali, że nie bedzie zmian

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4136 dnia: Czerwiec 29, 2017, 11:14:09 »
ZDEMENTOWANE JUŻ Z 10 RAZY PRZEZ WSZYSTKICH RZĄDZĄCYCH! - Eqinox konkrety, bo tak tylko teraz bedę z Toba polemizował.
1. Kogo zaliczasz do tych rządzących
2. Podaj 10 tych rządzących
3. Pokaż pisma , w których się podpisali, że nie bedzie zmian
Poszukaj sobie w necie na pewno znajdziesz (spora część jest na forum zacytowana nawet w tym wątku): Ministrowie: Błaszczak i Zieliński MSWiA,  Michałkiewicz Ministerstwo Pracy, Macierewicz MON. Dużo tego było.... Nawet Premier się trafiła. Aha i Prezes w wywiadzie mówił, że nie planują nikomu odbierać uprawnień a nawet będą oddawać zabrane przez PO-PSL. 
A poza tym kto by zabierał uprawnienia Policji czy strażakom skoro niedawno dano je celnikom. Zero sensu, zero logiki.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4137 dnia: Czerwiec 29, 2017, 19:48:02 »
Widzisz Eqinox jaka z Tobą polemika. Rzuciłeś hasło o 10 rządzących, a podałeś zaledwie 4 nazwiska, w tym zaden nie rządzi :'( a przede wszystkim mają tyle do decyzji co )! - ON też obiecuje., podobnie jak Pani Premier.
Coś tam wspominasz o WYWIADZIE Prezesa :mellow:   I to mają być KONKRETY!!!!
Jak prosiłem Cię o pisma z podpisami to każesz poszukać w necie. Proponujesz dlatego, że wiesz że takich dokumentów- ANI JEDNEGO- nie ma- nie wklejaj tylko obiecanek ze spotkań lub odpowiedzi do ZZ , bo są to dokumenty, którymi można sobie......
Jak masz znajomych w ZUSie to popytaj ich jakie mieli ostatnio najpilniejsze zadanie!!!!!!!

Offline bronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4138 dnia: Czerwiec 29, 2017, 22:20:32 »
Czyżbyś Officer wiedział coś z pierwszej ręki.Nie trzymaj nas w niepewności,dawaj newsa.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4139 dnia: Czerwiec 29, 2017, 23:03:09 »
Widzisz Eqinox jaka z Tobą polemika. Rzuciłeś hasło o 10 rządzących, a podałeś zaledwie 4 nazwiska, w tym zaden nie rządzi :'( a przede wszystkim mają tyle do decyzji co )! - ON też obiecuje., podobnie jak Pani Premier.
Coś tam wspominasz o WYWIADZIE Prezesa :mellow:   I to mają być KONKRETY!!!!
Kto wg. ciebie rządzi? Premier nie? Szef największej partii nie? To kto!!!!!
A czym dla ciebie są konkrety jeśli nie słowo pisane i autoryzowany artykuł? Czy publikacje na stronach "instytucji publicznych"?
Cofnij się w wątku o 4 strony masz już 2 linki...
Poza tym komentujesz artykuł z lutego 2017, przypominam mamy już prawie lipiec... Może cofnij się do maja 2012 wtedy to był burdel.... A strasznie było straszeniem...
PS. Sprawdź kiedy zaczęto ten wątek!!  2007 :rofl:  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2017, 23:06:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4140 dnia: Czerwiec 30, 2017, 18:51:06 »
Eqinox proszę Cię o jedno- nie interpretuj mojego komentarza na swój tok myślenia.
1. Odpowiadam Ci: rządzi Prezes, ale on nic nie podpisywał a jedynie dał jakiś WYWIAD- to dla Ciebie konkret, dla mnie NIE
2. Wymienione przez Ciebie inne osoby to jedynie płotki
3. Jeśli publikacje na stronach instytucji i autoryzowany artykuł "płotek" jest dla Ciebie konkretem to życzę powodzenia
4. Wątek z 2007 roku nie dotyczy obecnego planu OBECNIE RZĄDZĄCYCH- kolejna twoja manipulacja- gratuluję.
5. Wspólnie z bronkiem poszperajcie w ZUS- tam wg mnie są bardziej prawdopodobne plany RZĄDZĄCYCH

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4141 dnia: Czerwiec 30, 2017, 19:11:27 »
Eqinox proszę Cię o jedno- nie interpretuj mojego komentarza na swój tok myślenia.
1. Odpowiadam Ci: rządzi Prezes, ale on nic nie podpisywał a jedynie dał jakiś WYWIAD- to dla Ciebie konkret, dla mnie NIE
Dlaczego mam nie interpretować twoich wypowiedzi? Przecież na tym polega czytanie ze zrozumieniem!
Prezes Kaczyński, Ministrowie  mówią, że tego nie zrobią a ty dalej w zaparte. 
2. Wymienione przez Ciebie inne osoby to jedynie płotki
Ale leń z ciebie, specjalnie dla ciebie cofnę się o kilka stron tego wątku:
Minister Macierewicz:
http://promilitaria21.home.pl/autoinstalator/joomla/aktualnosci-i-prawo/item/4621-nie-bedzie-zmian-w-systemie-emerytalnym-dla-zolnierzy-sluzacych-po-1-wrzesnia-1991-r 
opublikowano na stronie MON,
Minister Błaszczak:
http://niezalezna.pl/95708-emerytury-mundurowych-bez-zmian
2 na szybko z tego wątku.... Użyj wyszukiwarki Google a zajedziesz wszystkich których wymieniłem.
3. Jeśli publikacje na stronach instytucji i autoryzowany artykuł "płotek" jest dla Ciebie konkretem to życzę powodzenia
Człowieku wyobraź sobie, że w XXI wieku można przez strony internetowe zarabiać pieniądze,  płacić rachunki i robić zakupy. Wymagasz ręcznie podpisanego listu tak jak to zrobił Donaldinio??
4. Wątek z 2007 roku nie dotyczy obecnego planu OBECNIE RZĄDZĄCYCH- kolejna twoja manipulacja- gratuluję.
Wątek od 2007 się ciągnie i za każdym razem pojawiają się prorocy wieszczący zmierzch emerytur mundurowych. A ja ci powiem, że prędzej zabiorą emerytom niż czynnym funkcjonariuszom. 
5. Wspólnie z bronkiem poszperajcie w ZUS- tam wg mnie są bardziej prawdopodobne plany RZĄDZĄCYCH
Wg ciebie? Minister któremu ZUS podlega mówi, że nic nie zmieni ale ty wiesz lepiej... Gratuluje samopoczucia...
PS. Leczenie o którym wspominałem z @radcą cie nie minie bo z tej paranoi to tylko....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4142 dnia: Lipiec 03, 2017, 10:46:03 »
Eqinox ty naprawdę lubisz, wręcz kochasz poniżanie osób, które są innego zdania niż Ty. Ty nie interrpretujesz kogos wypowiedzi, ale przekładasz na swój tok myslenia, a te które są konkretami to w podobny sposób negujesz.
Ja piszę, że dla mnie publikacje Macierewicza, Błaszczyka itp. ministrów nie są nic warte- to moje zdanie, a Ty jesteś innego zdania ale za to przy okazji musisz wszystko tak zapisać aby twoje zdanie było dla wszystkich czytających trafne - mi na tym nie zależy tobie wręcz przeciwnie. Ja próbuję zabrać głos w dyskusji , a Ty postawić na swoim- kto idzie w zaparte?
Odpowiadasz, że temat ciągnie się od 2007, ale to było kłamstwo, bo nie dotyczyło obecnej sytuacji- zamiast się przyznać do Tego to ty odwracasz kota ogonem i piszesz że to prawda pomimo, że wówczas sprawa była całkiem inna- jeszcze raz powtarzam- nie dotyczyła zamiarów obecnie rządzących.
List od donaldihno- to był dokument!!! Na nim opierano późniejsze protesty i wielki Donek nie miał wyjścia- to jest własnie dowód!- przynajmniej dla mnie- aty taką rzecz porównujesz do płacenia rachunków przez internet :rofl:
Konkret jest taki w tym temacie, że w ZUS mieli "na wczoraj" przygotować wszelkie statystyki na temat służb mundurowych- zrobili to co może świadczyć o prawdziwości planowanych zmian (no chyba, że dla ciebie w ZUS się nudzili i postanowili sobie porobić jakieś tam statystyki i padło na mundurówkę). Przeciek , który nastąpił do prasy - wnioski i sposób rozwiązań emerytur mundurowych- są potwierdzeniem że takie statystyki przygotowano.
Czy Ty Eqinox uważasz, że teraz Ci Twoi zaufani ministrowie powiedzą, że takie są właśnie plany???? Po takich ich wypowiedziach to Kacz. na drugi dzień wyj..... by ich z Pisu i tak jak pisał , ktoś wczesniej w tym temacie- Oni nie mają nic do powiedzenia, to nie jest ich zadanie.
I teraz- Jeżeli Kaczyński prześle do mundurowych list że nic się nie zmieni w sposobie emerytur- TO BEDZIE KONKRET- to jest mój tok myślenia.
Pozdrawiam i w przeciwieństwie do Ciebie nie życzę Ci konieczności leczenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4143 dnia: Lipiec 03, 2017, 17:57:26 »
Pozdrawiam i w przeciwieństwie do Ciebie nie życzę Ci konieczności leczenia.
Pozwolisz, że teraz rozbiorę twoją wypowiedź od końca  :rofl:
Dziękuję za pozdrowienia, a co do leczenia zdrowi ludzie go nie potrzebują.
I teraz- Jeżeli Kaczyński prześle do mundurowych list że nic się nie zmieni w sposobie emerytur- TO BEDZIE KONKRET- to jest mój tok myślenia.
Twój tok myślenia jest bardzo ciekawy, gdyż taki list to formalnie by była opinia jednego z 460 posłów.
Czy Ty Eqinox uważasz, że teraz Ci Twoi zaufani ministrowie powiedzą, że takie są właśnie plany???? Po takich ich wypowiedziach to Kacz. na drugi dzień wyj..... by ich z Pisu i tak jak pisał , ktoś wczesniej w tym temacie- Oni nie mają nic do powiedzenia, to nie jest ich zadanie.
To nie moi ministrowie gdyż nie jestem szefem rządu  :rofl:. Po prostu pomyśl chwilę skoro daje się przywileje celnikom, zanosi się, że może to też spotkać ITD i SOK...  Czy twoja koncepcja nie jest bez sensu?
Konkret jest taki w tym temacie, że w ZUS mieli "na wczoraj" przygotować wszelkie statystyki na temat służb mundurowych- zrobili to co może świadczyć o prawdziwości planowanych zmian (no chyba, że dla ciebie w ZUS się nudzili i postanowili sobie porobić jakieś tam statystyki i padło na mundurówkę). Przeciek , który nastąpił do prasy - wnioski i sposób rozwiązań emerytur mundurowych- są potwierdzeniem że takie statystyki przygotowano.
Sprawdź dokładnie kogo dotyczyły te statystyki podpowiem Ci.... Mnie nie a Ciebie tak  :fiuu:  :fiuu:  :milcz:
Odpowiadasz, że temat ciągnie się od 2007, ale to było kłamstwo, bo nie dotyczyło obecnej sytuacji- zamiast się przyznać do Tego to ty odwracasz kota ogonem i piszesz że to prawda pomimo, że wówczas sprawa była całkiem inna- jeszcze raz powtarzam- nie dotyczyła zamiarów obecnie rządzących.
Officer weź otwórz pierwszą stronę wątku w którym dyskutujemy.... Popatrz kto wtedy pisał o reformie i kiedy w 2007.... Znowu ci podpowiem redaktorem tego pisma jest nadal Aaron Szechter. Jeśli nie widzisz związku z tym, że GW nastawia służby przeciw władzy prawicy to mało spostrzegawczy jesteś  :szalony:
Ja piszę, że dla mnie publikacje Macierewicza, Błaszczyka itp. ministrów nie są nic warte- to moje zdanie, a Ty jesteś innego zdania ale za to przy okazji musisz wszystko tak zapisać aby twoje zdanie było dla wszystkich czytających trafne - mi na tym nie zależy tobie wręcz przeciwnie. Ja próbuję zabrać głos w dyskusji , a Ty postawić na swoim- kto idzie w zaparte?
Podaj chociaż jeden link potwierdzający twoje rewelacje, który nie jest z pod znaku Agory i jest w miarę aktualny bo ten cytowany kilka wypowiedzi wcześniej jest z lutego 2017 więc z przed 5 miesięcy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2017, 21:52:16 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4144 dnia: Lipiec 04, 2017, 10:26:16 »
Eqinox bezsensu jest jakakolwiek polemika z Tobą- Ty zawsze wiesz najlepiej, aż szkoda marnować taki talent.Na koniec pozwolę zaciemnić Twoje oczarowanie na temat emerytury i zacznę od , no właśnie tylko 2007 roku (tak sięgnę pamięcią- zresztą o tym pisałem).
w 2007 roku odchodzacy strażak miał: wypłacony zaległy minimum roczny urlop, chorował sobie rok a następnie otrzymując grupę siedział jeszcze rok na garnuszku komendy, poza tym do emki wszelkie maxy
w kolejnych latach mogł chorować ale "zapominał" o garnuszku i zaległym urlopie, bo jak zrobiłby inaczej to żegnał się z maxem dodatków
Kolejne lata odejść to to "zakaz" rocznego chorowania, bo inaczej zero maxa dodatków
Kolejne lata to już trudność w otrzymaniu grupy inwalidzkiej i niepełne dodatki oraz parę dni rekompensaty za urlop- to już w czasie mojego odejścia
Obecnie jak rozmawiam z kolegami to 01 proponuje max. 500 zł. dodatku służbowego (i to nie pewne), zero motywacyjnego, zero zaległego urlopu i jak słyszę 1 na 10 może liczyć na grupę inwalidzką.
I to wszystko masz na przełomie 10 lat - oczywiście to wina Adama M.. Przypomnę Ci, że i w tych latach rządzili obecni.
Taka jest właśnie wizja emerytalna służb. Przepaść jest między odchodzącym w 2007, a 2017. Oczywiście będzie lepiej , bo nowa zmiana rządzi :rofl: 

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4145 dnia: Lipiec 04, 2017, 11:57:32 »
"w 2007 roku odchodzacy strażak miał: wypłacony zaległy minimum roczny urlop, chorował sobie rok a następnie otrzymując grupę siedział jeszcze rok na garnuszku komendy, poza tym do emki wszelkie maxy"

Chociaż też taka prawda, że wtedy kończyło się pokolenie chorujących na wąrtobę. Dość sporo tego ludu nie ma już na spotkaniach emerytów.
Pamiętam i lubię krótkie komentarze. Patologia.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4146 dnia: Lipiec 04, 2017, 15:34:44 »
Proponuję o tych maxach za bardzo się nie rozpisywać  :fiuu:   
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4147 dnia: Lipiec 04, 2017, 16:12:25 »
Dokładnie tak różni ludzie tu wchodzą i czytają więc kwoty proszę zostawić dla siebie

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4148 dnia: Lipiec 04, 2017, 16:21:35 »
wujo i Srixon - tak własnie trzeba przedstawiać obecna sytuację- no chyba, że to dotyczy tylko mazowieckiego- skończyły sie maxy (co nikt nie robił łaski na odejście , bo przez cała służbę dodatki oscylowały w porywach do 20%- mam na mysli ludzi z podziału). Tak właśnie- jak w temacie- przedstawia sie wizja emerytalna mundurowych (owa sytuacja już od paru lat jest w Policji). Niech ludzie czytaja jak było, jak jest obecnie, a jak może być.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2017, 22:52:25 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Emeryt1975

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4149 dnia: Lipiec 04, 2017, 23:57:29 »

Kolejna fala odejść z BOR-u. Leszek Baran: ludzie boją się o swoją przyszłość




Od 2016 r. z BOR odeszło prawie stu funkcjonariuszy. Najgorsze, że wśród nich było wielu doświadczonych kierowców. Tymczasem wyszkolenie nowych trwa latami. – Ludzie są niepewni swojej przyszłości, więc wolą odchodzić na "starych" zasadach emerytalnych. To się może odbić na jakości całej jednostki – tłumaczy Leszek Baran, prezes Stowarzyszenia Emerytowanych Funkcjonariuszy BOR.
484
‹ wróć

    W tym roku odeszło kolejnych pięciu doświadczonych kierowców. Eksperci alarmują, że może mieć to wpływ na bezpieczeństwo vipów
    Jednym z powodów odejść są obawy związane z reformą służby, w tym zmianą świadczeń emerytalnych. "Ludzie są przekonani, że jeśli tylko ma się wysługę, to trzeba odchodzić" – mówi jeden z oficerów BOR
    BOR zatrudnia nowych funkcjonariuszy, jednak eksperci zwracają uwagę, że wyszkolenie kierowców trwa kilka lat. "Nie mogą zostać od razu przydzieleni do ochrony najważniejszych osób w państwie" – twierdzi Leszek Baran

Kilka tygodni temu kierowcy BOR mieli odprawę z nowym szefem formacji gen. Tomaszem Miłkowskim. Próbował namówić ich do pozostania w jednostce, jednak bezskutecznie. - Po tym spotkaniu "na garażach" (miejsce w którym parkują samochody BOR-u – red.), ludzie utwierdzili się w przekonaniu, że jeśli tyko ma się wysługę, to trzeba odchodzić ze służby, bo po reformie warunki odejścia mogą być dużo gorsze – mówi jeden z oficerów BOR

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kolejna-fala-odejsc-z-bor-u-leszek-baran-ludzie-boja-sie-o-swoja-przyszlosc/q2pp5m0
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2017, 07:20:28 wysłana przez Emeryt1975 »