Autor Wątek: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?  (Przeczytany 1878124 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4100 dnia: Kwiecień 13, 2017, 19:24:14 »
Ble ble ble...życzenia to możemy spobie sami złozyć w tym dniu na służbie o ile wypadnie.
Ale czemu? Politycy naprawdę lubią z nami obchodzić takiego okazje, popatrz 2 kolejne przykłady:
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Spotkanie-Wielkanocne-w-Komendzie-Glownej-Panstwowej-Strazy-Pozarnej/idn:36246
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lubelskie/Posiedzenie-Wielkanocne-Miedzyregionalnej-Sekcji-Pozarnictwa-NSZZ-Solidarnosc-woj.-lubelskiego/idn:51298
Czy to źle? Wątpię.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4101 dnia: Kwiecień 13, 2017, 20:53:32 »
Haha...tylko to mogę powiedzieć...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4102 dnia: Kwiecień 13, 2017, 22:06:55 »
Haha...tylko to mogę powiedzieć...
Nie mam ochoty Ciebie objerzdzac ale chyba będę musiał. Jeśli uważasz że straż może istnieć bez polityki to ... (jednak się w język ugryze)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 22:24:32 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4103 dnia: Kwiecień 27, 2017, 09:10:28 »
Czy wiecie coś o pomyśle KG weryfikowania przez KW wszystkich dodatków przyznawanych przez KP ?

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4104 dnia: Kwiecień 27, 2017, 10:28:58 »
Ostatnio na jednej z odpraw dowiedziałem się ,że do stażu służby nie będzie się wliczać szkół SA* oraz SGSP*. Ma oto obowiązywać podobno od stycznia przyszłego roku. Czy to prawda ?






* dotyczy dziennych

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4105 dnia: Kwiecień 27, 2017, 12:08:35 »
Czy wiecie coś o pomyśle KG weryfikowania przez KW wszystkich dodatków przyznawanych przez KP ?
Jeśli dobrze usłyszałem to od szczebla z-cy d-cy JRG. Zresztą nadzór nad tym ma juz chyba główny.
Cytuj
Ostatnio na jednej z odpraw dowiedziałem się ,że do stażu służby nie będzie się wliczać szkół SA* oraz SGSP*. Ma oto obowiązywać podobno od stycznia przyszłego roku. Czy to prawda ?
To chyba jakaś ściema ale znając realia i rzeczywistość to wcale się nie zdziwię.






« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 12:12:11 wysłana przez SIUSIEK »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4106 dnia: Kwiecień 27, 2017, 14:20:02 »
Ech ! No właśnie wygląda na to , że rozszerzono to na wszystkich i KW ma akceptować wszelkie podwyżki dodatków łącznie z wysokością motywacyjnych , co w prostej linii przekłada się na emerytury tych , którzy w najbliższym czasie się na nią wybierają .

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4107 dnia: Kwiecień 27, 2017, 14:22:42 »
Ostatnio na jednej z odpraw dowiedziałem się ,że do stażu służby nie będzie się wliczać szkół SA* oraz SGSP*. Ma oto obowiązywać podobno od stycznia przyszłego roku. Czy to prawda ?
Chyba ściema, dopiero co staż slużby kandydackiej został uwzgledniony w nowym przepisie kwalifikacyjnym.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4108 dnia: Kwiecień 27, 2017, 16:21:17 »
Ech ! No właśnie wygląda na to , że rozszerzono to na wszystkich i KW ma akceptować wszelkie podwyżki dodatków łącznie z wysokością motywacyjnych , co w prostej linii przekłada się na emerytury tych , którzy w najbliższym czasie się na nią wybierają .
Jak to się potwierdzi to kicha dla odchodzących na EME.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4109 dnia: Kwiecień 27, 2017, 20:16:06 »
Oj potwierdzi się u mnie w woj. totalna bida z kasy kroją wszystko co się da. Tych którzy deklarowali się na ten rok a jeszcze nie odeszli jeśli chcą tzw.maksy mamy odkładać na 2018 a najlepiej 2019, chyba że zapragną odejść z tym co mają to droga wolna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2017, 22:11:22 wysłana przez pb11 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4110 dnia: Kwiecień 28, 2017, 10:33:02 »
Tylko pamiętaj że do tych którzy przesuną termin na 2019 dobiją Ci którzy planują faktycznie odejść w 2019.

Offline censured

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4111 dnia: Kwiecień 28, 2017, 14:42:31 »
Dlatego już na przyjęciu się do służby powinno zapisywać się do kolejki na emke. to tak dla rozluźnienia :)

JRG7

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4112 dnia: Kwiecień 28, 2017, 14:57:35 »
Tych co będą pracować do 55 lat to już nie tyczy i tak większość przy 50-tce lekarz wywali  :wall:

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4113 dnia: Kwiecień 30, 2017, 09:16:01 »
Tych co będą pracować do 55 lat to już nie tyczy i tak większość przy 50-tce lekarz wywali  :wall:
Z tą teorią to bym się zgodził w mojej jednostce już po 40-ce większość zaczyna kombinować z badaniami.
A gdzie służyć do 50-tki , prawda jest taka ,że ze względu na stan zdrowia mała ilość strażaków będzie miała ten przywilej dotrwać do emerytury policyjnej w wieku 55 lat.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4114 dnia: Kwiecień 30, 2017, 11:09:17 »
Z tą teorią to bym się zgodził w mojej jednostce już po 40-ce większość zaczyna kombinować z badaniami.
A gdzie służyć do 50-tki , prawda jest taka ,że ze względu na stan zdrowia mała ilość strażaków będzie miała ten przywilej dotrwać do emerytury policyjnej w wieku 55 lat.
Tere fere, ostatnio odchodził mój kolega 31 lata służby, do tej pory trenował hakówkę bo lubi, silny jak tur i po 50, na mundurze do tej pory złota odznaka sprawności fizycznej. Znam nurków 60 letnich. Nie demonizujmy tych 55 lat znam strażaków w czynnej służbie koło 50 co zawstydzili by niektórych kandydatów, patrz mój 01 (49 lat na karku).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2017, 11:17:06 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4115 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:33:05 »
Z tą teorią to bym się zgodził w mojej jednostce już po 40-ce większość zaczyna kombinować z badaniami.
A gdzie służyć do 50-tki , prawda jest taka ,że ze względu na stan zdrowia mała ilość strażaków będzie miała ten przywilej dotrwać do emerytury policyjnej w wieku 55 lat.
Tere fere, ostatnio odchodził mój kolega 31 lata służby, do tej pory trenował hakówkę bo lubi, silny jak tur i po 50, na mundurze do tej pory złota odznaka sprawności fizycznej. Znam nurków 60 letnich. Nie demonizujmy tych 55 lat znam strażaków w czynnej służbie koło 50 co zawstydzili by niektórych kandydatów, patrz mój 01 (49 lat na karku).

Oczywiście szacunek dla nich , ale wielu też młodych uprawiających sport ma problem z kolanami u mnie już kilku po artroskopii .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4116 dnia: Kwiecień 30, 2017, 12:33:52 »
Proszę nie porównywać swojego 01, któremu brakuje 6 lat do wieku 55 lat, do osób pracujących cały czas na PB, inna specyfika i zupełnie inne obciążenie fizyczne. Chyba nie trzeba nikomu tego tłumaczyć, bo to oczywiste.

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4117 dnia: Kwiecień 30, 2017, 13:16:34 »
Z tą teorią to bym się zgodził w mojej jednostce już po 40-ce większość zaczyna kombinować z badaniami.
A gdzie służyć do 50-tki , prawda jest taka ,że ze względu na stan zdrowia mała ilość strażaków będzie miała ten przywilej dotrwać do emerytury policyjnej w wieku 55 lat.
Tere fere, ostatnio odchodził mój kolega 31 lata służby, do tej pory trenował hakówkę bo lubi, silny jak tur i po 50, na mundurze do tej pory złota odznaka sprawności fizycznej. Znam nurków 60 letnich. Nie demonizujmy tych 55 lat znam strażaków w czynnej służbie koło 50 co zawstydzili by niektórych kandydatów, patrz mój 01 (49 lat na karku).
Nie twierdze ,że wszyscy strażacy po 40-ce mają kłopoty ze zdrowiem, ale jest to duży procent naszej społeczność strażackiej.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4118 dnia: Czerwiec 01, 2017, 21:14:11 »
http://biznes.interia.pl/news/celnicy-zostana-wlaczeni-do-systemu-emerytur-mundurowych,2521006,1021
no to nas przybywa tylko czy to dobrze? bo społeczeństwo iskrzy i przy zmianie rządów różnie może być

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4119 dnia: Czerwiec 01, 2017, 23:25:53 »
Piszecie o problemach ze zdrowiem po 40 ale myślę że 90% tych problemów to tłusto, ostro,seta, faja i kanapa.
40-50 latek, który jest aktywny fizycznie i prawidłowo się odżywia największy problem może mieć z prostatą a nie z kondycją.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4121 dnia: Czerwiec 06, 2017, 09:09:35 »
Piszecie o problemach ze zdrowiem po 40 ale myślę że 90% tych problemów to tłusto, ostro,seta, faja i kanapa.
40-50 latek, który jest aktywny fizycznie i prawidłowo się odżywia największy problem może mieć z prostatą a nie z kondycją.
Masz rację to najczęstsza przyczyna problemów zdrowotnych.
    Nasi koledzy zwłaszcza ci młodzi na ogól nie szanują zdrowia a jedynym objawem ich aktywności fizycznej zazwyczaj bywają tylko zajęcia wf na zmianie.Czym to się skończy za kilka lat można przewidzieć- otyłość, nadciśnienie itp. Zasłanianie się drugą pracą i zmęczeniem nie przekona mnie, że  nie wygospodaruje się kilku chwil na basen czy spacer nordic walking. To tylko od nas samych  zależy jaka będzie kondycja i fizyczna i  zdrowotna po pięćdziesiątce. Zaznaczę, że kiedyś w straży pracowało się 65 roku życia i sam pamiętam wielu takich strażaków na podziale gdy zaczynałem swoją pracę w tej formacji. A i wówczas również się dorabiało się na "drugim etacie" czy też prowadząc gospodarstwo.
A propos prostaty to problemy zaczynają się z nią po 50-tce.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 09:27:21 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4122 dnia: Czerwiec 06, 2017, 16:07:05 »
mirek1 ja też pamiętam takich strażakó, ale przypominj sobie co oni wówczas robili? Siedzieli przy biurku podoficera i drzemali, a młody jeździł za nich do roboty. Zresztą jak to była robota!!!! Nawet ze śmietnika nie pisało się meldunku. A teraz? Wypadki (śmiertelne), wszelkiego typu chemia itp. Wybacz ale ja mimo sprawności fizycznej siadłem psychicznie po 20 latach pracy. Stres a dotego nerwica bo 01 to mega znachor wszystkiego (ani dnia na podziale a znawca psychologii itp. ). Ludzie dlaczego tak PSP odeszła od ochrony strażakó, którzy na nią pracują? Gdzie honor, gdzie godność? Gdzie postawa dawnych oficerów, chorążych, podoficerów??? Za parę groszy zdolni są zdołować ludzi każdego szczebla. Gdzie Komendant Główny ??? Czy tylko liczą się lampasy na spodniach i wężyk na pagonie/?????????????????

JRG7

  • Gość
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4123 dnia: Czerwiec 06, 2017, 20:15:42 »
mirek1 pierdoły piszesz potwierdzając tezę oliwiera .... tak się składa że pracuję bardzooo długo (jak na strażaka) tylko na podziale i wiem co robili dziadkowie po 50-tce na podziale, niektórych trzeba było "pakować" na ostatni rzut jako kierowcę, ślepe to to było, głuche ale bajera odpowiednia, dla jasności piszę o strażakach nie o ludziach stojących przy taśmie produkcyjnej absolutnie im nie ujmując.
Ile razy można powtarzać, że po pewnym czasie ludzie z wiedzą i doświadczeniem (50 +  :szalony:) powinni przechodzić na etaty biurowe wspomagając kolegów, a nie jak teraz młodzieńcy za wszelką cenę po trupach gnają do stanowiska/stopnia grzeją dupsko w biurze i gotują krew podziałowcą machając palcami na prawo i lewo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2017, 22:01:59 wysłana przez JRG7 »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Nasza wizja reformy emerytalnej-czekać czy uciekać?
« Odpowiedź #4124 dnia: Czerwiec 07, 2017, 15:22:35 »
mirek1 pierdoły piszesz potwierdzając tezę oliwiera .... tak się składa że pracuję bardzooo długo (jak na strażaka) tylko na podziale i wiem co robili dziadkowie po 50-tce na podziale, niektórych trzeba było "pakować" na ostatni rzut jako kierowcę, ślepe to to było, głuche ale bajera odpowiednia, dla jasności piszę o strażakach nie o ludziach stojących przy taśmie produkcyjnej absolutnie im nie ujmując.
Ile razy można powtarzać, że po pewnym czasie ludzie z wiedzą i doświadczeniem (50 +  :szalony:) powinni przechodzić na etaty biurowe wspomagając kolegów, a nie jak teraz młodzieńcy za wszelką cenę po trupach gnają do stanowiska/stopnia grzeją dupsko w biurze i gotują krew podziałowcą machając palcami na prawo i lewo
Sam mam ponad 50 lat i od ponad 33 lat ciągle pracuję na podziale bojowym jako strażak ratownik a obecnie jako dowódca, ale nie taki który tylko palcem pracuje ale zawsze na "pierwszej linii i nadal nie mam zadyszki wbiegając na 10 piętro w bloku. A mam zamiar pracować jeszcze przynajmniej kilka lat. Stałe dbanie o siebie i swoją kondycję przynosi teraz efekty i jestem w stanie przeskoczyć wielu dużo młodszych ode mnie. Zresztą nie jestem ewenementem wśród strażaków mojej komendy. Jest nas jeszcze kilku i wszyscy to potwierdzą, że o siebie i zdrowie należy stale dbać.
 Rozumując tak jak Ty kolego , że 50 latkowie powinni iść do komend to wkrótce brakło by miejsc w komendach a ich stany osobowe przerosły by znacznie ilość ludzi na podziale. W chwili obecnej np. u mnie  podział to prawie setka ludzi a biuro to 20 osób z SK włącznie. To co zaproponowałeś to tylko rozwiązanie chwilowe a  co dalej?
  Takie zachowania starszych kolegów jak opisujesz nie zdarzały się w mojej jednostce w czasach kiedy zaczynałem pracę. Owszem "starzy"byli zazwyczaj kierowcami - nawet samochodów pierwszorzutowych -  i dowódcami wszelkich szczebli , ale też zwykłymi strażakami i jakoś sobie radzili ale to byli ludzie sprawni i wytrzymali.  Fluktuacja kadr była  ale dotyczyła głównie młodych, którzy popracowali po kilka lat i odchodzili z zawodu z różnych przyczyn nie wytrzymywali fizycznie czy też psychicznie lub  po prostu  powód  finansowo-rodzinny. Nieliczni "starzy" odchodzili przed osiągnięciem wieku emerytalnego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2017, 15:35:57 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein