Autor Wątek: Co Dalej?  (Przeczytany 15672 razy)

Młodzik

  • Gość
Co Dalej?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 13, 2004, 20:26:23 »
Gorex ma racje, pamietam jak robilismy lodowisko na plytcie boiska szkolnego, sniegu nie bylo duzo... a mimo to aby go "roztopic" trzeba bylo ogromne ilosci wody... wylalismy 25 tys. litrow wody na powierzchnie
7mx10
takze ten pomysl moim zdaniem raczej mija sie z celem.. nie wiem chyba ze bylby hydrant przy tej drodze, ale to trzeba by bylo piaskarke odrazu zmontowac zeby to obsypala piachem :P
pozdrawiam

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Co Dalej?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 13, 2004, 20:51:27 »
Cytuj
ale powaznie. to tak jakbys chcial zepchnac sterte pierza seria z automatu.
zastanow sie co piszesz przeciez to komlpetna brednia!!!!!
To nie jest tak ze paczmen napisal i tak musi byc. Przyslo mi cos takiego do glowy wiec napisalem zeby zobaczyc co wy na to. Chyba po to jest forum?

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Co Dalej?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 28, 2004, 16:59:32 »
Czy ktoś z Was jeździł w zaspach, bo u mnie o zaspy bardzo trudno, pomimo iż mieszkam na północy kraju.
Jestem ciekaw do jakiej wysokośći zasp Pepsiak jest w stanie sie poruszać?

PS Może pokusiłby się ktoś o spointowanie tego tematu, tej akcji?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2004, 12:23:09 wysłana przez SeniorSiara »

fuocoreporter

  • Gość
Co Dalej?
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 02, 2004, 19:24:33 »
Witam

Jakiejś zimy temu zasypało drogi prowadzące do szkoły podstawowej na wsi gdzie uwięzione zostały dzieciaki. Nikt (ze sztabu powołanego przez staroste czy jakiekoś urzednika) nie wiedział co zrobić. Dzieciaki do wieczora siedziały na sali gimnastycznej. Jak by tego było mało to z sąsiedniego powiatu i na dodatek wojewódctwa przyjechała grupa zapalenców-piłakarzy z pretensjami że sala jest przepocona i nie przygotowana do ich zajęć. Wystarczył by jeden telefon do prezesa Jeep klubu który nie dość że dysponuje jeepami to na swoim "stanie" ma scota i takie tam duże terenowe zabawki.
Dlatego powołaliśmy społeczną grupę ratowniczą, która ma na celu wspomaganie lokalnych służb ratunkowych. Między innymi w ratownictwie wysokościowym, wodnym a tak że przy wypadkach masowych. Grupa współpracuje również zewspomnianym jeep klubem a w jej skład wchdzą lekarze, medycy, strażacy, płetwonurkowie, wysokościowcy, motorowodnicy itd.
Jak ktoś byłby zainteresowany wspólnymi ćwiczeniami to czekam na propozycję.

fuocoreporter@o2.pl

Pozdrawiam
 

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Co Dalej?
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 10, 2004, 01:22:33 »
Jeszcze jedno pytanie!
Jeżeli gasicie np. samochód na drodze i jest mróz, samochód usuwacie z drogi, a co z pozostającą na drodze wodą, a właściwie już lodowiskiem??
Czy ktoś z was wozi sól w wozie??
Czy wzywacie solarki??
 B)  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Co Dalej?
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 10, 2004, 18:51:46 »
Cześc
Dodoając swoje trzy grosze w temacie zasp i zimy
U nas na szczeblu wojewódzkim podpisano porozumienie pomiędzy KW a chyba Zarządem Dróg Wojewódzkich i istnieje możliwość poprzez WSKR zadysponowania pługa wirnikowego - ma zamonrtowaną naszą radiostację i przypisany kryptonim. Z tego co wiem jeszcze tej zimy nie było potrzeby korzystać, ale wszystkie PSK o nim wiedzą i jak by co to mogą wołać help!!!
Pozdro
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

sikor

  • Gość
Odp: Co Dalej?
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 03, 2007, 10:51:21 »
nIE JESTEM SPECJALISTĄ  ale bym zrobił tak:
1 .Dowódca psk wzywa 2 pługi aby odśnieżyć droge z obu stron!!! w
2. w tym samym czasie z samochodów "a"i "b" wychodzą strażacy(zostają we wozach tylko kierowcy) i  biorą z obu wozów:
-po 3 węże w 75, rozdzielacz oraz 4 węże w52,i 2 prądownice (może beda tam hydranty lecz powinny być).Gdy dojdą strażacy z wozu "a"i "b" to będą działać.czyli ewakuacja osób z budynku gaszenie pożaru oraz odłączenie gazu i prądu.
-Dyspozytor wzywa na miejsce akcji narazie 3 karetki a potem po rozpoznaniu dowódca wezwie wiecej jak beda potrzebne.dojadą one gdy pługi odśnieżą przejazd
3 .Dojadą też wozy :wóz jrg i wozy osp.
4. gdy wóz jrg dojedzie to wprowadzi do budynku kolejne 2 roty.
Myślę że takie rozwiązanie jest również dobre .Jeżeli sie myle to mnie poprawcie.Od tego jestem żebym sie uczył na błędach

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Co Dalej?
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 03, 2007, 11:55:32 »
Wydaje mi się, że wszyscy skupili się na odśnieżeniu drogi, a co z poszkodowanymi?
Przy dwu metrowych zaspach bez wirowego pługa szanse na przejechanie są raczej zerowe.
Na miejscu zostawiłbym tylko po 2 osoby z każdego wozu, żeby prubowały udrożnić drogi dojazdowe, reszta do domu 4 osoby z PSP z SODO i 2 torbami psp zostaje jeszcze 8 osób z OSP jeśli wyjechały pełne obsady 4 osoby biorą D10W rzucają na nią Niagare i kilka łopat, pozostałe 4 pilarkę i armaturę wodną, jedna z osób przy samochodzie zasówa do sąsiada po deta. zostaje jeszcze GOPR do wożenia poszkodowanych do karetek na drodze, bo przecież nie zostawimy ich na mrozie, a odśniżanie zapewne potrwa http://www.ratownictwo.org.pl/details.php?image_id=7442&mode=search
Znałem cały opis gospodarstwa więc było łatwiej zaplanować akcję z góry co innego jak bym nie wiedział, że nie ma hydrantu, a jest staw. Wtedy w pierwszej kolejności poszli by ludzie z SODO i armaturą
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2007, 21:45:56 wysłana przez Antonio08 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co Dalej?
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 03, 2007, 14:48:52 »
JA WAM COŚ POWIEM ..... NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY ZGASIĆ A JAK TO JUŻ MNIEJSZY PROBLEM...  ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ZAWSZE JAKOŚ SIĘ ZGASI... CZY TO DOMEK JEDNORODZINNY CZY 3 h LASU WIEC NIE MA CO PLANOWAC  ^_^ ^_^ ^_^

Upomnienie moderatora:
- nie pisać dużymi literami,
- pisać z sensem!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2007, 18:55:58 wysłana przez Witold »

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Co Dalej?
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 03, 2007, 15:41:27 »
To żeś młody pojechał  ^_^  Nawet nie wiesz jak ważny jest określony plan działania ;) Pozdro :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Co Dalej?
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 03, 2007, 16:05:38 »
 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

ej ale weźcie mi powiedzcie kiedy ustala się plan działania... na miejscu??? a jak nie ma czasu na to???i ile zajmuje czas ustalenia takiego planu???