Autor Wątek: Pomoc finansowa na zakup mieszkania  (Przeczytany 10517 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 5.536
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 14, 2020, 13:10:24 »
No to komendant chyba nie zna przepisów. Trzeba się odwołać. Jak jeszcze można
Można :-)
Tylko wiadomo, że w instancji wyżej myślą podobnie. Jakieś skromne uzasadnienie?  :huh:
Nie wygrasz jeśli pobrałeś pomoc i zostałeś przeniesiony na swój wniosek.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 14, 2020, 13:36:17 »
 :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Jakie ma znaczenie z jakich powodów zostałem przeniesiony? Podaj przepis.
I skąd wiesz, że na swój wniosek?

Online Eqinox

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 5.536
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 14, 2020, 13:49:39 »
:gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Jakie ma znaczenie z jakich powodów zostałem przeniesiony? Podaj przepis.
I skąd wiesz, że na swój wniosek?
99% przeniesień jest na wniosek strony...
Kiedy tracisz uprawnienie do RZBL... Wymień przypadki opisane w przepisach... Jeden z nich spełniłeś i chwatit.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2020, 17:39:31 »
No to komendant chyba nie zna przepisów. Trzeba się odwołać. Jak jeszcze można
Nadal nie bardzo wiem jak uzasadnić odwołanie. Ktoś podrzuci coś ciekawego, oprócz "nie da rady"?  ^_^

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 17, 2020, 18:10:58 »
A art. 37c mówi że strażaka przenosi się na jego wniosek lub za jego zgodą. Czyli przeniesienie to przeniesienie. A równoważnika nie traci się jak strażak zostaje przeniesiony do miejscowości innej niż pobliska. Nie mówi się że na jego wniosek czy za jego zgodą.

Online Eqinox

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 5.536
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 17, 2020, 18:35:14 »
A art. 37c mówi że strażaka przenosi się na jego wniosek lub za jego zgodą. Czyli przeniesienie to przeniesienie. A równoważnika nie traci się jak strażak zostaje przeniesiony do miejscowości innej niż pobliska. Nie mówi się że na jego wniosek czy za jego zgodą.
A jak się odniesiesz do Art. 78 ust. 2. pkt. 3... Został przeniesiony! Piszę jak WÓŁ.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 17, 2020, 18:41:54 »
Może źle interpretuje zapis tego artykułu ale jak dla mnie brzmi on tak:

Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, chyba że strażak został przeniesiony do służby w miejscowości innej niż pobliska.

Rozumiem to tak że jak strażak przenosi się do innej komendy w miejscowosci która nie jest pobliska to należy mu się brak lokalu. Źle to czytam?

Online Eqinox

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 5.536
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 17, 2020, 18:48:09 »
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, chyba że strażak został przeniesiony do służby w miejscowości innej niż pobliska.
Rozumiem to tak że jak strażak przenosi się do innej komendy w miejscowosci która nie jest pobliska to należy mu się brak lokalu. Źle to czytam?
Moim zdaniem źle i będzie taką linię trzymać wydający decyzję. On nie został przeniesiony (z urzędu) a w takim przypadku strona służbowa będzie szła na zwarcie do sądu. Wyobraź sobie że znam kilku ludzi co służyli w 5 lub więcej jednostkach organizacyjnych i co w każdej im się pomoc należała?

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2020, 19:12:07 »
Równoważnik za brak lokalu mieszkalnego nie przysługuje, jeżeli strażak otrzymał pomoc finansową na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu, chyba że strażak został przeniesiony do służby w miejscowości innej niż pobliska.
Rozumiem to tak że jak strażak przenosi się do innej komendy w miejscowosci która nie jest pobliska to należy mu się brak lokalu. Źle to czytam?
Moim zdaniem źle i będzie taką linię trzymać wydający decyzję. On nie został przeniesiony (z urzędu) a w takim przypadku strona służbowa będzie szła na zwarcie do sądu. Wyobraź sobie że znam kilku ludzi co służyli w 5 lub więcej jednostkach organizacyjnych i co w każdej im się pomoc należała?
Pomoc należy się raz.
Jak pomoc pobrana, to brak lokalu się nie należy, chyba, że przeniesiony - nie można zakończyć czytania art. 78 ust. 2 pkt 3 w połowie :-)
Art. 78 ust. 1 jasno mówi, kiedy równoważnik za brak lokalu przysługuje - nie posiadasz lokalu w tej samej miejscowości lub pobliskiej - równoważnik przysługuje. Nie można mieszać pomocy i równoważnika, bo ustał związek między nimi w chwili przeniesienia, co jasno jest w art. 78 ust. 2 pkt 3, który sam cytujesz.

Offline slawek.nowak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 17, 2020, 19:18:09 »
A piterowi_psp chodzi o otrzymanie ponownie braku lokalu a nie pomocy na uzyskanie lokalu. Więc czytając wg mnie art 78 ust 2 pkt 3 jak strażak przeniesiesie do innej komendy która jest w innej miejscowości niż pobliska a dostał w poprzeniej już pomoc czyli stracił brak lokalu to należy mu się ponownie brak lokalu

Online Eqinox

  • VIP
  • *****
  • Wiadomości: 5.536
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 17, 2020, 19:56:14 »
To daj znać jak poszło odwołanie bo ja stawiam że czekać Cię będzie WSA...

Offline sorbent

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 245
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2020, 20:38:24 »
Znam taką interpretację.
1. Wzioles dopłatę na zakup lokalu - kupiłeś.
2. Przeprowadziłeś się do jednostki pobliskiej - dopłata na zakup lokalu ci się nie należy bo takową już pobrałeś.
3. Należy ci się dopłata za dojazdy przekraczające 1 h w jedną stronę do pracy.
Taka interpretacja jest u nas.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2020, 22:01:33 »
Znam taką interpretację.
1. Wzioles dopłatę na zakup lokalu - kupiłeś.
2. Przeprowadziłeś się do jednostki pobliskiej - dopłata na zakup lokalu ci się nie należy bo takową już pobrałeś.
3. Należy ci się dopłata za dojazdy przekraczające 1 h w jedną stronę do pracy.
Taka interpretacja jest u nas.
Sądzę, że do tego się sprowadzi sprawa. Dam znać co i jak.

Offline sorbent

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 245
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2020, 22:15:38 »
Oczywiście, jeśli mieszkasz w tej miejscowości pobliskiej ale to chyba oczywiste.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2020, 10:44:09 »
Oczywiście, jeśli mieszkasz w tej miejscowości pobliskiej ale to chyba oczywiste.
Oczywiście  :gwiazdki:
Ale nie bardzo wiem o czym piszesz - chyba miałeś na myśli, że nie mieszkam w miejscowości pobliskiej?
Nie mieszkam - fakt jest taki, że mam ponad 50 km do roboty, a komunikacją publiczną wg rozkładów wychodzi 1,5 godziny.

Offline sorbent

  • Stary Wyga
  • **
  • Wiadomości: 245
  • PSP - "Kochać Cię tak bardzo i nienawidzieć"
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2020, 11:31:06 »
Przenosisz się z komendy A gdzie dostałeś dofinansowanie do komendy B, ale nadal mieszkasz w tej samej miejscowości i miejscu gdzie mieszkałeś pracując w A.

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Pomoc finansowa na zakup mieszkania
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2020, 13:36:12 »
Oczywiście, jeśli mieszkasz w tej miejscowości pobliskiej ale to chyba oczywiste.
Oczywiście  :gwiazdki:
Ale nie bardzo wiem o czym piszesz - chyba miałeś na myśli, że nie mieszkam w miejscowości pobliskiej?
Nie mieszkam - fakt jest taki, że mam ponad 50 km do roboty, a komunikacją publiczną wg rozkładów wychodzi 1,5 godziny.

Jak masz 1,5 godziny na dojazd komunikacją miejską w jedną stronę należy się Tobie co miesiąc tak samo jak za brak mieszkania . Oczywiście składasz oświadczenie mieszkaniowe i opisujesz całą sytuację. Komendant wystawia decyzję o wypłacie za brak mieszkania. Dofinansowania na zakup mieszkania już nie dostaniesz, gdyż Ty lub członek Twojej rodziny( żona) posiada własnościowy lokal.