Autor Wątek: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?  (Przeczytany 23679 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« dnia: Luty 15, 2007, 20:15:26 »
Do wczoraj na stronie ZZS Florian fukcjonowało również forum dyskusyjne. Trafiały sie opinie różne, w tym i niekorzystne dla władz krajowych tego związku. Przez pół roku funkcjonowania forum nikt z władz krajowych nie zajął (przynajmniej oficjalnie) żadnego stanowiska w poruszanych sprawach.  :rolleyes:
Można przypuszczać, że aby uniknąć kolejnych zapytań od uczestników forum, ZK podjął decyzję o jego zamknięciu - można i tak.  ^_^
Co o tym sądzicie?
Cytat z komunikatu:
"Zarząd Krajowy ZZS „Florian” informuje, że w związku z modernizacją strony internetowej ZZS „Florian” zawiesza się do odwołania działalność „Forum”."
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 21:11:28 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mł.asp.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2007, 20:24:49 »
Brak słów po prostu Floria. Byłemw tych zz ale chyba czas sie wypisac
Jedzie wozik jedzie migaja koguty w środku strażak siedzi ogromnie cos struty. Miał podwyżek wiele oj wiele lecz ja w biurach zjedlii w niedziele.....

A miało byc tak pięknie  w tej UE

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2007, 20:52:30 »
Piotr998 - nie przesądzajmy może to jakieś problemy techniczne ale jeżeli chodzi o zabieranie głosu to masz jak najbardziej rację

Mł.asp. - Jeżeli "byłeś" to nie musisz się wypisywać, a jeżeli jesteś to zostań i mów co myślisz.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2007, 20:55:58 »
Wypisywanie nic nie da. Przez to wcale się nie polepszy w związku.
Może czas na terapię "wstrząsu kontrolowanego" !!! (sprawdzona metoda ;) ) No ale do tego musi działać  forum.
Tez myślałem, że to tylko awaria lub jakieś prace ze zmianami wyglądu forum.
http://www.zzsflorian.pl/forum/privmsg.php?folder=inbox
Przepraszamy, ale to forum jest obecnie niedostępne. Zapraszamy później ---> później to później. Może wcale nie jest tak źle ....

 :huh: jest coraz gorzej.... teraz jest już
Cytuj
404 Not Found
The request /forum/forum/ was not found on this server.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 21:37:29 wysłana przez Geddeon »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2007, 22:41:22 »
Bez flaszeczki tego nie rozgryziesz co tam jest grane ?
,,PS"  Puchacz już nie panuje nad sytuacją.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2007, 22:46:23 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2007, 08:35:51 »
Butel, aż głupio nie? Trzeba świecić oczami za Pana Przewodniczącego?

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2007, 08:54:08 »
Ja już wogóle zapominam o tej instytucji zwanej ZK ZZS F, jednak stary szef jaki był ALE BYŁ i to się liczyło.
Pokaż szefa który jest czysty jak łza, przecież każdy z nas popełnia kiedyś jakiś błąd.
A tak do końca to nie wiem za co go usunięto, i czasami myśle że w tej sytuacji w której się znajdujemy Walczył by ostro.
Wiem czasy i ludzie się zmieniają ale PIOTR WRÓĆ!!
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 09:02:27 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2007, 12:43:39 »
A tak do końca to nie wiem za co go usunięto, i czasami myśle że w tej sytuacji w której się znajdujemy Walczył by ostro.
Wszystko wskazuje na to, że został usunięty aby uniemożliwić mu doprowadzenie w zmienianej ustawie o PSP do zapisu o płaceniu strażakom za "nadgodziny". Zapis taki nie był na rękę ówczesnemu kierownictwu KG i MSWiA, część osób z ZK poszła na rękę stronie służbowej.
W związku z zapowiedzią skierowania do sądu sprawy o pomówienie, b. przewodniczący KKR przeprosił b. przewodniczącego za przedstawiane wcześniej zarzuty (pomówienia).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2007, 13:44:46 »
Piotr998 może masz i rację,nie wnikam w szczegóły, ale co można by było zrobić  żeby wrócił i  zrobił porządek.
Zrobił przecież tak wiele dobrego dla tego związku. Wiem niektórym oczywiście to nie pasowało , więc szkoda że go niema  bo zostanie tylko nazwa związku ,,FLORIAN,,
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2007, 18:59:37 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2007, 20:17:39 »
Kilka dni temu zamieściłem na forum FLORIANA nowy post dotyczący sytuacji dyżurnych operacyjnych. W poście zamieściłem kolejny PONADZWIĄZKOWY protest dyżurnych rozesłany do wszystkich central związków zawodowych. Nikt z zarządu nie pofatygował się nawet o krótki komentarz i przedstawienie stanowiska w tej sprawie.
Dzisiaj czytam: "Zarząd Krajowy ZZS „Florian” informuje, że w związku z modernizacją strony internetowej ZZS „Florian” zawiesza się do odwołania działalność „Forum”"
Brawo!
Butel przyznaję Ci rację - może by tak skłonić do powrotu poprzedniego przewodniczącego?
Takiego numeru to by raczej nie odwalił?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2007, 21:30:11 »
racja nigdy nie widziałem tam odpowiedzi na zadane pytania , czyżby nie było tam osób życzliwych ludziom, naprawdę trzeba sie naczekać na zadane pytanie

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2007, 23:22:35 »
Obecny Zarząd Floriana to wielka fikcja i porażka
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 18, 2007, 16:19:36 »
Swoją drogą to w chwilach przesileń okazuje się że strony internetowe nie działają lub są w przeb udowach . To penie zbieg okoliczności.

"W pierwszym dniu Zjazdu Krajówki jak "usuwano" Przewodniczącego Piotra było jeszcze do zniesienia ale nie dopuszczono do głosoawnia, a później jak było później hehe ... wieczór, nowy dzień rozjazdy i na salach pozostali w większości swojacy"

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 18, 2007, 22:30:01 »
Swoją drogą to w chwilach przesileń okazuje się że strony internetowe nie działają lub są w przeb udowach . To penie zbieg okoliczności.

"W pierwszym dniu Zjazdu Krajówki jak "usuwano" Przewodniczącego Piotra było jeszcze do zniesienia ale nie dopuszczono do głosoawnia, a później jak było później hehe ... wieczór, nowy dzień rozjazdy i na salach pozostali w większości swojacy"


fireman wyrażaj się jaśniej  czy jesteś za powrotem Piotra ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2007, 14:21:07 »
Koledzy jestem we FLORKU od dość dawna i powiem tak jak był Piotr to związek żył można było zadzwonić porozmawiać rozumiał nas FLOREK = PIOTR to Piotr  zakładał i utożsamiał sie znim.
Teraz doszli nowi, nieudacznicy tylko procedują nad sobą i nie mają czasu zająć się związkiem, zastanawiają się skąd wziąć kase bo brakuje. To za Piotra byłu zjazdy w Częstochowie i nie tylko Częstochowie i kasa była i było widać co i jak opiniował czy był za czy przeciwi nie było internetui takiego przepływu informacji słał pocztą . Pytam się co zrobił kolega Wiesław P jak został pierwszym co wywalczył dla związku dla nas członków.
1.No może to że podpisał za zarządy terenowe systemu pracy 4 zmiany na stanowiskach w mojej komendzie i przy okazij wszystkich komendach kto im dał takie prawo.   
2.Reorganizacja komend gdzie jest podpisana ostateczna wersja regulaminu komend powiatowych i miejskich o wojewódzkich wcale co to nie ma struktur wojewódzkich.
I tak można by wyliczać bez końca nic nie umią zrobić a jak się myle zapraszan do dyskusji
                                                                                WALDEK1
               
POZDRAWIAM

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 19, 2007, 19:49:40 »
waldek1 w 1000 % cię popieram !!!
To co opisałeś to tylko 1 tysięczna ułamka co zrobił Piotr dobrego dla tego związku. Naprawde zawsze był na miejscu i pomocny.
Można tylko westchnąć i powspominać stare dobre czasy.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 19, 2007, 20:01:18 »
A zajęcia stanowiska w sprawie protestu dyżurnych operacyjnych sprzed paru dni - jak nie było tak nie ma.
Dziękujemy wam panowie przewodniczący!

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 20, 2007, 00:13:13 »
Podałem tylko przykłady z ostatnich dni a to dzieje się tak od początku. Gdzie jest ten naj z Mazowsza Darek Ł taki krzykacz to on wywalił Piotra z Legionowa a teraz ugrał sobie wszystko i siedzi cicho i ma jak zawsze Florka w du..e liczy się tylko on sam i kariera jego :wacko:
POZDRAWIAM

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 20, 2007, 21:36:25 »
Podałem tylko przykłady z ostatnich dni a to dzieje się tak od początku. Gdzie jest ten naj z Mazowsza Darek Ł taki krzykacz to on wywalił Piotra z Legionowa a teraz ugrał sobie wszystko i siedzi cicho i ma jak zawsze Florka w du..e liczy się tylko on sam i kariera jego :wacko:
Pewnie niedługo zostanie Komendantem ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 20, 2007, 21:44:28 »
Pewnie niedługo zostanie Komendantem ?
Od 1 lutego br. jest d-cą JRG. Co prawda stołek komendanta nieobsadzony, lecz niestety nie ma kwalifikacji, musiałoby być duuuże odstępstwo - aż tak się chyba nie zasłużył?  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 20, 2007, 21:47:55 »
Piotr998 to się jeszcze okaże , bo zaduża cisza w ZK, pewnie coś kombinują . Hahaha
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 13, 2007, 18:36:24 »
Odkurzam wątek, bo warto.

odpowiadając na stawiane wcześniej pytanie czy jestem za powrotem Piotra? Hmmm... Osobiste przeżycia i krótki kontakt z Piotrem nie napawają mnie szczęściem ale i nie negatywnymi uczuciami. Dla związku zawodowowego był, a jak widać jest kimś ważnym, taki człowiek ikona i zasług nigdy bym nie podważał.
Jedno jest pewne to co dziś czyni ZK - tego nikt nie wie i to jest niepokojące.
Wrócę do "sławietnego" Zjazdu Krajowego - sposób w jaki dokonano "impiczmentu" Piotra jest na poziomie dzisiejszej polityki. Do załatwienia była sprawa, a nie jak się okazało człowiek.
Przekładanie głosowania powołującego ZK z pierwszego dnia zjazdu na drugi, było celowym zabiegiem, udanym (bodaj) p.o. przewodniczącego Zk. W dniu następnym po spotkaniu na stołówce i spożyciu, głowa nie tak funkcjonowała, a i o poranku mimo ważnych głosowań część ludzi się zerwało do domów.

Przykro to pisać ale . . . to się zdarzyło.

Zdecydowałem się na kontynuację tematu, bo mam do was pytanie, jakich zaniechań w działaniu wg Was doszło ostatnimi czasami w ZZ Florian. Wogóle co poczytujecie na minus. Bardzo bym prosił o przemyślenia związkowców.

Aby zacząć:
ZK - dołożył minimum starań oraz nie poinformował z odpowiednim wyprzedzeniem struktur niższych niż Zk :) o możliwości i planach wprowadzenia odgórnie systemu 12/24/48 na SK. Jeżeli jestem w błędzie to jakie konkretne działania podjął aby pozostawić tą sprawę w gestii (zgodnej z przepisami) odpowiednich komendantów.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Cytuj
Można tylko westchnąć i powspominać stare dobre czasy.,,PS"  Puchacz już nie panuje nad sytuacją.

A kiedyś panował?
Można westchnąć oj można ale to nie jest sytuacja, której nie można zmienić. Nad kilkoma ZW też można pooddychać ciężkim oddechem.
Szytem jest bycie przewodniczącym ZZ załatwienie sobie ciepłej posadki i od tego momentu tzw. nic nie robienie.
Pozdrawiam w tym miejscu naczelników operacyjnej, dowódców JRG którzy tak zadziałali. Niech ich sumienie pogryzie jak je jeszcze mają.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2007, 18:45:06 wysłana przez fireman »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2007, 19:22:07 »
Cytuj
Aby zacząć:
ZK - dołożył minimum starań oraz nie poinformował z odpowiednim wyprzedzeniem struktur niższych niż Zk Smiley o możliwości i planach wprowadzenia odgórnie systemu 12/24/48 na SK. Jeżeli jestem w błędzie to jakie konkretne działania podjął aby pozostawić tą sprawę w gestii (zgodnej z przepisami) odpowiednich komendantów.

 Znalazłem  coś takiego w biuletynie informacyjnym NR 08/03  z marca 2003 roku gdzie Piotr K  poinformował wszystkie Zarządy terenowe :
projekt rozporządzenia o czasie służby strażaków jest zamieszczony na naszej stronie internetowej - prawo > propozycje zmian przepisów.
Z uwagi na konieczność utrzymania gotowości bojowej zachodzi potrzeba pozyskania dla PSP dodatkowo 4.300 etatów. Mając świadomość, że w ciągu 1 roku będzie to prawie niemożliwe, rozpatrywany jest wariant okresu przejściowego - w okresie tym strażakom pełniącym służbę w systemie zmianowym w kolejnych latach zmniejszałoby ilość służb w miesiącu z zachowaniem dotychczasowego systemu służby (24/48). I tak:
- w roku 2004 strażak pełniłby 9 służb miesięcznie,
- w roku 2005 strażak pełniłby 8 służb miesięcznie,
- w roku 2006 strażak pełniłby 7 służb miesięcznie - pozostałe służby wolne.
Od 01 stycznia 2007 r. zostałby wprowadzony system 4-zmianowy: 12 godzin służby dziennej - 24 godziny wolne - 12 godzin służby nocnej - 48 godzin wolnych > tj. wymiar 40 godzin służby tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym.
W stanowiskach kierowania przewiduje się wcześniejsze wprowadzenie 4-zmianowego systemu.

   Ale diabeł tkwi w szczegółach, kiedyś Robert O napisał ,,Dzisiaj nie przypomnę sobie, dlaczego związki zawodowe zgodziły się na możliwość wprowadzenia 12-tek na SK bez uzgadniania tego z nami. Możliwe, że było to przeoczenie lub jak kto woli błąd,, .

Cytuj
Przekładanie głosowania powołującego ZK z pierwszego dnia zjazdu na drugi, było celowym zabiegiem, udanym (bodaj) p.o. przewodniczącego Zk. W dniu następnym po spotkaniu na stołówce i spożyciu, głowa nie tak funkcjonowała, a i o poranku mimo ważnych głosowań część ludzi się zerwało do domów.

Zdradzę tajemnicę, też tam byłem i było mi wstyd tak wstyd za niektórych związkowców.

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 19:40:49 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 22, 2007, 22:29:15 »
A wracając do tematu wątku to :
,,Przepraszamy, ale to forum jest obecnie niedostępne. Zapraszamy później,,
Powinno chyba być jak za starych czasów ZARAZ WRACAM! albo TOWARU BRAK ! właściciel-forum-florka ma chyba serdecznie głęboko to w d...  eeeh :angry:

sorry ale musiałem napisać wiadomość pod swoją wiadomością bez użycia przycisku - modyfikuj  ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 22:39:20 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Czyżby cenzura w ZZS Florian ?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 23, 2007, 20:12:50 »
Forum na Florianie było, dobre ale co niektórzy co piszą na "strażaku" nie zawsze byli skorzy do dyskusji i polemiki. Zdarzało się pomawianie ludzi i obrażanie . Na " strażaku" tego  nie ma . Czyżby się poprawili. Prosze popatrzyć na "S-kę", obrzucają się błotem-nie.Dlatego uważam, że jest znany adres e-mailowy "Floriana" i można do ZK napisać i poprosić o wyjaśnienia lub zapytać o sprawy Przewodniczacych ZW. Bić w stary bęben tez nie ma sensu. Choć z konsultacji mażna by było skorzystać.Trzeba iść do przodu. Jeżeli ma być zamieszczane na stronie co zamierz się zrobić a nie jest to poparte decyzjami to jest fikcja ,która się skończy brakiem zaufania do związku. Na stronie są konkrety a nie życzenia. Dla mnie to jest lepsze od gdybania. Z tego co do mnie dociera to  przekaz wiadomości na Zarządy Wojewódzkie też jest spory bo regularnie dostaję na ZT.Myślę że ZK idzie na razie w dobrym kierunku.
Decyzje są wspólne ( mam na myśli Centrale ) a zobaczymy jak długo.We wcześniejszych latach nie zawsze się udawało. Jeżeli chodzi o stanowiska kierowania to we wspólnym komunikacie przeczytałem (jest w archiwum) co centrale myślą na ten temat.