Ankieta

co myslicie czy strazak moze miec dlugie wlosy???

może mieć
48 (31.6%)
nie może mieć
104 (68.4%)

Głosów w sumie: 151

Autor Wątek: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...  (Przeczytany 19570 razy)

Offline MEWA88

• Weteran
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Zarost typu broda w PSP...
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:30:23 »
BHP w aparatach powietrznych ?? Jaka może być przyczyna nieszczelności maski ??

Offline grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 13, 2009, 15:48:12 »
Czy można zmusić funkcjonariusza do ścięcia brody?Czy jest na to jakiś paragraf?

§ 8. Strażak utrzymuje włosy i zarost w stanie umożliwiającym mu pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2008/1115.htm

Offline Geddeon

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
Odp: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 15, 2009, 19:33:43 »
W sumie to fajny temat do takich luźnych dyskusji.....
Moim zdaniem kolega grzela już enty raz wykazał się profesjonalizmem cytując jeden paragraf:
    § 8. Strażak utrzymuje włosy i zarost w stanie umożliwiającym mu pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
I wszystko jasne -_-

Natomiast co do wypowiedzi przedmówców (raczej "przed-piszców" ;)  ):
Chyba, że pytanie zadajesz w kontekście pewnego zdjęcia z PP, na którym dumnie prezentuje się st. str. bla bla bla - koordynator wojewódzki ratownictwa medycznego - brody mu nawet Św. Mikołaj może pozazdrościć.
Może ów koordynator nie czuje sie strażakiem ? Czy jest jasno określony status strażaka ? 
Lekarz nie lekarz - mundur zobowiązuje do czegoś
Piękne stwierdzenie !!! Zgadzam się z Tobą kolego w 100%
Ale myślę że nie chodzi tylko o brodę czy włosy....
Wolę widok zarośniętego koordynatora aspirującego na wizerunek św.Mikołaja niż widok oficera na stanowisku uchlanego jak zwierze hodowlane zwane trzodą chlewną.
Wolę więc tego co nie wyglada ale nim jest niz tego co wygląda ale tak naprawdę nie powinien nigdy nim być

Offline Mroovka

• Strażak Sam
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 16, 2009, 17:48:36 »
 :mellow: Nie da się z Tobą Geddeon nie zgodzić. Z dwojga złego lepszy już nieogolony niż "napruty" w 3D  :gwiazdki:

Offline Garrity

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 22, 2009, 08:51:40 »
A tu mała ciekawosta dotycząca długich włosów w służbach mundurowych.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9922,title,Policjant-wygral-z-szefami-walke-o-dlugie-wlosy,wid,11517983,wiadomosc_prasa.html  :mellow:

pozdrawiam

Garrity

Offline oliwier

• Weteran
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 22, 2009, 15:16:33 »
A czy można zmusić funkcjonariusza do zdjęcia np. obrączki ślubnej?

Można bo przepisy wyraźnie mówią jak i w co strażak ma być ubrany i wyposażony podczas pełnienia służby (ale to metoda dla bardzo upierdliwych) a na poważnie to wystarczy zdrowy rozsądek. Spróbuj zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Mroovka

• Strażak Sam
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 22, 2009, 20:19:11 »
A czy można zmusić funkcjonariusza do zdjęcia np. obrączki ślubnej?

To była tzw. ironia w moim wykonaniu  ^_^

Offline darek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 22, 2009, 21:33:15 »
Panowie, Panie, Koledzy, Koleżanki. Po cóż bijemy pianę? Czasem ktoś nie wyczuje ironii lub przekąsu... nie kłóćmy się o drobiazgi, Kto chce nosić brodę niech zostanie hippisem albo rastamanem. Strażak jest do tego aby ratować innych i decydując się na taką profesje bierze ją z dobrodziejstwem inwentarza. Jak pogodzić brodę ze szczelnością maski? nie wiem. Owszem maski są nadciśnieniowe ale trwonienie powietrza, którego jest tak mało na uszczelnienie maski brodacza to nic innego jak sabotaż. To może kosztować ludzkie życie. A długie włosy? Schować do pończochy z azbestu? wystając z pod hełmu spalą się. Będąc pod UPS em ograniczają ruchy głowy. tak samo jest ze wszystkim innym, co może narazić strażaka a tym samym i poszkodowanych na ryzyko większe niż najmniejsze możliwe. Wiem że brzmi to jak utopia, ale myślę, że profesjonalistę poznać można po szczegółach. I po włosach... ^_^

Offline Mroovka

• Strażak Sam
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 22, 2009, 21:54:26 »
No i pozostają jeszcze względy higieny osobistej. Pod - jak to określił @darek - "pończochą z azbestu" i hełmem ciężko jest utrzymać takie długie pióra w czystości, a nie zawsze jest ku temu czas aby można było wziąć prysznic, czy też samą głowę tylko umyć. Nosiłem daaaaawno temu długie włosy i było to uciążliwe, żeby się nie przetłuszczały i jako tako wyglądały (a miałem wtedy awersję do noszenia czapek) oraz co za tym idzie abym i ja w miarę schludnie wyglądał. Tak na koniec żartując trochę, to najlepiej mają łysi - przejadą gąbką po głowie i jest ok  :rofl:

Offline MEWA88

• Weteran
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 22, 2009, 23:06:33 »
Ja też brałem udział w akcji w długich włosach no i powiem że w krótkich jest zdecydowanie lepiej. Nie lata kask po całej głowie nie tarmosi włosów nie pocisz się aż tak bardzo. Łysi mają lepiej :)

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 06, 2014, 16:05:11 »
Ukarany za długie włosy

http://www.tvn24.pl/do-ramion-nie-znaczy-krotkie-jest-wyrok-w-sprawie-wlosow-policjanta,415182,s.html

Ciekawe co będzie następne? Szpilki? Malowanie pazurów? Makijaż? Kpina :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline wiater

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 10, 2016, 23:46:01 »
Pany dawno się nikt nie wypowiadał w tym temacie, jest jakiś przepis, że nie wolno nosić brody w PSP? Z tego co wiem to jest tylko przepis, że nie wolno jeśli pracuje sie w aparatach, ale nieoficjalnie komendanci czepiają się nieogolonych.  Jak to jest u Was w jednostkach w praktyce? U niektorych podobno trzeba pisac pismo o pozwolenie na noszenie brody, wąsów.

Online Siedem

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 15, 2016, 23:39:27 »
Co ze strażakiem, który  ma pofarbowane włosy i brodę na czerwono. Do tego ma tatuaż na twarzy. Kolo się śmieje z systemu. Może i dobrze...

Offline krawler998

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 14, 2017, 23:15:09 »
Zawsze śmieszyły mnie paranoje w Straży Pożarnej...

Pracuje już w tej formacji 9 lat i nigdy nie założyłem jeszcze maski twarzowej do ODO na "gołą" twarz, bo tak się po prostu nauczyłem. Zawsze zakładam ją na kominiarke, dlatego argument o szczelności maski, jest dla mnie śmieszny. Może i miało by to jakikolwiek sens, przy apratach podciśnieniowych, ktore w strazy nie sa juz uzywane od kilkunastu lat, ale żeby miało to jakieś znaczenie przy aparatach nadciśnieniowych, to trzeba by chyba te maske ręką na twarzy trzymać. Nie mówie tutaj oczywiście o skrajnych przypadkach, czyli o długich brodach, bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach takiej nie nosi w tej formacji,  bo nawet sobie nie wyobrażam w jaki sposób miałby pracować. Chodzi mi po prostu, o zwykły, zadbany zarost, długości kilku mm. Zawsze lubiłem wąsy i wąsy mam, a biorę czynny udział w działaniach z aparatami ODO. Spotkało sie to z marudzeniem ze strony "góry", ale zaparłem się, że ich nie zgolę i problem umarł śmiercią naturalną. Podczas kontroli z KW też nikt nie ma z tym problemu.

Tak więc wszystko można, w granicach rozsadku. Tylko nie można być ci....ą ;) Umówmy się, że chcieli by ze straży zrobić wojsko, ale się nie da, bo człowiek który codziennie wyjeżdża do akcji, nie ma czasu na myślenie o pierdołach. A z drugiej strony go to "wali".

Pozdrawiam

Offline RezO

• Strażak Sam
  • Nie zabija się legendy.
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 18, 2017, 10:19:34 »
Cytowany tutaj tak często paragraf pochodzi z uchylonego rozporządzenia: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19971450979

Aktualne znajduje się tutaj, nic nie jest wspomniane o włosach (a przynajmniej ja nie znalazłem): http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20081801115

Wynika stąd, że jednak można mieć.
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline darek

• Strażak Sam
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 18, 2017, 14:39:11 »

Pracuje już w tej formacji 9 lat i nigdy nie założyłem jeszcze maski twarzowej do ODO na "gołą" twarz, bo tak się po prostu nauczyłem. Zawsze zakładam ją na kominiarke, dlatego argument o szczelności maski, jest dla mnie śmieszny. Może i miało by to jakikolwiek sens, przy apratach podciśnieniowych, ktore w strazy nie sa juz uzywane od kilkunastu lat, ale żeby miało to jakieś znaczenie przy aparatach nadciśnieniowych, to trzeba by chyba te maske ręką na twarzy trzymać. Nie mówie tutaj oczywiście o skrajnych przypadkach, czyli o długich brodach, bo chyba nikt przy zdrowych zmysłach takiej nie nosi w tej formacji,  bo nawet sobie nie wyobrażam w jaki sposób miałby pracować. Chodzi mi po prostu, o zwykły, zadbany zarost, długości kilku mm. Zawsze lubiłem wąsy i wąsy mam, a biorę czynny udział w działaniach z aparatami ODO. Spotkało sie to z marudzeniem ze strony "góry", ale zaparłem się, że ich nie zgolę i problem umarł śmiercią naturalną. Podczas kontroli z KW też nikt nie ma z tym problemu.

Tak więc wszystko można, w granicach rozsadku. Tylko nie można być ci....ą ;) Umówmy się, że chcieli by ze straży zrobić wojsko, ale się nie da, bo człowiek który codziennie wyjeżdża do akcji, nie ma czasu na myślenie o pierdołach. A z drugiej strony go to "wali".

Pozdrawiam
I daj Ci Boże, aby nigdy w Twoim aparcie nie zabrakło powietrza. Choćby tej niewielkiej ilości, która ulotniła się z maski nadciśnieniowej poprzez nieszczelności typu kominiarka pod maską...

Offline Maciax

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 26, 2017, 10:15:40 »

Pracuje już w tej formacji 9 lat i nigdy nie założyłem jeszcze maski twarzowej do ODO na "gołą" twarz, bo tak się po prostu nauczyłem. Zawsze zakładam ją na kominiarke, dlatego argument o szczelności maski, jest dla mnie śmieszny.......

Powiem tak - albo miałeś słabych nauczycieli na kursach, albo masz słabych dowódców, albo sam jesteś słaby... Jak możesz pisać takie brednie. Zakładasz maskę na kominiarkę? Mam nadzieję, że to taki żart, że postanowiłeś zakpić z niektórych... oby tak było... ale pamiętaj, że ktoś może z takich głupich żartów brać przykład - ktoś mało doświadczony, ktoś mało inteligentny - wtedy taki ktoś może faktycznie założyć maskę na kominiarkę....

Offline Feuerwehrmann

• Strażak Sam
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 26, 2017, 11:50:00 »

Pracuje już w tej formacji 9 lat i nigdy nie założyłem jeszcze maski twarzowej do ODO na "gołą" twarz, bo tak się po prostu nauczyłem. Zawsze zakładam ją na kominiarke, dlatego argument o szczelności maski, jest dla mnie śmieszny.......

Powiem tak - albo miałeś słabych nauczycieli na kursach, albo masz słabych dowódców, albo sam jesteś słaby... Jak możesz pisać takie brednie. Zakładasz maskę na kominiarkę? Mam nadzieję, że to taki żart, że postanowiłeś zakpić z niektórych... oby tak było... ale pamiętaj, że ktoś może z takich głupich żartów brać przykład - ktoś mało doświadczony, ktoś mało inteligentny - wtedy taki ktoś może faktycznie założyć maskę na kominiarkę....

Mocny, jak już zabierasz głos, to wytłumacz słabemu dlaczego tak, bo inaczej Twój post nie ma żadnej wartości. Niech już chociaż z tego bicia piany płynie jakaś nauka.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Levy

• Per aspera ad astra
  • VIP
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 26, 2017, 11:51:44 »

Również zakładam maskę na kominiarkę... :szalony:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.