Autor Wątek: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...  (Przeczytany 54659 razy)

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2007, 21:57:25 »
Jeżeli ktoś chce naprawdę ratować mienie i życie to długie włosy w niczym mu nie przeszkodzą. Wystarczy dobrze je spiąć i po problemie. A tak wogóle to nie przepadam za długimi włosami u mężczyzn, ale jak kto woli.
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2007, 22:25:50 »
Witam!
No... temat zrobił się niemal "polityczny"  ^_^
Z mojego jakiegoś... tam już  -_-  doświadczenia powiem tak!
Na przestrzeni wielu /79-07/ lat różni ludzie przychodzili do zawodowej straży. Byli z wąsami, brodami, kucykami, tatuażami, kolczykami /w różnych częściach ciała/. Nikomu to tak naprawdę bynajmniej u mnie zbytnio nie przeszkadzało  :wub: Po prostu z czasem bardzo szybko sami - nieraz przy "drobnej" pomocy /sugestii/ doszli do wniosku, co im w tej <firmie> pasuje i jak im będzie w sumie wygodniej.
Dla przykładu- sam miałem swego czasu włosy do ramion. Od wielu lat, już krótkie. Miałem wąsy w biurze. Nigdy nie miałem brody na podziale, teraz na SK mam jedno i drugie ^_^. Jak zmienię stanowisko / już nie wierzę/ to pewnie też się jakoś tam dostosuję, a co? Wszystko nt. Nikt nikomu tak naprawdę nic z góry obecnie nie narzuca. Kwestia dobrego samopoczucia i pewnego własnego również bezpieczeństwa.
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 27, 2007, 08:13:09 »
Witam!
No... temat zrobił się niemal "polityczny"  ^_^
Z mojego jakiegoś... tam już  -_-  doświadczenia powiem tak!
Na przestrzeni wielu /79-07/ lat różni ludzie przychodzili do zawodowej straży. Byli z wąsami, brodami, kucykami, tatuażami, kolczykami /w różnych częściach ciała/. Nikomu to tak naprawdę bynajmniej u mnie zbytnio nie przeszkadzało  :wub: Po prostu z czasem bardzo szybko sami - nieraz przy "drobnej" pomocy /sugestii/ doszli do wniosku, co im w tej <firmie> pasuje i jak im będzie w sumie wygodniej.
Dla przykładu- sam miałem swego czasu włosy do ramion. Od wielu lat, już krótkie. Miałem wąsy w biurze. Nigdy nie miałem brody na podziale, teraz na SK mam jedno i drugie ^_^. Jak zmienię stanowisko / już nie wierzę/ to pewnie też się jakoś tam dostosuję, a co? Wszystko nt. Nikt nikomu tak naprawdę nic z góry obecnie nie narzuca. Kwestia dobrego samopoczucia i pewnego własnego również bezpieczeństwa.
Pozdr.

Dobrze godo : ^_^ Polać mu : ^_^

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 27, 2007, 21:11:49 »
No jeżeli ktoś siedzi na podziale to raczej nie powinien mieć długich włosów lub brody. Co do kolczyków to niech je mają tylko trzeba je ściągać jadąc do akcji bo to raczej będzie przeszkadzało, to samo z pierścionkami.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 28, 2007, 14:22:52 »
Nie wiem co wam się pitoli w pecynkach z tym równo uprawnieniem  lecz włosy  broda i wąsy są jasno określone w regulaminie strażaka PSP.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2007, 20:09:05 »
Jezu temam długich włosów w strazy zaczyna być nudny jak polityka.
A podrugie każda straż ma swoje zasady i według nich się postępuje. Ale wg. mnie naj ważniejsz jest to co w głowie a nie na  głowie. Moim zdaniem chłopak o wiele lepiej wygląda w krótkich włosach -_-
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 02, 2007, 09:53:54 »
Jezu temam długich włosów w strazy zaczyna być nudny jak polityka.
A podrugie każda straż ma swoje zasady i według nich się postępuje. Ale wg. mnie naj ważniejsz jest to co w głowie a nie na  głowie. Moim zdaniem chłopak o wiele lepiej wygląda w krótkich włosach -_-
To nie kwestja zasad lecz regulaminu  radze poczytać  nie ma dowolności w jednostkach PSP. Może to  ubranie koszarowe  nie mundur ale skoro na nich nosimy stopnie  i czapeczkę z z logo PSP z orzełkiem do tego orzełka salutujemy przy różnych okolicznościach to obowiązują nas pewne zachowania i wygląd zapisany właśnie w regulaminie PSP.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 03, 2007, 14:21:04 »
Jestem ochotnikiem od roku, włosy mam za ramiona. I wiem na pewno, że jak tylko zacznie się sozon wypalania traw to włosy idą pod nóż. Lubie długie kłaki ale zwyczajnie przeszkadzają pod hełmem. A i często wylezą poza hełm/nomex i do zapalenia nie trzeba wiele. A jak to wygląda żeby się strażak palił? :D

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 03, 2007, 20:17:44 »
Hee...hee ^_^
Czyli co? Jeździsz tylko wiosną, latem do traw :huh: Specjalizacja/ność/ jakaś nowa w OSP  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 03, 2007, 20:20:44 »
Cieniu - o jakim regulaminie piszesz?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline mikiomah

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 04, 2007, 13:12:15 »
Ajax - poprostu mieszkam w dziurze na końcu świata gdzie poza wypalaniem traw nie zdarzają się raczej inne akcje, a okres zimowy jest zupełnie martwy. Coś w tym dziwnego?

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 04, 2007, 15:54:43 »
Przez takie cholerne i chore podejście w naszym kraju - nawet w normalnej pracy można miec problem z tym, że się ma długie włosy - bo też znam przypadki dyskryminacji z tego powodu. Demokracja - jaka - chyba jakaś uwsteczniona w rozwoju.
[/quote]

To jest własnie demokracja. Jak ci nie pasuje to mozesz się zwolnić i tyle. Jesteśmy formacją mundurową. Przyznam szczerze że głupio trochę strażak wyglądałby choćby w mundurze wyjściowym i czapce rogatywce a z tyłu kucyk. Zanam dziewczyny pracujące na podziale bojowym które też znacznie skróciły wlosy bo im nie wygodnie. Nie spotkalem sie w innych slużbach mundurowych Wojsko, Policja, Straż Graniczna, Straż Miejska, żeby mężczyźni nosili długie włosy. A jesteśmy tak samo formacją mundurową. Nie widzialem tez w innych krajach takich udziwnień żeby strazacy nosili długie pióra. Przeważnie są to włosy na tzw. jeża.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 05, 2007, 11:24:35 »
Cieniu - o jakim regulaminie piszesz?
PSP. dotyczącą wyglądu strażaka. To chyba jasne że nie regulamin szambonurka  czy  kosmonauty.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 05, 2007, 23:27:06 »
Cień - jeszcze raz konkretnie się pytam - o jakim regulaminie piszesz? Kiedy i gdzie był opublikowany, kto go spłodził?
Z tego co mi wiadomo to jedynym regulaminem wewnętrznym jest "Ceremoniał pożarniczy" - więc się pytam o jakim regulamie piszesz? Jeśli pamiętasz, to w MON-ie obowiązywały takie małe brązowe książeczki - regulamin dyscypliny, musztry i mundurowy. W regulaminie mundurowym dość szczegułowo były opisane takie zagadnienia jak zarost, długość włosów. W PSP się z tym nie spotkałem i dlatego właśnie pytam.
Żeby wszystko było jasne, to zgadzam się, że funkcjonariusz PSP powinien być krótko ostrzyżony, ogolony, czyściutki, pachnący i.t.d.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 06, 2007, 19:31:45 »
Twoje zapytanie sprowokowało mnie bym się zkontaktował z kolegą z KW . w ubiegłym roku w połowie coś takiego wyszło czy nosi nazwę regulaminu nie wiem lecz istnieje musiał byś poszukać ja na razie nie mam sposobności.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 06, 2007, 23:41:33 »
No to cię Cieniu informuję, że jeszcze nie wyszło, a nawet jak wyjdzie to nie do końca będzie tak jak myślisz. Na chwilę obecną obowiązuje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 listopada 1997 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków oraz zakresu ich obowiązywania w stosunku do innych osób biorących udział w akcjach ratowniczych, ćwiczeniach lub szkoleniu. Przeczytaj sobie §58 pkt 4. Dla mnie oznacza on tyle, że strażak zarośnięty nie może brać udziału w akcjach ratowniczych wymagających użycia ODO. Nie jest to jednoznaczne z zakazem posiadania przez strażaka długich włosów, czy też zarośniętej gęby.
Istnieje także projekt nowego rozporządzeni (już od 2005r.), który można znaleźć na stronie Floriana. Tam ta sprawa została rozwiązana podobnie.
Cytuj
§ 8. Zabrania się noszenia przez ratowników włosów oraz zarostu uniemożliwiającego pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.
Jak dla mnie, to nawet gdyby to rozporządzenie weszło w życie, to nie jest ono podstawą do tego, żeby zakazać strażakom noszenia długich włosów.
Żeby było wszystko jasne to jestem zwolennikiem częstego używania maszynki do strzyżenia i gładkiej gęby.
Pozdrówko ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 07, 2007, 12:34:15 »
Nie do końca się z tobą zgodzę ponieważ spotkałem kiedyś strażaka ze Szczecina  notabene dalsza rodzina i u nich nie wiem czy mają ale mieli nawet zakaz noszenia wąsów  sam widzisz że przepisy swoje a komendant swoje i spróbuj się postawić.  Nie raz coś było nie tak i nikt się nie odzywał  do czasu odejścia na emeryture . Sam widzisz że demokracja w PSP nie działa i w niektórych przypadkach może i dobrze.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 07, 2007, 13:15:23 »
Nie ma żadnej sprzeczności pomiędzy waszymi wypowiedziami.
Strażak przewidziany do udziału w działaniach ratowniczych z udziałem ODO nie może mieć zarostu, tym samym strażak mający zarost może być odsunięty od działań ratowniczych i w konsekwencji odczuje to finansowo, do kapelusza włącznie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mlody-667

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 10, 2007, 12:18:01 »
strażak i długie włosy?? nie u mnie w jednostcce by to nie przeszło kazdy ma być ogolony i włosy krótko ścietę,zresztą długie włosy przeszkadzały by w akcji

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 10, 2007, 19:22:26 »
Witam -_-
Widzę, że ten temat ciągle się ciągnie.  :wacko: Czy nie prościej powiedzieć, że w każdym regulaminieOSP jest jasno powiedziane, że włosy mają być krótkie. A dziewczyny mają mieć związane włosy za każdym razem w poszanowaniu do munduru. I proste. Zasady to zasady.
pozdrawiam :wacko: :wacko: :wacko:
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 11, 2007, 09:41:58 »
Przypomnę wątek rozpoczynający temat > pytanie dotyczyło strażaka zawodowego.
co myslicie czy strazak zawodowy moze miec dlugie wlosy jak mu to nie przeszkadza i czy sa jakies paragrafy na to ze nie moze miec dlugich...
... w każdym regulaminieOSP jest jasno powiedziane, że włosy mają być krótkie. A dziewczyny mają mieć związane włosy za każdym razem w poszanowaniu do munduru.
Dlaczego zmieniasz temat na OSP i o jakich regulaminach mówisz?
Temat rzeczywiście ciągnie się, ale jak ktoś ma chęć dyskutować na okrągło, to jego prawo.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline siekierka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 28, 2007, 18:25:45 »
to zalezy od tezgo czy mowa o strazakach zawodwych czy nie ale to bez roznicy

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 30, 2007, 20:32:12 »
Projekt Rozporządzenia MSWiA
w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

§ 7.

Zabrania się noszenia przez strażaków włosów oraz zarostu uniemożliwiającego pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 30, 2007, 21:17:26 »
Cytuj
Projekt Rozporządzenia MSWiA
w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

§ 7.

Zabrania się noszenia przez strażaków włosów oraz zarostu uniemożliwiającego pracę w sprzęcie ochrony dróg oddechowych.

osobiście miałem długie włosy, chodziłem w SODO i nie spraweiało mi to najmniejszego problemu
paragraf można interpretować wg swojego "widzi mi sie"

pozdr

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 30, 2007, 21:22:30 »
Ten paragraf może być pozostałością po czasach, gdy używano w PSP aparatów podciśnieniowych.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron