Autor Wątek: Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...  (Przeczytany 54654 razy)

Offline popo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Czy strażakowi wolno nosić zarost, długie włosy...
« dnia: Luty 13, 2007, 20:01:12 »
co myslicie czy strazak zawodowy moze miec dlugie wlosy jak mu to nie przeszkadza i czy sa jakies paragrafy na to ze nie moze miec dlugich...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 13, 2007, 20:24:15 »
Wydaje mi się że może. Skoro strażakiem zawodowym jest kobieta i może to dlaczego mężczyzna nie mógłby ??

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 13, 2007, 21:16:12 »
Zdecydowanie nie(to jest moje zdanie)
Dlaczego.
1.długie włosy przeszkadzają w pracy.
2.w czasie pożaru byłoby to nie higieniczne (mocno spocone włosy , przegrzanie głowy , itp.)
3. Można by go czasem pomylic z kobietą (a w czasie czuwania było by to nie smaczne).
4.Jest to służba mundurowa więc obowiązują włosy raczej nie długie(jaki by był wizerunek jak strażacy by mieli warkocze)
5.Przy wyskoczeniu z auta może czasem się zaplątac kolega z roty .
6.oby kierowca lub operator nie miał długich włosów ,bo jak by im weszły między tryby to skalp pewny .Pozdrawiam.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline OSP Lichnowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2007, 21:28:42 »
 Długie włosy jak i zarost na twarzy mogą przeszkadzać w prowadzonych działaniach ratowniczych np. 
 z użyciem aparatów powietrznych co może stanowić zagrożenie dla samego ratownika.
 Dlatego uważam, że strażacy biorący bezpośredni udział w działaniach ratowniczych nie powinny
 posiadać długich włosów. W PSP nie zauważyłem aby do działań ratowniczych strażacy jeździli w
 długich włosach.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2007, 21:30:47 wysłana przez OSP Lichnowy »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2007, 21:41:49 »
Zgadzam się. Nie upieram się szczególnie przy pkt 3 :D
Tylko dlaczego kobiety mogą mieć długie włosy ?? Chodzi mi o te na podziale bojowym.??
czy im się takie rzeczy nie przytrafią ? (pozostałe punkty)

Offline JW23

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2007, 21:56:11 »
O ile dobrze pamiętam to nigdzie nie jest napisane o długości włosów, tylko że strażak powinien mieć schludną i zadbaną fryzurę, a brodę może dopuścić lekarz.  Ja z tym nie mam problemów bopokilkunastu ładnych latach służby na mojej głowie jest tyle samo włosów co na kolanie. Oby dziewczyną w straży tak nie zostało. ^_^
Lepsze jutro, było wczoraj.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2007, 22:52:14 »
Kiedyś instrukcja obsługi SODO (pisana przez producenta) wyraźnie mówiła, że osoba pracująca w tym sprzęcie musi mieć krótkie włosy, krótkie wąsy, krótkie bokobrody i gładką (bez zarostu) twarz. Teraz, przy aparatach nadciśnieniowych nie jest to takie istotne, chociaż...
Z długimi włosami dopasować paski na głowie? Połowa zostanie.
Ja nie mam problemu z włosami, jakoś cholera coraz ich mniej :mellow:
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2007, 23:42:55 »
Ja jestem przeciwny długim włosom tylko i wyłącznie ze względów praktycznych. Jeśli natomiast ktoś bardzo by chciał je mieć, to niech sobie zapuści.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2007, 08:49:35 »
podejrzeqam ze pod hełmem i uprzęzą maski długie włosy to bardzo niewygodna rzecz, a nie daj boże gdyby gdzieś wystawały, a ogień nas lekko liznoł :wacko:

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2007, 08:54:21 »
Ale jeśli miałby takie nawet nie do szyi (nawet troche krótsze)  :wacko: ale są długie takie jak ma np. Kurt Cobain z NIRVANY :huh: one też by przeszkadzały :huh:
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2007, 08:56:54 wysłana przez mlody »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2007, 17:16:40 »
W ROZPORZĄDZENIU MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 17 listopada 1997 r.[nie wiem czy to aktualne ale takie znalazłem]
w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków oraz zakresu ich obowiązywania w stosunku do innych osób biorących udział w akcjach ratowniczych, ćwiczeniach lub szkoleniu. Jest taki zapis: "Osoby noszące brody i bokobrody oraz długie włosy i wąsy, a także nieprzestrzegające bieżącego golenia zarostu twarzy nie mogą brać udziału w działaniach ratowniczych prowadzonych wewnątrz obiektów oraz w przypadkach stwierdzenia lub podejrzenia obecności lotnych substancji toksycznych." Nie wiem czy to nadal obowiązuje.
Czytałem swojego czasu projekt nowego rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej i z tego, co pamiętam tam był zapis wprost – długim włosom mówimy NIE.!! Co do OSP rozporządzenie, moim zdaniem, jest wiążące. Chyba, że się mylę…
A tak prywatnie… Strażak w długich włosach?? Eeee…. Czasami na zawodach OSP pojawiają się Panowie w długich włosach beretach lub rogatywkach....
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2007, 17:24:09 »
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=8731382&rfbawp=1171468997.995&ticaid=1338a

Cytuj
w czasie pożaru byłoby to nie higieniczne
A moze raczej niebezpieczne  a nie niehigieniczne??
Od razu nadmienie, ze mam owlosienie glowy o dlugosci okolo 4 mm - ale nie uwazam, zeby dlugosc wlosow miala duze (celowo nie uzywam slowa "kolosalne") znaczenie dla pracyw aparacie ODO.
Co do wygladu - strazakowi nijak nie pasuja dlugie wlosy - IMHO.
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2007, 19:56:15 »
Moim zdaniem jeśli długie włosy ma dziewczyna, to nikt nie powinien mieć nic przeciwko, ale gdy ma chłopak to może dostać upomnienie od prezesa jak to u nas w OSP było
Drugim warunkiem u nas jest posznowanie do munduru,czyli musimy mieć zwiazane włosy jak jestesmy w mundurze.
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 14, 2007, 20:14:40 »
No tak ale jeśli ktoś ma takie do szyi jak miał Curt Cobain to spod kasku nie wystają ani po głowie nie latają...

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 14, 2007, 20:54:02 »
Młody, to teoria. Mi się kopuła nieźle grzeje mimo, że mam krótkie włosy, boje się myśleć co by było, jakbym je zapuścił...
Z resztą, jeśli ktoś lubi odlepiać sobie od głowy włosy to już jego sprawa :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 15, 2007, 11:28:36 »
eeee.... strażak i długie włosy??? no nie bardzo... a niech najprostszym argumentem bedą akcje ratownicze... wyciagnie kogoś z płonącego mieszkania, potrzabna natychmiastowa pomoc, ściąga hełm zaczyna sztuczne oddychanie a włosy latają po twarzy poszkodowanego... po pierwsze niesmaczne, po drugie niehigieniczne, po trzecie:strażakowi nie przystoi...

A słyszałeś o tym, że włosy można odpowiedni spiąć? Dlaczego w naszym kraju wszystko jest niehigieniczne i niebezpieczne? Jeśli ktoś lubi długie włosy to niech sobie nosi. A włosy można odpowiednio zabezpieczyć przed ich "rozlewaniem". Bez przesady nie myslicie chyba, że strażak pójdzie w ogień z rozpuszczonymi włosami po same kostki :)

Trochę tolerancji panowie. Jestem podobnego zdania jak niektórzy przedmówcy - włosy mają byc schludne - zarost także - jeśli ktoś to przestrzega to proszę bardzo - jego sprawa...

Pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 15, 2007, 15:42:54 »
Trochę tolerancji panowie.
Pozdrawiam

Nie, no bez przesady, tolerancji w to nie mieszajmy… Moje zdanie jest takie – są pewne zasady, ktoś, kto wstępuje w szeregi straży doskonale wie, jakie one są. I w tym szczególnym przypadku na linii straż – człowiek nie ma mowy by na kompromis szła straż!! W imię tolerancji zmieniać zasady? Nie popadajmy w skrajności!! Słowo tolerancja ostatnio bardzo jest nadużywane. Interpretacja dowolna najlepiej taka, by pasowała osobie, która nie potrafi się dostosować! Co następne? Malowane paznokcie, sukienki?? haha!! Co, jeśli ktoś stwierdzi, że przestaje się myć i chce śmierdzieć na podziale to co? W imię tolerancji niech sobie śmierdzi?
Straż, wojsko, policja – służby mundurowe włosy krótkie!! I koniec…
Sam kiedyś, daaawno temu w szkole średniej, też miałem pióra. Jednak w momencie rozpoczęcia mojej przygody ze strażą pożegnałem się z nimi. I tak chyba powinno być…
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 15, 2007, 19:54:36 »
Pomalowanych paznokci to może  w to nie mieszajmy, ani spudniczek OK?
Pomalowane paznokcie w niczym nie przeszkadzają bo jak się idze na akcje to się zazwyczaj ubiera rekawice, a spudniczki u dziewczyn w straży zazwyczaj odpadają. Czasami tylko ubieramy je do munduru, a takto zazwyczaj jesteśmy spodniach. Pamiętaj, że dziewczyna w straży to nie jakaś chirliderka, tylko dziewczyna która lubi ryzyko i adrenaline. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 15, 2007, 20:54:49 »
Pomalowanych paznokci to może  w to nie mieszajmy, ani spudniczek OK?
Pomalowane paznokcie w niczym nie przeszkadzają bo jak się idze na akcje to się zazwyczaj ubiera rekawice, a spudniczki u dziewczyn w straży zazwyczaj odpadają. Czasami tylko ubieramy je do munduru, a takto zazwyczaj jesteśmy spodniach. Pamiętaj, że dziewczyna w straży to nie jakaś chirliderka, tylko dziewczyna która lubi ryzyko i adrenaline. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Szanowna koleżanko!!
Moja rada – czytaj ze zrozumieniem… Temat dyskusji i mojej wypowiedzi – facet w straży a długie włosy. A moja żartobliwa uwaga dot. malowanych paznokci i sukienek NIE dotyczyła kobiet. Taki żart, którego nie zrozumiałaś.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 16, 2007, 07:32:40 »
Pomalowanych paznokci to może  w to nie mieszajmy, ani spudniczek OK?
Pomalowane paznokcie w niczym nie przeszkadzają bo jak się idze na akcje to się zazwyczaj ubiera rekawice, a spudniczki u dziewczyn w straży zazwyczaj odpadają. Czasami tylko ubieramy je do munduru, a takto zazwyczaj jesteśmy spodniach. Pamiętaj, że dziewczyna w straży to nie jakaś chirliderka, tylko dziewczyna która lubi ryzyko i adrenaline. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Szanowna koleżanko!!
Moja rada – czytaj ze zrozumieniem… Temat dyskusji i mojej wypowiedzi – facet w straży a długie włosy. A moja żartobliwa uwaga dot. malowanych paznokci i sukienek NIE dotyczyła kobiet. Taki żart, którego nie zrozumiałaś.


A teraz ty posłuchaj Panie moderatorze. Nie wiem ile ma Pan lat i w jakich czasach się wychowywał ale słowo tolerancja w naszym kraju na 100% nie jest nadużywane.
To te czerwone diabły przez ponad 50 lat próbowały z nas wyrzucić i oduczyć stosowania tego typu wyrażenia i odruchów.
Może masz rację, że służby mundurowe mają być łyse - ale jesteś pewnien, że jest tak wszędzie??? Na całym Świecie??? Czy w naszym kraju nie da się poprostu wmówić że "czarne jest czarne a białe jest białe"? Właśnie przez myslenie takich ludzi jak ty mamy jak mamy. 17 lat jesteśmy demokratycznym narodem ale cały czas tkwią w nas komunistyczne nawyki. Takim komunistycznym nawykiem jest Twoja wypowiedź. Jak większość wypowiedzi w naszym kraju.
Kolejne pytanie to takie - czy ty byłeś gdzieś poza swoim miastem? Chyba nie - bo gdybys był - to pewnie byś zauważył, że w innych krajach strażacy mogą mieć długie włosy !!!

Przez takie cholerne i chore podejście w naszym kraju - nawet w normalnej pracy można miec problem z tym, że się ma długie włosy - bo też znam przypadki dyskryminacji z tego powodu. Demokracja - jaka - chyba jakaś uwsteczniona w rozwoju.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 16, 2007, 10:59:49 »
Pamiętaj, że dziewczyna w straży to nie jakaś chirliderka, tylko dziewczyna która lubi ryzyko i adrenaline. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Trafiłaś koleżanko w samo sedno. Wspominając imprezy w znanej mi OSP, to faktycznie niektóre druhny bardzo lubią "ryzyko" i "adrenalinę". Dobrze, że te imprezki to nie były wieczorki poezji afrykańskiej i skończyło sie tylko na kilku ciążach (w dwóch przypadkach ojcowie nieznani :) ). Wszystko to oczywiście działo się za starego zarządu. Odkąd panuje nam miłościwie nowy Prezes nie ma już takich sytuacji.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline chorążyJRG

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 16, 2007, 12:58:34 »
Witam.

Cytuj
No tak ale jeśli ktoś ma takie do szyi jak miał Curt Cobain to spod kasku nie wystają ani po głowie nie latają...

"Młody" - tak bez złośliwości to przyjmij - Kurt pisze się przez "K" nie "C".
Rozumiem, że chęć posiadania długich włosów wynika z zamiłowania do grunge'u?

Z doświadczenia powiem Ci, że długie włosy mogą być czasem kłopotliwe w służbie.
Kiedyś sam takowe posiadałem (dawno temu, przed służbą) i ich utrzymanie wymaga trochę czasu. A jak będziesz wyglądał i się czuł po kilkugodzinnej akcji - przemoczony i spocony na wskroś, na dodatek z długimi włosami?  :huh: :huh:
Niestety w naszej profesji to się chyba w praktyce nie sprawdza.
Co nie znaczy, że mam coś przeciwko. ^_^

A druga kwestia (też bez złośliwości) kask to ty sobie możesz na "motór" kupić , bo w straży mamy hełmy!
Sorki, że się czepiam, ale tak nam wbijano do głów.

Trzymaj się "Młody" i przemyśl te długie włosy.

" To, że milczę, nie znaczy , że nie mam nic do powiedzenia."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 16, 2007, 13:59:08 »
...są pewne zasady, ktoś, kto wstępuje w szeregi straży doskonale wie, jakie one są. I w tym szczególnym przypadku na linii straż – człowiek nie ma mowy by na kompromis szła straż!! W imię tolerancji zmieniać zasady? ...
Zasady, tak jak i tradycja tworzone sa na przestrzeni lat. Spojrzyj na stare fotografie, czy strażak jest gładkim łysolem (bez urazy) czy też facetem z pełnym zarostem: bródka, sumiaste wąsy, bakobrody itd.
Tak więc może strażak z bujnym zarostem, a nie bez zarostu.
A na poważnie to nie dajmy się zwariować - długie włosy, jeżeli są czyste i zadbane mogą być ozdobą również i mężczyzny, spięte nie przeszkadzają w działaniach ratowniczych (spinać należy tylko włosy b. długie).
Odrębną sprawą jest bujny zarost twarzy w zestawieniu z aparatem podciśnieniowym, długość włosów ma tu mniejszy wpływ.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 16, 2007, 17:35:04 »
"lang"
nie dokonca chodziło mi o takie ryzyko żeby na jakiejś imprezce mieć "wpadke". Bez kitu ^_^
Współczuje tylko tym panienkom co nawet nie znaja ojca dziecka.
"MANGACZUS" JA CZYTAM UWAŻNIE I ZNAM SIE NA ŻARTACH. Ale wolałąm to napisać zeby za chwile nie było o tym jakiegoś pytanka
pozdrawiam :wub:
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Dlugie wlosy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2007, 20:25:05 »
Pomalowanych paznokci to może  w to nie mieszajmy, ani spudniczek OK?
Pomalowane paznokcie w niczym nie przeszkadzają bo jak się idze na akcje to się zazwyczaj ubiera rekawice, a spudniczki u dziewczyn w straży zazwyczaj odpadają. Czasami tylko ubieramy je do munduru, a takto zazwyczaj jesteśmy spodniach. Pamiętaj, że dziewczyna w straży to nie jakaś chirliderka, tylko dziewczyna która lubi ryzyko i adrenaline. :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

Szanowna koleżanko!!
Moja rada – czytaj ze zrozumieniem… Temat dyskusji i mojej wypowiedzi – facet w straży a długie włosy. A moja żartobliwa uwaga dot. malowanych paznokci i sukienek NIE dotyczyła kobiet. Taki żart, którego nie zrozumiałaś.


A teraz ty posłuchaj Panie moderatorze. Nie wiem ile ma Pan lat i w jakich czasach się wychowywał ale słowo tolerancja w naszym kraju na 100% nie jest nadużywane.
To te czerwone diabły przez ponad 50 lat próbowały z nas wyrzucić i oduczyć stosowania tego typu wyrażenia i odruchów.
Może masz rację, że służby mundurowe mają być łyse - ale jesteś pewnien, że jest tak wszędzie??? Na całym Świecie??? Czy w naszym kraju nie da się poprostu wmówić że "czarne jest czarne a białe jest białe"? Właśnie przez myslenie takich ludzi jak ty mamy jak mamy. 17 lat jesteśmy demokratycznym narodem ale cały czas tkwią w nas komunistyczne nawyki. Takim komunistycznym nawykiem jest Twoja wypowiedź. Jak większość wypowiedzi w naszym kraju.
Kolejne pytanie to takie - czy ty byłeś gdzieś poza swoim miastem? Chyba nie - bo gdybys był - to pewnie byś zauważył, że w innych krajach strażacy mogą mieć długie włosy !!!

Przez takie cholerne i chore podejście w naszym kraju - nawet w normalnej pracy można miec problem z tym, że się ma długie włosy - bo też znam przypadki dyskryminacji z tego powodu. Demokracja - jaka - chyba jakaś uwsteczniona w rozwoju.

Szanowny kolego dla jasności:
Mam 29 lat (nigdy nie ukrywałem mojej tożsamości na tym forum), jak wszyscy w tym wieku wychowywałem się w czasach komunistycznych.
Nie pochodzę z miasta tylko ze wsi Kamieniec Ząbkowicki – sprawdź w Internecie, jeśli Cię to interesuje (zapraszam jest, co zwiedzać!!). Nigdy nie byłem członkiem partii (żadnej) należałem kiedyś do Harcerstwa, ale mnie wywalili po tym, jak z kolegami z legitymacji Harcerskich wykreśliliśmy słowa przysięgi „… być wiernym sprawie socjalizmu…”. Sprawa ta zakończyła się aferą, ojciec miał kłopoty w pracy, a ja w szkole, sprawa skończyła się na milicji.
Czy byłem poza moim miastem, a raczej wsią…? Hm… jak by Ci to powiedzieć… Jak stwierdziłeś jest jak jest, więc ja wybrałem życie na emigracji. Żyję na dwa światy pomiędzy domem w Polsce a domem w Londynie. Dlatego z całą pewnością mogę Ci powiedzieć, że nie widziałem ani pół strażaka londyńskiego w długich włosach…
Jak widzisz komuna się skończyła, a rządzą nami Ci sami ludzie – tacy, na jakich naród głosuje.
Poza tym nie egzaltuj się tak, bo siwych włosów dostaniesz. Zirytowałeś się tak, jak by temat dotyczył propozycji likwidacji straży. Wyraziłem Swoją opinię– czyli moje subiektywne zdanie, z którym nie musisz się zgadzać – jednak równocześnie Twoja odmienna opinia nie uprawnia Cię do atakowania mojej skromnej osoby!!
Poza tym, czy ja napisałem łysi jak kolano? Strażak powinien mieć moim zdaniem włosy krótkie. I co w tym złego, że takie jest moje zdanie? Jezu dajmy już spokój, bo z włosów zrobił się temat mocno polityczny!! I tak od czerwonych diabłów przejdziemy do moherowych beretów!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”