Autor Wątek: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA  (Przeczytany 7665 razy)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« dnia: Styczeń 31, 2007, 13:48:19 »
WITAM WSZYSTKICH.
   ZA PARĘ MIESIĘCY KOŃCZĘ TECHNIKUM SAMOCHODOWE.CHCIAŁBYM POTEM DOBROWOLNIE  IŚC DO WOJSKA DO WOJSKOWEJ STRAŻY POZARNEJ.JAK SIĘ TAM DOSTAC I CZY MAM JAKIES SZANSE.CO SIĘ TAM ROBI.CZY SIĘ TYLKO SIEDZI NA DYZURACH CZY SĄ NORMALNE WYJAZDY.POTRZEBUJE WSZYSTKO NA TEN TEMAT.DODAM ŻE OD 5LAT JESTEM W OSP.

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:05:41 »
witaj.
Jeżeli będziesz w wku trzeba żebyś poprosił o przydział do takiej jednostki gdzie jest wojskowa straż pożarna.Powiedz że należysz do osp,posiadasz odpowiednie kursy itp.dobrze by było gdybyś miał prawo jazdy kat C.
powodzenia.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:08:16 »
A CZY W WSP MOGĘ ZROBIC PRAWKO C

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:11:54 »
 wejdz na gg jesteś niedostępny

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:19:16 »
NIE MAM GG

Offline denej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2007, 14:42:31 »
jężeli chcesz w wojsku zrobić prawko no to nie dostaniesz się do wsp gdyż wysyłają najpierw na kurs kat C a następnie rozsyłają  do jednostek jako kierowca.ale prawko ci zostanie za darmo do cywila.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:18:29 »
MÓJ GG 5132195 PROSZĘ O KONTAKT

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:23:01 »
CZY MÓGŁBY MI KTOŚ WYJAŚNIC JAK WYGLĄDA TAKI DZIEŃ W WSP I CZY POTEM JEST MOŻLIWOŚC PRZCY W PSP

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:41:12 »
CZY MÓGŁBY MI KTOŚ WYJAŚNIC JAK WYGLĄDA TAKI DZIEŃ W WSP I CZY POTEM JEST MOŻLIWOŚC PRZCY W PSP

maniek11 za 5 dni ide własnie do woja i do wsp ale muszę Cie zmatrwić miałem iść do samochodówki ale jak wku sie dowiedziało ze mam C i C+E to na moją prośbe dali mnie do wsp bo chcialem ale z tego co sie dowiedziałem to do strazy ida Ci z B i ci z C i C+E brak możliwości zdania w wsp prawko na C. Chyba ze masz znajomości.:) Jezeli masz przydzial tak jak do wsp to i tak do przysiego jestes szkolony jako zołnierz dopiero po przysiedze jestes na kursie WSP kurs z tego co sie dowiedziałem od chłopaka ktory ukonczył ten kurs 3 dni temu to kurs trwa około 2 miesace po przysiedze i po tym kursie zostajesz młodszym ratownikiem wojskowej straży pożarnej lub ewnetualnie kto idzie z prawkiem to dodatkowo jako kierowca wsp. Jak przejde ten kurs napewno napisze Ci co i jak i jak było:) tylko ze dopiero za trzy miesiace:( pozdrawiam i powodzenia

ps. Do PSP to raczej nic nie da ważne zebyś miał wojsko odpykane ale dam Ci rade napisz do WKU ze jesteś w OSP o ile jesteś i że w przyszłości chcesz podjąć prace w PSP (moze mi sie uda:) i prosisz o przyznanie cie do WSP ja tak napisałem i to poskutkowało:)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 17:45:55 wysłana przez mariush »

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2007, 18:14:20 »
mariush czy ty dobrowolnie zgłosiłeś się do służby.do jakiej jednostki idziesz.czy jak sam się zgłaszasz do poboru to mozesz wybrac jednostkę!!!

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2007, 22:09:10 »
mariush czy ty dobrowolnie zgłosiłeś się do służby.do jakiej jednostki idziesz.czy jak sam się zgłaszasz do poboru to mozesz wybrac jednostkę!!!

tak zgłosiłem sie na ochotnika gdyż jednym z podstawowych warunków przyjecia do PSP jest własnie uregulowana zasadnicza służba wojskowa. Do wku jeździłem ze 6 razy żeby mnie wzieli odrazu po szkole a szkołe kończyłem w czerwcu i ciągle dostawałem odpowiedź: przepraszamy ale nia mamy przydziału dla pana ponieważ posiada pan własną kat prawojazdy C+E a tych co mają tylko B biorą odrazu na ochotnika, :angry: moim zdaniem bez sensu :angry: Przy trzecim czy czwartym razem pojechałem i powiedziałem ze bedę starał sie o służbę w PSP i muszę mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Na to pani mi powiedziała ze mam wystosować pismo do komendanta WKU z prośbą o przyznanie mi zadania i kazała napisać wszystko dlaczego co i jak. Wiec napisałem ze mam takie i takie prawo jazdy, jestem w ochotniczej strazy pozarnej kilka lat, mam ukończonych dużo kursów w osp i w przyszłosci chce pracowac w PSP a jedyną przeszkodą jak narazie to służba wojskowa. Na koniec napisałem proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby. Przesłalem to listem po tygodniu dzwonie do WKU było to przed świetami Bożego narodzenia i powiedzieli ze mam sie wstawić 27 grudnia w WKU więc pojechałem i dostalem bilet wstawić sie musze Ośrodku szkolenia kierowców w Grudziądzu a szkolenia odbędą sie w Grupie jest to miejscowość 12 km od Grudziądza.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2007, 22:11:24 wysłana przez mariush »

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 01, 2007, 11:13:46 »
mariush czyli po odbyciu służby w wsp chcesz iśc do psp.czy służba wsp daje coś przy wstępowaniu do psp

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 01, 2007, 16:19:40 »
mariush czyli po odbyciu służby w wsp chcesz iśc do psp.czy służba wsp daje coś przy wstępowaniu do psp

Tak, po WSP chce pracować w PSP ale szczerze Ci powiem, że WSP nic nie daje w PSP (zależy jaki komendant PSP na to spojrzy) jedynie co można zrobić to jakieś kursy w wojsku np. na dźwigi lub podnośniki hydrauliczne które w przyszłości mogą punktować w przyjęciu do PSP.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2007, 19:25:14 »
teraz się tak zastanawiam czy nie iśc na służbę zastępczą do psp.poradzcie co wybrac wsp czy służba zastępcza

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 01, 2007, 19:38:19 »
Służba zastępcza.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 01, 2007, 19:51:33 »
maldrin dlaczego tak uważasz.co się robi podczas trwania służby zastępczej.

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 01, 2007, 20:02:00 »
teraz się tak zastanawiam czy nie iśc na służbę zastępczą do psp.poradzcie co wybrac wsp czy służba zastępcza

jak masz znajomości to idź na służbe zastępcza ja nie miałem takiej możliwości ponieważ musialbym ściemniac ze mam uraz do broni bądz religia mi nie pozwala ^_^ale jak masz znajomosci to wszystko można załatwić tylko powiem Ci jedno w służbe zastępczej jestes 18 miesięcy i nie zawsze Cie muszą przyznać do PSP może być to służba zdrowia bądz dom straców :huh: a tak wojsko masz tylko 9 miesiecy :wacko:

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 01, 2007, 20:37:34 »
Dlaczego służba zastępcza? Będziesz miał 18 miesięcy na to, żeby oswoić się z ludźmi, pokazać na co Cię stać itp itd. Po tych 18 miesiącach przechodzisz już do PSP, jeśli będziesz miał szczęście :)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 02, 2007, 09:47:49 »
co się robi podczas służby zastępczej

Bunio FiReFiGhTeR

  • Gość
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 02, 2007, 12:02:09 »
Hej. z Tego co wiem to sprzata, czysci, grabi liscie  itp.Na terenie jednostki oczywiscie:)

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2007, 12:59:45 »
Hej. z Tego co wiem to sprzata, czysci, grabi liscie  itp.Na terenie jednostki oczywiscie:)

był gdzieś wątek na forum bo przęglądałem, jeden kolega z forum o tym pisał iż jest aktualnie na służbie zastępczej w PSP zrobił bodajrze 2 kusrsy i jescze 2 będzie i była taka, że nawet po tych kursach nie może iść na podział bojowy niestety, więc zostaje mu sprzątnie, jak kolega wspomniał wczęśniej grabienie liści jesienią, zimą odgarnianie śniegu, mycie aut itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2007, 13:02:55 wysłana przez mariush »

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 02, 2007, 13:32:43 »
to jak tak to wolę iśc do wsp i jeżdzi na akcje niż tylko sprzątac

Bunio FiReFiGhTeR

  • Gość
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 02, 2007, 13:57:22 »
slyszalem ze po sluzbie zastepczej jest wieksze prawdobodobienstwo zostania na stale w PSP(jesli oczywiscie komendant wyrazi zgode) ale to bardzo dluga droga.POZDRAWIAM

Offline mariush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2007, 16:32:29 »
slyszalem ze po sluzbie zastepczej jest wieksze prawdobodobienstwo zostania na stale w PSP(jesli oczywiscie komendant wyrazi zgode) ale to bardzo dluga droga.POZDRAWIAM

Tak jest większe prawdopodobieństwo, ale powiem Ci na mojej sytuacji wosjku też się sprząta i inne pierdoły robi to co w słuzbie zastępczej. Ale jeżeli nie ma sie znajomości aby się starać o służbe zastępczej to nie jest tak lekko tylko kilka osób z całej polski dzięki szczęsciu dostaje z WKU przydział na służbe zastąpczę do PSP. Znam taki przypadek, że koleś kobinował na służbe zastępczą do PSP (nie miał znajomości) innej niechciał i wiecie co z nim zrobili dali go na służbe zastępczą ale do szpitala jako salowy i sprzątał szpital :wacko: Nie wiem czy mu zrobili na złość ale był bardzo wkurzony zresztą nie dziwie mu się -_- Więc ja wychodzę z takiego założenia, że lepiej iśc na te 9 miesięcy do wojska i odpękać to i poźniej się starać do PSP. Pozdrawiam

ps. jescze tylko 4 dni w cywilu:)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: WOJSKOWA STRAŻ POŻARNA
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 02, 2007, 17:29:32 »
to ja też tak zrobię.wolę iśc do wsp na 9 miesięcy niż trafic na 12 niekoniecznie do psp