Autor Wątek: Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.  (Przeczytany 6707 razy)

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.
« dnia: Styczeń 31, 2007, 12:46:35 »
Nie jestem czlonkiem zadnej kasty, ale chetnie bym do niej przystapil gdyby pieniadze ze skladek szly na konkretny cel. Mianowicie chodzi mi o to, aby zwiazki wplywy ze skladek przeznaczaly na wynajecie dobrych prawnikow, ktorzy mogliby powalczyc o to zeby bylo w miare sprawiedliwie. Napewno bysmy na tym zyskali. Moje spostrzezania sa takie: co roku dostajecie koledzy jakies smieszne paczki ze swiadczen socialnych plus jakies mydelko, ktore daja tylko po to zeby bylo sie po co schylac jak nas dymaja. Prosze o opinie i pozdrawiam!
...życie depcze wyobraźnię...

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2007, 13:02:04 »
Cytuj
Nie jestem czlonkiem zadnej kasty, ale chetnie bym do niej przystapil gdyby pieniadze ze skladek szly na konkretny cel.

To na co przeznaczane są składki zawsze jest w gestii nie przewodniczącego, ale walnego zjazdu członków (lub delegatów na zjazd) związku w formie uchwały, którą poddaje się pod głosowanie jawne.

Jak określa statut związku, pieniadze związkowe przeznaczone są na działalność stautową, mogłyby oczywiście być wykorzystane do opłacenia prawnika, zakładając, że ich ilość będzie wystarczająca, a to zależy w dużej mierze od ilości członków związku.

Poza tym w zależności od związku istnieje różna forma dyponowania środkami (np. struktura wojewódzka może wcale nie posiadać żadnych środków pieniężnych) jak i wysokości skałdek, czasmi wysokość skałdki obliczana jest % od wynagrodzenia, w innym związku jest to konkretna kwota, a w innym może nie być wcale...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2007, 15:22:23 »
Po Twoim poscie Spons24 widzę że masz ogólne pojęcie nie zmącone znajomością tematu. W PSP nie ma paczek i mydełek ze świadczeń socjalnych, a to z prostego powodu - nie ma funduszu socjalnego (tzn. jest, ale obejmuje tylko pracowników cywilnych). Jak pisał robard placone składki są różnie dysponowane i ich przeznaczenie ustalane jest na walnym zebraniu. Aby zadość uczynić Twoim życzeniom powiem tylko, że do dyspozycji zakładowych organizacji pozostaje tylko ok.50% środków, pozostałe 50 przekazywane jest na zarząd regionu, a niewielka kwota na sekcję krajową. Właśnie w ramach tej daniny organizacja zakładowa ma dostęp do prawników i w razie konieczności są oni zobligowani do pomocy. Słowem wystarcza nam na prawników i na paczki dla dzieci członków związkuTak się dzieje w mojej "kascie" nie mam wiedzy jak jest w innych. A może zamiast do ZZ zapisz się do Hare Kriszna?

Offline spons24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:37:18 »
Skoro twierdzisz, ze jest dobrze w ZZ to dlaczego nikt sie z nimi nie liczy. Nie jestem znawca tego tematu dlatego dziekuje za informacje.
...życie depcze wyobraźnię...

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Pomysl na dzialalnosc zwiazkowa.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2007, 17:47:28 »
To Ty tak twierdzisz.