Autor Wątek: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??  (Przeczytany 67910 razy)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 29, 2012, 23:43:26 »
Sam sie z tym nie spotkałem ale myślę że kobita na PB może mieć większy wpływ na ofiary lub świadków tragicznych zdarzeń może byc lepszym psychologiem.
To z kolei jest dyskryminacja mężczyzn :P

Niezależnie czy ktoś jest za czy przeciw, to ciągle używacie stereotypów związanych z płcią. Np. facet to silny, twardziel itp a kobieta rozsądna, pełna empati itd.
To droga do nikąd. To czy ktoś się nadaje do służby w 90% zależy od jego indywidualnych predyspozycji. Nic nie stoi na przeszkodzie by kobieta była silna (vide Gina Carano, Karolina Owczarz) jak również by facet był kobiecy (vide Justin Bieber ;))

Cytuj
NIE, NIE I JESZCZE RAZ NIE.
Kobiety w straży jedynie na stanowiskach cywilnych.
Tak tylko spytam: ile razy działałeś przy akcji z kobietą?

A ty ile razy działałeś z kobietą? I nie mówię tu o OSP, czy innych ćwiczeniach. Pytam o to ile razy dojechałeś jako pierwszy do zdarzenia i ile razy wchodziłeś z kobietą na 4 piętro z linią w aparatach. Ile razy kobieta podczas wypadku wzięła od ciebie nożyce, bo pracowałeś nimi zbyt długo? Jak długo kobieta pracowała z tobą widłami podczas pożaru stodoły, gdzie trzeba było przerzucić 6 metrów siana? Jak długo ciągałeś z kobietą 200 metrów linii podczas pożaru młodnika?
W straży podczas pierwszych minut nie potrzeba psychologa i innych pierdół, potrzeba silnych, zdecydowanych ludzi, którzy pracują fizycznie. I nie chodzi o to że uważam iż kobiety są gorsze. Pewnie znalazła by się taka, co zagnie nie jednego faceta, ale takich jest mniejszość i tego się trzymajmy. Kobiety mają pachnieć i być przez nas strażaków wynoszone z płomieni, a nie śmierdzieć strażakiem  :sympatia:

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 01, 2012, 00:01:50 »
Ja z kolei kobiety widzę w straży na PB tak samo jak w przodku na kopalni...:P

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 01, 2012, 09:48:55 »
Cytuj
I nie mówię tu o OSP, czy innych ćwiczeniach.
No tu pojechałeś, sorry, ale po tym dennym tekście odechciewa się dyskutować. Przyjmij do wiadomości, że w OSP wyjeżdżam w ciągu roku co najmniej dwukrotnie częściej niż w JRG (JRG która ma ok 750 wyjazdów dzielonych na zmiany, OSP ok. 300) więc zupełnie nie wiem do czego pijesz.
Cytuj
W straży podczas pierwszych minut nie potrzeba psychologa i innych pierdół, potrzeba silnych, zdecydowanych ludzi, którzy pracują fizycznie.
nie wiem czy odnotowałeś, że zgadzam się z tym przecież! I dla mnie jest to bez różnicy czy taką osobą będzie facet, kobieta, obojnak, elf, ogr czy C3PO, ważne żeby się nadawał(a). Dla mnie za przeproszeniem jeden ch... kto i co się znajduje pod nomexem i kominiarka. Strażak to strażak i od każdego wymagać należy tak samo.

Cytuj
A ty ile razy działałeś z kobietą?
Ja pierwszy zapytałem więc proszę o odpowiedź. Powiem tylko że parę razy działałem i nic złego mi się z tego powodu nie stało.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 01, 2012, 15:48:48 »
Cytuj
I nie mówię tu o OSP, czy innych ćwiczeniach.
No tu pojechałeś, sorry, ale po tym dennym tekście odechciewa się dyskutować. Przyjmij do wiadomości, że w OSP wyjeżdżam w ciągu roku co najmniej dwukrotnie częściej niż w JRG (JRG która ma ok 750 wyjazdów dzielonych na zmiany, OSP ok. 300) więc zupełnie nie wiem do czego pijesz.
Cytuj
W straży podczas pierwszych minut nie potrzeba psychologa i innych pierdół, potrzeba silnych, zdecydowanych ludzi, którzy pracują fizycznie.
nie wiem czy odnotowałeś, że zgadzam się z tym przecież! I dla mnie jest to bez różnicy czy taką osobą będzie facet, kobieta, obojnak, elf, ogr czy C3PO, ważne żeby się nadawał(a). Dla mnie za przeproszeniem jeden ch... kto i co się znajduje pod nomexem i kominiarka. Strażak to strażak i od każdego wymagać należy tak samo.

Cytuj
A ty ile razy działałeś z kobietą?
Ja pierwszy zapytałem więc proszę o odpowiedź. Powiem tylko że parę razy działałem i nic złego mi się z tego powodu nie stało.

Ja nie ujmuję nikomu z OSP, ani nie twierdzę, kto jest gorszy. Chodzi mi o to że kobiety widywałem jedynie działające właśnie przy OSP, na ćwiczeniach, zawodach, przy akcjach już niestety nie widziałem.
Prawda jest taka że nie każdy facet nadaje się do wykonywania tego zawodu, kobiet jeszcze mniej. I przy tym pozostańmy, może i miałeś przyjemność służyć z taką kobietą, która nie odstępowała fizycznie. Ja z kobietami w PSP, które ubierały Nomex miałem styczność tylko na kursach. Podstawowym i podoficerskim. I wystarczy jak dla mnie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 07, 2012, 19:48:34 »
Cytuj
Prawie 18 tys. kobiet-funkcjonariuszek w służbach podległych MSW
W czterech formacjach mundurowych, które podlegają ministrowi spraw wewnętrznych służy prawie 18 tys. kobiet-funkcjonariuszek. W policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej pracuje 17 tys. 699 kobiet. Natomiast w Biurze Ochrony Rządu kobiety stanowią około 8 proc. ogółu funkcjonariuszy.
Najwięcej kobiet-funkcjonariuszek służy w policji. Służbę w tej największej formacji mundurowej podległej MSW pełni 13 tys. 280 funkcjonariuszek (na 96 tys. 586 policjantów). Policjantki stanową więc 14 proc. wszystkich funkcjonariuszy policji. Kobiety-funkcjonariuszki w policji pracują m.in. w pionie prewencji, ruchu drogowego, dochodzeniowo-śledczym, czy komórkach do spraw nieletnich. Najwięcej, bo 6 tys. 695 funkcjonariuszek ma staż służby w policji od 3 do 10 lat. Natomiast 229 policjantek służy od ponad 30 lat.
W Państwowej Straży Pożarnej służą 1 tys. 262 funkcjonariuszki (na ogólną liczbę 30 tys. 135 strażaków). W straży pożarnej kobiety stanowią ponad 4 proc. ogółu funkcjonariuszy. Najwięcej funkcjonariuszek PSP pracuje w pionach: logistycznym, operacyjnym, prewencji i szkoleniowym.
Z ponad 1,2 tys. kobiet-funkcjonariuszek w PSP 220 uczestniczy w akcjach ratowniczo-gaśniczych.
W Straży Granicznej służbę pełni 3 tys. 157 funkcjonariuszek (na ogólną liczbę 15 tys. 283  strażników granicznych). Stanowi to około 21 proc. wszystkich funkcjonariuszy w tej formacji. Kobiety w Straży Granicznej pracują przede wszystkim w kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, w kontroli ruchu granicznego na przejściach granicznych oraz w pionie cudzoziemskim i w pionie szkoleniowym w ośrodkach szkolenia Straży Granicznej. W Biurze Ochrony Rządu kobiety stanowią około 8 proc. ogółu funkcjonariuszy.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/9663/Prawie_18_tys_kobietfunkcjonariuszek_w_sluzbach_podleglych_MSW.html

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 07, 2012, 21:39:04 »
hasici a ja ci moge pokazać kilka kobiet które są w lepszej predyspozycji fizycznej i psychicznej do wykonywana zawodu strażaka niż nie jeden funkcjonariusz. Pamiętaj że wszystko rodzi się w głowie...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 08, 2012, 14:05:56 »
Temat dotyczy policjantek, ale

Cytuj
Dyskusja o równości kobiet i mężczyzn to niebezpieczny temat. Przekonał się o tym szef NSZZ opolskich policjantów, Ignacy Krasicki, który w rozmowie z Radiem Opole pokusił się o stwierdzenie, że do policji powinno przyjmować się mniej kobiet. Powód? "Są wiatropylne, zachodzą w ciążę i jest już po służbie".

http://www.tvn24.pl/-1,1737437,0,1,policjantki-sa-wiatropylne-zachodza-w-ciaze-i-po-sluzbie,wiadomosc.html

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 09, 2012, 11:08:33 »
hasici a ja ci moge pokazać kilka kobiet które są w lepszej predyspozycji fizycznej i psychicznej do wykonywana zawodu strażaka niż nie jeden funkcjonariusz. Pamiętaj że wszystko rodzi się w głowie...

Ja nie twierdzę że nie. Nawet pisałem o tym wcześniej, że są takie kobiety, które sprawnością fizyczną przewyższają niejednego mężczyznę. Ale są to mimo wszystko wyjątki.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 09, 2012, 11:34:18 »
Na przykład taka Marit Bjoergen :D


Offline GosiekOSP

  • Kiedy idę przez ciemną dolinę zła się nie ulęknę, bo... jestem największym łobuzem w tej dolinie :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 09, 2012, 12:11:48 »
Panowie - Marit to Marit :)

A co do Waszych wypowiedzi - jestem kobietą, ale rozumiem Wasze stanowisko. Strażak to zawód typowo męski, tak się w końcu utarło na przestrzeni wielu lat. Niektóre z argumentów, z Waszego punktu widzenia są słuszne. Ale myślę, że jesteśmy coraz lepsze i stać nas na to żeby dotrzymywać Wam kroku, zwłaszcza że robimy wszystko, aby tak było. Dlatego nie mówcie nam twardo  :stop: . Poznajcie nas, poobserwujcie jak ćwiczymy lub działamy na akcjach. Nie oceniajcie zbyt pochopnie. Jak każdy człowiek mamy prawo do spełniania marzeń i robienia w życiu tego, na czym nam zależy.

Dziękuję.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 12:40:18 wysłana przez GosiekOSP »
Pamiętaj Człowieku. Pod tym brudnym, czasem potarganym Mundurem kryje się Osoba, która o każdej porze dnia i nocy biegnie z pomocą do tych, którzy są w potrzebie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: kobieta w zawodowej straży? - możliwe??
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 09, 2012, 17:11:36 »
Temat dotyczy policjantek, ale

Cytuj
Dyskusja o równości kobiet i mężczyzn to niebezpieczny temat. Przekonał się o tym szef NSZZ opolskich policjantów, Ignacy Krasicki, który w rozmowie z Radiem Opole pokusił się o stwierdzenie, że do policji powinno przyjmować się mniej kobiet. Powód? "Są wiatropylne, zachodzą w ciążę i jest już po służbie".

http://www.tvn24.pl/-1,1737437,0,1,policjantki-sa-wiatropylne-zachodza-w-ciaze-i-po-sluzbie,wiadomosc.html


No to się nagadał  :tuba: nie warto zadzierać z kobietami  :zamknij:

Cytuj
Informujemy, że Ignacy Krasicki złożył telefonicznie oświadczenie o rezygnacji z wszystkich funkcji w NSZZ Policjantów na ręce przewodniczącego ZG NSZZP Antoniego Dudy.

W nawiązaniu do mojego wystąpienia w dniu dzisiejszym w TVN 24 o godz. 10.40 w sprawie wypowiedzi przewodniczącego ZW NSZZ Policjantów w Opolu Ignacego Krasickiego o kobietach w Policji, informuję, że wymieniony złożył telefoniczne oświadczenie o rezygnacji z wszystkich funkcji w Związku z dniem 9.03.2012 r.
Jednocześnie informuję, że Ignacy Krasicki od dnia 15 lutego 2012 roku jest emerytem policyjnym.

Z poważaniem
Antoni Duda
Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów

http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1779:ignacy-krasicki-rezygnuje&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

http://www.tvn24.pl/-1,1737525,0,1,policjantki-wiatropylne-szef-zwiazkowcow-zlozyl-rezygnacje,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2012, 17:24:46 wysłana przez grzela »