Autor Wątek: Do wszystkich dyżurnych - znowu według nowego rozporządzenia dostajemy po d.....  (Przeczytany 7445 razy)

asp

  • Gość
A mianowicie: według nowego rozporzadzenia znowu dyżurni SK dostają po przysłowiowej d.... poniewż do tej pory bylismy na równej grupie z dowódcą sekcji czyli 7 gr. a w nowym projekcie jest dowódca sekcji jako grupa 8, a My dalej leżymy na 7. A pomyśleć że tak głośno mówiono że to dyżurnym podwyższy sie grupę uposażenia. Żałosne to jest zorganizujmy wreszcie jakiś protest bo nas zjedzą!!!!!!!!!!!!

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Tak zgadzam się , niestety czytając posty stwierdzam że właściwie wszędzie jest tak samo, jesteśmy na swoich stanowiskach wypełniamy obowiązki ( nawet  ponad obowiązki) traktowano nas do tej pory jak 5 koło  , taka zapasówka ,w tej chwili jesteśmy zepchnieci na "dojazdówke" ( takie wąskie kółko do niczego niepotrzebne ) i najlepiej żeby nas niebyło.
Myślę ze związki nas osikały. Delikatnie mówiąc,opinia jest jedna : siedzimy nic nie robimy , oglądamy tv, cieplutko milutko  pozazdrościć. Tylko jak trzeba kogoś na PSK to wtedy alarm nikt niechce, nikt sie nie nadaje , za duża ospowiedzialnośc.
Do chwili obecnej było to stanowisko równe d-cy sekcji wiec była to  dla niektórych jakas pokusa. w tej chwili?? Szanuje kolegów z podziału , popieram podniesienie  do 8 w grupie tylko że  my zostalismy zdegradowani ,pracowałem na podziale  byłem strazakiem , kierowcą, teraz jestem dyżurnym, mam porównanie, nie chce oceniac kto ma lżej kto trudniej ale obserwujac dziś kierowców maja prze.....e.Karty kwity , rozliczenia , remonty, itd.d-ca sekcji odpoczywa kierowca smaruje . podobnie jest z nami niejednokrotnie strażacy odpoczywaja a my walimy zdarzenia z OSP, a rano d-ca pisząc ksiązke dziwi sie że były jakieś wyjazdy.
Pozdrawiam i przepraszam  byłem tu dziś pierwszy raz.

Offline Raf...

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  Brawo firepl jestem d-cą sekcji ale też dublerem i popieram powinna być dla was 8 gr.
Ale z tego co czytałem na stronie solidarności to pan Robert O. prosił żeby opiniować to rozporządzenie na jego e-majl tam podany. Więc do roboty.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Przynajmniej tu się zachoweł ferr, można opiniować przypomnę, jak ktoś nie wie że opiniować to my oddolnie sobie możemy tak jak się odwoływać... przez okno. Choć... opisać kochane stanowisko kierowania i pracę na nim oraz nieadekwatność zaszeregowania wg projektu trzeba przesłać.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Raf.. napisałem do Pana R.O. nie chowam głowy w piasek,  w lipcu spadam na emeryt. mam już dosyć pomiatania trzeba zrobić miejsce młodszym ( a pchają się oknami) ha ha ha, odchodzi nas trzech i teraz się zastanawiamy czy nas puszczą,
Pozdrawiam

Offline robinn998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Mam pytanie czy  na tej sk-budzie należy się jakiś czas wolny  na tej 12 -godzinnej słuzbie, jedzenie snadania na telefonie to juz normalka o dosłownie nie ma czas wstac gdyż wszystkie telefony dzwonia ci z biura na 10 grupkach minimum tylko spaceruja z nudów . ale jednoosobowe  CPR to jest piekny pomysł, powinni pomysłodawców posadzić za utrudnianie w prowadzeniu akcji ratowniczej i te wspaniałe grupy pomocnik dyżurnego ciekawe tylko że ja tego mojego głównego dyżurnego rejonu nigdy jeszcze nie widziałem zawsze jestem sam , oj głupole.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
dyżurni zawsze dostawali po dupie odkąd zaczęli grzebać i mierzyć w ZASZEREGOWANIE STANOWISK SŁUŻBOWYCH W KOMENDACH POWIATOWYCH (MIEJSKICH) PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ.
Pamiętam czasy gdzie dyżurny był równorzędny z d-cą zmiany, no cóż dochodzimy do czasów gdzie dyżurny będzie odpowiadał stanowisku d-cy zastępu a w przyszłości kto wie może zrównają dyżurnych ze stażysta.
Tak właśnie wygląda degradacja pewnych stanowisk w PSP !
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline przemoiii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
niedawno dostyałem nowy LEPSZY zakres czynności..i co ja mam 42 punkty a d-ca sekcji który jest że tak powiem "LEPSZYM" pracownikiem ma tylko 11 punktów i znacznie więcej kasy niż my..a gdzie tu 0,5% które co roku dochodza paną z podziału do emerytury...przeciez my powinniśmy relatywnie więcej zarabiać żeby nam te "głupie" 0,5% że tak pwoeim oddać..

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Do wszystkich dyżurnych - znowu według nowego rozporządzenia dostajemy po d
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2007, 21:27:45 »
WITAM!
Tak się dzieje niestety już od dłuższego czasu :angry: Wpływ na to mamy żaden!!!
Prosty, zwykły przykład z ostatnich kilku /jeszcze moich 24h służb/ D-ca zmiany,sekcji i cała reszta powiedzmy ^_^  spokojnie sobie spi, a ja całą prawie noc sam "użeram" się z drzewami, konarami, pożarami, innymi zdarzeniami na terenie pow. meldunkami,ewidencją itd.. Całą resztą  :angry: Jednak wszystko jakby.. nieco dalej i często z OSP. Szkoda mi nieraz chłopaków i staram się bez wyraźnej-konieczności- potrzeby ich nie budzić -_-
Wracają więc do domu w miarę spoko i na swoje "boki" :wub: Ja odsypiam nieraz pół dnia :angry: Kto nie wierzy - szczerze polecam!!! Dlatego m.in. są takie "kolejki" do pełnienia <Tu> zastępstwa! Zarówno wśród funkc. biura jak i podziału :angry: No.. i mamy efekt w zaszeregowaniu -_-
Nie wspomnę o innych wielu sprawach. Kto ma choć nieco rozeznania - doskonale wie w czym rzecz, o czym mówię!!!
Jak czytam <gości> co piszą...a nie wiem, nie znam, nie interesuje mnie to! Zaraz bym, ich tam /SK/ posadził choć na 2-3 służby z kolei! Bardzo szybko, by zrozumieli o co chodzi i nie pisali już więcej bzdur :wacko:
Temat już wiele razy w różnej formie i treści, poruszany na tym <Forum> w różnych działach, więc dlatego zdecydowałem się walczyć o założenie Naszego własnego działu i  jest!! Proszę pisać..... ^_^ Tyle choć.. narazie Naszego ^_^
To tak po krótce....
Pozdr.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2007, 22:04:27 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Ajax.. Doskonale rozumiem o co ci chodzi , to chyba norma , u nas było 1500 wyjazdów, nie mówie ze zawsze jest za.....l ale jeśli z tego 500 to wyjazdy samych OSP to łatwo policzyć o ilu wyjazdach koledzy nie wiedzą i rano wykazują zdziwienie że jestem zmęczony.Pozatym niewiem jak jest w innych komendach , nam zabrali pościel , wyrko, kimnąć możesz się na foteliku, więc jeśli nawet jest względa cisza w nocy to .... za przeproszeniem kręgosłup daje znac o sobie. Jeszcze te procenty , masz racje   Przemoiii  chetnie poszedłbym na podział zawsze to dodatkowy procent do emki, złapałem przez trzy lata po 0,5% i skonczyło sie a a przez 10 lat jak złapiesz po 0,5% to ładna kwota sie uzbiera. Myśle że związek dyżurnych będzie ciężko załozyc ale co myślicie , gdyby tak jeden z wice obecnego słusznego związku zajął sie li tylko PSK? Do niego kierowalibyśmy swoje uwagi.
Dotarła do was napewno informacja z rozmów  ZZ , ani słowa o PSK. Pozdrawiam