Autor Wątek: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)  (Przeczytany 8867 razy)

amilo

  • Gość
To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« dnia: Styczeń 06, 2007, 22:28:11 »
2006
Projekt ustawy z dnia ..... 2006 r. o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej (termin zgłaszania uwag do dnia 2 czerwca 2006 r.)
USTAWA

z dnia              2006 r.

o zmianie ustawy o Państwowej Straży Pożarnej

Art. 1.

W ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1230, z późn. zm.[1])) wprowadza się następujące zmiany:

1)  w art. 35 ust. 9 otrzymuje brzmienie:

     "9. Czas służby strażaka może być przedłużony do 48 godzin tygodniowo, w okresie rozliczeniowym, o którym mowa w ust. 1, jeżeli jest to uzasadnione koniecznością zapewnienia ciągłości służby. W takim przypadku w zamian za czas służby, przekraczający normę określoną w ust. 1 strażakowi przysługuje czas wolny od służby w odpowiednim wymiarze lub dodatek, o którym mowa w art. 93 ust. 1 pkt 4a.";

2) w art. 71 a:

     a) ust. 1 i 2 otrzymują brzmienie:

          "1. Strażakowi, o którym mowa w art. 71, przysługuje płatny dodatkowy urlop wypoczynkowy, zwany dalej "dodatkowym urlopem wypoczynkowym",  w wymiarze do 13 dni  rocznie, z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, o którym mowa w art. 35 ust. 10 albo osiągnięcia określonego wieku lub stażu służby.

           2. Dodatkowy urlop wypoczynkowy przysługujący strażakowiz tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby wynosi 5 dni w roku.",

b) ust. 5 otrzymuje brzmienie:

"5.W razie zbiegu uprawnień do dodatkowego urlopu wypoczynkowego z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych, ze względu na przedłużony czas służby z uprawnieniami do dodatkowych urlopów wypoczynkowych z tytułu osiągnięcia określonego wieku życia lub określonego stażu służby, dni przysługujących dodatkowych urlopów wypoczynkowych sumuje się, jednak łączny wymiar dodatko­wego urlopu wypoczynkowego nie może przekroczyć 13 dni w roku.";

3) w art. 93:

     a)  w ust. 1 po pkt 4 dodaje się pkt 4a w brzmieniu:

            "4a) dodatek z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub  szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby,",

        b) po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:

   "1a. Dodatek, o którym mowa w ust. 1 pkt 4a, stanowi 60% przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust. 3, podzielonego przez 172 i pomnożonego przez liczbę godzin służby, przekraczającą przeciętną 40 godzin tygodniowo w okresie rozliczeniowym. Należny dodatek wypłaca się co miesiąc z dołu, w terminie do 15 dnia następnego miesiąca.".

Art. 2.

1.  Dodatkowy urlop wypoczynkowyz tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby począwszy od 1 stycznia 2007 r. przysługuje na zasadach i w wymiarze, określonych w art.71 aust. 1 i 2 ustawy, o której mowa w art. 1, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.

2.  W przypadku nabycia przez strażaka przed dniem wejścia w życie ustawy, na podstawie dotychczasowych przepisów, prawa do dodatkowego urlopu wypoczynkowegoz tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby, stosuje się przepisy dotychczasowe. W takim przypadku strażakowi, którego czas służby przekroczył normę, o której mowa w art. 35 ust. 1, do końca okresu rozliczeniowego, to jest do dnia 31 grudnia 2006 r., nie przysługujeczas wolny od służby w odpowiednim wymiarze anidodatek z tytułu pełnienia służby w warunkach szkodliwych dla zdrowia lub szczególnie uciążliwych ze względu na przedłużony czas służby.

 

Art. 3.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2006 r.

 

 

Uzasadnienie jest obszerne, więc je usuwam dla zainteresowanych podałem niżej link do strony

 

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 11:23:12 wysłana przez amilo »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2007, 08:59:26 »
Amilo - gdzie znalazłeś tego bubla?  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

amilo

  • Gość
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2007, 09:20:22 »
 Ten projekt znalazłem na stronie mswia
http://bip.mswia.gov.pl/palm/bip/34/525

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2007, 10:54:19 »
no za miniony rok przepadło, ale może będom to płacić w tym roku?

Offline seven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2007, 12:23:17 »
Ciekawe co na to związki zawodowe i czemu była to taka tajemnica, przy założeniu że to jest prawda.
Mam rozumieć, że obowiazujacym normatywem czasu pracy jest 48 godz/tyg, a płacone będzie tylko za to co powyzej 48 godz i to wg proponowanej stawki.
Jestem nowym na forum, prosił bym o wyjaśnienia i mam nadzieję że źle to wszystko zrozumiałem.


Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2007, 12:56:18 »
Mam rozumieć, że obowiazujacym normatywem czasu pracy jest 48 godz/tyg, a płacone będzie tylko za to co powyzej 48 godz i to wg proponowanej stawki.

Obowiązującym normatywem jest 40 godz. - propozycja płacenia za godziny powyżej 40 do 48. Pytanie co z godzinami powyżej 48 tygodniowo?  :huh:
Proponowanej zapłaty jeszcze nie wyliczałem, ale obawiam się że w plecy, przynajmniej dla funkcyjnych (stażysta i mł.ratownik może nie straci). ^_^
Tanie państwo w każdym calu. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline seven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:34:56 »
Dzięki za odpowiedź Piotr.
Po szybkim przeczytaniu projektu zmiany ustawy a zwłaszcza art 2, mam rozumiec że wszystkie nadpracowane godziny z poprzednich okresów rozliczeniowtch przepadają, mam nadzieję że w tym przypadku też się mylę.
Jeszcze jeden temat, a mianowicie proponowanej stawki za nadgodziny
Dlaczego 60% średniej, to są nadgodziny nie powinno być przypadkiem 150 %, i jeszcze jedna niejasnośc czy wspomniana średnia to średnia dla naszej służby (PSP) czy średnia krajowa.

amilo

  • Gość
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:40:50 »
??????? właśnie, dla czego okryto to tak wielką tajemnicą  związki milczały na swoich stronach a również na zebraniach było o projekcie bardzo cicho i tak naprawdę oprócz góry  ZZ nikt nic nie widział  a zgodnie z uzasadnieniem w/w projektu .

     konsultacje społeczne:
projekt przekazano do konsultacji reprezentatywnym ogólnokrajowym organizacjom związkowym: Ogólnopolskiemu Porozumieniu Związków Zawodowych, Forum Związków Zawodowych i Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"; organizacje te nie przedstawiły opinii w wyznaczonym terminie, co uważa się za rezygnację z prawa jej wyrażenia
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2007, 14:13:56 wysłana przez amilo »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:42:55 »
bo jak widać sprawa nadgodzin na podziale jest bardzo wazna dla panów ze ZZ

amilo

  • Gość
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:48:12 »
Bardzo ciekawa jest data nowelizacji tej ustawy
 
Art. 3.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2006 r.


Jak narazie nigdzie nie znalazłem aby to faktycznie obowiązywało. Wielka cisza ??

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2007, 13:50:17 »
taaa więc jak jest z tą ustawą??

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2007, 14:00:34 »
Dlaczego 60% średniej, to są nadgodziny nie powinno być przypadkiem 150 %, i jeszcze jedna niejasnośc czy wspomniana średnia to średnia dla naszej służby (PSP) czy średnia krajowa.
Zgodnie z kodeksem pracy 100% i 150%, lecz strażacy PSP mają własną pragmatyke służbową (ustawa o PSP) i kodeks pracy stosuje sie tylko w sprawach nie uregulowanych > stąd próba zapisu w naszej ustawie. Propozycja obejmuje 60% średniej w PSP wynikającej z mnożnika, a czytelniej byłoby chyba 100% stawki osobistego zaszeregowania danego strażaka.
Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2006 r.[/color]
Jak narazie nigdzie nie znalazłem aby to faktycznie obowiązywało. Wielka cisza ??
Był to tylko projekt zmian w ustawie i uważam, że lepiej dla strażków PSP będzie jeżeli pozostanie tylko projektem, przynajmniej w zaproponowanym brzmieniu. :huh:
Zmiany art. 35 są pilne i konieczne, ale nie takie że będzie się pracować za 60% stawki > a może jeszcze mniej ? ^_^ ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Witek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2007, 16:22:21 »
Czy zatem nadgodziny za 2006 przepadają?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:13:15 »
już przepadły, zresztą u nas były bardzo małe, ja miałem ich tylko 8

Offline Witek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 07, 2007, 18:49:48 »
Ja mialem jakies 150. Co powiat to obyczaj, u mnie d-ca zmiany wysyla teraz tych co mieli najwiecej nadgodzin na wolne, wiec pewnie niedługo bedziemy na minusie...

amilo

  • Gość
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 07, 2007, 22:05:57 »
W mojej JRG  średnio każdy ze strażaków za 2006 rok ma po 170 nadgodzin. W tym roku z harmonogramu  za pierwszy okres rozliczeniowy  wychodzi na strażaka średnio po 100 nadgodzin, ponieważ ludzie odchodzą na emeryturę a komenda ma w nosie na bieżąco przyjmowanie nowych. Od trzech miesięcy borykam się z brakiem jednego człowieka .

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 07, 2007, 22:23:39 »
Dziwne rzeczy dzieją się w PSP, przecież w każdej jednostce powinno być tak samo. A tu jedni siak a drudzy wspak. W mojej jrg nadgodziny przeszły na ten rok. Jest to robione w bardzo prosty sposób w excelu i nic nieprzepada. Np. w I półroczu trzeba wypracować 1000 godzin, za 2006 mam 16 nadgodzin to pozostaje do przepracowania 984 godzin.

amilo

  • Gość
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 07, 2007, 23:25:15 »
cul2
Za pierwszy okres rozliczeniowy 2007 wychodzi 1008 godzin. Nam zabroniono odbierać nadgodziny za pierwszy okres w drugim okresie rozliczeniowym 2006 rok-temu mamy nadgodziny.A teraz to już całkiem klapa zmiana powinna liczyć 12 mam 11 .Za trzy miechy odchodzi 4 są aktualnie na urlopach.i wolnych dniach. Na zmianie ma być 7 i basta. Nadgodziny rosną a ludzi brak i nikt nie myśli aby przyjąć nowych.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 08, 2007, 00:13:21 »
Może ktoś odpowiedzieć ile fizycznie wychodzi złotówek z zapisu:
stanowi 60% przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust. 3, podzielonego przez 172

art85.ust.3
Przeciętne uposażenie funkcjonariuszy stanowi wielokrotność kwoty bazowej,
której wysokość ustaloną według odrębnych zasad określa ustawa budżetowa.

Kogoś biegłego w finansach proszę o przełożenie tego na złotówki??
Z tego co widzę kwota za 1 nadgodzinę liczona od jakiejś przeciętnej jest taka sama dla wszystkich.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Muszę się przestać denerwować tym wszyskim w PSP bo to już nawet dziecku nie trzeba tłumaczyć że dymają nas jak mogą.
1008 godzin w tym półroczu a później odezwie mi się stara kontuzja ramienia i L4 niestety frajerów niech szukają gdzie indziej.

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2007, 06:53:23 »
Może ktoś odpowiedzieć ile fizycznie wychodzi złotówek z zapisu:
stanowi 60% przeciętnego uposażenia, o którym mowa w art. 85 ust. 3, podzielonego przez 172

art85.ust.3
Przeciętne uposażenie funkcjonariuszy stanowi wielokrotność kwoty bazowej,
której wysokość ustaloną według odrębnych zasad określa ustawa budżetowa.

Kogoś biegłego w finansach proszę o przełożenie tego na złotówki??
Z tego co widzę kwota za 1 nadgodzinę liczona od jakiejś przeciętnej jest taka sama dla wszystkich.
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Muszę się przestać denerwować tym wszyskim w PSP bo to już nawet dziecku nie trzeba tłumaczyć że dymają nas jak mogą.
1008 godzin w tym półroczu a później odezwie mi się stara kontuzja ramienia i L4 niestety frajerów niech szukają gdzie indziej.
Około 9,5 PLN brutto - czyli jakieś 7,5 do 8 PLN za godzinę biorąc pod uwagę obecną średnią pensję.
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2007, 08:10:58 »
Proponowana stawka za nadgodzinę słuzby odpowiada ratownikowi w stopniu sekcyjnego > wszyscy powyżej tracą. Tanie państwo. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ogniowy

  • ASP. SZTAB W ST. SPOCZYNKU
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 700
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2007, 08:50:37 »
Hehehehe, co się martwisz, kadrę dowódczą (zastępu , sekcji ) bedą mieli za 1/2 stawki wynikającej z ich uposażenia.
Podobnie z dyżurnymi operacyjnymi. Mam nadzieję tylko , że nie spowoduje to nagminnego powrotu do pracy w średnio 48 godzinach i podwyższenia spowrotem stanów osobowych do 75 albo i więcej %.Wszak gdyby to wróciło rąbną nas nieżle.

Przy okazji ciekawostka:
PYTANIE:
Od tego roku w naszym przedsiębiorstwie obowiązuje 400-godzinny roczny limit godzin nadliczbowych przy 6-miesięcznych okresach rozliczeniowych (tj. od stycznia do końca czerwca i od lipca do końca grudnia).Czy to jest zgodne z przepisami, podobno można w nadgodzinach maksymalnie pracować 150 godzin rocznie
ODPOWIEDŹ:
Przed wejściem w życie zmian do k.p. pracownik mógł świadczyć pracę najwyżej 4 nadgodziny na dobę i 150 - rocznie. Od 29 listopada 2002 r. pracodawcy - w u.z.p. lub w regulaminie pracy (gdy nie są objęci u.z.p.) albo w umowie o pracę (jeżeli nie mają obowiązku tworzenia regulaminu pracy) - mogą ustalić inny od 150-godzinnego roczny limit nadgodzin. Pod jednym wszakże warunkiem: że przeciętny, tygodniowy czas pracy z uwzględnieniem godzin nadliczbowych nie przekroczy 48 godzin w przyjętym okresie rozliczeniowym.

Pytające przedsiębiorstwo skorzystało z tej możliwości i wprowadziło 400-godzinny roczny limit godzin nadliczbowych.

Usprawiedliwiona nieobecność pracownika, np. z powodu choroby, nie ma wpływu na limit godzin nadliczbowych w roku kalendarzowym. Limity pracy w godzinach nadliczbowych w przyjętym okresie rozliczeniowym oznaczają jedynie, że po zakończeniu danego okresu nie ma możliwości polecenia pracy w zaległych nadgodzinach, "niezrealizowanych" w poprzednim okresie rozliczeniowym.


Podstawa prawna: art. 133 § 21 k.p.


To tak przy okazji gdyby ktos twierdził, że nie można dłużej pracować.
U nas wychodzi około wspomnianych 400 godzin -   52 tygodnie X 8 godzin = 416 .
Biorąc pod uwagę 7,5 za godzinę 416 x 7,5 = 3120 brutto.
Na drugie tyle wielu zostanie wydymanych.
I to jest własnie tanie państwo - a wszystko w majestacie prawa i przy zgodzie ZZ.
Pozdrawiam


Dziwię się że nikt nie zauważył, że gdyby ten projekt przeszedł w takim stanie to okradaja nas na kolejne 5 dni urlopu dodatkowego co daje proste wyliczenie , iż 5 dni X 8 godzin X stawka godzinowa 15,40 (wynikajaca ze średniej ) daje kolejne 616 brutto a biorac pod uwagę przykładowe 20 tyś strazaków pracujących w podziale jest to niebagatelna kwota 12,32 mln PLN - stąd wiadomo skąd kasa na nadgodziny - część zaoszczędzi się na urlopach, część na awansach a cześć na reformie i te zagwarantowane 32 mln na nadgodziny znajdą się same.
Wszystko zależy jak się to sprzeda:)

Jest fajnie, to jest dopiero polityka....TANIE PAŃSTWO I DYMANIE STRAZAKÓW POD PRZYKRYWKĄ MODERNIZACJI:)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2007, 09:11:15 wysłana przez Ogniowy »
A teraz to ja mam wszystko w ...... 
pamięci...

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2007, 15:05:44 »
 Za takie stawki jak oni proponują nikt z dowódców, dyżurnych nie będzie chciał pracować w nadgodzinach - chyba że zrobią przymus. Co bardzo możliwe ! Tanie państwo! - kosztem służb ratowniczych.
Osobiście wolałbym odbierać w takim układzie wolne.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2007, 21:32:40 »
W mojej JRG odbieraliśmy wolne z poprzedniego okresu rozliczeniowego(co przewiduje nawet programik do liczenia czasu pracy przysłany przez KGPSP),ja sam odebrałem ponad 100 godzin.
To co może ja teraz będę musiał zapłacić kom.za nadebrane godziny.
Przydała by się opinia prawnika, gdzie jej szukać?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: To chyba nici z kasy za nadgodziny 2006 (Projekt)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 09, 2007, 09:58:25 »
To co może ja teraz będę musiał zapłacić kom.za nadebrane godziny.
Nie bardzo rozumiem - awansem odebrałeś więcej wolnego niż Ci się należało. Jeżeli nawet tak, to obecny okres rozliczeniowy trwa do końca czerwca i jest możliwość wyjścia na zero.
Ponadto na rozliczenia finansowe za "nadgodziny" to jeszcze chyba długo poczekamy. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe