Autor Wątek: Szafki na ubrania bojowe  (Przeczytany 33435 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2007, 18:04:44 »
ciekawe jak ubieracie spodnie w samochodzie  :wacko:
jestem raczej przeciwnikiem ubierania w samochodzie, poza tym staramy sie wprowafzic imienne ubrania, czyli nie da rady, z dwu wzgledów ubrań jest za dużo i są dwa samochody, wiec w takim przypadku wozenie UPSów na wozach jest mało logiczne, wyjatkiem jest sytuacja gdy jedzie sie gdzieś w koszarówkach ( nne działania) wtedy poszczególni strażacy moga zabrac swoje nomeksy do samochodu

Offline calvados

  • Ten kto się nie boi- Ten nie wraca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Duma i chwała to brać strażacka cała
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Pólku
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2007, 21:06:12 »
Cytuj
ciekawe jak ubieracie spodnie w samochodzie
jelcz 422 010R GCBA 5/24 ma bardzo obszerna kabine  :mellow:

a drugi powód to póki co nie jesteśmy w KSRG, JOT zalozylismy pierwsi w gminie ale przepisy przepisami a życie życiem

a na sam koniec to mamy tych UPSów tylko 5 (dowódca i 4 ratowników)

Offline Niciol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
    • O.S.P Boruszowice Hanusek
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 10, 2007, 17:52:25 »
Moim zdaniem sposób "calvados" jest troche do bani. Aby wozić UPS'y w wozach jest do bani  :wub: Rozumiem same ciuhy wozić i wrazie potrzeby można założyć na miejscu akcji ale żeby w aucie sie ubierać to nie wypada. Nie potrafie tego zrozumieć, że jak jadąc wozem można sie ubierać i to 5 chłopa na raz. Co sie dzieje jak jakiś pulchniejszy zacznie sie ubierać w UPS który mu nie wejdzie  :rolleyes: masakra!! Nie powiecie mi że od tylu lat co to praktykujecie, że jeszcze nikomu nie udało założyć strój co mu nie pasuje. A jeżeli ma niewygodne wdzianko to równoważy sie to z większyą możliwością doznania urazu podczas akcji.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2007, 08:53:24 »
z tym ubieraniem w aucie to jest różnie. w mojej JRG, niektórzy bluzy wieszaja sobie do samochodu i ubieraja je juz w nim, ale spodnie z butami zawsze na zewnatrz

Offline Madzia998

  • Maguś998
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • To JEsT nAsZa ReMiZa:-)
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2007, 22:56:24 »
Hej! w naszej jednostce ten problem rozwiązalismy w ten sposób,że ubrania bojowe wiszą na normalnych wieszakach jakie masz w szafie, ale najleprze są te drewniane. pozdrawiam -_- -_- -_-

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2007, 13:51:14 »
Niciol - widze, że ogólnie wszystko jest do bani.... ^_^ ale spójrz na to inaczej.
Jeśli w twojej jednostce z powodu wożenia UPS w samochodzie i ubierania się w trakcie jazdy zmniejszysz czas wyjazdu z powiedzmy 5 do 3 min. to wato się nad tym zastanowić.

Po drugie - rzadko jest tak, że przybiegają wszyscy na raz. Ja np. przybiegam do samochodu - wsiadam, wskakuje w buty (spodnie oczywiście na butach) podciągam spodnie i zostaje mi tylko kurtka, chełm i rękawice. W tym czasie przybiega nastepny - robi to samo- ale nie ma sytuacji, że wszyscy na raz biegają po kabinie próbując wciągnąć spodnie ^_^.

Robimy tak od wielu lat i jest to wg. mnie najszybszy sposób wyjazdu.


Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2007, 14:43:34 »
Sposób Pedrosa w mojej OSP jest praktykowany od zawsze i jakoś nikomu nie wadzi. Dla mniej jest ok. Nierzadko się zdarza, że jeszcze jakieś śpiochy po drodze dołączają do składu załogi i mają na szczęście się w co ubrać.
Inne jednostki z powiatu jak się dowiedziały o naszym systemie zachodziły w głowę jak to się da zrobić :) Dla chcącego nic trudnego. Każdy stosuje swój patent, jeżeli jest skuteczny to jest najlepszy.
Pozdrawiam.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Niciol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
    • O.S.P Boruszowice Hanusek
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2007, 13:42:41 »
Pedros :huh: jednak wciąż tego nie potrafie zrozumieć :huh: w mojej jednostce jest 84 druhów. Z tego ok. 20 przypiega do remizy podczas alarmu, zgodze sie z tym że zazwyczaj zbiegamy sie na raty, ale jednak i tak np. w naszym jelczu w przydziale mieści się 5 osób. I niepotrafie sobie tego wyobrazić, że te buty z spodniami tam są, przecież każdy ma inny rozmiar nogi i każdy ma swoje dopasowane obuwie a u was w aucie są jakieś buty i przyleci ktoś z większym rozmiarem nogi i będzie zonk bo ubierze za małe obuwie albo mu nawet nie wejdzie do szczewika :rolleyes: no i co wtedy. Chyba że macie specjalne obuwie na wyjazdy, które jest tylko w wozie i ma taki rozmiar który wszystkim pasuje ale wtedy może być komuś za duże to i tak stwarza niebezpieczeństwo na akcji :huh: :huh: :huh:

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 08, 2007, 18:07:02 »
Widzę że temat trochę stanął

Więc prośba z mojej strony.
Zróbcie fotki wieszaków/regałów.szafek czy jak je zwał na ubrania.


Proszę o podesłanie na maila lub wrzucenie tutaj

Planujemy właśnie coś takiego zrobić i szukamy konceptu
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2007, 12:04:38 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:25:34 »
W OSP KSRG Wola RZedzińska posiadamy 18 imiennych szafek, w każdej z nich znajduje sie NOMEX, koszarniak, oczywiście buty i podstawowy sprzęt ochrony osobiestej. Każdy "właściciel" szafki odpowieda za jej wyposażenie (czystość, a czasem nawet naprawa). Utarła się wśród kolegów strażaków jedna czynność - odzież ochrona zazwyczaj wraca na swoje miejsce.

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:55:20 »
A można fotki tych szafek/wieszaków/regałów   ???
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 20, 2007, 10:27:55 »
A można fotki tych szafek/wieszaków/regałów   ???
Proszę bardzo: http://www.ospwolarzedzinska.pl/download/000.jpg
PS. Fotka trochę nie wyraźna

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline Largo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 27, 2008, 20:51:59 »
Witam.

Druhowie macie może jakiś projekt szafek na ubrania bojowe(wymiary,szkice it.)? Ewentualnie jakie wy macie w swoich jednostach szafki, jeśli jest to możliwe wrzucajcie fotki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Largo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 28, 2008, 18:24:51 »
Mnie chodzi o jakieś projekty a nie o gotowe oferty handlowe. Z chłopkami szukamy jakiś ciekawych projektów który potem moglibyśmy sami wykonać w naszej OSP. Ale mimo wszystko dzięki za odpowiedź.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 28, 2008, 18:37:58 »
W ofercie firmy KROMAG w fire.pdf masz różne projekty z podanymi wymiarami, z których można skorzystać w wykonaniu szafek ubraniowych w waszej OSP.
Do boju!

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 28, 2008, 19:32:27 »


Tylko tyle mam ze zdjęć naszych "szafek"
Jeżeli to coś pomoże, to proszę o plusika  -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2008, 19:49:58 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 03, 2008, 20:44:01 »
U nas w remizie mamy takie szafeczki robił je chyba jakiś stolarz



Offline michas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 08, 2008, 13:20:49 »
my w osp nie mamy szafek tylko wieszak z polka gdzie kazdy ma swoj mundur bojowy z drogiej strony wisi mundur koszarowy u gory jest polka na ktorej leza rekawice kominiarka a helm jest na stojaku przy mundurze buty kazdy ma postawione pod swoim mundurem
michaś

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Szafki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 08, 2008, 13:43:55 »
Oglądając te szafki zastanawiam się, jak szybko wyjeżdżacie?
Niby porządek w garażu, itp. ale np. u mnie jest trochę inaczej. W szafkach wiszą tylko koszarówki, czy USP dodatkowe a te które są do wyjazdu mają spodnie na butach i kurtki tak ułożone żeby jednym ruchem założyć. Hełmy w samochodzie, rękawice przypięte do kurtek, w kieszeniach kurtek lateksy.

Offline tomek2

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 23, 2009, 10:43:53 »
Koledzy mam pytanie, czy istnieje jakiś przepis BHP mówiący o odległości szafek od tyłu samochodu? Chcemy przebudować nasze dotychczasowe szafki, ale jeden kolega twierdzi że musi być zachowana minimalna odległość tyłu samochodu od szafek, a to ze względu na możliwość odpalenia auta na wstecznym biegu. Wiem że to jest prawie niemożliwe, ale właśnie to prawie robi wielką różnicę. No i mamy problem.Chcemy robić wszystko zgodnie z BHP żeby w czasie kontroli wszystko było OK.
Cudownie jest:powietrze jest! Dwie ręce mam,Dwie nogi mam.W chlebaku chleb, do chleba ser, do picia deszcz...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 23, 2009, 11:31:23 »
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 16 września 2008 r.
w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej
(Dz. U. z dnia 10 października 2008 r.)

§ 14. 4. Pomiędzy stanowiskiem a ścianami lub elementami konstrukcyjnymi garażu, jak również za i przed pojazdem, zapewnia się przejście o szerokości nie mniejszej niż 1,2 m; odstępy pomiędzy pojazdami umożliwiają swobodne otwieranie drzwi pojazdów.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 23, 2009, 17:47:23 »
Szafki u nas w OSP. Narazie stosujemy coś takiego, ale mamy zamiar wprowadzić szafki imienne na wiosnę. W imiennych każdy miałby swoją parę butów, do tego spodnie na butach, kurtka na wieszaku, i hełm z rękawicami na szafce. Kominiarka w hełmie.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 23, 2009, 18:46:30 »
my równierz posiadamy szawki i przebieramy się poza samochodami narazie niemam zdięć ale jak będe miał podeśle.
przebieranie się w samochodach u nas niezda egzaminu ze względu na fakt iż posiadamy 3 samochody i nigdy niewiadomo czym pojedziemy.
zapomniałem dodać że chełmy posiadamy w kazdym samochodzie cały komplet {6 szt}i niesą one wyciągane do szafek.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2009, 19:10:27 wysłana przez kaziu109 »

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 25, 2009, 16:13:38 »
my posiadamy takie szafki na ubrania. Dobudowano nam dodatkowe pomieszczenie i mamy tam przebieralnie. na dole mieszczą się buty HAIX'y i OFICERY wyżej półka na ubrania. i na gorze hełm oraz reszta drobiazgów :) na górze jest jeszcze szafka i też można tam cos schować mniej potrzebnego :)  mamy ich 15 i są to segmenty 2 lub 3 stanowiskowe.

[załącznik usunięty przez administratora]