Autor Wątek: Szafki na ubrania bojowe  (Przeczytany 33428 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Szafki na ubrania bojowe
« dnia: Grudzień 20, 2006, 16:49:35 »
cześć mam pytanie, jak w waszych jednostkach rozwiązaliście problem wieszaków na ubrania bojowe, bedę wdzięczny za wszystkiewskazówki techniczne, lub zdięcia.
madmax29@wp.pl

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2006, 17:26:52 »
U nas nie ma poblemów z wieszaniem mundurów, sprawa jest rozwiązana w ten sposób, że mamy 12 boksów i 6 szt. UPS. W pierwszym boksie wisi UPS, stoją buty, na półce leżą rękawice i czapka, a drugi boks (obok) jest pusty, żeby strażak przebierający się mógł tam powiesić swoje prywatne ubrania i tak aż do końca. Naprzeciw (na drugiej ścianie) jest identycznie, z czego w jedym boksie wiszą ubrania robocze mechanika. Dodatkowo w każdym boksie są dwa podwójne wieszaki, (ponieważ czasem w pustych boksach wiszą koszarówki ale to tylko wyjątkowo w niektórych przypadkach, z reguły koszarówki trzymamy w innym pomieszczeniu).
System bardzo wygodny, jest porządek i funkcjonalność.

Poniżej link do zdjęcia. Niestety na zdjęciu UPS-y wiszą trochę inaczej ponieważ je przewiesiłem do fotki.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/685dfcc28ada8eee.html

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 20, 2006, 17:51:32 »
a jak chcesz zaoszczedzic na miejscu to mozna kazde stanowisko zwerzyc o polowe i ubrania wieszac w poprzek.

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2006, 18:30:02 »
U nas mamy wąskie szafki, w których mamy po dwa wieszaki (po przeciwnych stronach) na ścianach prostopadłych do otworu. Poniżej jest "półka" a pod nią buty. Nad UPSem jest półka na rękawice i inne drobne rzeczy - np. koszulkę na zmianę. Na samej górze leżą hełmy.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2006, 19:14:23 »
ok. dzięki wielkie panowie  -_-

Offline BOLO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 20, 2006, 22:51:46 »
U mnie w OSP UPSy są w samochodach.Więcej niż wymaga obsada bo czasem ktoś dojedzie swoim autem na miejsce.I nie ma problemu.Kiedyś się zastanawialiśmy nad tym pomysłem ale doszliśmy do wniosku że za długo by to trwało.Wogóle nie próbowaliśmy.Przybiegnie kilku zacznie się ubierać chcą wyjerzdzać a tu kolejny przybiega i tak można bardzo długo,a jak kogoś nie weźmiesz narażasz się na nieprzyjemności.
pozdrawiam

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2006, 06:36:16 »
Witam!
W naszej jednostce OSP sami wykonaliśmy szafę otwartą na ubrania. Na dolnej pułce stoją buty typ "OFFICER" wraz z założonymi na nie spodniami od UPSu. Na wieszaku wiszą kurtki, jest jeszcze pułka na hełmy i rękawice. Założaenie spodni na buty skraca czas ubioru,spodnie od UPSu trzeba nalożyć w taki sposób a żeby wystawały uchwyty od butów, czas założenia to ok. 10 sek.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2007, 22:07:55 wysłana przez Artur Kom. »
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2006, 19:46:34 »
Z tego co mi wiadomo to w samochodzie podaczas jazdy nie wolno się przebierać. Strażak wsiadając do samochodu powinien być już ubrany

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2006, 21:25:50 »
Miggru, to tak samo jak kwestia obsad wozów w JRG. ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2006, 13:10:23 »
kwesita ubierania sie w samochodzie odpada, bo chcemy wprowadszic szafki imienne dla tych którzy jeżdza najczęściej i małą rezerwę ubrań osobno dla tych którzy wyjeżdżaja raż, dwa razy w roku. więc ubrania w samochodach odpadaja chociazby z tego wzgledu
w samochodach mamy natomiast hełmy

Offline Niciol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
    • O.S.P Boruszowice Hanusek
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2006, 15:30:32 »
W mojej jednostce UPS'y niestety znajdują się też w samochodach i jak komuś sie zachce to zamiast do przebieralni biegnie tylko sie rozebrać wziąść buty i wskakuje do wozu i tam sie szybko ubiera. Ale większość naszych druhów woli korzystać z koszarówek które porostu wiszą na wieszakach jedna obok drugiego a na ziemi każdy ma własne buty. Nie przepadam za naszą szatnią ani z tym że UPS'y są w samochodach. No ale dopiero za 2 tygodnie będe pełnoletni i jeszcze kurs podstawowy mnie czeka...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2006, 18:33:48 »
W mojej jednostce mamy specjalnie przerobione regały - nie wiem dokładnie jak to opisać, jednakże dołączę zdjęcie:



Proszę zbytnio nie interesować się otoczeniem - jesteśmy przed remontem ;-)
Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, szybko ciuchy sną i lekko się je zdejmuje, każdy ma swój mundur i wie gdzie on wisi.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2006, 20:53:20 »
dzięki Porta

Offline MIC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2006, 21:28:42 »
U mnie jest tak ze sa dwie półki. Jedna wyżej na której leżą kaski, pod nią jest wieszak [haczyk-na nim niektórzy mają wieszak na ubrania, ja akurat mam powieszone najpierw kurtke a później spodnie żeby się szybciej ubrać, bez wieszaka] druga półka jest przy ziemi i stoją na niej buty. Stanowiska są opisane nazwiskami.
"BROTHERHOOD OF FIRE FIGHTERS"

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2006, 10:44:04 »
A my wymysliliśmy to tak.
Do ściany po obu stronach szatni zawieszone są robione metalowe uchwyty (cos w rodzaju L dwroconego), gdzie na wierzchu przykręcona jest deska, która jest pułką na hełmy i czapki a pod spodem uchwytów jest dospawany drut, na który założona jest normalna rurka (w jak w szafie), na  którą zawiesza się ubrania koszarowe i kurtki UPSów po wczesniejszym naciągnieciu go na wieszak. A na podłodze stoja buty specjalne z zaciągnietymi spodniami a przed nimi buty koszarowe. I tak praktycznie każdy ma swój kpl. poza 2 kpl., które to zakładają strażacy żadko bywający na akcjach.
Jest to naprawde praktyczny, tani i fajnie wygladajacy sposób na ten problem.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 29, 2006, 11:30:41 »
brania wieszacie na wieszakach ubraniowych i wtedy na hakach, czy bezpośrednio na hakach?

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 29, 2006, 12:56:18 »
Ubranie jest na wieszaku takim jak w szafie garnitur wisi. Wieszak jest poto żeby ubranie po akcji mogło swobodnie wyschnąć.

Offline runio00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 21, 2007, 23:23:05 »
W moim OSP obecnie znajduje się taki wieszaczek,oraz pare szafek ubraniowych.
Zdjęcie troche niedokładne,ale jest :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2007, 12:57:31 wysłana przez runio00 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2007, 20:42:56 »
runio00 hmmm ale haczyki do wieszania ubrań sa mało praktyczne. z doswiadczenia wiem ze po kilku alarmach oberwane sa wszystkie wieszaki w ubraniach

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 22, 2007, 21:50:54 »
Ja spodnie od USP mam zarzucone na buty chyba że nogawki są mokre to wtedy sobie wiszą. Kurtka od USP wisi na drewnianym wieszaku (szybciej schnie) bo te wszyte w kurtke są do bani i nie wytrzymują.  Na wieszakach wszytych w ubranie wisi ubranie koszarowe

Offline Papnioq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 22, 2007, 22:35:27 »
A u nas wieszaki mają kształt litery S. Po bokach są wieszaki z 1 strony na koszarówki, z 2 na Nomexy. Chełm oczywiście na górze , pasy wiszą przy ścianie , a na buty jest półka na dole.


Przepraszam za słąbą jakość zdjęcia...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 23, 2007, 18:35:36 »
Papnioq masz inne zdjęcie? takie z przodu?

Offline Papnioq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 23, 2007, 21:22:49 »
Jak bede w remizie to zrobie. Możliwe że jeszcze dzisiaj bo jest ślisko.....

Offline runio00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2007, 22:55:57 »
runio00 hmmm ale haczyki do wieszania ubrań sa mało praktyczne. z doswiadczenia wiem ze po kilku alarmach oberwane sa wszystkie wieszaki w ubraniach

Jak pisze miggru,spodnie od UPS-ów również załozone są u nas na buty co skraca czas ich ubioru.A jesli chodzi o haczyki do wieszania  to wiszą na nich same kurtki,czesami równiez na drewnianych wieszakach w celu szybszego wyszuszenia, a w ubraniach po dużej liczbie wyjazdów o dziwo wieszaki się trzymają  -_-
Posiadamy kilka szafek metalowych lecz mokre ubranko w nich raczej nie wyschnie.

Offline calvados

  • Ten kto się nie boi- Ten nie wraca
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Duma i chwała to brać strażacka cała
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Pólku
Odp: wieszaki na ubrania bojowe
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2007, 16:52:34 »
U mnie w jednostce UPSy jezdza w aucie,kurtki na wieszakach w kabinie, rękawiczki w kieszeniach, spodnie oczywiscie na butach. Rozwiązanie takie praktykujemy juz kilka lat, sprawdzało sie w Starze 244, sprawdza sie tez w Jelczu 422 GCBA 5/24. Kiedyś wyjeżdżalismy do wypadku praktycznie na przeciwko remizy (czas dojazdu 30s) wszyscy wysiedli kompletnie ubrani