Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 969904 razy)

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2875 dnia: Grudzień 12, 2019, 12:54:25 »
FireF, u mnie rozmowa trwała dosłownie 3 minuty, pytanie czy jestem w OSP, o szkołę i praktycznie to by było na tyle i że za tydzień się zgłosić do komisji więc niewiadomo czy sie udalo czy nie  ^_^ ^_^

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2876 dnia: Grudzień 12, 2019, 22:22:40 »
Z taką bilirubina nie przejdziesz.Mozesz spróbować zrobić sobie prywatnie szczegółowe badania na wątrobę,typu próby wątrobowe AST ALT czy coś takiego itp.Jesli to tylko podwyższona bilirubina to może Cię puszczą,bo ogólnie to bili wychodzi jak masz np. chorą wątrobę, lub wrodzona ułomność zespół Gilberta.Z Gilbertem  można przejść,jesli to udowodnisz a z chora wątroba już nie.Ciezko jest zbić ten wynik do normy 1.1 lub 1.2. Choć niektórym się udaje.Ja zrobiłem sobie badania zanim poszedłem na komisję i mi wyszła bilirubina 2.3 i dlatego zrobiłem masę badań na to, że wątroba ok, i mam zespół Gilberta.Najlepiej udać się do hepatologa.Chyba tylko on może zlecić szereg badań które wykluczą chorą wątrobe(jeśli w ogóle tak jest).Jeśli nie udowodnisz tego komisji to raczej będzie N.Chyba że już to znieśli z wykazu ułomności bo mogę nie być już w temacie.

A teraz nie jest brany ASPAT i ALAT pod uwage na komisji nie odpuścili Bilirubiny ?

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2877 dnia: Grudzień 15, 2019, 18:33:55 »
Z taką bilirubina nie przejdziesz.Mozesz spróbować zrobić sobie prywatnie szczegółowe badania na wątrobę,typu próby wątrobowe AST ALT czy coś takiego itp.Jesli to tylko podwyższona bilirubina to może Cię puszczą,bo ogólnie to bili wychodzi jak masz np. chorą wątrobę, lub wrodzona ułomność zespół Gilberta.Z Gilbertem  można przejść,jesli to udowodnisz a z chora wątroba już nie.Ciezko jest zbić ten wynik do normy 1.1 lub 1.2. Choć niektórym się udaje.Ja zrobiłem sobie badania zanim poszedłem na komisję i mi wyszła bilirubina 2.3 i dlatego zrobiłem masę badań na to, że wątroba ok, i mam zespół Gilberta.Najlepiej udać się do hepatologa.Chyba tylko on może zlecić szereg badań które wykluczą chorą wątrobe(jeśli w ogóle tak jest).Jeśli nie udowodnisz tego komisji to raczej będzie N.Chyba że już to znieśli z wykazu ułomności bo mogę nie być już w temacie.

A teraz nie jest brany ASPAT i ALAT pod uwage na komisji nie odpuścili Bilirubiny ?
Ja nie miałem badanej Bilirubiny także chyba odpuścili.

Offline Strażak 112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2878 dnia: Grudzień 15, 2019, 19:06:22 »
Witam. Czy ktoś z Was był u psychologa w SGSP? Jak tam sytuacja wygląda?

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2879 dnia: Grudzień 15, 2019, 19:19:22 »
Poszukaj w wątku Nabór Warszawa tam wszystko opisałem ;)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2880 dnia: Grudzień 15, 2019, 19:54:02 »
jeśli nie zaliczymy np badani jakiegoś to możemy poprawić jeszcze raz na własny koszt ?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2881 dnia: Grudzień 16, 2019, 13:47:28 »
Cześć, jestem po komisji lekarskiej. Miałem odwołanie od psychologa. Teraz już wyszło że jestem zdolny. Co dalej? Czekam na list i co jadę do swojego MSW i robię dalej badania?

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2882 dnia: Grudzień 19, 2019, 14:11:15 »
Witam,

Tydzień temu miałem badania psychologiczne na Wołoskiej, dziś zgłosiłem się do komisji, dostałem obiegówkę z wykazem lekarzy, których mam zrobić, laryngolog, okulista, rtg klatki, spirometria, ortopeda, neurolog, psychiatra itp.. czyli moje pytanie, może okazać się dość błahe ale to jest jednoznaczne z tym, że psycholog zaliczony ? I jeszcze jedno pytanie, czy jeśli mam ubytki w sensie braki w uzębieniu to czy laryngolog ogladając gardło będzie to wpisywał? Czy się tym nie martwić jeśli na obiegówce nie ma dentysty.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za podpowiedzi
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2019, 18:02:53 wysłana przez niktinny »

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2883 dnia: Grudzień 19, 2019, 18:05:15 »
Psychologa miałeś a psychiatry nie?
Przecież to jeden z drugim musi się zgodzić i podpisać?

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2884 dnia: Grudzień 19, 2019, 18:10:09 »
No nie miałem co w tym dziwnego ? Dziś dostałem obiegówkę z zaznaczonymi lekarzami, bodajże 7 specjalistów + skierowania i jest też tam psychiatra, to co dali by mi obiegówkę żeby robić wszystkich kiedy nie przeszedlem psychologa? MSWiA Warszawa, czytalem kiedys ,ze jak ktos nie zdal psychologa to dostawal na obiegowce tylko psychiatrę

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2885 dnia: Grudzień 19, 2019, 18:27:18 »
Przytoczę - http://www.strazak.pl/index.php?topic=29184.0 , wydaje mi się, że jak mam wszystkich to chyba zaliczone a to samo MSWiA... nie wiem, ktoś jeszcze może podpowiedzieć ?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2886 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:20:07 »
Wydaje mi się że dziwne bo to dwa badania zazwyczaj robione są tego samego dnia. Pierw psycholog później psychiatra. Ale co MSW to inaczej. Nieraz jest ze masz psychologa z psychiatra i dopiero orzeczenie i jeśli zdolny to reszta badań. Inne MSW wszystko od razu a na koniec psycholog. Nie wiem jak jest w Warszawie. Ja miałem od razu i czekałem na orzeczenie. Może zdales dlatego dostałeś obiegowke by robić dalej

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2887 dnia: Grudzień 19, 2019, 22:28:14 »
Dokładnie, stwierdzenie "co MSW to inaczej" pasuje tutaj idealnie, wydaje mi się, że dlatego każą przyjechać po 5 dniach bo pewnie w tym czasie przesyłają do komisji opinie od psychologa, bo jaki bez sensu by chyba było, żeby dawali obiegówkę z lekarzami, gdzie wiadomo by było wcześniej, że psycho nie zdane czyż nie? Miejmy nadzieje, ze sie nie mylę he

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2888 dnia: Grudzień 20, 2019, 00:17:06 »
Witam,

Tydzień temu miałem badania psychologiczne na Wołoskiej, dziś zgłosiłem się do komisji, dostałem obiegówkę z wykazem lekarzy, których mam zrobić, laryngolog, okulista, rtg klatki, spirometria, ortopeda, neurolog, psychiatra itp.. czyli moje pytanie, może okazać się dość błahe ale to jest jednoznaczne z tym, że psycholog zaliczony ? I jeszcze jedno pytanie, czy jeśli mam ubytki w sensie braki w uzębieniu to czy laryngolog ogladając gardło będzie to wpisywał? Czy się tym nie martwić jeśli na obiegówce nie ma dentysty.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje za podpowiedzi

Laryngolog sprawdza przegrodę nosowa i uszy raczej w zęby nie będzie się zagłębiał. Jeśli chodzi o Warszawę skoro dostałeś obiegowe z zaznaczonymi wszystkimi lekarzami których masz zrobić czyli psycholog do przodu inaczej miałbyś tylko psychiatrę do zrobienia. Jestem dosyć świeżo w temacie także na spokojnie.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2889 dnia: Grudzień 20, 2019, 08:46:45 »
Dokładnie, stwierdzenie "co MSW to inaczej" pasuje tutaj idealnie, wydaje mi się, że dlatego każą przyjechać po 5 dniach bo pewnie w tym czasie przesyłają do komisji opinie od psychologa, bo jaki bez sensu by chyba było, żeby dawali obiegówkę z lekarzami, gdzie wiadomo by było wcześniej, że psycho nie zdane czyż nie? Miejmy nadzieje, ze sie nie mylę he
Nie no myślę że powinieneś być zdolny od psycho chociaż mówię psychiatra też daje opinie chociażby i na podstawie psychologa także nie wiem jak to rozumieć. Idź zrób resztę i się okaże 😜

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2890 dnia: Grudzień 21, 2019, 15:47:31 »
No nie miałem co w tym dziwnego ? Dziś dostałem obiegówkę z zaznaczonymi lekarzami, bodajże 7 specjalistów + skierowania i jest też tam psychiatra, to co dali by mi obiegówkę żeby robić wszystkich kiedy nie przeszedlem psychologa? MSWiA Warszawa, czytalem kiedys ,ze jak ktos nie zdal psychologa to dostawal na obiegowce tylko psychiatrę

Na jakie badania są skierowania? Słyszałem tylko krwi ale nie wiem czy coś jest jeszcze

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2891 dnia: Grudzień 21, 2019, 16:21:32 »
Psycholog,
psychiatra,
pulmonolog (spirometria, prześwietlenie klatki piersiowej),
 laryngolog(audiogram),
kardiolog(EKG),
ortopeda,
 okulista,
neurolog.
Dodatkowo badanie krwi i moczu.

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2892 dnia: Grudzień 21, 2019, 16:35:17 »
Dokładnie, tak jak napisał kolega wyżej, Rezerwista 22, napisałem do Ciebie pw dasz radę odpisać?
Pozdrawiam

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2893 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:27:43 »
mnie skierowali też na RTG kręgosłupa, dlaczego? Możliwe że chodzi o wiek?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2894 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:42:41 »
mnie skierowali też na RTG kręgosłupa, dlaczego? Możliwe że chodzi o wiek?
Ja też kiedyś miałem... Nie wiem czemu  :rofl: Na pewno o wiek wtedy nie chodziło.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2895 dnia: Grudzień 22, 2019, 12:43:12 »
Jakie MSW? W sumie to nic dziwnego, raczej wątpie, żeby chodzilo o wiek wiem, że w np Olsztynie robią RTG kręgosłupa też w standardzie niezależnie od wieku

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2896 dnia: Grudzień 22, 2019, 14:25:49 »
W Warszawie chyba powyżej 35 albo 30 jest dodatkowe badanie odcinka lędźwiowego

Offline Kajoj

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2897 dnia: Grudzień 24, 2019, 09:31:10 »
Jest może ktoś kto przechodził psychologa drugi raz, rok po nieudanym podejściu albo osoba, która przechodziła badania? Mam parę pytań, proszę o wiadomość prywatną.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2020, 13:03:20 wysłana przez Kajoj »

Offline niktinny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2898 dnia: Styczeń 07, 2020, 18:52:08 »
Siemka, mam pytanko - jeśli u kardiologa wizyta, osłuch +rtg klatki + ekg wszystko okej ale cisnienie wyszlo troche podwyższone 140/77 myslicie ze będą problemy? Tak, wiem jak jest w rozporządzeniu, pytalem Panią doktor czy to przejdzie i czy wszystko ok to powiedziala ze jest blisko granic normy i ze dolne jest prawidlowe tyle, co myslicie ?

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2899 dnia: Styczeń 07, 2020, 22:58:44 »
Przejdzie, bez spiny