Autor Wątek: badania lekarskie - jak i co  (Przeczytany 961977 razy)

Offline Murlok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2700 dnia: Lipiec 20, 2019, 07:28:50 »
Nie, nie jest też upośledzające ani nie mam przez to żadnego bólu lub dyskomfortu

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2701 dnia: Lipiec 20, 2019, 16:47:03 »
To po co o tym mówić lekarzowi ? Historii chorób tam nie zanosisz , co utajnisz to lekarz się nie dowie , oni się pytają to mówisz na nic nie chorowales na nic nie chorujesz nigdy nie miałeś nic złamanego ani skręconego

Offline karol147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2702 dnia: Lipiec 22, 2019, 21:11:47 »
A wyniki EKG są sprawdzane przez komisję ? Czy EKG jest tylko dla wglądu do kardiologa  , Mam na EKG wysokie troche ciśnienie spoczynkowe 145/80 i potem wysiłkowe 160/100 kardiolog mnie przepuścił ale bardzo obawiam się komisji ( mam syndrom białego fartucha na ciśnienie) w du z ciśnieniem wszystko wporzadku.BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2703 dnia: Lipiec 22, 2019, 23:22:26 »
A wyniki EKG są sprawdzane przez komisję ? Czy EKG jest tylko dla wglądu do kardiologa  , Mam na EKG wysokie troche ciśnienie spoczynkowe 145/80 i potem wysiłkowe 160/100 kardiolog mnie przepuścił ale bardzo obawiam się komisji ( mam syndrom białego fartucha na ciśnienie) w du z ciśnieniem wszystko wporzadku.BARDZO PROSZE O ODPOWIEDZ

Prawdopodobnie jeśli komisja będzie łaskawa wyśle na holter, ale jeśli holter nie wyjdzie niemal idealnie to raczej nz

Offline karol147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2704 dnia: Lipiec 23, 2019, 07:30:29 »
Więc opinia kardiologa nie ma nic wspólnego ? Bo na opinie mam że jest wszystko w porządku

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2705 dnia: Lipiec 23, 2019, 11:21:06 »
To po co o tym mówić lekarzowi ? Historii chorób tam nie zanosisz , co utajnisz to lekarz się nie dowie , oni się pytają to mówisz na nic nie chorowales na nic nie chorujesz nigdy nie miałeś nic złamanego ani skręconego
Mi na przykład zlecili w podstawowych badaniach RTG kręgosłupa w dwóch projekcjach + RTG klatki piersiowej.


Więc opinia kardiologa nie ma nic wspólnego ? Bo na opinie mam że jest wszystko w porządku
Nie ma nic wspólnego, bo holter jest kolejnym badaniem, w którym też wszystko musi być ok.
Z wiedzy którą posiadam holter jest jakby to ująć "ważniejszy", bo rejestruje pracę serca przez długi okres czasu (zazwyczaj dobę), a ekg tylko dany moment. Zapewne wyniki z holtera też będzie Ci opisywał jakiś kardiolog.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline karol147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2706 dnia: Lipiec 23, 2019, 11:31:54 »
Czyli bez holtera się nie obejdzie ? Czy może jednak zaczekać co komisja powie

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2707 dnia: Lipiec 23, 2019, 15:38:18 »
Czyli bez holtera się nie obejdzie ? Czy może jednak zaczekać co komisja powie
No i tak idź na komisję i dopiero komisja wyśle na holter nic sam nie rób , a może się obędzie bez

Offline karol147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2708 dnia: Lipiec 23, 2019, 16:17:06 »
Dziękuję Panowie za odpowiedz, wiecie człowiekowi zależy to się dopytuje. Pozdrawiam :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2709 dnia: Lipiec 23, 2019, 17:35:10 »
Czyli podsumowując, jeśli ciśnienie mieści się w normie a wynik EKG wyjdzie prawidłowy to nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych badań (holter EKG) i dostajemy "Z" ?

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2710 dnia: Lipiec 23, 2019, 18:47:17 »
Tak

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2711 dnia: Lipiec 23, 2019, 19:48:48 »
Czyli podsumowując, jeśli ciśnienie mieści się w normie a wynik EKG wyjdzie prawidłowy to nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych badań (holter EKG) i dostajemy "Z" ?
Konieczności nie ma. Może tak być, że od razu dostaniesz zdolny, a może też być tak, że zlecą "profilaktycznie" dodatkowe badania np. echo serca lub próbę wysiłkową.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2712 dnia: Lipiec 25, 2019, 08:55:58 »
Czyli podsumowując, jeśli ciśnienie mieści się w normie a wynik EKG wyjdzie prawidłowy to nie ma konieczności przeprowadzania dodatkowych badań (holter EKG) i dostajemy "Z" ?
Konieczności nie ma. Może tak być, że od razu dostaniesz zdolny, a może też być tak, że zlecą "profilaktycznie" dodatkowe badania np. echo serca lub próbę wysiłkową.
No nie profilaktycznie tylko jeśli coś wyjdzie źle z ekg czy cisnieniem

Offline Murlok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2713 dnia: Lipiec 25, 2019, 14:50:52 »
Ja byłem ostatnio wysłany przez kardiologa dodatkowo na echo i próbę wysiłkową ponieważ na EKG była jakaś mała nieprawidłowość,  na szczęście przeszedłem pomyślnie. Kardiolog mi mówił że nie wysyła na echo i PW tylko wtedy jeśli ciśnienie i EKG jest idealne, jeśli by nie wysłał a coś by się komuś stało w trakcie służby to mogło by być nieciekawie

Offline karol147

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2714 dnia: Lipiec 25, 2019, 15:16:18 »
Więc wychodzi na, że jak kardiolog podbije że zdolny to na komisji nie powinno być problemu albo ja czegoś już nie czaje

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2715 dnia: Lipiec 25, 2019, 16:36:41 »
Jakoś jak rodzinny podbija zaświadczenie na test sprawnościowy to nie przejmuje się, że ktoś dostanie zawału podczas beepa XD

Offline Boa_Gasiciel_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2716 dnia: Lipiec 29, 2019, 09:07:49 »
Jakoś jak rodzinny podbija zaświadczenie na test sprawnościowy to nie przejmuje się, że ktoś dostanie zawału podczas beepa XD


Raczej nie ma się co martwić, na testach jest bardzo dobre zabezpieczenie medyczne, strażacy czuwają nad zdrowiem i życiem kandydatów ;) 

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2717 dnia: Lipiec 29, 2019, 09:57:30 »
Jakoś jak rodzinny podbija zaświadczenie na test sprawnościowy to nie przejmuje się, że ktoś dostanie zawału podczas beepa XD


Raczej nie ma się co martwić, na testach jest bardzo dobre zabezpieczenie medyczne, strażacy czuwają nad zdrowiem i życiem kandydatów ;)
Ta szczególnie jak Ci mówią podczas beepa "dawaj, dawaj jeszcze dasz radę" haha 😂

Offline krzysiek0187

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2718 dnia: Sierpień 19, 2019, 11:07:50 »
Niewielka rotacja w odcinku lezdzwiowym  kregoslupa.
Splycenie lordozy ledzwiowej. Czy to poważne i czy ktos z tym przechodzi komisje. Prosze o pomoc i czy ktos mial takie
Opisy i dostal sie do PSP. Z góry dziękuję za każdą informację. :komp:



Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2719 dnia: Sierpień 19, 2019, 12:29:34 »
Zamiast pisac to bys poczytal.


Offline ratownik17_suwalczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2720 dnia: Sierpień 19, 2019, 12:31:24 »
Wszystko zależy od komisji.

Każda komisja to inny obyczaj, w każdym mieście jest inaczej.

Na niektórych wcale nie ma RTG kręgosłupa.

Raczej nie masz czego się obawiać, schorzenie nie upośledzające funkcjonowania, więc śpij spokojnie ;)

PS: Jakie miasto?


Offline Podoficeeer!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 235
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2721 dnia: Sierpień 19, 2019, 18:20:25 »
Niewielka rotacja w odcinku lezdzwiowym  kregoslupa.
Splycenie lordozy ledzwiowej. Czy to poważne i czy ktos z tym przechodzi komisje. Prosze o pomoc i czy ktos mial takie
Opisy i dostal sie do PSP. Z góry dziękuję za każdą informację. :komp:

Jeśli nie zrobią RTG kręgosłupa ani nie widać tego gołym okiem to po co lekarz ma o tym wiedzieć ?

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2722 dnia: Sierpień 19, 2019, 22:33:49 »
Czy w PSP badania okresowe są zawsze w szpitalu MSW ? czy są jakieś przetargi jak ostatnio usłyszałem ma to miejsce w Policji ?

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2723 dnia: Sierpień 20, 2019, 07:43:34 »
Tylko MSW
Policja też

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: badania lekarskie - jak i co
« Odpowiedź #2724 dnia: Sierpień 20, 2019, 08:26:28 »
Okresowe nie koniecznie muszą być w szpitalu MSWiA, każda komenda ogłasza przetarg i wybiera najkorzystniejszą ofertę.